BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Pies w mieszkaniu a pies w domu z ogrodem
Autor Wiadomość
Bianka 4 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 12/2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1067
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-03-24, 22:52   

Jest jeszcze kwestia tego, że wypuszczanie do ogrodu (nawet na cały dzień) nie zastąpi spacerów z psami... :-(
_________________
Mieszkałem z kilkoma mistrzami Zen. Wszyscy byli kotami - Eckhart Tolle
 
 
 
HoWaKo 


Barfuje od: 01.2015
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 07 Lut 2015
Posty: 267
Skąd: Zamość
Wysłany: 2015-03-24, 23:13   

No właśnie ja nie wiem co lepsze w naszym przypadku. Wielkim plusem spacerów jest to, że psy poznają okolicę, a przede wszystkim mają okazję poznania innych czterołapych. Dla mnie też na tak, bo lubię aktywnie spędzać czas, choć bardziej biegać niż spacerować (z buldogami franc. niestety się nie da). Widzę jednak, że lepiej się czują przy domu - swobodnie, urządzają sobie slalomy między tujami, gonitwy, wyścigi itp., ale mają i gdzie ganiać, bo teren spory. Na spacerach tego nie ma, idą raczej jak w zaprzęgu. Może to też kwestia, że są jeszcze młode, nie spuszczam ich ze smyczy, bo mieszkamy przy ruchliwej ulicy, nie ma co ryzykować. Przy dłuższych spacerach widać było po nich umęczenie - tak ze 3 km żwawego marszu jest dla nich ok, następnie trzeba zwalniać. A przed domem pędzą za sobą i godzinę, także trochę tego nie ogarniam :->
_________________
BARFny tercet egzotyczny: Honor-Wandysław-Kokoska :mrgreen:
 
 
 
Snedronningen 
Ekspert

Barfuje od: 06/2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Cze 2013
Posty: 2811
Wysłany: 2015-03-25, 07:43   

Wypuszczanie tylko na ogród dla psa jest jak dla człowieka czytanie wciąż tej samej książki bądź oglądanie jednego tylko filmu. Zwykły spacer już rozwija umysł psa, bo co chwila dochodzą nowe zapachy. Jak pies woli być na ogrodzie to ok, są takie osobniki. Ja oglądałam 13 wojownika kilkadziesiąt razy i wciąż ten film lubię.

Co do psów sikających w domu. Nie nauczenie ich to jedno, ale ja bym się zastanowiła czy coś ich nie stresuje. Pies, który ma jakiś problem może znaczyć w domu, bo poprzez zostawianie swojego zapachu czuje się bezpieczniej.
 
 
 
Verano
[Usunięty]

Wysłany: 2015-03-25, 15:08   

Gdyby moja sucz miała do dyspozycji tylko ogród to już dawno miałabym tam krajobraz jak po bombardowaniu :twisted:
 
 
Dieselka 


Barfuje od: maj 2011
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 39
Dołączyła: 29 Gru 2012
Posty: 1350
Skąd: prawie Wrocław
Wysłany: 2015-03-25, 20:14   

Krajobraz księżycowy jest bardzo zacny :P Mówię z doświadczenia. A Diesel tam bardziej bywa niż przebywa :P
_________________
Paulinka i Dieselek
 
 
Verano
[Usunięty]

Wysłany: 2015-03-26, 18:06   

Moja "tam" też tylko bywa, a jednak doskonale wiem o czym mówisz :twisted: :mrgreen:
 
 
HoWaKo 


Barfuje od: 01.2015
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 07 Lut 2015
Posty: 267
Skąd: Zamość
Wysłany: 2015-03-26, 19:18   

Moje niszczyły jak były małymi bombami, teraz są aniołkami omijającymi eksponaty 8-)


_________________
BARFny tercet egzotyczny: Honor-Wandysław-Kokoska :mrgreen:
 
 
 
kreska 

Dołączyła: 25 Mar 2014
Posty: 5
Wysłany: 2015-04-04, 19:25   

Trochę mnie podniósł na duchu ten wątek. Mam dwa psy w bloku - jedna jest idealnym psem do bloku, bo jest dość spokojna i widać, że najbardziej lubi przebywać z ludźmi, nawet psy na spacerach ją niespecjalnie interesują. Natomiast, co do drugiej, mimo, że jest małym psem (5 kg), to jest tak aktywna, że wciąż miałam wrażenie, że dwa ok. godzinne spacery dziennie + 2 krótkie rano i wieczorem, to dla niej za mało, bo w mieszkaniu, co chwilę mnie zaczepiała do zabawy. Za to jak jest na działce potrafi biegać prawie cały dzień i pilnować, szczekać. Wydaje mi się, że jednak ten ogród jest lepszy. W końcu na spacery też się chodzi najczęściej w te same miejsca. Ja mam wyrzuty sumienia, że tak ją wzięłam i jednak w bloku mam wrażenie czasem się męczy. Co o tym sądzicie?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne