BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: dagnes
2021-03-04, 16:21
Kalkulator psi- problemy techniczne, pytania, uwagi
Autor Wiadomość
Lena06 


Barfuje od: 28.07.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Lip 2014
Posty: 1292
Wysłany: 2015-01-24, 18:49   

Tej krwi jest ok, jeśli jest świeża.
A masz świeżą, czy suszoną?

Aha, widzę, masz suszoną. Czyli musisz poprawić krew, bo obliczyło Ci jako świeżą.
 
 
malgorzatka17 

Dołączyła: 11 Sty 2015
Posty: 40
Skąd: Pabianice
Wysłany: 2015-01-24, 21:06   

Faktycznie krew liczyło mi jako świeżą. Teraz już poprawiłam na suszoną. Ale z tą witaminą A nadal norma przekroczona, ale chyba już tak zostawię , bo też mi się wydaje że chyba nie jest jej zbyt dużo. A słuchajcie czy ja mogę mrozić mięso już z tymi wszystkimi suplementami czy lepiej dodawać je bezpośrednio przed podaniem?
 
 
Lena06 


Barfuje od: 28.07.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Lip 2014
Posty: 1292
Wysłany: 2015-01-24, 22:06   

Możesz spokojnie mrozić. Tak jak to robi się w kocim barfie ;-)
 
 
malgorzatka17 

Dołączyła: 11 Sty 2015
Posty: 40
Skąd: Pabianice
Wysłany: 2015-01-24, 22:35   

O to super. To mi bardzo ułatwi życie. Bardzo Wam dziękuję
 
 
sonejis 

Dołączył: 11 Sty 2015
Posty: 2
Skąd: Ustka
Wysłany: 2015-01-24, 23:55   

Witam i proszę o pomoc bo już nie wiem czy i gdzie ewentualnie popełniam błąd. Kalkulator zakłada dla każdej z grup aktywności psa jego dzienne zapotrzebowanie na wapń i fosfor na kg masy ciała. Dla dorosłych psów normy te są dosyć podobne (pies niezwykle aktywny wapń 80mg/kg, fosfor 60mg/kg; pies bardzo aktywny wapń 72mg/kg, fosfor 54 mg/kg; pies sterylizowany-umiarkowanie aktywny wapń 76,8 mg/kg, fosfor 57,6 mg/kg). I teraz moje pytania:
1. Czy faktycznie zapotrzebowanie na wapń i fosfor dla psa bardzo aktywnego jest mniejsze niż dla sterylizowanego psa umiarkowanie aktywnego?
2. W jaki sposób uzyskać zbliżoną choćby do normy ilość wapnia i fosforu dostarczonego w diecie psa bardzo i niezwykle aktywnego? Wg danych kalkulatora zapotrzebowanie tych psów na te pierwiastki jest zbliżone do zapotrzebowania na nie psa sterylizowanego, natomiast ilość dostarczanego pokarmu jest 2 lub ponad 2 razy większa przez co oczywiście zwiększa się ilość tych składników.
Pytania te nasunęły mi się przy układaniu 2-tygodniowego jadłospisu dla mojej suczki (maltanka, bardzo aktywna, waga 5 kg) gdzie dodając składniki w ilościach odpowiadających wytycznym z forum, normy wapnia i fosforu zostają przekroczone ponad 2-krotnie. Oczywiście stosunek wpań/fosfor jest prawidłowy ale ilościowo normy są bardzo mocno przekroczone. Wszystko będzie ok jeżeli ten sam jadłospis przypiszemy do psa umiarkowanie aktywnego (oczywiście porcja jedzenia rozłożona będzie na większą ilość dni niż 14).
Jeżeli popełniłem jakiś głupi błąd to proszę się nie śmiać bo dopiero zaczynamy przygodę z BARFem i ciężko nam jeszcze niektóre rzeczy ogarnąć ;)
I dodam jeszcze, że nie chodzi mi o wyliczanie wszystkich składników diety z aptekarską dokładnością, ale przekroczenie normy wapnia i fosforu ponad dwukrotnie trochę mnie zaniepokoiło. Szczególnie, że pozostałe rubryki w tabelce po uzupełnieniu suplementami pozostają zgodne z zaleceniami :P
 
 
Lena06 


Barfuje od: 28.07.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Lip 2014
Posty: 1292
Wysłany: 2015-01-25, 00:18   

Hmmm... ja bym Ci poradziła, żebyś nie patrzył na liczby norm i sum, tylko patrzył, czy coś świeci się na czerwono. Jeśli nie, jest ok ;-)
 
 
sonejis 

Dołączył: 11 Sty 2015
Posty: 2
Skąd: Ustka
Wysłany: 2015-01-25, 00:28   

Lena06, no właśnie zastanawia mnie, czy jest ok jeśli norma jest gdzieś tam w okolicy 4500 mg na 14 dni a ja podaję psu prawie 9000 :mrgreen: :D? Tylko z drugiej strony, jak ta wartość nie ma być przekroczona, skoro mój pies, który dostaje dziennie ok. 150 g jedzenia ma prawie taką samą normę jak ten, który tego jedzenia ma dostać 80 g? Pewnie to tylko panika początkującego ale miło będzie wiedzieć jak to wygląda u innych :-P ;P
 
 
ciocia_mlotek 
Ekspert


Barfuje od: 25.07.12
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 4452
Skąd: góry Szkocji
Wysłany: 2015-01-25, 12:36   

Wg mnie nawet jak świeża to coś dużo. Tak z grubsza policzyłam, że mięsa i podrobów tam jest ok 1.8kg. Nawet licząc odważnie, że zwierzę miałoby 10% krwi w sobie przyżyciowo ( a o ile pamietam maja 5-8%) to wyszłoby 180g świeżej
Mieso możesz zamrozić z suplami
_________________
Taz i Cu sith na surowo
 
 
Lena06 


Barfuje od: 28.07.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Lip 2014
Posty: 1292
Wysłany: 2015-01-25, 12:42   

to wtedy wychodzi, że kalkulator wylicza za dużo? Mi też zawsze tak dużo wyliczał, szczególnie kiedy jeszcze zaliczaliśmy się do kategorii szczeniaków. Teraz, licząc na psa dorosłego jest znacznie mniej krwi... :roll:
To, co podała Małgorzatka17 sprawdzałam w swoim kalku.
 
 
ciocia_mlotek 
Ekspert


Barfuje od: 25.07.12
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 4452
Skąd: góry Szkocji
Wysłany: 2015-01-25, 12:56   

Dieta szczeniąt i psów dorosłych wcale nie powinna się bardzo różnić. W naturze młode i dorosłe nie jadają innego rodzaju pozywienia. Taki sam królik dla mamy i dla dzieciaka
Ja nigdy nie korzystałam z kalkulatora, nie mam nawet do niego dostępu. Ale jeśli wylicza jakiegoś składnika więcej niż znalazłoby się w danej ilości "ofiary" przyzyciowo to coś jest nie tak. Nielogiczne. Bo to by musiało oznaczac, że w naturze biedne psowate i kotowate dostają za mało w stosunku do potrzeb. Nie trzyma się kupy
_________________
Taz i Cu sith na surowo
 
 
Verano
[Usunięty]

Wysłany: 2015-01-25, 20:54   

Obawiam się, że w psim kalku jest więcej takich "kwiatków". :-(
 
 
Lena06 


Barfuje od: 28.07.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Lip 2014
Posty: 1292
Wysłany: 2015-01-25, 21:00   

Ja miałam kiedyś duże wątpliwości, co do ilości krwi. Nawet dopytywałam tu na forum w dziale dotyczącym hemo, czy na pewno ilość ok. Później pamiętam, że była też dotycząca tego jakaś dyskusja i wyszło na to, że tak jak jest w kalku jest ok i tak powinno być... To chyba było przy okazji problemów psa NSO, jeśli dobrze pamiętam...Hmmm :roll:
 
 
kelpie87 
BARFny Hodowca

Barfuje od: VIII 2010
Udział BARFa: 75-90%
Dołączyła: 29 Wrz 2012
Posty: 257
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: 2015-02-21, 19:05   

Ach, jakby do kalka wprowadzić CAŁE jajka, a nie tylko żółtka...
Postanowiłam przetestować kakulator ze względu na starszą sukę która ma nietypową dietę i się wiecznie zamartwiam czy na pewno ma wszystkiego ile trzeba. O ile z młodszą wszystkożerną cośtam się udało sklecić sensownego (nie zamierzam stosować kalka do układania jadłospisów, po prostu wklepałam jej "przeciętny" jadłospis i zobaczyłam ile supli kalk doradza... witaminy A, D i żelaza nie ogarnęłam niestety), o tyle u psa z niestandardowa dietą kalkulator wymięka. Stosunku wapń/fosfor nie policzy bo nie wpiszę mu 4 CAŁYCH jajek dziennie. Bez żadnych podrobów i drożdży też nic nie wyliczy, muszę na kartce sobie policzyć ile witamin brakuje i zastanowić sie jakie tablety dokupić... :-/
_________________
Ania & czarne ruskie
www.infiniventus.pl
 
 
ulala 

Barfuje od: 2015
Dołączyła: 18 Sty 2015
Posty: 19
Skąd: Żywiec
Wysłany: 2015-03-27, 09:41   problem techniczny - hasło ???

Witam, a ja mam problem techniczny - jeśli można to tak nazwać - otóż przy komponowaniu mieszanki dla psa, przy uzupełnianiu rubryki z żelazem, wyskakuje mi okienko z tekstem WPISZ HASŁO PONOWNIE...jakie hasło ??? nie mogę tego anulować ani zamknąć, ani usunąć, w momencie pojawienia się tego komunikatu, nie mogę korzystać już z kalkulatora...może jestem ciemna masa bo nie umiem sobie z tym poradzić :oops: może ktoś coś podpowie :roll: z góry dziękuję ;-)
_________________
ula
 
 
coolka 

Dołączyła: 08 Kwi 2015
Posty: 11
Wysłany: 2015-04-13, 20:09   

Hej a gdzie znajdę w bilansie spiruline? jest w wykazie suplementów ale w bilansie jej nie widzę;/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne