BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Dyskusje o gotowych karmach dla kotów
Autor Wiadomość
Anusi@k 

Wiek: 37
Dołączyła: 28 Gru 2011
Posty: 136
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2014-08-19, 18:11   

Nie nie Agnieszko piszę o tym kurczakowo-łososiowym tylko z tej nowej serii/linii.
 
 
Agnieszkaa 


Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 03 Lip 2014
Posty: 108
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-08-19, 18:20   

Dzięki za odpowiedź, myślałam że wypróbowałaś Orijena red i podzielisz się opinią na jego temat. Zastanawiam się czy jego jakość idzie w parze z tak wysoką ceną.
 
 
zenia 
BARFny Hodowca


Udział BARFa: 25-50%
Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 1134
Wysłany: 2014-08-19, 18:55   

Agnieszkaa napisał/a:
Anusi@k, czy chodzi o Orijena red? http://www.zwierzakowo.pl...d-cat.4389.html
Rozważałam jego zakup, ale moje koty za orijenem nie przepadają :roll:


moje tez nie lubią Orijen
ale ten czerwony o dziwo jadły z smakiem

[ Dodano: 2014-08-19, 19:00 ]
Retriver napisał/a:
To nie za super z tym PON, mogę jeszcze odmówic, realizacja miała byc dopiero jutro ze względu na braki czteropaków, hmmm muszę to przemyslec. Karma bardzo droga jak dla mnie a tu takie przypadki krew i smród, czyli niezbyt służy.
Kocio i tak dzień w dzień zjada surowe mięsko dziś już porcyjka weszła.

Co do pieniędzy i posiadania zwierzaka, czy biedni ludzie nie mogą miec zwierzaka, mogą i dbają o nich tak jak tylko potrafią, nie można uboższym odmawiac posiadania zwierząt, nie raz widzę jak babcia o cieniutkiej emeryturce kupuje smakołyk koteczkowi sobie odmawia. Bardziej mnie męczy fakt bogatych ludzi nie dbających i szybko nudzących się zwierzakami.
Teraz mam pracę ale jak długo ..... . Zresztą lepiej koteczkom piesiolkom w domu na uboższej diecie niż w schronisku.

[ Dodano: 2014-08-19, 15:36 ]
Anusi@k, co to za nowy Orjen :?:



każdy zwierzak reaguje inaczej
z krwią w kupie jest tak,ze kazda karma może tak podziałac na jakis egzemplarz kota
PON to akurat chyba rzadko słyszałam
przed laty gdy był Biomil,jedna z moich kotek tak reagowała wlasnie na biomill
zanim doszłam z ekarma jest powodem,minęło troche czasu

szkoda tylko ze wzięłas na pierwszy rzut od razu czteropak,mogłas np poprosic próbke lib jeden 2 kg


ja nigdy na pierwszy raz nie ryzykuje
szkoda kasy

teraz ekozwierzak na 2 nowe karmy
chetnie bym wypróbowała
ale te zboję sie,bo jedna z nich najmniejszy gabaryt to 3 kg
i mimo stada kotów,nie wezme tyle
a nie sądze żeby mieli próbki
 
 
Retriver 


Barfuje od: 01.07.2014
Udział BARFa: 50-75%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 12 Lip 2014
Posty: 708
Skąd: lubelszczyzna
Wysłany: 2014-08-19, 19:43   

Akurat w PON nie było tych 400 gramowych w innych karmach Orijen, Acana owszem. Najwyżej kot nadrobi mięsem, dziś jadł wieprzowinę i indyka.
_________________
Retriver
 
 
iker 

Dołączył: 07 Sie 2014
Posty: 43
Skąd: Mysiadło
Wysłany: 2014-08-19, 20:55   

To dziwne, że kotom nie smakuje ten kurczakowo-łososiowy Orijen. Moje jak przesypuje go co kilkanaście dni z dużego wora do małego to włażą do wora i wyjadają ze źródła łapczywie. I ten zapach... Żadna z karm mokrych i suchych, a trochę tego wypróbowałem z różnych półek cenowych, tak ładnie nie pachniała. I to nawet pół roku po otwarciu (karmie głównie mokrymi+surowe, więc wór starcza na długo), a przechowuje normalnie bez żadnych zabezpieczeń. W kuwecie też zarówno stary trójkątny jak i nowy nie dają żadnych zapachów, a kiedyś wcześniej biała kotka po niektórych karmach (no, ale tych mokrych marketowych głównie) waliła bomby biologiczne.
Mi teraz zooplus przysłał do zamówienia Orijenu gratis 400gr Purizona, karma nawet okay, ale Orijena nie mam zamiaru zmieniać. Widać jednak, że Niemcy bardzo promują swoją produkcję, to pierwsza darmowa próbka jaką od nich dostałem.

Jak widać , każdy kot musi trafić na swoją karmę lub mięcho.
 
 
NSO 


Barfuje od: 24.01.2014
Dołączyła: 28 Sty 2014
Posty: 606
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-08-20, 17:39   

Dobra, bo temat poplynal.
Prosze jeszcze raz o linki do tych karm co sa lepsze a w takiej samej cenie jak felix i bozita w kartoniku.
Chetnie zamowie na probe.
Co do barfa, koty dostaja go wiecej niz pies hihi ;-)
 
 
89ola 

Barfuje od: 05.02.2013
Wiek: 35
Dołączyła: 10 Lut 2013
Posty: 192
Skąd: Gorzów Wlkp
Wysłany: 2014-08-21, 05:10   

pojawiła się acana niby z nowym składem. może ktoś rzuci okiem?


Skład karmy pacifica cat:
świeże mięso śledzia 30%, dehydratyzowane mięso śledzi 15%, dehydratyzowane mięso rdzawca 12%, świeże mięso storni 5%, świeże mięso morszczuka 5%, ciecierzyca, czerwona soczewica, olej canola, zielony groszek, zielona soczewica, żółty groszek, olej ze śledzia 3%, lucerna, kelp, dynia, szpinak, marchew, jabłka, gruszki, żurawina, cykoria, korzeń mniszka, rumianek, liście mięty pieprzowej, korzeń imbiru, kminek, kurkuma, owoce dzikiej róży, liofilizowane mięso śledzia, liofilizowane mięso morszczuka, liofilizowane mięso storni.

Skład karmy wild praire cat:
świeże mięso kurczaka 18%, dehydratyzowane mięso kurczaka 17%, dehydratyzowane mięso indyka 9%, świeże mięso indyka 6%, tłuszcz z kurczaka 5%, wątróbka z kurczaka 5%, ciecierzyca, czerwona soczewica, świeże mięso okonia żółtego 4%, zielony groszek, zielona soczewica, całe jaja 3%, olej ze śledzia 3%, lucerna, kelp, dynia piżmowa, szpinak, marchew, jabłka, gruszki, żurawina, cykoria, korzeń mniszka, rumianek, liście mięty pieprzowej, korzeń imbiru, kminek, kurkuma, owoce dzikiej róży, liofilizowana wątróbka z kurczaka, liofilizowana wątróbka z indyka, liofilizowane mięso kurczaka, liofilizowane mięso indyka

Białko (min.) 35 %
Tłuszcz (min.) 20 %
Włókno (max.) 3 %
Wilgotność (max.) 10 %
Wapń / Fosfor (min.) 1.3 % / 1.1 %
Omega-6 / Omega-3 (min.) 3.5 % / 0.5 %
DHA/EPA (min.) 0.35% / 0.1 %
Magnez (max.) 0.09 %
pH (max.) 5.5


ACANA GRASSLANDS
Świeże mięso jagnięce, mączka jagnięca, mączka z łososia, ziemniaki Russet, mączka ze śledzia, mączka z kurczaka, groszek, słodkie ziemniaki, mięso z kaczki, olej z łososia, tłuszcz z kurczaka (naturalnie konserwowany witaminą E), mięso sandacza, suszona wątróbka z kurczaka, suszona na słońcu lucerna, całe jaja, dynia, szpinak, liście rzepy, pomidory, marchewka, jabłka, organiczne brunatnice, żurawina wielkoowocowa, czarne jagody, jagody jałowca, czarna porzeczka, korzeń cykorii, korzeń lukrecji, dzięgiel litwor, kozieradka, nagietek, nasiona kopru, liście mięty pieprzowej, kwiaty rumianku, kwiaty lawendy, cząber, rozmaryn + witaminy i minerały

Białko (min.) 35 %
Tłuszcz (min.) 20 %
Włókno (max.) 2.5 %
Wilgotność (max.) 10 %
Wapń / Fosfor (min.) 1.5 % / 1.3 %
Omega-6 / Omega-3 (min.) 3.0 % / 1.2 %
DHA / EPA (min.) 0.7 % / 0.3 %
Magnez (max.) 0.09 %
pH (max.) 5.5

niestety co strona to inny skład. cieżko dojść który jest ten prawidłowy nie widząc worka
 
 
Anusi@k 

Wiek: 37
Dołączyła: 28 Gru 2011
Posty: 136
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2014-08-21, 08:11   

NSO napisał/a:
Dobra, bo temat poplynal.
Prosze jeszcze raz o linki do tych karm co sa lepsze a w takiej samej cenie jak felix i bozita w kartoniku.
Chetnie zamowie na probe.
Co do barfa, koty dostaja go wiecej niz pies hihi ;-)


Niestety dużego wyboru nie ma zostaje tylko Animonda Carny.
 
 
NSO 


Barfuje od: 24.01.2014
Dołączyła: 28 Sty 2014
Posty: 606
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-08-21, 18:58   

No tou mnie jeden kot tego ruszyc nie chce, drugi je... eh..

A w tej nowej Acanie to co niby jest nowego, oprocz tego ze dodali minimalna ilosc miesa liofiliozowanego, ktorego wczesniej nie bylo? Cenachyba tasama?
 
 
gpolomska 
Admin techniczny

Barfuje od: gpolomska
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 07 Sty 2013
Posty: 1740
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2014-08-21, 21:42   

Zwykle zmiana składu to głównie marketing lub... cięcie kosztów, żeby zysk był większy. Zwykle różnice są kosmetyczne (i najczęściej na minus). Nie ma się co łudzić, że nagle z karmy "no może być" zrobią super produkt i to w porównywalnej cenie. Nadal pełno owoców, za dużo węglowodanów różnego pochodzenia, za mało mięsa itp. - to tak w wielkim skrócie.
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4838
Wysłany: 2014-08-21, 22:59   

Ja do Acany mam 3 podstawowe zarzuty: nie ma dodanej tauryny, za dużo węglowodanów (w tym zupełnie bez sensu z owoców) i jednocześnie za mało białka oraz niepotrzebne dodatki marketingowe, które mogą u kotów powodować problemy żołądkowo-jelitowe (mieszanina wielu ziół i innych surowców zielarskich, przypraw). Jest to typowy przykład karmy będącej przerostem formy nad treścią i mającej zyskać przychylność klientów składnikami z ludzkiej kuchni, które promuje się jako zdrowe. Moim zdaniem taka mieszanina ogromu dziwnych składników może kotom tylko zaszkodzić - one mają prosty i krótki układ pokamowy, przystosowany do trawienia mięsa. Szczerze mówiąc to już wolę karmy z kukurydzą, w których oprócz mięsa i tej kukurydzy są jedynie niezbędne dla bilansu suplementy.
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
iker 

Dołączył: 07 Sie 2014
Posty: 43
Skąd: Mysiadło
Wysłany: 2014-08-22, 11:13   

To pewnie podobnie oceniasz Orijen, ta sama firma, podobny skład, jedynie nieco więcej mięsa i białka kosztem węglowodanów. Tylko która karma z kukurydzą ma choć porównywalnie mało węglowodanów? Dobrze jakbyś tu podała przykład takowej.
Tylko, żeby miała w składzie mięso, nie "białko drobiowe" jak np. RC i wiele innych.

Co do problemów żołądkowych to akurat z bezbożówek najwięcej wywołuje chyba Applaws, który ma akurat bardzo prosty skład.
Co do tauryny to lepszy będzie Purizon, który jako dodatki wyszczególnia aż 0,4% tauryny, czyli to chyba dodatkowa oprócz tej "naturalnej " z mięsa. Ale różnych marketingowych ziółek jest w niej dużo i aż 18% ziemniaków. Jednak pewnie dzięki promocji niemieckiego zooplusa ta nowa niemiecka marka podbije rynek.
Moim kotkom zarówno Orijen jak i Purizon bardzo smakują, nie wywołują żadnych złych skutków kuwetowych , obie mają znośny jak na te karmy poziom Ca i P, więc mam wybór na przyszłość, pewnie cena będzie miała też znaczenie i dostępność.

P.S. Myślę, że dla wielu czytających Twoje teksty wprowadzające na BŚ , ta deklaracja o karmie z kukurydzą może być lekkim zaskoczeniem.
Ja nie jestem ortodoksem w żadną stronę, ale to forum jako wręcz rozpoznawczy ma chyba zwalczanie zbóż i promocje mięsa.

[ Komentarz dodany przez: Sandra: 2014-08-22, 17:26 ]
Moderacja postu, w wyniku niewłaściwego
CYTOWANIA
Ostatnio zmieniony przez Sandra 2014-08-22, 17:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
zenia 
BARFny Hodowca


Udział BARFa: 25-50%
Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 1134
Wysłany: 2014-08-22, 12:04   

ale opisy karm ,dla nieobytych tez wprowadzają w błąd
pierwsza z brzegu karma sensitive-BEZ PSZENICY w opisie

a w składzie na pierwszym miejscu ZBOŻA

http://www.zooplus.pl/sho...099#composition

hhmmm :shock:
 
 
Retriver 


Barfuje od: 01.07.2014
Udział BARFa: 50-75%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 12 Lip 2014
Posty: 708
Skąd: lubelszczyzna
Wysłany: 2014-08-22, 12:49   

Do mnie dotarł w końcu Purizone, miała być PON jest inna. Zobaczymy jak król kot zareaguje na nowy smak.
_________________
Retriver
 
 
gayaruthiel 

Wiek: 37
Dołączyła: 22 Sie 2014
Posty: 2
Wysłany: 2014-08-22, 13:22   

Przeczytalam podane tu informacje i troche zaczelo mi sie w koncu od nich mieszac w glowie :P

Czy kot, ktory ma staly dostep do suchego Orijena a dwa razy dziennie dostaje mokrego Brita albo Applawsa, to dobrze karmiony kot?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne