BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Tauryna
Autor Wiadomość
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2014-09-06, 08:50   

A moja (kupiona na Forum) po dwóch latach zaczęła się rozsypywać i już znacznie łatwiej ją dawkować. Czyli jakieś procesy zachodzą.
Przechowywana jest zgodnie ze sztuką.
  Zaproszone osoby: 2
 
motyleqq 


Barfuje od: 3,5 roku
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 02 Sty 2014
Posty: 425
Skąd: Łuków/Warszawa
Wysłany: 2014-09-06, 10:25   

Retriver napisał/a:
motyleqq, nie korzystam z kalkulatora, 1g dawki dziennej na mojego całego 34 kg psa wystarczy, nie na 1 kg nie wiem skąd mi się to wzięło. Jeżeli ktoś korzysta z kalkulatora i precyzyjnie robi obliczenia taurynę dosypuje z wyliczenia. Ja dawkuję suplementy do wagi psa wiem, że odbiega to od ideału, jednak nie używam kalkulatora.


chyba nie ma tauryny w psim kalkulatorze i to jest problem :-P a skąd wzięłaś ten 1g na 34kg?
_________________
"ludzie, którzy patrzą na relację z psem przez pryzmat siły, i tak zobaczą tylko to, co chcą. szkolenie to nie pole bitwy. po prostu ucz swojego psa"
 
 
Retriver 


Barfuje od: 01.07.2014
Udział BARFa: 50-75%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 12 Lip 2014
Posty: 708
Skąd: lubelszczyzna
Wysłany: 2014-09-06, 11:17   

isabelle30 napisał/a:
U nas około - mocno około - 1 grama na dobę


motyleqq, przeczytaj temat tauryna od deski do deski, jest napisane, że dla psa wagi 37 kg 1 g tauryny będzie dobrą ilością.
_________________
Retriver
 
 
motyleqq 


Barfuje od: 3,5 roku
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 02 Sty 2014
Posty: 425
Skąd: Łuków/Warszawa
Wysłany: 2014-09-06, 11:50   

no dobra, ale to nie jest nadal żadne wyliczenie. moje psy mają inne wagi i nadal nie wiem z czego wynika że dla 37kg jest 1g tauryny. jedyne co mi pozostaje to obliczyć proporcje, ale bardzo szkoda, że nikt nie potrafi powiedzieć dawkowania tak, jak jest określone dla kotów.
_________________
"ludzie, którzy patrzą na relację z psem przez pryzmat siły, i tak zobaczą tylko to, co chcą. szkolenie to nie pole bitwy. po prostu ucz swojego psa"
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4838
Wysłany: 2014-09-09, 12:40   

motyleqq napisał/a:
jak dawkować taurynę psu? widzę w tym wątku wiele pytań o to i ani jednej konkretnej odpowiedzi :roll:

Trudno jest o konkretną odpowiedź, ponieważ zapotrzebowanie psów na taurynę nie zostało naukowo określone. W przeciwieństwie do kotów, psy potrafią same syntetyzować taurynę z prekursorów (aminokwasów siarkowych) w ilości, która częściowo zaspokaja ich zapotrzebowanie. Pozostałą część muszą pobierać z pokarmu, jednakże nie wiadomo dokładnie ile jej powinno być. Jeśli pies jest prowadzony na surowej diecie, której podstawą jest mięso (nie mięsne kości lub same kości i np. nabiał), to powinna ona zaspokajać większość zapotrzebowania psa na taurynę (tauryna znajduje się głównie w mięśniach, nie w kościach, mało jej jest również w większości organów). Piszę "większość" a nie "całość" ponieważ mięso sklepowe zawiera jednak mniej tauryny niż świeżo zabita ofiara. Tauryna jest aminokwasem rozpuszczalnym w wodzie i w związku z tym pokaźne jej ilości znajdują się w tzw. wycieku z mięsa, co powoduje, że pies domowy spożywa jej mniej niż w naturalnych warunkach. Nie wiadomo też dokładnie o ile uboższe są w taurynę produky ze zwierząt hodowlanych karmionych przemysłowymi paszami w stosunku do dzikich. Stąd wynika konieczność uzupełnienia tej luki w dostawie tauryny.
Istnieją badania potwierdzające występowanie niedoborów tauryny u psów żywionych komercyjnymi karmami oraz gotowaną dietą domową, które pokazują, że psy nie są w stanie syntetyzować całej potrzebnej im tauryny. Z drugiej strony wiadomo, że tauryna jest wydalana z organizmu, jeśli spożyta została w nadmiarze, a jej toksyczność występuje dopiero przy niezwykle wysokich dawkach, przekraczających zapotrzebowanie dietetyczne tysiące razy. Dlatego niebezpieczeństwo przedawkowania jej w przypadku suplementacji u psów dawek rzędu 1-3g u średnich i dużych psów nie istnieje.
Nie pokuszę się o samodzielne określenie dawek dla psów, ale na pewno będą one nieco niższe niż u kotów. Skoro kotom suplementujemy taurynę w ilości do ok. 2-2,5g na 1 kg BARFa, to 1-2g tauryny na 1 kg BARFa dla psa powinno być dawką na pewno zaspokajającą jego potrzeby.
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
Sihaya 
Ekspert


Barfuje od: 08/2008
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1721
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-09-25, 08:12   

Przykładowo taki taki suplement wspierający układ sercowo-naczyniowy zawiera 200 mg w 1 tabl, która jest na 10 kg psa --> 20 mg tauryny na każdy kg m.c. psa.
I jeszcze taki art. o taurynie: http://www.vetpol.org.pl/www_old/11_01.pdf
 
 
saphirith1987 


Barfuje od: lipiec 2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Wiek: 37
Dołączyła: 28 Lut 2014
Posty: 462
Skąd: Włocławek
Wysłany: 2014-12-02, 21:02   

Ja używam tauryny MyProtein, jest napisane, że to czysta tauryna.
 
 
megi007 


Barfuje od: 04.2012
Udział BARFa: 75-90%
Wiek: 31
Dołączyła: 25 Kwi 2012
Posty: 100
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2014-12-04, 17:05   

Ta tauryna jest dobra ale strasznie droga. Nie opłaca się jej kupować kiedy tu na forum można się do kogoś ładnie uśmiechnąć i odkupić trochę tauryny :) Zapraszam do kramiku :)
 
 
panterzyca 
Ekspert


Barfuje od: 01.11.2014
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 40
Dołączyła: 22 Paź 2014
Posty: 325
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-12-15, 08:50   

Widziałam taurynę, w której na 2000mg produktu było 40mg jabłczanu kreatyniny, no a reszta to tauryna. Czy ktoś z Was wie, czy można to podawać kotu, czy nie? Ten kot nie jest nerkowcem, ale poprzedni umarł nam "na nerki" i teraz za każdym razem, gdy widzę "kreatynina", przechodzą mnie ciarki i przez tę nadwrażliwość nie jestem w stanie logicznie myśleć...
_________________
Jeśli coś nie wyszło za pierwszym razem, to znaczy, że czas na drzemkę.
 
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4838
Wysłany: 2014-12-15, 13:05   

Raczej jabłczan kreatyny, nie kreatyniny ;-) .
Te dwa związki to nie to samo (kreatynina jest metabolitem kreatyny). Kreatyna jest powszechnie stosowanym środkiem anabolicznym wśród tych, którzy "pakują" ;-) , stąd jej obecność w preparatach z tauryną przeznaczonych dla kulturystów. Jeśli nie ćwiczysz twojego kota na "mięśniaka" to raczej nie podawaj mu preparatów z kreatyną ;-) .
A serio - nie jest to tauryna, którą należy kupić kotu. Dla kota tauryna musi być czysta, bez żadnych dodatków.
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
neuro 

Barfuje od: 2014
Dołączył: 15 Gru 2014
Posty: 3
Wysłany: 2014-12-15, 13:32   

Dzień dobry. Przepraszam, że pierwszy post od razu z linkiem, ale chciałem podpytać o tą taurynę: http://podkowalinypl.shop...pozywcza-99/622 . Bedzie OK? Bo cenowo jest bardzo OK. Gdzieś tu się przewinął temat "końskiej" tauryny i wynikało że jest w porządku?
 
 
panterzyca 
Ekspert


Barfuje od: 01.11.2014
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 40
Dołączyła: 22 Paź 2014
Posty: 325
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-12-15, 14:31   

Ta podlinkowana powyżej końska też ma nieznaną domieszkę, czyli też odpada?
_________________
Jeśli coś nie wyszło za pierwszym razem, to znaczy, że czas na drzemkę.
 
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4838
Wysłany: 2014-12-17, 20:15   

neuro napisał/a:
http://podkowalinypl.shoper.pl/pl/p/Tauryna-spozywcza-99/622
Bedzie OK?

Nie piszą co jest tym 1%. Pakowana w woreczki foliowe z zamknięciem strunowym więc jest przepakowywana z dużych worków od producenta. Zapewne będzie bez oryginalnej etykiety. Jeśli jesteś się w stanie dowiedzieć szczegółów o jakości tej tauryny, to się dowiedz. Przed kupnem, poproś o "kartę charakterystyki substancji chemicznej". Sprzedawca musi ją posiadać i udostępniać na żądanie nabywcy.
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
panterzyca 
Ekspert


Barfuje od: 01.11.2014
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 40
Dołączyła: 22 Paź 2014
Posty: 325
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-12-17, 21:19   

To jak z tą z zooplusa [firmy Felini]? Też ma 2% niezidentyfikowanych [przez zooplus] minerałów... Oczywiście szukam czystej w innych miejscach.
_________________
Jeśli coś nie wyszło za pierwszym razem, to znaczy, że czas na drzemkę.
 
 
 
ulala 

Barfuje od: 2015
Dołączyła: 18 Sty 2015
Posty: 19
Skąd: Żywiec
Wysłany: 2015-01-26, 08:35   tauryna

saphirith1987 napisał/a:
Ja używam tauryny MyProtein jest napisane, że to czysta tauryna.

Witam, kupiłam taką samą taurynę , czy ona jest na pewno dobra i można podawać ją kotu ?
sprzedawca informuje, że to 100% czystej tauryny.
_________________
ula
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne