BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Dyskusje o gotowych karmach dla kotów
Autor Wiadomość
vesela krava 
Ekspert


Barfuje od: 10/2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Gru 2011
Posty: 952
Skąd: Francja
Wysłany: 2015-05-31, 09:23   

Zenia obawiam sie, ze to "normalne" ceny dla tej karmy (w koncu Lady Gaga karmi swojego psa ZiwiPeak :lol: ). Kiedys sie zalilam u nich na FB, ze tak trudno je dostac w Europie, to mnie odeslali do hiszpanskiego sklepu - http://www.telepienso.com...peak-para-gatos - i widze, ze tu ceny sa podobne.
 
 
zenia 
BARFny Hodowca


Udział BARFa: 25-50%
Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 1134
Wysłany: 2015-05-31, 10:14   

nie normalne,bo ja też miewałam parę razy,sledze raczej strone bo należe tam do klubu hodowców i wszystkie kosztowały tyle co ta trzecia,powyżej 3 dyszek
chya tak podrożała w ostatnim czasie :confused:
_________________
 
 
Meri 

Barfuje od: 12.08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 07 Lip 2012
Posty: 863
Skąd: Nowy Targ
Wysłany: 2015-05-31, 11:06   

Parę dni temu Ziwi Peak był po 60zł+ więc i tak coś zjechało, obniżka jest czy jak?
_________________
 
 
 
Cimeriesi 


Wiek: 29
Dołączyła: 01 Cze 2015
Posty: 18
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-06-04, 18:31   

Czy Animonda Carny to dobra karma? Czytałam, że niezbyt nadaje się na karmę stałą, ale skład ma niezły. Moje kociaki są na odwyku od suchego i karm typu Whiskas, Lidl, Biedronka itd. Póki co zakupiłam im malutką paczuszkę Acany suchego [ale dostały ją tylko dzisiaj, czyli już kilka dni było bez chrupek :) ] i puszki Animondy Carny [dla maluszka junior].
Ogólnie mimo że mają sporą nadwagę to bardzo mało jedzą...jedna puszka na 3 koty [dorosłe] wystarczy mi na 2-3 dni ;o I nie chcą jeść więcej, choćby stało w misce cały dzień.
Wcześniej też tak mało jadły, ale miały w miseczkach osobnych cały czas suche, więc podchodziły, skubnęły 5 chrupek i odchodziły.
 
 
vesela krava 
Ekspert


Barfuje od: 10/2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Gru 2011
Posty: 952
Skąd: Francja
Wysłany: 2015-06-04, 23:03   

Jezeli chodzi o procentowa zawartosci bialka, tluszczu i weglowodanow, to nie jest zle. W suchej masie ma 54,76% bialka, 26,19% tluszczu i 10% weglowodanow. Moim zdaniem problem zaczyna sie w skladzie. Producent nie wszedzie podaje ile procentowo karma zawiera podrobow, ale mam wrazenie, ze duzo, a powinno byc do 15%. Dodatkowo wydaje mi sie, ze karmienie kota Animonda Carny zmusza nas do dodatkowej suplementacji, w karmie nie ma tauryny (oprocz tej obecnej w miesie, a to poddane obrobce cieplnej zawiera jej malo), nie ma zrodla kwasow omega 3, w sumie producent zaklada chyba, ze wiekszosc witamin i mineralow kot czerpie z miesnych skladnikow (oprocz wapnia), ale nie jestem pewna czy ugotowane mieso spelnia kocie wymogi zywieniowe. Dobrze tez byloby poznac stosunek Ca/P.
Jak juz bym miala tym karmic, to na krotko i dodatkowo suplementujac.
W kwestii technicznej, nigdy nie widzialam kota, ktory tknal by puszke otwarta 3 dni wczesniej ;-) Maksimum zalecane przez producentow to 48 godzin a moje koty i tak uwazaja, ze to wolne zarty.
 
 
Lena06 


Barfuje od: 28.07.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Lip 2014
Posty: 1292
Wysłany: 2015-06-04, 23:10   

vesela krava napisał/a:
W kwestii technicznej, nigdy nie widzialam kota, ktory tknal by puszke otwarta 3 dni wczesniej ;-)

E tam, mój lubił bardziej puszki odstane. Mogła i tydzień stać a była dobra (tylko ja nie wiedziałam, że może mu zaszkodzić) :mrgreen: nawet teraz mu to zostało, bo lubi np. już podśmiardnięte mięsko bardziej niż świeże... Np. Śmierdząca wątróbka jest pycha :roll:
 
 
Cimeriesi 


Wiek: 29
Dołączyła: 01 Cze 2015
Posty: 18
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-06-05, 11:48   

U mnie jest dodatek tauryny O.o W Animondzie.
No moje koty nie mają problemu ze zjadaniem 3 dniowych puszek, ale po prostu jedzą mało. Porcja 1 łyżka do misek jest ok, ale jeśli dam więcej to zostawiają nie zjedzone. I bez względu czy puszka nowa czy otwarta ;o
Właśnie im dałam mięso z indyka i ze skrzydła kurczaka- mały porwał końcówkę skrzydełka i lata z nią po całym mieszkaniu burcząc na wszystko :mrgreen:
Zuzia powoli wyjada kawałki indyka z miseczki, reszta nie rusza :P Ale rano mama im dała trochę suchego, może jak zgłodnieją to pojedzą :P
 
 
zbyszek 

Wiek: 43
Dołączył: 21 Paź 2014
Posty: 10
Wysłany: 2015-06-07, 02:07   

Ja obecnie karmię Animondą Carny, moja mała też nie za dużo jej je, choć kiedyś jadła znacznie więcej ale jej się znudziła i nie chce tykać, będzie głodować a nie zje, ale lubi suchą której kiedyś nie tykała i jak pomieszam mokrą z suchą to zjada.
Moja Animonda ma w składzie taurynę. Nawet jest to napisane na puszcze "z taurynom" Jeśli patrzeć, że to bez zbożowa karma to prezentuje się całkiem nieźle ale fakt ma spory udział podrobów.
I ogólnie jest nie droga, jak kupowałem większą ilość puszek 400g to wychodziło chyba 9,35zł/kg
Oczywiście mała bardzo lubi surowe i czasami jej robię takiego a'la Barfa surowe z podrobami, jakieś żółtko itp Chcę się wziąć tak na poważnie za to ale nie mam jakoś weny motywacji i już nie sądzę abym przed wakacjami się za to zabrał. Może po, więc jak na razie jeszcze puchy ale tym razem może coś innego niż Animonda bo mała strajkuje, choć u mnie była krótka piłka nie je, to chodzi głodna ale ile tak można chyba głodem jej nie wezmę prędzej mi padnie chyba.
 
 
vesela krava 
Ekspert


Barfuje od: 10/2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Gru 2011
Posty: 952
Skąd: Francja
Wysłany: 2015-06-07, 10:38   

Na stronie producenta nie ma wzmianki o dodatku tauryny (tzn. nie ma jej w skladnikach), jest napisane za to "z naturalna tauryna". W moim rozumieniu jest to tauryna naturalnie obecna w miesie. Swoja droga bardzo ladny chwyt marketingowy :->
 
 
zbyszek 

Wiek: 43
Dołączył: 21 Paź 2014
Posty: 10
Wysłany: 2015-06-07, 15:21   

Ja kupuję w PL ale Niemiecką na puszcze ma "Mit Taurin" a w składnikach analitycznych 0,8g/kg nie wiem czy to odpowiednio czy mało i tylko wynik obecnej już w mięsie i podrobach.
 
 
vesela krava 
Ekspert


Barfuje od: 10/2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Gru 2011
Posty: 952
Skąd: Francja
Wysłany: 2015-06-07, 16:11   

Faktycznie niemiecki producent umieszcza tauryne w skladnikach analitycznych. Wydaje mi sie, ze jest jej jednak za malo, na 1kg gotowanego miesa powinno sie dodawac minimum 2g tauryny. Tu nawet nie wiadomo, czy ona jest dodana, czy obecna po prostu w miesie.
 
 
doradora 

Barfuje od: 09.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 09 Cze 2014
Posty: 1593
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2015-06-18, 09:13   

proszę o opinię o karmie O´Canis
http://www.zooplus.pl/sho...zzbozowa/438927
 
 
Dieselka 


Barfuje od: maj 2011
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 39
Dołączyła: 29 Gru 2012
Posty: 1350
Skąd: prawie Wrocław
Wysłany: 2015-06-18, 17:49   

O'Canisa bardzo lubię, ale tylko suszki

Kiedyś kupiłam kilka puszek różnych smaków - żaden z kotów nie chciał jeść. Pomimo wielu prób całość w końcu zjadł pies (a moje koty zeżrą każdą- najbardziej parszywą puszkę)

Z tym, że nie wiem czy to ta wersja czy jakaś inna. W tamtej wszystko się opierało na podrobach. Więc albo zmienili opis na puszce albo faktycznie nowa linia

EDIT:// na stronie O'Canis karma nadal ma opis podrobowy
_________________
Paulinka i Dieselek
 
 
doradora 

Barfuje od: 09.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 09 Cze 2014
Posty: 1593
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2015-06-25, 07:57   

z rozpaczą czytałam to, co napisała Dieselka, bo puszki już do mnie kurierem jechały
okazuje się, że moje koty są jednak uzależnione od puszek, wszystko wszamają, z wielkim apetytem
(do dobra, grau nie lubią)

skład rzeczywiście jest mocno podrobowy, wrzucę jak wrócę do domu
 
 
Epi 

Udział BARFa: do 25%
Dołączyła: 28 Lut 2013
Posty: 76
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2015-06-26, 00:00   

Butcher's Classic pro series

Skład:
mięso i prod.poch.zw (50%, z czego wołowina 12%, świeże 25%), ryby i pochodne ryb, jaja, jajka i pochodne jaj, oleje i tłuszcze (olej z łososia 0,2%), minerały, różne cukry, algi, Skłądniki naturalne min. 99%.

Dodatki na 1kg: tauryna 1000mg, L-karnityna 100mg.
Witaminy: D3 250 I.U., E 30mg.
Elementy śladowe (mg/kg) siarczan cynku jednowodny (E2) 20, siarczan manganu jednowodny (E5) 6, siarczan miedzi pięciowodny (E4) 1, jodan wapnia bezwodny (E2) 0,5.
Dodatki: guma kasja
Analityczny skład: białko 8,5%, surowe włókno 0,4, tłuszcz 6,5, surowy popiół 2,5, wilgotność 81.

Dziewczyny ja wiem,ze ta karma nie powala,ale interesuje mnie czy ktos wie, czy to jest prawdziwy sklad tej karmy?
_________________
Epi
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne