BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Dyskusje o gotowych karmach dla kotów
Autor Wiadomość
iker 

Dołączył: 07 Sie 2014
Posty: 43
Skąd: Mysiadło
Wysłany: 2014-09-09, 19:23   

Orijen rybny to chyba najczęstszy wybór alergików na drób, większość kotów go bardzo lubi.
Myślę, że spory procent sprzedaży tego Orijenu to właśnie zakupy alergików.
Orijen+carny (chyba 3 smaki są bez dodatku drobiu) to spoko ekonomiczny wybór.
Karmię tak od roku (tylko Or. zrównoważonym kurczakowo-rybnym i carny wszystkimi smakami z przewagą tych z dodatkiem drobiu, bo i tak wołowiny jest najwięcej) i wszystko idealne, kupki, energia, futro. Kupiłem kiedyś na próbę pakiet CFF i nie widziałem różnicy, na pewno nie takiej by płacić ponad 2 razy więcej.
Dysponuję ograniczonym budżetem, no i 2 koty.
Ja mam kotki już 2 letnie i po sterylce więc staram się ograniczać węglowodany i też częściowo tłuszcze, więc karmię jeszcze 1 mokrą tanią bez węgli (ale z drobiem więc dla Ciebie odpada), a także surową wołowiną typu pieczeń, gulaszowe II kategorii, i czasami udami kurczaka lub indyka, dodatkowo poprawiam tym bilans zmniejszając udział podrobów z carny. I ze 2 razy w tygodniu rzucam trochę białego sera półtłustego.
Moje jedzą po 100 gram mokrej, 20 gram Orijenu i 15-20 gram mięsa codziennie przy wadze po 4kg, ale twój na pewno potrzebuje więcej.
Moje przed sterylką jadły po około 125 mokrej i 30 Orijenu + mięso i nic nie tyły, w kuwecie było okay.
Największą wadą układu tylko Orijen+Carny jest spora zwartość węglowodanów właśnie, szczególnie animonda ma ich dużo jak na karmę mokrą, za dużo w niej roślin.
Wszyscy za wadę carny uznają tylko podroby, a mnie węglowodany bardziej minusują tę karmę.
I ja karmię codziennie systemem mieszanym, zawsze jest mokre rano i po południu, na podwieczorek surowe mięso lub czasami ser i wieczorem chrupki.
To chyba jednak dla kotów lubiących rutynę lepsze niż na przemnian cały dzień chrupki lub mokre.
 
 
Marla 


Barfuje od: 02.2014
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 14 Sie 2013
Posty: 93
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-09-10, 10:42   

Przepraszam, w których puszkach Animondy Carny widzisz rośliny?
  Zaproszone osoby: 1
 
iker 

Dołączył: 07 Sie 2014
Posty: 43
Skąd: Mysiadło
Wysłany: 2014-09-12, 09:25   

W zasadzie wszystkie smaki carny są podobne, różnią się tylko dodatkami do wołowiny. W analizie wychodzi około 2.5% węglowodanów, czyli 12% w masie suchej.
Te węgle to głównie z warzyw, ale warzywa to tez rośliny przecież.
W składzie ukryte jest to pod nazwą rosół lub bulion 31%, zwykle rosół ma 8% weglowodanów, więc stąd te 2.5% (8% z 31%).
Dlatego carny nie nadaje się np. dla cukrzyków, gdzie W<10%, najlepiej poniżej 5%.
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2014-09-12, 10:27   

iker,
Napisałeś w tym wątku ;
http://www.barfnyswiat.or...p?p=79025#79025
iker napisał/a:
dziennie dostają po 100gram mokrej karmy ze średniej półki (prawie bez węgli)

Zapytałam czy mógłbyś nam podać nazwę tej karmy... czekam i nic :-P
  Zaproszone osoby: 2
 
iker 

Dołączył: 07 Sie 2014
Posty: 43
Skąd: Mysiadło
Wysłany: 2014-09-12, 12:15   

http://www.pfoetchenbasar...termarken-info/
Katzennassfutter A-Z
16.12-Katzennassfutter von A-Z.pdf
Adobe Acrobat Dokument [309.1 KB]

Na tej niemieckiej stronie są przykładowe karmy <10% węglowodanów nadające się dla cukrzyków (i nie tylko). Wiele z nich jest dość tanich i przy takim składzie (brak węgowodanów czyli zbóż , glutenów , cukru już samo w sobie jest dużym plusem) spokojnie można je zaliczyć do średniej półki (rozumianej wg spisu na forum miau, każdy ma jednak inne rozumienie średniej półki oczywiście).
Większość z tych karm jest do kupienia w Polsce lub w necie.
 
 
zenia 
BARFny Hodowca


Udział BARFa: 25-50%
Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 1134
Wysłany: 2014-09-12, 14:09   

ale jakie to karmy konkretnie
 
 
Epi 

Udział BARFa: do 25%
Dołączyła: 28 Lut 2013
Posty: 76
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2014-09-12, 18:25   

Witam,chcialam zapytac czy sa jakies karmy niskofosforowe?
_________________
Epi
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4838
Wysłany: 2014-09-12, 19:28   

Epi, dlaczego interesuje Cię karma niskofosforowa? Czy twój kot ma problemy z nerkami? Napisz coś więcej, wtedy będziemy wiedzieć jakie karmy można Ci polecić.
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
ulmo 

Dołączył: 04 Lut 2014
Posty: 36
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-09-13, 08:55   

Niestety kot znowu zaczął się drapać i gubić sierść będąc na animondzie wołowina, wołowina + jagnięcina i orijen ryba. Albo jest uczulony także na rybę, albo w animondzie znajduje się drób pod jakąś postacią. Czy ktoś może wie czy rosół który jest dodawany do animondy nie jest przypadkiem na drobiu? Niestety producent nie podaje zbyt dokładnych informacji. Słabo by było gdyby kot był uczulony i na drób i na rybę.
 
 
Anusi@k 

Wiek: 37
Dołączyła: 28 Gru 2011
Posty: 136
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2014-09-13, 10:37   

długo to podajesz? - mój kot ma tak jak zmieniam mu karmę zawsze przez pierwszy tydzień dostaje łupieżu ma tłuste futro, a później wszystko wraca do normy.

Odstaw może Animondę i zobacz jak będzie na na samym Orijenie i czy to faktycznie jakieś ryby powodują uczulenie. Jeśli drapanie nie zmniejszy się to proponuję wypróbować karmę z jagnięciną np. Farminę No Grain, albo przetestować jeszcze Purizona rybnego - jest tam tylko śledź.
 
 
Silvena 
Ekspert


Barfuje od: 28.04.2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 18 Kwi 2013
Posty: 1216
Skąd: UK
Wysłany: 2014-09-13, 12:53   

Przecież kot może mieć uczulenie na coś innego? Był kot co miał uczulenie na drożdże. Kotka znajomych reagowała alergicznie na każdą zmianę karmy. Dawali jej cały czas to samo + przeleczenie objawowe u weta i przechodziło.
Mój kot ma alergię na wołowinę i jagnięcinę :-/
 
 
 
ulmo 

Dołączył: 04 Lut 2014
Posty: 36
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-09-13, 13:10   

Pewnie że może, dobrze by jednak było gdyby nie był uczulony na 70% gatunków mięs. Póki co potrzymam go na animondzie, nieco mniej się już drapie więc to prawdopodobnie ryby. Jak się uspokoi z alergią to jeszcze go sprawdzę na samym kurczaku żeby się upewnić co do tej alergii. Najprawdopodobniej jednak jest uczulony na ryby i drób. Znacie może jakieś suche karmy które nie zawierają w ogóle ryb i drobiu? Nie chce kota karmić samym mokrym. Ta Farmina ma sporo węglii i domieszki innych gatunków mięs.
 
 
NSO 


Barfuje od: 24.01.2014
Dołączyła: 28 Sty 2014
Posty: 606
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-09-13, 14:40   

Wg mnie predzej mogl sie uczulic na wolowine w An. Carny niz na rybki...
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2014-09-13, 16:31   

Z alergią to jak wróżenie z fusów.... :->
Moje koty nie jadają rybnych puszek ze względu na drapanie. Nie zawsze ale było.
Gdy dostaną trochę ryby, którą zakupiłam w całości - nie ma drapania.
  Zaproszone osoby: 2
 
iker 

Dołączył: 07 Sie 2014
Posty: 43
Skąd: Mysiadło
Wysłany: 2014-09-13, 19:09   

To już podrapać się kotu nie wolno? ;-)
Jak intensywne musi być to drapanie, by łączyć je z alergią?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne