BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Konina
Autor Wiadomość
Sojuz 
Ekspert


Barfuje od: 09.2012
Pomógł: 10 razy
Wiek: 30
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1433
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-01-09, 15:44   

Konina - "złe" czy "dobre" mięso?

Z pewnej ciekawej dyskusji wynika, że jest to tylko nagonka. To tylko powód psychologiczny ("kochajmy zwierzątka, nie zabijajmy", "konie są użyteczne, piękne", itp.), niemający uzasadnienia naukowego. Konina jest często tańsza od wołowiny (w USA), ponieważ zwierzęta te są zabijane w starszym wieku niż wołowina, a ich mięso wciąż zachowuje wartości odżywcze. Z tego co się dowiedziałem w USA (i nie tylko) jest zakaz sprzedaży koniny do celów spożywczych przez ludzi, ale zwierzęta jeść mogą. Powód? Wymysł jakiegoś kongresmena :-)

Kolejna dyskusja stanowi, że konina jest częścią wielu kultur i jest tak samo bezpiecznym mięsem jak wołowina, drób i inne. Problem zakazu spożywania koniny, jej "toksyczności" dotyczy oszukiwaniu na etykietach, a nie właściwości mięsa. Niepewne może być mięso od zwierzęcia któremu podawano leki, hormony, itp., ale to samo wiemy o kurczakach. Tych z ferm nie bierzemy, ale "wiejskie" - jak najbardziej. Wniosek z tego jest taki, że konina jest jak najbardziej bezpiecznym i wartościowym mięsem, jednak musi pochodzić z pewnego źródła, jak każde mięso.

W skrócie, afera z koniną w 2013 wynikła z pazerności koncernów żywieniowych. Zamiast deklarowanej na etykietach burgerów wołowiny znajdowano do 37% koniny i aż 85% wieprzowiny. Zaczęto poszukiwać źródła tych mięs i badano ich skład. Wykryto w niektórych burgerach lek weterynaryjny o nazwie Fenylobutazon o działaniu przeciwzapalnym i bólowym stosowany w leczeniu zapalenia stawów. Cała afera to ogólne niezadowolenie wśród obywateli wysp brytyjskich, poczuli się zniesmaczeni, gdyż zwykle nie jadają koniny.
Ludzie się dziwią, że za tak śmieszne pieniądze chcą pełnowartościowe burgery i 100% mięsa w mięsie ;-)

Niestety nie udało mi się odnaleźć jakichkolwiek twierdzeń za i przeciw podawaniu surowego mięsa końskiego szczeniętom. Zakaz podawania prawdopodobnie wywodzi się z w/w powodów i nie ma podstaw naukowych.

Źródła
Język angielski
Konina - Wikipedia
Skandal 2013 - konina
Dyskusja - What's wrong with horsemeat?
Dyskusja - Is horse meat safe to eat?
_________________
Naturalne stało się sztuczne, a prawdę uznano za kłamstwo.
 
 
agal 
BARFny Hodowca

Barfuje od: 2010
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 27 Wrz 2011
Posty: 296
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-01-09, 15:46   

Iza, ponieważ postanowiłam się przyjrzeć dokładnie skłądowi mieszanki, ktora robię, a właściwie temu, których witamin wychodzi mi za dużo, a ktorych za mało, spostrzegłam, że konina ma w ogóle mało wartości odżywczych - w porównaniu np. z wołowiną, czy kaczką. Nie wiem zupełnie dlaczego? Cóz takiego w koniu jest nie tak?

Ag.
  Zaproszone osoby: 1
 
barnutelka 


Barfuje od: teraz
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 37
Dołączyła: 21 Sty 2014
Posty: 7
Wysłany: 2014-01-21, 20:35   

Moja mama niedawno mi opowiedziała jak niecałe 30 lat temu miała psa - owczarka niemieckiego Amika, który był karmiony surowym mięsem. Głównie koniną, wręcz w przeważającej ilości. Mieli do niej dostęp, w dużej ilości i karmili nią psa. Pies ten - owczarek niemiecki przeżył - uwaga, uwaga - lat 18! Był zdrowym, silnym psem. Nie miał problemów ze stawami jak teraz ma cała masa. Ciągnął dzieci na sankach. Zdrowy, wspaniały pies.
Teraz sama zaczęłam Barfować i daję psu koninę. I nikt mi nie wmówi, że konina jest zła. Mam nadzieję, że na mojego psa podziała jak na psa mojej mamy i będzie tyle żyć i będzie taka energiczna jak Amik :)
 
 
Kleik 

Wiek: 33
Dołączyła: 05 Sty 2015
Posty: 65
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2015-02-06, 11:51   

Hej, okazuje się, że moja sunia jest uczulona na wołowinę i jagnięcinę... W As-polu można dostać końskie żołądki i takie w ramach urozmaicenia chciałam jej dawać zamiast żwaczy, ale nie wiem jak je wpisać w kalku? Jako wołowe żołądki?
 
 
saphirith1987 


Barfuje od: lipiec 2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Wiek: 37
Dołączyła: 28 Lut 2014
Posty: 462
Skąd: Włocławek
Wysłany: 2015-02-06, 12:44   

Dagnes pisała na poprzedniej stronie, że można wpisać podroby końskie jako wołowe (choć oczywiście to przybliżenie).
_________________
Młody 28.05.2014 (kocur brytyjski), Shira 10.10.2013-18.10.2023 (kotka MCO) [*] ;-(((
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4837
Wysłany: 2015-02-06, 15:47   

Pisałam, że w razie konieczności można potraktować mięso końskie jako wołowe. Żwaczy absolutnie nie można traktować wymiennie z końskimi żołądkami, ponieważ koń nie posiada żwacza. O tym też pisałam na poprzedniej stronie ;-) .
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
Kleik 

Wiek: 33
Dołączyła: 05 Sty 2015
Posty: 65
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2015-02-06, 17:33   

W kalku jest pozycja żwacz wołowy, ale też jest pozycja żołądek wołowy - myślałam, żeby podciągnąć pod to?
 
 
susia 

Udział BARFa: do 25%
Dołączyła: 09 Mar 2015
Posty: 8
Wysłany: 2015-03-15, 17:29   

Dzień dobry :)

takie coś znalazłam w fachowej, acz trochę starej, literaturze, może się przyda :) (choć wszystko na moje oko zostało napisane w postach powyżej):

Konina:
kalorie - 112
woda - 74,2
białko - 21,5
tłuszcz - 2,5
węglowodany - 0,9
sole min. - 1,1

Porównanie z wieprzowiną, cielęciną i wołowiną:


I komentarz autora:
"Konina ma najwyższą wśród innych gatunków mięsa zawartość białka. Z soli mineralnych zawiera dużo żelaza oraz bogata jest w witaminy z grupy B. Ponieważ tłuszczu w mięsie końskim jest niedużo, dlatego mięso to jest mniej kaloryczne, ale przyswajalność tłuszczu końskiego, mającego dużą ilość kwasów nienasyconych, jest większa niż tłuszczu wołowego czy wieprzowego. Kwasy nienasycone zawarte w tłuszczu końskim przeciwdziałają osadzaniu się w organizmie człowieka nadmiaru cholesterolu.

Ponieważ w mięsie końskim jest dużo glikogenu, przeto ma nieco słodkawy smak. Tłuszcz koński bardzo przypomina tłuszcz gęsi. Swoisty smak i zapach koniny występują silniej w mięsie pochodzącym od koni starych oraz od koni niedostatecznie wypoczętych przed ubojem.

Mięso natychmiast po uboju nie nadaje się do spożycia. Jest ono twarde, niesmaczne i ciężko strawne. Pod silnym naciskiem palca wydziela mało soku mięsnego. Aby było ono przydatne do zjedzenia, musi najpierw przejść proces dojrzewania. Dojrzewanie polega na rozszczepieniu białek tkanki mięśniowej i łącznej pod działaniem enzymów zawartych w komórkach. Dzięki temu mięso staje się kruche, smaczne i lekko strawne, posiada zabarwienie ciemnoczerwone oraz przyjemny zapach. Wgłębienie powstałe w mięsie pod uciskiem palca szybko wilgotnieje. W warunkach temperatury otoczenia 12-18 st. C dojrzewanie trwa 2-5 dni. Okres dojrzewania można przyspieszyć przez zamarynowanie mięsa w occie." (potem akapit o tuczeniu młodych koni...)

Źródło (tabelki i tekstu): J. Zwoliński (1971!): Hodowla koni. Państwowe Wydawnictwo Rolnicze i Leśne: Warszawa, s. 457.
 
 
doradora 

Barfuje od: 09.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 09 Cze 2014
Posty: 1593
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2015-03-20, 09:39   

słuchajcie, podobno w Polsce nie ma linii produkcyjnej do uboju koni, dlatego cała konina jest z Włoch, prawda to?
i nie da się kupić mięsa produkcyjnego, bo do sprzedaży jest tylko szynka, a reszta idzie na przemiał, prawda to?
 
 
Ines 
BARFny Hodowca
Ekspert


Barfuje od: 12.12.13r
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Sty 2013
Posty: 2660
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-03-20, 10:00   

Biorąc pod uwagę w jakich ilościach i jakie jej części jedzą nasi forumowi alergicy, raczej wątpię w prawdziwość tych informacji. Ale to raczej zagadnienie do omówienia w temacie o koninie?
_________________
Instrukcja obsługi Kalkulatora
  Zaproszone osoby: 187
 
Carmella 

Dołączyła: 29 Wrz 2011
Posty: 81
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2015-04-19, 13:30   

barnutelka napisał/a:
Moja mama niedawno mi opowiedziała jak niecałe 30 lat temu miała psa - owczarka niemieckiego Amika, który był karmiony surowym mięsem. Głównie koniną, wręcz w przeważającej ilości. Mieli do niej dostęp, w dużej ilości i karmili nią psa. Pies ten - owczarek niemiecki przeżył - uwaga, uwaga - lat 18! Był zdrowym, silnym psem. Nie miał problemów ze stawami jak teraz ma cała masa. Ciągnął dzieci na sankach. Zdrowy, wspaniały pies.
Teraz sama zaczęłam Barfować i daję psu koninę. I nikt mi nie wmówi, że konina jest zła. Mam nadzieję, że na mojego psa podziała jak na psa mojej mamy i będzie tyle żyć i będzie taka energiczna jak Amik :)


Stara wypowiedź, ale się ustosunkuję ;)
30 lat temu to były inne owczarki niż obecnie. Obecnie 10 letni pies to stary pies, a jeżeli jest w dobrej kondycji to wszyscy robią wielkie oczy ze zdumienia. Niestety piszę to z ogromnym bólem serca. Nie dieta miała na to wpływ - nie ta konina jako podstawa diety. Po prostu to były inne psy, zdrowe, wytrzymałe. Obecnie w wielkiej mierze to kaleki :(
 
 
bundzus 

Dołączyła: 09 Sty 2017
Posty: 5
Wysłany: 2017-05-26, 13:13   

Hej,

Znalazłam w internecie, na włoskiej stronie http://www.my-personaltra...gato-equino.htm wartości wątroby końskiej, jakby ktoś był zainteresowany :) Wpisałam sama sobie w kalkulator, uzupełniając brakujące wartości wartościami z wątroby wołowej (na zasadzie: lepiej, żeby było cokolwiek, nawet niezgodne z rzeczywistością, niż żeby było 0). Poniżej wartości z mojego kalkulatora, jeśli ktoś nie chce sam przebijać się przez włoską tabelkę ;)

 
 
bundzus 

Dołączyła: 09 Sty 2017
Posty: 5
Wysłany: 2017-06-08, 07:21   

Z tej samej strony można wziąć wartości serca końskiego, też douzupełniałam wartościami z wołowego :)

http://www.my-personaltra...uore-equino.htm

 
 
bundzus 

Dołączyła: 09 Sty 2017
Posty: 5
Wysłany: 2017-07-02, 13:54   

Uwaga, zawaliłam przy wartości witaminy A w wątrobie końskiej (pisałam na szybko i nie przeliczyłam jednostek). Powinno być 36 667 zamiast 11 000.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne