BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Dyskusje o gotowych karmach dla psów
Autor Wiadomość
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4837
Wysłany: 2014-09-05, 22:04   

Retriver napisał/a:
nie wiem dlaczego ryż zszedł na tak daleki tor, według mnie jest to jeden z bezpieczniejszych wypełniaczy.

Ponieważ ryż to zboże i nie można napisać "karma bez zbóż" jeśli zawiera ryż. To raz. A dwa - ryż był bezpieczny do czasu gdy używało się go bardzo mało i nie karmiło nim szczeniąt. Od czasu, gdy stał się powszechny i obecny także w pokarmach szczenięcych, przestał być tak bezpieczny. Mimo, że nie zawiera takiego glutenu jak zboża europejskie, to także potrafi spowodować nietolerancję lub alergię. A wiadomo, że najłatwiej uczulić osobnika na coś nienaturalnego, co jest/było spożywane w czasie, gdy jelita nie są jeszcze w pełni szczelne.
Oczywiście ze wszystkich tzw. wypełniaczy ryż, pod warunkiem, że mamy na myśli ryż biały, łuskany, jest jednym z najbezpieczniejszych dla osobników dorosłych, które były karmione mlekiem matki tak długo jak należy (i w tym czasie nie jadły ryżu). Piszę o białym ryżu dlatego, że jest on praktycznie pozbawiony substancji antyodżywczych, takich jak lektyny i kwas fitynowy, które znajdują się w łusce. Wbrew modnym trendom i promocji pełnoziarnistego ryżu w dietetyce ludzkiej, nie jest on wcale zdrowy, a wręcz jest dużo bardziej szkodliwy od ryżu białego (który w przeciwieństwie do pełnoziarnistego może zaszkodzić jedynie wtedy, gdy jest jedzony w nadmiarze - wówczas problemem staje się bowiem nadmiar węglowodanów).


[ Komentarz dodany przez: dagnes: 2014-09-16, 10:50 ]
Posty o alergii przeniosłam do wątku o zespole nieszczelnego jelita
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
Retriver 


Barfuje od: 01.07.2014
Udział BARFa: 50-75%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 12 Lip 2014
Posty: 708
Skąd: lubelszczyzna
Wysłany: 2014-09-21, 12:48   

http://www.zooplus.pl/sho..._classic/225358
Co myślicie o tej karmie, cena zupełnie przyzwoita skład niezły, sporo jagnięciny, jedyny minus to zboża.
Ostatnio byłam u veta i stwierdził, że psy nie trawią skrobi a większość karm nowoczesnych oparte jest na dodatku mączki ziemniacznej :?:
_________________
Retriver
 
 
Nina_Brzeg 


Barfuje od: 10.2013r
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 33
Dołączyła: 26 Wrz 2013
Posty: 862
Skąd: Brzeg
Wysłany: 2014-10-07, 14:33   

Nadal raczkuje w temacie psiej karmy.
Jeden z psów u nas w domu je karmę lepszą, niestety dwa pozostałe muszą się zadowolić tańszą bo finansowo nie wyrobimy inaczej.
Do tej pory jadły Boscha, różne smaki (ziemniak i ryba, orkisz i drób, jagnięcina i ryż).
Zaczęłam się zastanawiać czy jest coś w takiej samej cenie (100zł/15kg) ale ciut lepszej jakości?
Wygrzebałam Fitmin ale sama nie wiem.
http://www.zooplus.pl/sho...sch_adult/31524
http://www.zooplus.pl/sho...for_life/440453
_________________
Ze mną Brzeskie Koty Mięsożerne: Mefisto, Mia, Manga, Bambo, Nyks, Hades i Gizmo. [*] Maura [*][*Mocca[*]
Tymczaski: Krówka, Odra i Bruno.
Fundacja Brzeskie Koty
 
 
szymegg 

Barfuje od: chce zaczac
Wiek: 39
Dołączył: 05 Lis 2013
Posty: 54
Skąd: belfr
Wysłany: 2014-10-08, 08:06   

Retriver : Ta Acana jest całkiem niezla. Wiele zalezy od psa. Znam wielu ludzi, ktorzy karmia nia i jest wszystko ok - ja osobiscie z acana mam takie przygody, ze moj pies strzelal paskudne bąki po kazdej acanie.. :] o dziwo po orijenie, ktory jest z tej samej firmy juz nie.

Nina_brzeg: szczerze mówiac ani jedna ani druga karma nie powala składem a wrecz przeciwnie. Pamietam jeden weterynarz mi powiedzial "bosch niech zostanie przy robieniu pralek"

nie pamietam dokladnie jakie sa ceny, ale moze poszukaj taste of the wild? to znacznie lepsza karma a pamietam, ze cenowo nie byla jakos tragiczna

http://www.zooplus.pl/sho...the_wild/448871

albo brit care nie jest najgorszy.
 
 
Lena06 


Barfuje od: 28.07.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Lip 2014
Posty: 1292
Wysłany: 2014-10-08, 09:42   

Nina_Brzeg, ja bym odrzuciła Fitmina ze względu na BHT i BHA... Byłaś na forum Krakvetu? Tam jest wątek poświęcony karmom dobrej jakości i przy okazji wyjaśnione, które zawierają, a które nie zawierają trujących konserwantów.

http://www.krakvet.pl/for...lit=bht#p165307

http://www.krakvet.pl/for...=bht&start=4410
 
 
Nina_Brzeg 


Barfuje od: 10.2013r
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 33
Dołączyła: 26 Wrz 2013
Posty: 862
Skąd: Brzeg
Wysłany: 2014-10-08, 10:39   

szymegg napisał/a:

Nina_brzeg: szczerze mówiac ani jedna ani druga karma nie powala składem a wrecz przeciwnie. Pamietam jeden weterynarz mi powiedzial "bosch niech zostanie przy robieniu pralek"

nie pamietam dokladnie jakie sa ceny, ale moze poszukaj taste of the wild? to znacznie lepsza karma a pamietam, ze cenowo nie byla jakos tragiczna

http://www.zooplus.pl/sho...the_wild/448871

albo brit care nie jest najgorszy.

Napisałam, że na nic droższego nie mają co liczyć. Taste je nasz trzeci pies i owszem, różnica w cenie jest kosmiczna (Bosch 100zł a taste minimum 160). Jak zostaną dwa (jedna suka jest bardzo wiekowa i z nowotworem) to pewnie będą oba jadły totwa (o ile do tej pory nie będą na barfie) ale na razie nie ma szans.
_________________
Ze mną Brzeskie Koty Mięsożerne: Mefisto, Mia, Manga, Bambo, Nyks, Hades i Gizmo. [*] Maura [*][*Mocca[*]
Tymczaski: Krówka, Odra i Bruno.
Fundacja Brzeskie Koty
 
 
AniaS 

Dołączyła: 18 Lis 2014
Posty: 2
Wysłany: 2014-11-18, 13:36   

Witam,

szukam dobrej karmy dla psa po operacji - Liver Shunt, operacja w styczniu. Wyniki badań są w sumie ok ale wet twierdzi, że mała już zawsze powinna jeść karmę niskobiałkową, no i wiadomo polecił RC Hepatic. Karma szybko znika z miski, sunia wygląda dobrze ale ostatnio trochę poczytałam i wiem, że nie jest to najlepszy wybór.
Długo szukałam ale wszystkie dobre karmy mają za dużą zawartość białka albo jeszcze nie trafiłam na ta odpowiednią.
Będę ogromnie wdzięczna za polecenie czegoś odpowiedniego - cena nie gra dużej roli.
Dodam, że chciałabym również - chociaż częściowo - przejść na BARF, muszę jednak lepiej poznać temat.

Z góry dziekuję za jakiekolwiek wskazówki :-)
 
 
AniaR 


Barfuje od: 2005
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 447
Skąd: z daleka
Wysłany: 2014-12-06, 19:00   

Najlzej strawna bylaby wlasnie dieta barf. Proponowalabym poczytac i zdecydowac na taka forme karmienia. Bialko z miesa z reguly nie szkodzi drapieznikom. To co szkodzi to bialko pochodzenia roslinnego. W karmach masz rowniez duzo weglowodanow, ktore nie najlepiej wplywaja na chory organizm.
 
 
Kleik 

Wiek: 33
Dołączyła: 05 Sty 2015
Posty: 65
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2015-01-22, 15:13   

Chciałam się spytać jakie są różnice między karmami zimnotłoczonymi, a tymi poddawanymi procesowi ekstruzji? Które są bardziej korzystne dla zwierzaka i czy to jest jakaś duża różnica? Jakoś słabo mi idzie wyszukiwanie w tym temacie :)
 
 
Kleik 

Wiek: 33
Dołączyła: 05 Sty 2015
Posty: 65
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2015-02-08, 23:16   

Pytanie, z ciekawości. Ostatnio w rozmowie z koleżanką, twierdziła ona, że koty mogą jeść mokrą karmę dla psów, ale psa bardzo mocno szkodzi karma mokra dla kotów... Czy to jest prawda? I jeśli tak to czemu?
 
 
megi007 


Barfuje od: 04.2012
Udział BARFa: 75-90%
Wiek: 31
Dołączyła: 25 Kwi 2012
Posty: 100
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2015-02-09, 12:32   

Kleik - ja słyszałam, że jest odwrotnie. Że kot żywiony psią karmą będzie miał bardzo duże braki, szczególnie tauryny bo w psich karmach jej nie ma. Ale odnosi się to chyba tylko do karm z wyższej półki gdzie ta tauryna jest faktycznie dodawana bo podejrzewam, że porównując skład whiskasa i pedigree wyjdzie nam dokładnie to samo ;)
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4837
Wysłany: 2015-02-09, 13:18   

Temat o (nie)możliwości jedzenia karm psich przez koty:
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=391
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
diyala 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 4 lat
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 11 Lip 2012
Posty: 189
Wysłany: 2015-02-09, 13:18   

Kleik napisał/a:
Chciałam się spytać jakie są różnice między karmami zimnotłoczonymi, a tymi poddawanymi procesowi ekstruzji? Które są bardziej korzystne dla zwierzaka i czy to jest jakaś duża różnica? Jakoś słabo mi idzie wyszukiwanie w tym temacie :)

Karmy na zimno tłoczone są poddawane obróbce w max 48 stopniach, karmy ekstrudowane w 140 lub więcej stopniach. Im wyższa temperatura obróbki termicznej tym większe zmiany w strukturze łańcuchów białkowych i co za tym idzie gorsza biodostępność białek. Wysoka temp wpływa też niekorzystnie wręcz niszcząco na nienasycone kwasy tłuszczowe, powoduje rozpad większości witamin itp. Oczywiście z technologicznego punktu widzenia koncernów produkujących karmy dla psów ekstruzja ma (dla nich) bardzo duży plus: powoduje ona tzw. skleikowanie (rozluźnienie wiązań na poziomie budowy molekularnej) skrobii, co z kolei powoduje jej większą strawność, a to z kolei przekłada się na większą mierzalną energetyczność karmy i możliwość częściowego zastąpienia białka zwierzęcego i tłuszczu skrobią właśnie, przy zachowaniu tej samej lub nawet niższej wagowo dziennej dawki pokarmowej (min. dlatego dawki karm ekstrudowanych są niższe niż tych na zimno tłoczonych). Oczywiście że tak zrobiona karma, poddana procesowi ekstruzji i zawierająca skleikowaną (lub jak kto woli preżelowaną) skrobię ma sporo wyższy indeks glikemiczny niż karma robiona metodą tłoczenia na zimno (skrobia obrabiana w temp poniżej 50stopni jest praktycznie nieprzyswajalna przez drapieżniki i łopatologicznie tłumacząc, wychodzi drugim końcem)... ale kogo dzisiaj to obchodzi? Żre? Żre. Żyje? Żyje. To o co kaman ;-)
_________________
"Polacy kupują dokładnie takie psy, na jakie zasługują. Po co psuć nawyki?"
 
 
anulia92 

Dołączyła: 27 Sty 2015
Posty: 4
Wysłany: 2015-03-03, 17:28   

Witam. Rozważam zakupienie karmy dla jorka firmy Natural & Balanced LID jednakże niepokoi mnie fakt, że na pierwszym miejscu w składzie są ziemniaki. Czy ktoś miał już styczność z ta karmą albo zna temat i moze mi coś doradzić?
 
 
doradora 

Barfuje od: 09.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 09 Cze 2014
Posty: 1593
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2015-03-04, 09:13   

anulia92, skoro na pierwszym miejscu są ziemniaki, to nie ma nad czym się zastanawiać niestety, nie kupuj badziewia :kwiatek:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne