BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Mięso z supermarketów - ostrzeżenia
Autor Wiadomość
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2013-12-01, 12:27   

_Jadis_ napisał/a:
Zastaanwiam sie czy to uroki legnickiego Carrefoura czy w może po prostu cała "marka" tak ma.

Warszawski Carrefour w Arkadii posiada bardzo duży wybór i sporo podrobów, które kupuje dla mojej kociarni.
Szczególnie interesujące są te cielęce tzn; języki, płuca, nerki, wątroby i serca.
Doskonale zaopatrzony w króliki, kaczki, jagnięcinę, itp.
  Zaproszone osoby: 2
 
Dieselka 


Barfuje od: maj 2011
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 39
Dołączyła: 29 Gru 2012
Posty: 1350
Skąd: prawie Wrocław
Wysłany: 2013-12-01, 14:12   

Ja w realu bardzo często kupuję i nigdy nie miałam żadnej złej przygody.
_________________
Paulinka i Dieselek
 
 
_Jadis_ 


Barfuje od: 11.2011
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 2 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 07 Paź 2011
Posty: 870
Skąd: Zg-c / Legnica
Wysłany: 2013-12-01, 14:18   

CZyli podsumowując w Legnicy Carrefour schodzi na psy...

A te podkladki sa grozne jesli plyn z nich wycieka (bo jest zmieszany z chemia z podkladki) tak?
_________________
Tysiące lat temu czczono koty jako bogów. One nigdy o tym nie zapomniały.
  Zaproszone osoby: 2
 
karakalek 


Udział BARFa: 90-100%
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Mar 2012
Posty: 159
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-12-01, 14:55   

Według honorowego przewodniczącego Rady Gospodarki Żywnościowej prof. Stanisława Zięby zawsze istnieje zagrożenie wycieku absorbentu gdy wkładki mają otwarte brzegi. Staram się unikać kupowania mięs na tackach.
_________________
Kto mnie kocha, kocha mojego kota
 
 
Bianka 4 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 12/2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1067
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-12-02, 01:37   

Sandra napisał/a:
_Jadis_ napisał/a:
Zastaanwiam sie czy to uroki legnickiego Carrefoura czy w może po prostu cała "marka" tak ma.

Warszawski Carrefour w Arkadii posiada bardzo duży wybór i sporo podrobów, które kupuje dla mojej kociarni.
Szczególnie interesujące są te cielęce tzn; języki, płuca, nerki, wątroby i serca.
Doskonale zaopatrzony w króliki, kaczki, jagnięcinę, itp.

Tak, Carrefour w warszawskiej Arkadii jest chyba jedynym sklepem tej sieci, do którego chodzę z przyjemnością i to właśnie do działu mięsnego. Niestety mam do niego dość daleko... :-?
_________________
Mieszkałem z kilkoma mistrzami Zen. Wszyscy byli kotami - Eckhart Tolle
 
 
 
Dalia 

Wiek: 33
Dołączyła: 18 Gru 2013
Posty: 50
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-01-04, 02:29   

Ja kupuje w Auchan :)

Ale w sumie do Almy tez zajrze. Do tej pory nie pomysalalam o tym zeby kupowac tam mieso.

To z Auchan'a wyglada na swieze.
Kupowalam tez kiedys w lewiatanie i kot niechetnie jadl
_________________
http://www.artkaska.com
 
 
_Jadis_ 


Barfuje od: 11.2011
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 2 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 07 Paź 2011
Posty: 870
Skąd: Zg-c / Legnica
Wysłany: 2014-01-04, 11:18   

W marketach można znaleźć świeże mięso - na tyle na ile ono świeże może by ć...czyli minus czas transportu, leżenia w hurtowni... ale jak sie ustali jakie dni dostają mięsną dostawę to i można przypilnować fajne mięsko i podroby. Nie robią z tego tajemnicy, wystarczy po prostu zapytać kiedy dostają mięsko ;) I szperać.
_________________
Tysiące lat temu czczono koty jako bogów. One nigdy o tym nie zapomniały.
  Zaproszone osoby: 2
 
Natruszka 

Dołączyła: 24 Wrz 2013
Posty: 9
Wysłany: 2014-06-01, 19:18   

_Jadis_ napisał/a:
W marketach można znaleźć świeże mięso - na tyle na ile ono świeże może by ć...czyli minus czas transportu, leżenia w hurtowni... ale jak sie ustali jakie dni dostają mięsną dostawę to i można przypilnować fajne mięsko i podroby. Nie robią z tego tajemnicy, wystarczy po prostu zapytać kiedy dostają mięsko ;) I szperać.


Jadis a gdzie w Legnicy zaopatrujesz się w dobre mięso? :)
 
 
KaiTe 


Wiek: 32
Dołączyła: 15 Cze 2015
Posty: 30
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2015-06-22, 21:29   

_Jadis_ napisał/a:


A tak z innej beczki - powiedzcie mi jak wyglada u Was dzial miesny w Carrefourze? Tu w Legnicy mam wrażenie , że niedługo w ogóle go zamkną (sama miesa w ogole tam nie kupuje) nie dosc , ze mieso jest juz chyba tylko na jednej ladzie, wolowina w folii bo nikt jej nie kupuje (wyglada jakby miala kilka tyg) i ogolenie lezy sama wieprzowina i kurczaki ;/
Zastaanwiam sie czy to uroki legnickiego Carrefoura czy w może po prostu cała "marka" tak ma.



Ja stronię od mięsa z Carrefoura bo wygląda na stare i obrzydliwe :roll:
Niby jak kiedyś kupiłam to nie śmierdziało, ale samym wyglądem odrzuca człowieka :/

A ja o to samo chciałam zapytać odnośnie Intermarche. U nas otworzyli go prawie dwa lata temu - pierwszy rok panie jak w ukropie uwijały się na każde życzenie klienta - mięso, wędliny pierwsza klasa. A od pewnego czasu - kilkukrotnie zdarzyło mi się kupić śmierdzące piersi z kurczaka czy innego rodzaju mięsa. Wędliny też popsuły się w smaku (mówię o tych z ich wędzarni) nie wspominając o obsłudze, bo u nas panie wyglądają i zachowują się jakby do pracy przychodziły za karę. Są niemiłe, a na dodatek jak jest kolejka - na stoisku 5 ekspedientek, z czego 3-4 ZAWSZE mają coś ważniejszego do roboty - czy to umycie blatu, noży, desek, pójście na zaplecze, poukładanie wędlin. Nie wiem czemu nie mogą zrobić tego kiedy na stoisku nie ma ludzi - strasznie to irytujące.
Kilka razy jak trafiłam stare mięso to szłam robić awanturę, a one bezczelnie w twarz mi mówiły, że to mięso nie śmierdzi.. Tragedia :evil: :evil: :evil:
 
 
doradora 

Barfuje od: 09.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 09 Cze 2014
Posty: 1593
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2015-06-23, 07:01   

u nas w jednym Carrefour nie ma tragedii, ale ogólnie cały sklep wygląda na brudny, a w drugim tak śmierdzi starym mięsem, że nawet na dział nie wchodzę, ostatnio smród doszedł na dział warzywa/owoce, więc ulotniłam się stamtąd czym prędzej

za to w mieście, gdzie mieszka moja rodzinka czysto, schludnie, dział mięsny dobrze zaopatrzony
nawet wołowe ogony mają
 
 
Lena06 


Barfuje od: 28.07.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Lip 2014
Posty: 1292
Wysłany: 2015-06-23, 10:05   

U mnie mam wrażenie, że każdy Carrefour to tragedia. Brud i smród. Ostatnio musiałam kupić tam mięso i podroby. W ladzie wyglądało dość ładnie (z reguły mięso tam widuję sinawe), ale w domu już na drugi dzień rano śmierdziało... :evil:
 
 
lady_milan 


Barfuje od: 19-01-2017
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 06 Sty 2017
Posty: 38
Skąd: Kozienice
Wysłany: 2017-01-13, 12:32   

Aaaa!! Czytam,czytam i aż strach.Wczoraj kupiłam królika i łososia w biedronce.I tak czytam to chyba sama to zjem,bo strach kotu podawać.Ale ok..to może ktoś jest z okolic Kozienic/Radomia i wie gdzie mogę kupić dobre mięsko na barfa?Bo Selgros też jest marketem,czyli cóż.. :hair:
 
 
Saga 

Barfuje od: 07.2016
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 02 Sie 2016
Posty: 1489
Wysłany: 2017-01-13, 12:48   

Bez przesady, trzeba tylko sprawdzić czy jest ok, daj na spróbowanie kotu. Kot nie zje zepsutego mięsa. Ja też kupuję w Biedronce, jeszcze nie spotkałam nieświeżego mięsa a w sklepikach osiedlowych tak. Królik z Biedronki jest dobry, kupowałam. Nie wpadajmy w przesadę. U mnie np. Carrefour jest paskudny, mięso bardzo często nieświeże, więc tam po prostu nie kupuję. Ale są ludzie zaopatrujący się np. w Macro, w Selgrosie, w Kuflandzie i w innych. Trzeba poszperać poszukać, ocenić który sklep jest dobry i nie generalizować :-)
 
 
lady_milan 


Barfuje od: 19-01-2017
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 06 Sty 2017
Posty: 38
Skąd: Kozienice
Wysłany: 2017-01-13, 18:24   

Jestem w trakcie porcjowania królika,dałam trochę na spróbowanie ,chyba musi być całkiem niezłe ;),a czy serce i nerki też mogę dać do barfa?Bo to ,że wątróbkę to już wyczytałam,że jak najbardziej,a co z resztą?
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2017-01-13, 19:22   

możesz
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne