BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Czy dobrze karmię swojego dzikusa?
Autor Wiadomość
Foster 

Dołączyła: 24 Lis 2014
Posty: 43
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-12-20, 23:09   

Ale się porobiło :-?
Nasz drugi pies - sunia (szpic mały biały), którego absolutnie nie brałam pod uwagę w temacie barfowania (waży 3 kg) wykrada Fosterowi jedzenie i już nie chce jeść nic innego tylko mięso i mięso. :food:
Problem w tym, że ona jest tak mała, że nie wiem jak ustalić jej proporcje, no i te kości?
Chyba będzie mi potrzebna waga jubilerska.
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4837
Wysłany: 2014-12-21, 08:44   

Proponuję zapoznać się z BARFem dla kotów ;-) . Żywienie takiego małego pieska nie będzie zbytnio odbiegało od tego, co robimy dla naszych kotów, jedynie możesz mieć większą swobodę w zakresie czasu bilansowania pokarmów (no może to trochę żart z tym kocim BARFem, ale bardziej serio - niech stanowi on dla Ciebie inspirację). A kości jak najbardziej są wskazane! (koty też je jedzą :-P ).
No i najważniejsze - to, że pies mały nie znaczy, że nie jest już psem. Potrzebuje surowego mięsa i całej reszty tak samo jak jego 40-kg kolega. Będzie jednak jadł więcej w odniesieniu do swojej wagi niż większe psy, bo ma większe zapotrzebowanie na energię w przeliczeniu na 1 kg swojej wagi. Ustal mu zatem większą porcję dzienną jako % wagi ciała.
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
ciocia_mlotek 
Ekspert


Barfuje od: 25.07.12
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 4452
Skąd: góry Szkocji
Wysłany: 2014-12-30, 22:12   

Jeszcze dodam, ze tak jak psy wieksze mozna karmic zadziej a wiekszymi porcjami (1-2 razy dziennie) tak takie maluchy to 2 razy minimum
_________________
Taz i Cu sith na surowo
 
 
Foster 

Dołączyła: 24 Lis 2014
Posty: 43
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-12-30, 23:27   

Z wagą Baśki to przesadziłam. Dzisiaj ją ważyłam u weta i wyszło 2,700 kg.
Z liczeniem muszę się skupić i ogarnąć.
Pierwsze podejście do porcji dziennej wyszło jakimś cudem 300 g na dobę. :-? :hair: Przygotowałyśmy z córką taką porcję i popatrzyłyśmy na Baśkę i ta fura jedzenia była prawie jej wielkości.
Baśce pasowało chociaż było lekko zdziwiona.
Jutro robię drugie podejście, ale dla niej i tak najlepsze jest to co Fosterowi z paszczy wypadnie.
 
 
ciocia_mlotek 
Ekspert


Barfuje od: 25.07.12
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 4452
Skąd: góry Szkocji
Wysłany: 2014-12-30, 23:33   

Nie zdziwilabym sie gdyby ona spokojnie tyle jadala rozlozone na 2-3posilki, przynajmniej na poczátku, w tym pierwszym zachlysnieciu sie surowizna
Pozniej mysle, e tak z polowe tego, maksymalnie 200g (to by bylo ponad 7%masy ciala). ALe oczywiscie, jak zawsze powtarzamy, to kwestia osobnicza i to piesek i ty musicie sie "dotrzec" z idealna porcja dzienna
_________________
Taz i Cu sith na surowo
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne