BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
BARF dla początkujących - pytania, problemy
Autor Wiadomość
HoWaKo 


Barfuje od: 01.2015
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 07 Lut 2015
Posty: 267
Skąd: Zamość
Wysłany: 2015-07-13, 23:07   

annik75, suplementujesz mięso - musisz poczytać w watkach o poszczególnych suplach ile czego masz dawać w odniesieniu do dawki pokarmu.

Co masz na myśli pisząc "żołądki"? Jeśli żwacze, to trzymaj się wytycznych procentowych. Jeśli to żołądki indycze, to nie podawałabym w ten sposób - urozmaicaj podroby.
Możesz kupić smalec gęsi - jest zawsze w Kauflandzie tam gdzie masło i margaryna.

Tak na szybko, bo padam na pysk, ale jutro się wczytam i może coś mi wpadnie.

prymek, a może byś tak poczytał wątek, który wkleiła Ines :-P naprawdę warto - dużo się rozjaśnia. Ale ok - jajo wbijasz całe, możesz dorzucić skorupę, bo istnieje szansa, że psina zje.
_________________
BARFny tercet egzotyczny: Honor-Wandysław-Kokoska :mrgreen:
 
 
 
prymek 

Dołączył: 08 Lut 2015
Posty: 154
Wysłany: 2015-07-13, 23:22   

no wlasnie gdzies kiedys tu czytalem ze bialko zakwasza czy cos :(
skorupki mam pomielone - ale w sumie zadko daje bo psina dostaje szyje, i kosci czasem a czasem gotowca z miesem z/k
pzdr
 
 
annik75 

Dołączyła: 10 Lip 2015
Posty: 5
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2015-07-14, 11:03   

Pisząc żołądki miałam na myśli właśnie żwacze. Podroby chciałam zacząć wprowadzać od drugiego tygodnia.
Co do suplementów to czekam niecierpliwie na kalkulator. Hebe dała mi dostęp ale za Chiny nie mogę go znaleźć. To miał być plik do ściągnięcia ale nie wiem skąd...
 
 
 
Shetanka 

Dołączyła: 25 Paź 2014
Posty: 16
Wysłany: 2015-07-21, 16:04   

Hej. Mam takie pytanko - w jakiej formie podajecie ryby? Filety?
 
 
Lena06 


Barfuje od: 28.07.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Lip 2014
Posty: 1292
Wysłany: 2015-07-21, 16:42   

Zależy jakie preferuje Twój pies, albo do jakich masz dostęp ;-)
Ja podaję filety, ale tylko dlatego, że mój innych nie zje. Pewnie znajdzie się tutaj też sporo osób, które podają rybkę w całości ;-)
 
 
Shetanka 

Dołączyła: 25 Paź 2014
Posty: 16
Wysłany: 2015-07-21, 17:11   

Mój szczeniaczek złamał łapkę, od znajomej z większym doświadczeniem dowiedziałam się, że fajnie w tym wypadku (i wgl w przypadku szczeniaków) dawać raz w tygodniu rybę - makrelę, łososia lub sardynki. Będę szukać co można u mnie kupić, ale chciałam najpierw wiedzieć czego szukać. Sardynki to pewnie w całości?
 
 
Lena06 


Barfuje od: 28.07.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Lip 2014
Posty: 1292
Wysłany: 2015-07-21, 17:17   

Może ten temat coś Ci podpowie, chyba że już byłaś. Dokładnie odnośnie ryb:
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=311
 
 
doradora 

Barfuje od: 09.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 09 Cze 2014
Posty: 1593
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2015-07-22, 08:03   

Shetanka, ale mówisz o surowych rybach, prawda? wędzonych nie podawaj.
 
 
Shetanka 

Dołączyła: 25 Paź 2014
Posty: 16
Wysłany: 2015-07-22, 12:21   

Tak o surowe. Myślicie, że w Makro uda mi się kupić jakieś ryby? Słyszałam kiedyś, że ludzie tam brali do BARFa
 
 
gerda 


Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1576
Skąd: podlaskie
Wysłany: 2015-07-29, 20:22   

Ile może (powinien) zjeść może 5-6 tygodniowy szczeniaczek, który waży teraz może troszkę więcej niż kilogram ? Chyba nie powinien dostawać ile zje (jak kociak) ? Czym najlepiej go karmić ?
 
 
Lena06 


Barfuje od: 28.07.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Lip 2014
Posty: 1292
Wysłany: 2015-07-30, 00:20   

gerda, może tu coś znajdziesz. Wątek odnośnie jadłospisu u szczeniąt:
http://www.barfnyswiat.or...php?p=2814#2814
Wg tego, co tam jest napisane, szczeniak powinien zaczynać od 3% docelowej masy ciała, ale to jest tylko wskazówka.
http://www.barfnyswiat.or...p?p=94316#94316
 
 
Zofijówka 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 19 Kwi 2012
Posty: 542
Skąd: warszawa
Wysłany: 2015-07-31, 09:22   

5-6 tygodni to kompletna dzidzia. Z moich doświadczeń odchowu szczeniąt na surowiźnie- dawaj tyle, ile chce. Jeśli się okaże, że jest za chudy- dotłuść dietę, jeśli zacznie się toczyć- zmniejsz odrobinę dzienną dawkę. Pamiętaj jednak, że szczeniaki szybko wykorzystuj tłuszczowe zapasy i nie wolno robić im głodówek takich jak dorosłym.
Twój maluch nie sądzę, żeby zjadł na raz 50g, ale daj mu taką możliwość
Co do kości- taki malec nie zgryzie Ci prawdopodobnie żadnych kości- wapń musisz zapewnić mimo to- a więc albo dajesz mięso ze zmieloną kością, albo do każdego posiłku sypiesz mączkę ze skorupek jajek. Bez tego maluch będzie mieć luźne stolce, a może nawet biegunki. Uwierz mi- nie chcesz tego.
Chude mięso jest ok, ale na pierwszy tydzień wprowadzania stałych posiłków. Potem jest za mało energetyczne. Mięso powinno być dość tłuste.
Owoce/ warzywa w tym wieku odpuść sobie zupełnie- spowodują wyłącznie luźne stolce. Tak młode szczenięta ich nie tolerują. Możesz próbować koło 9 tyg, ale też bez przesady.
Jeszcze co do częstotliwości karmienia- spróbuj tych 4 razy dziennie, ale nie przejmuj się, jeśli szczenię odmówi niektórych posiłków. Moje nigdy nie jadły częściej niż 2 razy dziennie. Poza tym dostawały kości do zabawy, ale to nie jest równoznaczne z posiłkiem.


EDIT: na pytanie czym karmić dobrej odpowiedzi raczej nie ma. Bo jeden dobrze będize tolerował to mięso, inny inne. U mnie super sprawdza się wołowina i kacze korpusy mielone, plus do gryzienia grzbiety z kaczki i z królika, świńskie ogony. Ale miałam też miot, który nie tolerował nic poza świnią i wszystko inne powodowało nietolerancje pokarmowe. Namęczyliśmy się porządnie, zanim do tego doszliśmy. Nie szalej z różnorodnością- na to jeszcze przyjdzie czas. Nowe mięsa wprowadzaj ostrożnie, obserwuj malucha, to jest podstawa.
_________________
teriery irlandzkie - hodowla Zofijówka http://www.zofijowka.cba.pl
Hand Made'owe saszetki na smakołyki http://www.facebook.com/pages/KLIK-Smakołyk/330114460426507?sk=photos_albums
 
 
gerda 


Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1576
Skąd: podlaskie
Wysłany: 2015-07-31, 17:20   

Dziękuję za rady :kwiatek: - jeść daję z 5 razy dziennie. Je wszystko w 2 sekundy, aż się martwiłam, ale bez sensacji :-D Daję surowe mięso, puszkę, zjada nawet zupkę maluchów (warzywa z indykiem gotowane w domu) - bez problemu. Mam suche (na razie Royal, ale jeszcze nie dawałam) Cieszę się, bo wygląda, że ma ulubione miejsce robienia kupek - może mu tak zostanie ? :-D To wielorasowiec, mama wyglądała jak spanielka, tata nieznany, mam nadzieję, że będzie nieduży. :-D
 
 
ma_pe 


Barfuje od: lipiec 2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Wiek: 51
Dołączyła: 12 Lip 2015
Posty: 77
Skąd: Opole
Wysłany: 2015-07-31, 21:09   

Jest duża szansa, że z kupą mu tak zostanie. :-D U nas Kapsel jak był mały zawsze robił za sofą :-P . Szybko też wybrał sobie miejsce do sikania (kocyk który miał być do leżenia :niewiem: ) Szybko więc wylądował na plastikowej podkladce, dokupiłam jeszcze 3 takie same i prałam na okrągło. :lol: Ale przynajmniej nie zasikiwał całego domu. Tosia leje gdzie popadnie, więc cała podłoga w salonie wyłożona póki co folią. Pięknie mam :) Na szczęście coraz rzadziej jej się przytrafia, więc jest światełko w tunelu :-P
_________________
Ludzka matka Tosi i Kapsla
 
 
MartaK 

Wiek: 35
Dołączyła: 23 Cze 2015
Posty: 6
Wysłany: 2015-08-01, 11:37   

Witamy, barfujemy ponad 3 tygodnie, est świetnie, pies pięknie trawi kości, ale mam kilka pytań/wątpliwości:
1. Przeczytałam, że psu nie trzeba bilansować jedzenia każdego dnia. Więc jeśli w ogólnym rozrachunku Miszka dostaje 15% a może i więcej kości, to czy w dni bezkostne mam jej dosypywać cytrynianu wapnia?
2. Już widzę, że ciężko będzie z urozmaicaniem, bo sunia odrzuca wszystko, co nie jest wołowiną/żeberkami cielęcymi. Przed nami kura. Gęś be, indyk średnio. To twarda zawodniczka, głodówki się nie sprawdzają, bo jak nie dostanie, to ukradnie coś, np wczoraj piernik. Czy mało zróznicowana dieta będzie ok?
3. I ostatnie pytanie natury technicznej: pies je ok 200g dziennie. Kiedy sypnę mu po tym drożdżami, algami, wapniem i hemoglobiną to wszystko się obsypuje, pies się krzywi. Kapsułkowanie odpada. Jest na to sposób? Olej też jest za słabym lepiszczem;)
Z góry dziękuję za pomoc i rady
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne