BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Tłusty Czwartek - pączki, pączusie & Co
Autor Wiadomość
scarletmara 


Barfuje od: 01.11.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 06 Lis 2012
Posty: 1419
Skąd: LUBLIN
Wysłany: 2015-02-13, 10:22   

E tam a ja wierzę, że od im wiekszej ilości pączków się powstrzymam w tłusty czwartek tym więcej będę miała szczęścia :-P I tego się będę trzymać.
 
 
Lena06 


Barfuje od: 28.07.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Lip 2014
Posty: 1292
Wysłany: 2015-02-13, 10:36   

Ja z kolei nie rozumiem fascynacji faworkami :-P Nigdy za nimi nie przepadałam...
Pączki mnie fascynują raz na rok w Tłusty Czwartek. Tak jak uszka, pierogi i barszcz są bardziej fascynujące w Wigilię ;-)
Oponki kiedyś uwielbiałam. Moja babcia robiła je średnio co dwa tygodnie. Pewnego dnia tak się nimi przejadłam (było to jakieś 15 lat temu), że do dzisiaj nienawidzę ich zapachu i smaku.
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4837
Wysłany: 2015-02-13, 12:29   

Marla napisał/a:
Najchętniej to bym tego dnia zjadła oponki, które kiedyś robiła moja babcia.
Tak wyglądają http://przepisyjoli.com/2015/02/oponki-smazone/

Oponki to jedyne pączki, które jestem w stanie zjeść w charakterze "rozpusty" czy też odstępstwa od normalnego żywienia ;-) (ze względu na ser to u mnie naprawdę rozpusta, bo unikam jadania produktów mlecznych). Mój przepis zawiera mniej węglowodanów niż linkowany wyżej i jakby ktoś chciał spróbować za rok, to proszę :mrgreen: :

500g sera białego (tłustego)
200g masła
200g mąki (używam bezglutenowej "Mix-it")
40g cukru
4 jajka plus 4 żółtka
2 łyżki spirytusu
proszek do pieczenia

Mąkę wymieszać z cukrem i proszkiem do pieczenia. Posiekać mąkę z masłem na stolnicy na małe kawałki ("na ryż"). Dodawać kolejno jajka, ser i spirytus, jednocześnie ugniatając. Obsypać z zewnątrz ugniecioną masę mąką, żeby się mocno nie kleiła. Odkroić kawałek, rozwałkować na grubość ok. 0,5-0,8 cm. Wycinać kółka szklanką o dużej średnicy, a w środku małe kieliszkiem. Postępować tak, aż do wykorzystania całego ciasta. Następnie rozgrzać w garnku łój lub smalec, tak żeby pączki mogły sie zanurzyć głęboko. Wkładać po kolei pączki, a kiedy wypłyną i osiągną złoty kolor z obu stron (po przełożeniu) wyjmować.

_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
Marla 


Barfuje od: 02.2014
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 14 Sie 2013
Posty: 93
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-02-13, 12:53   

Świetny przepis! Na pewno wykorzystam za rok. :->
Czy jako tłuszcz może być olej kokosowy rafinowany? (na szczęście jest tani i nie będzie szkoda wywalić całego słoika na oponki :D)

Właśnie takie rarytasy najlepiej robić 'od święta', żeby potem nie było jak u Leny. :lol:
Lena06 napisał/a:
Oponki kiedyś uwielbiałam. Moja babcia robiła je średnio co dwa tygodnie. Pewnego dnia tak się nimi przejadłam (było to jakieś 15 lat temu), że do dzisiaj nienawidzę ich zapachu i smaku.
  Zaproszone osoby: 1
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4837
Wysłany: 2015-02-13, 12:58   

Myślę, że może być olej kokosowy rafinowany (jest bez smaku i zapachu). Ja używam zwykłego smalcu wieprzowego kupowanego w kostkach (też jest tani ;-) ).
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
Marla 


Barfuje od: 02.2014
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 14 Sie 2013
Posty: 93
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-02-13, 14:00   

Spróbuję z kokosem i zdam relację, jak to wyszło. :D
Do smalcu nie potrafię się przekonać...
  Zaproszone osoby: 1
 
Chica 


Barfuje od: 2010r
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 43
Dołączyła: 30 Sty 2012
Posty: 74
Skąd: Mosina/Poznań
Wysłany: 2015-02-13, 17:39   

5 sztuk lidlowskich wczoraj plus 3 lampki domowego wina wiśniowego i 3 szt dzisiaj (jem pączki raz w roku - w tym roku poszalałam ale ostatnio mało mam przyjemności z życia )
pączusie były z tych "dmuchanych" (hmmm takie mało aromatyczne) za to cukru za bardzo mi nie podniosły o dziwo, żadnego bólu brzucha, rewelacji późniejszych, bólu głowy nie odnotowałam ;) Także pączusie do przyszłego roku :D
_________________

 
 
 
Verano
[Usunięty]

Wysłany: 2015-02-13, 18:04   

Ja nie przepadam za słodyczami więc Tłusty Czwartek to nie bardzo "moje święto" i nawet nie pomyślałam żeby się wybrać po pączki. Natomiast mąż jest łasuchem. W pracy oczywiście sobie tych pączków nakupili opór- nie przyznał się ile ich zeżarł, ale jak znam życie to sporo. Jak go dzisiaj rano zapytałam czy jadł pączki w pracy to się zerwał od stołu z okrzykiem "zaaaapoooomniałem" i wyciągnął z teczki takiego mocno "plaskatego" pączusia specjalnie dla mnie przyniesionego :mrgreen: Bardzo kocham mojego mężusia więc w geście wdzięczności odstąpiłam mu połowę "daru" ;-)
 
 
Nina_Brzeg 


Barfuje od: 10.2013r
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 33
Dołączyła: 26 Wrz 2013
Posty: 862
Skąd: Brzeg
Wysłany: 2015-02-16, 13:48   

Cały tłusty czwartek żywiłam się oponkami (i pączkiem na śniadanie - poszłam po produkty na oponki i byłam już tak głodna, że nawet nie wiem kiedy tego pączka zjadłam :lol: ).

Nasze oponki to:
0,5kg mąki
0,5kg sera
0,5szkl cukru
2-3 jajka
1-2 łyżki śmietany
1 łyżeczka sody
1 łyżeczka proszku do pieczenia
1 łyżka octu

Tyle, że zazwyczaj robimy podwójną porcję, w tym roku nawet więcej (1,3kg sera). Nie przesadzając - ja sama zjadłam chyba więcej niż połowę :oops: I wcale nie miałam dość - dzisiaj też mogłabym zjeść! U mnie większość domowników lubi tylko świeżo usmażone a ja jadam nawet takie dwudniowe. Niestety w tym roku ostatnie zjadłam w piątek na śniadanie.
_________________
Ze mną Brzeskie Koty Mięsożerne: Mefisto, Mia, Manga, Bambo, Nyks, Hades i Gizmo. [*] Maura [*][*Mocca[*]
Tymczaski: Krówka, Odra i Bruno.
Fundacja Brzeskie Koty
 
 
zenia 
BARFny Hodowca


Udział BARFa: 25-50%
Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 1134
Wysłany: 2015-02-16, 18:58   

ale prosty przepis
chyba kiedys zrobię


jak ostatnio zrobiłam Brownie
to decha że można by nim zabić :hair: :roll:
_________________
 
 
Nina_Brzeg 


Barfuje od: 10.2013r
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 33
Dołączyła: 26 Wrz 2013
Posty: 862
Skąd: Brzeg
Wysłany: 2015-02-16, 20:48   

Oponki są bardzo proste do zrobienia i szybkie... pomijając smażenie ;-) Smażenie jest upierdliwe okropnie - zwłaszcza jak się robi taką ilość jak u nas.
Ale uwielbiam i chyba jutro znowu zrobię.

Brownie próbowałam zrobić dwa razy i oba razy wyszło jak deska. A ja ogólnie dużo piekę i nigdy nie wychodzi mi zakalec ani nic podobnego (nawet jak nie używam proszku, który jest w oryginalnym przepisie).
_________________
Ze mną Brzeskie Koty Mięsożerne: Mefisto, Mia, Manga, Bambo, Nyks, Hades i Gizmo. [*] Maura [*][*Mocca[*]
Tymczaski: Krówka, Odra i Bruno.
Fundacja Brzeskie Koty
 
 
Iowa 


Barfuje od: 6.12.2011
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 2 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 21 Lis 2011
Posty: 372
Skąd: Lublin
Wysłany: 2015-02-17, 07:03   

dagnes napisał/a:
Marla napisał/a:
Najchętniej to bym tego dnia zjadła oponki, które kiedyś robiła moja babcia.
Tak wyglądają http://przepisyjoli.com/2015/02/oponki-smazone/

Oponki to jedyne pączki, które jestem w stanie zjeść w charakterze "rozpusty" czy też odstępstwa od normalnego żywienia ;-) (ze względu na ser to u mnie naprawdę rozpusta, bo unikam jadania produktów mlecznych). Mój przepis zawiera mniej węglowodanów niż linkowany wyżej i jakby ktoś chciał spróbować za rok, to proszę :mrgreen: :

500g sera białego (tłustego)
200g masła
200g mąki (używam bezglutenowej "Mix-it")
40g cukru
4 jajka plus 4 żółtka
2 łyżki spirytusu
proszek do pieczenia

Mąkę wymieszać z cukrem i proszkiem do pieczenia. Posiekać mąkę z masłem na stolnicy na małe kawałki ("na ryż"). Dodawać kolejno jajka, ser i spirytus, jednocześnie ugniatając. Obsypać z zewnątrz ugniecioną masę mąką, żeby się mocno nie kleiła. Odkroić kawałek, rozwałkować na grubość ok. 0,5-0,8 cm. Wycinać kółka szklanką o dużej średnicy, a w środku małe kieliszkiem. Postępować tak, aż do wykorzystania całego ciasta. Następnie rozgrzać w garnku łój lub smalec, tak żeby pączki mogły sie zanurzyć głęboko. Wkładać po kolei pączki, a kiedy wypłyną i osiągną złoty kolor z obu stron (po przełożeniu) wyjmować.

Obrazek


Podobny przepis znalazłam na forum Kwaśniewskiego i w tym roku postanowiłam zrobić. O mamo, jak to ciasto się lepi :shock: W efekcie wyszło dwa razy więcej mąki (jakbym doczytałam Twojego posta, to pewnie od razu obsypałabym ciasto mąką, a nie na koniec, jak mi się mąką kończyła). Efekt super, takie leciutkie... zjedliśmy od razu całość. Polecam!
_________________
...inexplicable catness...
 
 
zenia 
BARFny Hodowca


Udział BARFa: 25-50%
Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 1134
Wysłany: 2015-02-17, 11:52   

ale skład tej mąki "Mix-it"
kurcze
czegoz tam nie ma :hair:

ona jest u nas ogólnie dostępna???
_________________
 
 
Ines 
BARFny Hodowca
Ekspert


Barfuje od: 12.12.13r
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Sty 2013
Posty: 2660
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-02-17, 22:52   

Zeniu tutaj są różne takie wydziwiunki do kupienia: http://www.sklepbezgluten...tenowe,c44.html
_________________
Instrukcja obsługi Kalkulatora
  Zaproszone osoby: 187
 
zenia 
BARFny Hodowca


Udział BARFa: 25-50%
Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 1134
Wysłany: 2015-02-18, 20:59   

dzis w kauflandzie widziałam make bezglutenową
może kupie jedną niech stoi w razie draki :-)
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne