BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: dagnes
2021-03-04, 16:21
Kalkulator psi- problemy techniczne, pytania, uwagi
Autor Wiadomość
Lena06 


Barfuje od: 28.07.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Lip 2014
Posty: 1292
Wysłany: 2015-04-13, 19:14   

w bilansie faktycznie jej nie uwzględniono. Traktuj jako dodatek ;-)
 
 
Malina 

Barfuje od: 13.08.2013
Dołączyła: 04 Wrz 2013
Posty: 6
Skąd: Białystok
Wysłany: 2015-07-08, 18:12   

Czy ktoś używa kalkulatora w OpenOffice? Nie ma przekłamań i błędów w odczycie zapisanego "klucza" oraz w obliczeniach?

ulala napisał/a:
wyskakuje mi okienko z tekstem WPISZ HASŁO PONOWNIE...jakie hasło ??? nie mogę tego anulować ani zamknąć, ani usunąć, w momencie pojawienia się tego komunikatu, nie mogę korzystać już z kalkulatora...

Ja mam ten sam problem, do tego stopnia, że okienko zawiesza mi program (OpenOffice) i muszę go wyłączać z poziomu Menedżera zadań. :-?
_________________
GR 33kg. Raczej nie Barf a surowizna.
Ostatnio zmieniony przez Malina 2015-07-08, 18:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
rufina 

Dołączyła: 08 Sie 2015
Posty: 46
Wysłany: 2015-08-11, 21:12   

Chcicałabym wykorzystać kalkulator do obliczenia proporcji dla psa z niewydolnościa nerek. Czy to da się zrobić np. modyfikując normę fosforu?
jestem tu nowa... duże wyzwanie :)
 
 
musia85 

Barfuje od: 2012
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 30 Sie 2015
Posty: 7
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2015-09-02, 21:01   

Witam serdecznie
Kalkulator super ale dopiero go ogarniam.
Mam kilka spraw
1. to dawka jedzenia, pies dorosły 7 lat sterylizowany przeciętnie aktywny
dawka dzienna 280g to jest na prawdę bardzo dużo, pies waży ok 18kg (zaraz zważe)
daostaje 180g mięsa-200 więc 1% masy ciała i dobrze wygląda więcej ciała nie trzeba,

2. wychodzi mi zły stosunek wapnia do fosforu ogólnie za mało wapnia, ale mięso wpisałam np królik a dostaje królika z kością z promexu więc kości są, do tego dostaje wołowine z kością z primexu da się wybrac z mięs wołowine więc znowu jakoby bez kości.

3. ryby tez dostaje z ością łososia bezpośrednio z sushi baru

4. za mało sodu czyli rozumiem np ta sól himalajska?
5. troche za malo potasu, w czym naturlany potas?
6. za mało żelaza rozumiem z tej listy kupić trzeba krew np suszoną lub świeżą lub ten fortain?

7.za mało jodu czytaj kupic mam algi?
8. za mało wit A, ale kiedy wejde w wit A moge wybrać rózne wątroby i wybieram wątrobe wołową bo tą czasem podaje ale kiedy wybiore np 13g czyli bardzo mało to juz jest ok czyli rozumiem że tylke mam dac psu na tydzień?

9 świeci się przekroczona norma wit D ccały pochodzi z łososia, a dostaje go raz w tygodniu 200g przeciez to nie jest wielka ilość?

10.za mało wit E czyli rozumiem zakupupić tokovit?

nie ogaraniam tylko tych dawek żarcia. wpisałam to co pies je na tydzien a pokazuje że to dawka na 5 dni,

I jak z warzywami owocami, sama przygotowuje pulpe jabłka marchew burak pietruszka czasem gruszka banan co tam się trafi papryka cukinia co sie nawinie

w tygodniu dostaje ok 80g raz w tygodniu tu mi pokazuje 280g czyli sporo więcej dawac dodatkowo?

Dopiero się ucze to rozumieć stąd mase wątpliwości

Bardzo prosze o pomoc dla laika
 
 
Lena06 


Barfuje od: 28.07.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Lip 2014
Posty: 1292
Wysłany: 2015-09-02, 21:23   

musia85,
Ilość jedzenia zależy tylko i wyłącznie od psa, a nie od kalkulatora. Jeśli Twój pies nie jest głodny na dawce, którą dostaje - nie dawaj więcej. Możesz też dać trochę więcej jedzenia i zobaczyć, jak zwierzak reaguje. Jeśli stwierdzisz, że się zaokrągla - zostaw stare dawkowanie.

Ciężko jest wpisywać gotowe mieszanki do kalka, bo tak naprawdę nie wiadomo, ile tych kości tam jest. Zobacz sobie jeszcze wątek o gotowcach. Wydaje mi się, że kiedyś coś było o tym wspomniane:
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=688
Jeśli dajesz samo mięso (bez mielonych kości) to wtedy dodaj po prostu skorupek. Przy mielonkach z kością chyba się ich nie daje. Wydaje mi się, że nawet gdzieś było wspomniane, że należy do nich dać dodatkowe mięso.

4. Tak, daj sól.

5. Tak w ogóle to w potas i sód patrz tylko na ich stosunek i wyrównuj dodawaniem bądź odejmowaniem soli.

6. Tak, jak masz mało żelaza, trzeba ratować się krwią jakąś.

7. Tak.

8. Tak, tyle wystarczy wątroby. Choć z tego co wiem, w kalkulatorze jest zaniżona ilość zapotrzebowania na wit. A, dlatego jak dasz więcej, też nic się nie stanie ;-)

9. Zmniejsz może ilość tego łososia. Choć ta na prawdę taka ilość wit. D raz na jakiś czas nie zaszkodzi. Chyba, że podajesz co tydzień to wtedy może ciut zmniejszyć ilość. A dajesz dodatkowo wtedy też tran?

10. Tak.

Naprawdę, nie sugeruj się tak bardzo tym dawkowaniem. Obserwuj psa i to pod niego wprowadzaj zmiany, a nie pod kalkulator.


rufina, modyfikuj w kalku stosunek fosforu do wapnia skorupkami. Nie wiem, jaki ten stosunek jest dla psa z chorymi nerkami, ale na pewno da radę to zrobić :-)
 
 
musia85 

Barfuje od: 2012
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 30 Sie 2015
Posty: 7
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2015-09-02, 21:39   

Tak pies dostaje sporo łososia, raz lub dwa razy w tygodniu bo ryby są zdrowe i łądna sierść jest po rybach.
mam doście za friko. Dzięki za info teraz to musze przetrawić!
 
 
Lena06 


Barfuje od: 28.07.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Lip 2014
Posty: 1292
Wysłany: 2015-09-02, 21:45   

Nie wątpię, że jest po niej ładna sierść, ale czy są tak zdrowe - mam już spore wątpliwości, choćby ze względu na to, jak bardzo są zanieczyszczone wody na naszej planecie. Dodatkowo myślę, że ryby, które podajesz są hodowlane, dlatego bardzo daleko im do ideału ;-)
Powodzenia! :-)
 
 
musia85 

Barfuje od: 2012
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 30 Sie 2015
Posty: 7
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2015-09-02, 21:49   

Takie pytanie, staram się to żelazo zbilansować jakoś inaczej niż krwią i fajne źródło to podoroby serce wątroba to tez podaje ale jak zwiększe ilość to znowu ta wit D przekroczona ? dodam że te normy są i tak troche przekłamane bo nadal to wychodzi na 5 dni a ja podaje w 7 więc dawki są w sumie mniejsze.
Sama nie wiem jak się tego trzymać skoro już ilośc na starcie jest spora... może zmnijsze wage bo pies jakby zrzucił z 1kg tez by było fajnie
 
 
Lena06 


Barfuje od: 28.07.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Lip 2014
Posty: 1292
Wysłany: 2015-09-02, 22:00   

Żelaza z krwi nie zastąpisz niczym. Krew jest bardzo ważnym składnikiem diety i nie powinno się go unikać.
Jeżeli kalk wylicza Ci, że masz dawać 280, a Ty dajesz 200 i to zajmuje Ci tydzień - nic nie jest przekłamane. Dodatkami suplementujesz mięso, które umieściłaś w tabeli.
 
 
musia85 

Barfuje od: 2012
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 30 Sie 2015
Posty: 7
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2015-09-02, 22:19   

ok w miare się rozjaśniło, usupełniłam solą morską bo mam w domu algami, wit E oraz krwią suchoną i jest ok myśle.
świecie się tylko stos CA/P a to rozumiem bo nie ma podanych kości z mieszanek oraz nieco podniesiony poziom wit D zmniejsze ilośc łososia i jest ok
 
 
rufina 

Dołączyła: 08 Sie 2015
Posty: 46
Wysłany: 2015-09-03, 07:24   

Lena06,
dzieki za wzmiankę.
Daje mniej fosforu niż dla zdrowego psa, dlatego nie jest jasne, ile skorupek można dodać, żeby wapn dostarczyć odpowiednio, a nie przesadzic z wiazaniem fosforu. Eksperymanetuje i badam psine.
 
 
musia85 

Barfuje od: 2012
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 30 Sie 2015
Posty: 7
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2015-09-04, 21:43   

Gdzie się wpisuje w kalkulator spiruline?
oraz nie ma wskażnika wit K gdzies czytałam ze to jest?

Zrobiłam dziś psu badania krwi jutro wyniki czekam normalnie jak na jakis test

A i wyszło mi podawać 0,5 kapsułki na tydzien wit E, czy to można dać całą na dwa tygodnie czy trzeba jakos rozdzielić, jest malutka bardzo....
 
 
Lena06 


Barfuje od: 28.07.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Lip 2014
Posty: 1292
Wysłany: 2015-09-04, 22:38   

Spiruliny podawaj tyle, ile producent wskazał na opakowaniu. Ewentualnie możesz kierować się wskazówkami forum jeśli coś ktoś podpowiedział na ten temat:
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=279
Ja akurat jej nie podaję.

Witaminy K w kalku nie ma. Nie trzeba jej suplementować. O tym tutaj:
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=347

Ja 0,5 kapsułki traktuję jako 5 kropelek. Możesz dać całą od razu, ale lepiej jak dozuje się po trochu.
 
 
rufina 

Dołączyła: 08 Sie 2015
Posty: 46
Wysłany: 2015-09-23, 10:36   

Po przećwiczeniu kalkulatora na wszystkie strony - jak mi się wydaje - pozostała mi zasadnicza watpliwość. Nie mogę tego znaleźć ani w wątkach tłuszczowych ani kalkulatorowych...

Gdzie pokazuje kalkulator tłuszcze? w sensie łój itp.? stosunek białka do tłuszczu? plis help :(
 
 
Lena06 


Barfuje od: 28.07.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Lip 2014
Posty: 1292
Wysłany: 2015-09-23, 10:49   

W psim kalku niestety nie ma tej opcji. Pozostaje podawanie intuicyjne - nie za chudo, nie za tłusto lecz w sam raz :-P
Bądź liczenie na pieszo :-D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne