BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Proszę o sporządzenie przepisu. PILNE
Autor Wiadomość
aniamonkos 

Wiek: 45
Dołączyła: 20 Lut 2015
Posty: 17
Skąd: lubliniec
Wysłany: 2015-04-24, 20:48   

Shana 55
No i klapa :cry: ,aż wyć mi się chce .Jest tak jak przypuszczałam moje koty tego nie tknęły tylko powąchały ,odwróciły się i poszły (po podwórku z myszką mi i jaszczurki biegają )mam wrażenie że to wina wołowiny bo nie lubią na surowo to tylko pierś z kurczaka lub kaczki nawet za indykiem nie przepadają. I jeszcze ta krew suszona okropnie pachnie czuję ją nawet teraz.Mieszanka wyszła mi tak na moje oko bardzo rzadka i wszystko w tej okropne krwi pływało.
Wielka prośba czy da radę skomponować jakiś przepis bez wołowiny?
A te suplementy to w ciepłej wodzie się rozpuszcza ?(gdzieś to przed chwilą przeczytałam )
Pies sąsiadów nie pogardził, ale to żaden wyznacznik bo on zjada wszystko bo u niego się nie przelewa jeśli chodzi o posiłki.
Jakbyś mogła jakiś przepis sklecić ale w małej ilości tak na próbę bo szkoda mięsa ale omijając wołowinę?
A na domiar złego Wegielek zaczął wymiotować i w pon.czeka nas chyba wizyta u weta. zobaczymy co weekend przyniesie.
Z góry dziękuję za poświęcony czas. :kwiatek:
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2015-04-24, 22:48   

aniamonkos :kwiatek:
A nie czytałaś Forum :confused: ...Jest wątek jak przestawić kota na Barf :
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=268

Jak się to robi podawałam na poprzedniej stronie :
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=134

Tu jest cały dział poświęcony kotom co nie chcą jeść :
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=224

Musisz te wszystkie wątki poczytać, bo nikt za Ciebie tego nie zrobi i nie pomogą
nowe przepisy i zmiany mięs jak nie będziesz wiedziała jak je nakłonić do jedzenia :mrgreen:
Poczytaj wszystko dokładnie na wiele spraw otworzą Ci się oczy :kwiatek:

Przepis:
Mieszanka na 10 dni dla 4 kg kota
Orientacyjna dzienna porcja: 153 g mieszanki (w tym 25 g mięsa na 1 kg wagi kota)

400,0 g Kaczka mięso ze skórą
400,0 g Kurczak mięso ze skórą
120,0 g Kurczak serce
100,0 g Kurczak skrzydełka całe
1,0 szt Żółtko jajka
32,0 g Wątroba kurczaka
2,3 g Tran z wątroby dorsza Lunderland
1,2 g Mączka z alg morskich Lunderland
3,1 g Drożdże piwne
17,3 g Krew wołowa suszona (w proszku)
1,2 tab Tokovit E 100 (kapsułka)
10,0 g Olej z łososia SALMOPET
5,5 g Mączka ze skorupek Lunderland
3,9 g Sól himalajska
3,0 g Tauryna
450,0 g Woda

Nie podałaś mi wagi kotów więc przepis policzony jest na 4kg, przy większej wadze wzrasta ilość mieszanki na dzień. Barfa wprowadzamy od niewielkich ilości mieszanki lub mięsa dodawanych do tej karmy co koty jedzą i zwiększamy powoli przez tydzień, dwa.
Suplementy dokładamy na początek w niewielkich ilościach. Koty muszą mieć czas na poznanie nowych smaków. Uzbrój się w cierpliwość i z żelazną konsekwencją wprowadzaj Barf :twisted:
Koty to przemyślne istoty i juz nie jednego z nas w pole wyprowadziły, moje tez nie chciały jeść ....Tęskniły za chrupkami i saszetkami i miesiąc to trwało zanim zjadły to co miały zjesć.
Do dzisiejszego dnia mają okresy lepszego apetytu i gorszego jak każdy.
Więc do dzieła!!!! Czytać Forum i nie poddawać się.
 
 
aniamonkos 

Wiek: 45
Dołączyła: 20 Lut 2015
Posty: 17
Skąd: lubliniec
Wysłany: 2015-04-25, 18:06   

Droga Shana 55
Dwa z trzech wątków przeczytałam ,ale wróciłam do nich i okazało się że raczej nie dokładnie (jak przestawić kota na Barf)bo jak się przygotowuje to mam wydrukowane i robiłam według instrukcji. Myślę ,że masz rację trzeba powoli Tauryna może być nie przeszkadza,olej z łososia Lunderland dostały na talerzuku i ku mojemu zdziwieniu tez jest ok i powoli będę dodawać kolejne suplementy, czy tran z dorsza też można podawać osobno ?a jak tak to w jakiej ilości ?
Kolejny przepis zanotowany za który dziękuję .Ta kaczką ze skórą to może być pierś. ?
:kiss:
 
 
Suri 

Dołączyła: 15 Lis 2015
Posty: 23
Wysłany: 2016-01-09, 12:56   

Kochani mam ogromną prośbę o sprawdzenie kolejnego przepisu ( kalkulator mi nie działa na OO, korzystam z judy's ale też kiepsko - albo to moja wina :banghead: )

Waga Selmusi 4,3 kg / wiek sk. 9 miesięcy, po kastracji, bardzo statyczna, wiecznie głodna :)

500g indyk mięso ze skórą
300g indyk mielone
500g wołowe II klasa
100g wątroba z indyka

1,9 g Mączka z alg morskich Lunderland
2,8 g Drożdże piwne
12,28g Krew (forteina)
1,2 tab Tokovit E 100 (kapsułka)
8,89 g Mączka ze skorupek Lunderland
7,54 g Sól himalajska
2,78 g Tauryna
419,0 g Woda
9,26g mączka kostna Grau
2,16g spirulina

:food:
mam jeszcze - jajka przepiórcze
olej z kiełków
olej lniany
łososia

Z góry dziękuję :kwiatek:
 
 
Suri 

Dołączyła: 15 Lis 2015
Posty: 23
Wysłany: 2016-01-09, 13:07   

mam jeszcze smalec gęsi :)
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2016-01-09, 18:52   

Suri :kwiatek:
Zrobiłam przepis, poprawiłam proporcje w/g naszego kalkulatora.
wygląda to tak:

Mieszanka na 12 dni dla 4,3 kg kota
Orientacyjna dzienna porcja: 169 g mieszanki (w tym 25 g mięsa na 1 kg wagi kota)

500,0 g Indyk mięso ze skórą
300,0 g Indyk udo (bez kości)
500,0 g Wołowina średniotłuste mięso
2,0 szt Żółtko jajka
50,0 g Wątroba indycza
63,0 g Łosoś
1,5 g Mączka z alg morskich Lunderland
2,2 g Spirulina
3,9 g Drożdże piwne
16,4 g Fortain
1,4 tab Tokovit E 100 (kapsułka)
5,0 g Smalec gęsi
9,2 g Mączka ze skorupek Lunderland
6,2 g Sól himalajska
3,0 g Tauryna
552,0 g Woda

Żółtka przepiórcze możesz dać nawet trzy, nie wiem co to za mączka kostna Grau, (to o to wapno Grau chodzi??) nie ma jej w kalku, więc wogóle jej nie uwzględniłam. Mięso mielone z indyka policzyłam jako udo, a wołowinę jako średniotłuste mięso.
Dałam troszkę smalcu z gęsi, mieszanka jest tylko trochę bardziej tłusta. W mieszance nie ma podrobów jest za to wysokie białko w przeliczeniu na kg.m.c.kota na dzień.
Proponowałabym jeszcze dołożyć trochę tłuszczu (15g) i zmniejszyć porcje do 155-160g/dzień, albo poszukać mięsa o mniejszej zawartości białka.
Smacznego dla Kici :mrgreen:
 
 
Suri 

Dołączyła: 15 Lis 2015
Posty: 23
Wysłany: 2016-01-09, 19:11   

Dzięki serdeczne,

Wołowina jest tłusta, to takie ścinki bo już nic nie było w sklepie - było napisane II klasa :)
Mączka kostna Grau

Mączka kostna Grau:

" Zaopatrzenie w wapń przy podawaniu posiłków z surowych składników(barf)
Wysoka dostępność biologiczna
Wspomaga wzrost kości i szkieletu
Ważna dla silnego uzębienia

Uwaga: Mączka kostna Grau zawiera dużą ilość wapnia. Pamiętaj, aby psu średniej wielkości podawać dokładnie wymierzoną dla niego ilość. Nie podawaj zbyt dużych porcji.

Wskazówka: Mączka kostna Grau w procesie produkcji została sprasowana w bardzo wysokiej temperaturze. Nacisk i wysoka temperatura spowodowały, że wszystkie zarazki zostały zniszczone, co gwarantuje, że nie ma żadnego zagrożenia dla zwierzęcia zarażeniem chorobą wściekłych krów lub innymi chorobami.
Skład:
100% mielonych kości (wołowych)

Dodatkowe składniki:
Według Producenta produkt nie zawiera żadnych dodatkowych substancji.
Top
Zalecane karmienie:
Grau mączka kostna to suplement diety. Szczenięta, młode i małe psy do 15 kg: 0,5 g dziennie dziennie.
Młode psy i psy do 25 kg: 2 g dziennie
Psy o wadze powyżej 25 kg: do 5 g dziennie

Miarka 0,5 g dołączona jest do produktu.

Uwaga: produkt zawiera bardzo dużo wapnia! Nie podawaj psu za dużych porcji mączki! "


To może dać mniej indyka, żeby nie było tak białkowo :( ?

Brak tokovitu :( :banghead:
Szukam od godziny -gdzieś wsadziłam / mam olej z kiełków pszenicy :)
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2016-01-09, 20:21   

Suri...
Mączka kostna Grau.... stwierdzenie "zawiera dużo wapnia nic m nie mówi...."
W kalkulatorze ilości podane są w mg. np. 3848mg wapnia jest w Twojej mieszance i to w komplecie z fosforem jest w normie i w stosunku 1,15. I tak ma być.
A po za tym to jest dla między innymi psów młodych o wadze około 15kg dawka 0,5g dziennie, to ile Twoja kicia powinna dostać ??? Przy wadze 4 kg?? 0,1g dziennie czyli 1,2g na całą mieszankę a Ty dałaś 9g.!!!! Trzeba by było mieć szczegółową specyfikację surowca, dopisać to do kalkulatora i dopiero wtedy można by było tego używać. W innym wypadku nie polecam i nie biorę odpowiedzialności za przepis. Pasowało by zastosować inne mięso i dać trochę podrobów. W takim układzie zawsze łatwiej to białko zbilansować. Nie dawaj oleju z kiełków, kot z tego nie będzie miał za dużo korzyści. Możesz nie dawać nic skoro nie masz, albo potem do dziennej porcji kropelkę z kapsułki wycisnąć a resztę połknąć. :twisted:
 
 
Suri 

Dołączyła: 15 Lis 2015
Posty: 23
Wysłany: 2016-01-09, 20:33   

Dziękuję
Czyli zostawiam jak jest i dodam tokovit jak znajdę albo w poniedziałek jak kupie nowy :)

Z podrobami mam problem bo jak wracam z pracy to już pustki w sklepach :(
Raz trafią się serca, a raz wątroba, czasem żołądki ale ich mała nie lubi :( Płuc chyba nigdy nie widziałam w sklepie wieczorem.
Mięso wołowe tez luksus wieczorkiem !!

Dobra, dosyć biadolenie idę miksować jedzonko dla małej - dziękuję Ci serdecznie za pomoc :) :kwiatek: Jesteś wielka :macha:
 
 
jabmarta24 


Dołączyła: 15 Sty 2016
Posty: 7
Wysłany: 2016-01-18, 15:56   

Witam Serdecznie wszystkich „Barfowiczów” ;)
Jestem na początku mojej przygody z dietą „Barf” i szczerze mówiąc jeszcze mało o niej wiem… Mam 2 kociaki, dla których chciałabym jak najlepiej więc postanowiłam zmienić ich diętę. Tosia ma problemy z wypadającą sierścią, bardzo często się myje w związku z tym zdarza jej się zwracać pokarm wraz z kulkami włosowymi, ma też braki w uzębieniu ( w wakacje lekarz usunął jej kilka ząbków) . Natomiast mój kotek Filemon bardzo szybko rośnie w związku z czym ma problemy ze stawami. Nie są to bóle ciągłe, ale w ciągu roku 2 razy kulał na łapkę i dostawał zastrzyki właśnie na stawy. RTG nie wykazało żadnych nieprawidłowości więc lekarz stwierdził, że wiele kociaków, które w dosyć szybkim czasie sporo rosną borykają się z tym problemem. Od ostatniej serii zastrzyków czyli około 6 miesięcy problem się nie powtórzył. Kociaki są dachowcami ( a w zasadzie jest to rasa „kot europejski” :D ). Filemon ma około 1,5 roku a Tosia od 3 do 5 lat. Nie potrafię dokładnie określić ich wieku ponieważ oba adoptowałam ze schroniska. Bardzo proszę o pomoc w stworzeniu dla nich pierwszego „barfowego” dania… Jeszcze nie potrafię wyliczać tych proporcji i boję się popełnić błąd! Czy bylibyście w stanie mi pomóc???? Ja i moje łaciate krówki będziemy bardzo wdzięczni. Jak już wprawię się w tworzeniu takiego menu to postaram się odwdzięczyć kolejnym początkującym, którzy będą potrzebować pomocy.
Jeżeli to możliwe to chciałabym taki sam pokarm dla obu kociaków, ponieważ chyba nie będę w stanie nauczyć ich jedzenia osobno. Chyba, że twierdzicie, że coś co pomoże jednemu może zaszkodzić drugiemu, to wtedy jak najbardziej skorzystam ze wszystkich cennych wskazówek.
Bardzo proszę o pomoc.

Suplementy, które posiadam:
Olej z dzikiego łososia
Drożdże piwne
Mączka ze skorupek ekologicznych jaj
Mączka z alg morskich
Sól himalajska
Czarci pazur
Mączka z małży Nowozelandzkich
Kolagen

Mięso, które posiadam:
Płuca wołowe – 1kg
Korpus z kury z wolnego wybiegu – 1kg
Karkówka wołowa – 1kg
Jakie mam dokupić mięsko i w jakich ilościach?
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2016-01-18, 19:34   

jabmarta24 :kwiatek:
Witamy na Forum. Nie podałaś mi wagi koteczków, trudno mi było wyliczyć dzienną porcję.
Przepis prosty i łatwy w przygotowaniu, ze wszystkimi potrzebnymi suplementami i wszystkie parametry w normach :mrgreen:

Przepis :

500,0 g Kurczak udo bez kości ze skórą
500,0 g Wołowina tłuste mięso
150,0 g Kurczak serce
2,0 szt Żółtko jajka
50,0 g Wątroba kurczaka
1,9 g Mączka z alg morskich
4,0 g Drożdże piwne
13,3 g Fortain (Hemoglobina wieprzowa)
2,0 tab Tokovit E 100 (kapsułka)
1,0 tab Witamina D3 400j.m.(kapsułka)
7,4 g Mączka ze skorupek Lunderland
4,1 g Sól himalajska
3,0 g Tauryna
400,0 g Woda
Olej z łososia podajemy w ilości 1ml na 4kg wagi kota, do mieszanki albo do pysia, zależy jak kotu odpowiada.
Korpus lepiej jakby był zamieniony na skrzydełka i to w niewielkiej ilości. Płuca lepiej zastapić sercami.
Kolagenu nie używamy do mieszanek, czarci pazur i mączka z małży to lek na stawy ale dla psów... czy kotu można podawać nie wiem. Musisz poszukać na forum.
Mięsa możesz mieć różne, wołowe, drobiowe, kaczkę czy królika. Raczej tłustawe i ze skórami.
Napisz co możesz kupić z mięs i podrobów i podaj wagę kotów, zrobimy przepis pod nich.
 
 
jabmarta24 


Dołączyła: 15 Sty 2016
Posty: 7
Wysłany: 2016-01-18, 23:44   

shana55 - dziękuję za odpowiedź :love:

Tośka waży 4,5 kg a Filemon 6,5 kg.

W zasadzie mam dostęp do każdego rodzaju mięsa...
Kupiłam płuca wołowe bo myślałam, że będą ciekawym dodatkiem dla moich krówek, niestety się myliłam ;)

Czy Fortain można zamienić hemoglobiną wieprzową??? Czy ten preparat zawiera jakieś dodatkowe witaminy i minerały???

Co z suplementami po zamrożeniu gotowej mieszanki? Czy nie tracą one swojej wartości?

Jeszcze raz dziękuję ;)
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2016-01-19, 00:21   

jabmarta24 :kwiatek:
Fortain to jest hemoglobina wieprzowa :mrgreen:
Płucka wołowe mogą być dodatkiem, ale jako podroby a ich (tych podrobów) daje się do mieszanki tylko 15% ilości mięsa. Z suplementami po zamrożeniu nic złego się nie dzieje. Zresztą wiele kotów ich nie lubi na świeżo tylko po przemrożeniu :twisted: Mają jakieś straty ale to są minimalne, trudno robić mieszankę dzień na dzień, rozmrażać porcje dokładać suplementy. Lepiej jest zrobić na kilka dni wymieszać z suplami i wodą, poporcjować, zamrozić, nic się wtedy nie zepsuje. Wyjmuje się i rozmraża tyle ile potrzeba.
Masz 11 kg kota trzeba będzie trochę mięsa. Mieszankę można robić na kilka dni albo tygodni, to zależy tylko od kota i lodówki. Na początek radziłabym zrobić na tydzień, żeby się nie zmarnowała jakby jeść nie chciały i dać połowę suplementów. Kup 1kg wołowiny tłustej i 1kg udek bez kości z kurczaka lub indyka, 30dkg serduszek albo tych płucek i zrobimy przepis. Napisz jak będziesz miała mięsko.
 
 
stal_migotka 

Dołączyła: 09 Sty 2015
Posty: 3
Skąd: Toruń
Wysłany: 2016-01-21, 12:31   

Hej! Moje ogony na barfie są już kilka miesięcy, ogólnie nie są zbyt wybredne. Niestety u jednego z nich (najmłodszego - 6 msc) wyszła bardzo duża ilość fosforu - stąd też podejrzewam, że jestem durna i tylko barfem zaszkodziłam swoim ogonom zamiast im pomóc. :( proszę więc o pomoc w przygotowaniu świeżej mieszanki, może są jakieś sposoby by ten poziom jakoś obniżyć?

Z suplementów posiadam:
Lunderland mączka z alg,
Lunderland wapno
Tauryna lilly's bar
krew w proszku,
psyllium,
drożdze
tokovit 200
olej z dorsza
i olej z łososia

Mam 3 ogony brytyjskie:
Czarko - grubasek, 9 kilo (4,5 roku)
Maluszek - 5,5 kilo (1,1 rok)
Pipek - 3,3 kilo (6 msc) - u niego jest za duży fosfor w krwi

Jadają barfa na bazie wołowiny i indyka, serduszka kurze i indycze, żołądki, wątróbka. Najczęściej kupuję i robię w takich proporcjach:

3kg wołowiny średniotłustej
1,5 kg indyka pierś
250g serduszek
250g żołądków

Mógłby ktoś z takich proporcji pomóc ułożyć przepis by ilość białka była odpowiednia w stosunku do ilości tłuszczu?

Z góry dziękuję!
 
 
jabmarta24 


Dołączyła: 15 Sty 2016
Posty: 7
Wysłany: 2016-01-21, 19:26   

shana55 :kwiatek:

Mam karkówkę wołową, tłuste udka z kurczaka, serduszka drobiowe, wątróbkę z indyka, płucka wołowe.
Mam też już wszystkie suplementy... dokupiłam taurynę, hemoglobinę oraz Tokovit E i Witamina D3.

Czy mogę zrobić ten przepis, który opisałaś mi wyżej??? W jakiej formie mam przygotować mięsko???? Moje kociaki średnio przepadają za mięsem mielonym, natomiast chętnie wcinają mięsko drobno pokrojone w kosteczki.

Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne