BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Dyskusje o gotowych karmach dla kotów
Autor Wiadomość
Dragana 


Barfuje od: 08.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 14 Lip 2015
Posty: 680
Wysłany: 2017-06-23, 17:24   

anetuczka, to sucha, prawda? Choćby dlatego nie powinna się znajdować w kociej diecie w ogóle. To raz. A dwa - dlaczego to zła karma ze względu na jej skład:
- brak informacji o tym, czy i ile jest mięsa w karmie,
- brak informacji o gatunkach zwierząt, których elementy są w tej karmie,
- brak informacji o tym, czy, ile i jakie podroby zostały użyte,
- dodatek ryżu,
- dodatek białka kukurydzianego,
- dodatek witaminy C (nie rozumiem w jakim celu).
W tej karmie może nie być mięsa w ogóle. Hasło białko drobiowe absolutnie nie sugeruje, że to mięso. Źródłem dla tego białka mogą być dowolne odpady pokroju piór i dziobów.
Więcej o czytaniu etykiet karm możesz znaleźć tutaj, a tutaj o tym, co powinna zawierać dobra karma dla kota.
 
 
anetuczka 

Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 05 Cze 2017
Posty: 11
Wysłany: 2017-06-23, 17:33   

Dziękuję za odpowiedż . Kupiłam w promocji, ale nie podaję jej kotom. 3-4 razy dzienie dostają surowe z suplementami. W między czasie puszkę Catz FineaFood lubGranata Pet. Mam jeszcze jedno pytanie. Dzisiaj usłyszałam, że żle robię ponieważ moje koty nie dostają jeść w nocy. Nie zauważylam, żeby im to zaszkodziło.
 
 
Dragana 


Barfuje od: 08.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 14 Lip 2015
Posty: 680
Wysłany: 2017-06-23, 19:13   

Te dwie puszki są w porządku.
Nie jestem pewna, czy dobrze rozumiem to karmienie w nocy. Jeśli chodzi o to, że nie wstajesz w nocy, żeby nakarmić koty, to dobrze, bo by się przyzwyczaiły i spać Ci nie dały. Za to podawanie na wieczór nawet nieco większej porcji - jako ostatniego posiłku - uważam za dobry pomysł. Koty często lubią zjeść więcej nocą, bo jest wtedy chłodniej i jest to ich naturalna pora jedzenia - normalnie by wtedy polowały.
 
 
anetuczka 

Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 05 Cze 2017
Posty: 11
Wysłany: 2017-06-23, 19:26   

Dzięki bardzo. Uspokoiłaś mnie. Jak nasłucham się tych wszystkich ludzi to czasami mam wątpliwości.
 
 
Dragana 


Barfuje od: 08.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 14 Lip 2015
Posty: 680
Wysłany: 2017-06-23, 20:20   

W razie wątpliwości pytaj na forum :-) Na pewno ktoś odpowie, ja się bardzo dużo tutaj nauczyłam.
 
 
Epi 

Udział BARFa: do 25%
Dołączyła: 28 Lut 2013
Posty: 76
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2017-06-25, 11:24   

Witam ,mam pytanie,co mysicie o mokrej karmie Leonardo?
_________________
Epi
 
 
Dragana 


Barfuje od: 08.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 14 Lip 2015
Posty: 680
Wysłany: 2017-06-26, 01:05   

Epi, to zależy od tego, którą wersję masz na myśli.
Saszetki Leonardo wyglądają na przyzwoitą karmę. Mają jasny skład, zawierają mięso i wartościowe podroby oraz dodatek rybiego oleju (a nie szkodliwego roślinnego, co niektórzy producenci nawet dobrych karm praktykują). Minusem jest za mały dodatek tauryny, głupie dodatki typu ser w niektórych smakach oraz zbyt duża ilość węglowodanów w niektórych rodzajach. Jak dla mnie saszetki z rybą nie są takie fajne, bo właściwie nie wiadomo, co z tych ryb zostało dodane do karmy. Może jakieś odpady, a może coś ciekawszego.Mają spory rozrzut jeśli chodzi o proporcje białko:tłuszcz:węglowodany. Warto by było korzystać z różnych smaków, żeby jakoś to wyrównać.
Natomiast puszki wypadają o wiele gorzej. Brak dodatku oleju z łososia - źródła kwasów omega-3 (oprócz wersji Kitten), niejasny skład - nie wiadomo, ile zostało dodane mięsa, ile podrobów, a ile odpadów, nie są też podane gatunki wszystkich zwierząt, których części użyto do produkcji tej karmy. Ponownie zbyt mały dodatek tauryny. Z jakiegoś powodu w różnych smakach wychodzi mi 13,5% węglowodanów w suchej masie. To za dużo.
Producent podaje zawartość wapnia i fosforu jedynie w przypadku saszetki Kitten (Kitten Geflügel) i wynosi ona: Ca 0,4%, P 0,3%.

Składy sprawdzałam na stronie producenta:
- saszetki
- puszki


Przykładowe smaki:

Saszetka.
Cytat:
Ente + Käse
Zusammensetzung:
Entenfleisch, -leber, -herz (30 %); Hühnerherz, -leber (28,5 %); Fleischbrühe von Ente, Huhn, Rind (28,3 %); Rinderlunge (8 %); Käsewürfel (4 %); Mineralstoffe (1 %); Lachsöl (0,2 %)
Analytische Bestandteile:
Protein 11 %; Fettgehalt 5 %; Rohasche 2 %; Rohfaser 0,3 %; Feuchtigkeit 79 %
Ernährungsphysiologische Zusatzstoffe je kg:
Vitamin D3 200 I.E.; Vitamin E (als Alpha-Tocopherolacetat) 50 mg; Taurin 1.000 mg; Mangan (als Mangan(II)sulfat) 2 mg; Zink (als Zinksulfat, Monohydrat) 20 mg; Iod (als Calciumiodat, wasserfrei) 0,2 mg
Wyszło mi prawie 13% węglowodanów w suchej masie. Być może to wina sera. W innych smakach jest ich o wiele mniej. Jasny skład, nazwane mięso i podroby. Mało tauryny.

Puszka.
Cytat:
Reich an Kaninchen
Zusammensetzung:
Fleisch und tierische Nebenerzeugnisse (65 %, davon 25 % Kaninchen + Fleischbrühe 34 %); Mineralstoffe (1 %)
Analytische Bestandteile:
Protein 10,0 %; Fettgehalt 5,0 %; Rohasche 2,0 %; Rohfaser 0,3 %
Ernährungsphysiologische Zusatzstoffe je kg:
Vitamin D3 200 I.E.; Vitamin E 50 mg; Taurin 1.000 mg; Mangan (als Mangan(II)sulfat) 2 mg; Zink (als Zinksulfat, Monohydrat) 20 mg; Iod (als Calciumiodat, wasserfrei) 0,2 mg
13,5% węglowodanów w suchej masie - nie wiem, co może je tak podbijać. Brak danych na temat tego, jakie części jakich zwierząt zostały użyte do produkcji karmy. Tyle wiadomo, że jedna czwarta czegoś ze zwierząt to coś z królika. Za mało tauryny. Brak źródła omega-3.
 
 
Epi 

Udział BARFa: do 25%
Dołączyła: 28 Lut 2013
Posty: 76
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2017-06-26, 08:01   

Witaj Dragana,mi wychodzi ok 8% wegli.Prosze przelicz jeszcze raz.
_________________
Epi
 
 
Epi 

Udział BARFa: do 25%
Dołączyła: 28 Lut 2013
Posty: 76
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2017-06-26, 09:23   

Dragona,popszednia moja odpowiedz sie nie liczy teraz obliczylam
saszetki 12,8 wegli
puszki 17,6 wegli
Tylko ciekawe skad tyle wegli?
_________________
Epi
 
 
Dragana 


Barfuje od: 08.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 14 Lip 2015
Posty: 680
Wysłany: 2017-06-27, 02:05   

Epi, też mnie to zastanawia. Albo mają jakiś błąd, albo nie podają pełnego składu. Dziwne to.
 
 
Epi 

Udział BARFa: do 25%
Dołączyła: 28 Lut 2013
Posty: 76
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2017-06-27, 08:06   

Opis karmy jest niejasny,a znajac zycie jaby producent mial sie czym pochwalic to pewnie by to zrobil,a jak czegos nie napisal to pewnie ma cos do ukrycia.

Dragana napisz prosze czy sie zgodzisz,ze ta karme nalezy zaliczyc do srednich,a nie do dobrych?
_________________
Epi
 
 
Dragana 


Barfuje od: 08.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 14 Lip 2015
Posty: 680
Wysłany: 2017-07-03, 01:14   

Epi, na pewno żadne źródło takiej ilości węglowodanów to nie jest coś, czym warto się chwalić :lol:
To zależy od tego, jaki podział stosujesz. Najpopularniejszy: dobra, średnia, zła - gdzie zła to śmieci zbożowe, a w średniej do jednego wora wrzucane są mielone odpady bez zbóż oraz przyzwoite karmy oparte na podrobach lub z innymi pomniejszymi wadami. Szerszy: dobra, średnia, słaba, śmieci - gdzie śmieci to właśnie zbożowe śmieci, słabe to mielone odpady bez zbóż, a średnie to karmy przyzwoite z jakimś minusem.
W pierwszym wg mnie obie karmy powinny być potraktowane jako średnie (nie lubię tego podziału, bo miesza dwie zupełnie różne grupy karm) lub nawet jako słabe - przez ten błąd/nieścisłość odnośnie węglowodanów.
W drugim - albo saszetki jako średnie, a puszki słabe, albo obydwie jako śmieci - z powodu jak wyżej. Podobnie jak Bozita jest traktowana jako zła karma nie przez skład jako taki, tylko przez to, że ten skład jest różny na stronie, na opakowaniu i w zależności od języka. Tutaj to może być błąd na stronie, wtedy saszetki nie wypadałyby źle, chociaż do dobrych nadal by im nieco brakowało.
 
 
eleta 

Dołączyła: 28 Cze 2017
Posty: 70
Skąd: Piechowice
Wysłany: 2017-07-03, 09:51   

hej a znacie jakieś karmy takie na problemy urologiczne - kryształki - ale bez drobiu zupełnie ? kot ma alergie a wet kazał podawac RC urinary, ale to same smieci , kot do tej pory był na suchym orijenie i taste of wilde
 
 
Dragana 


Barfuje od: 08.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 14 Lip 2015
Posty: 680
Wysłany: 2017-08-05, 20:01   

eleta, tak, mokre :-> Dla pewności lepiej jednobiałkowe jak ZiwiPeak, CatzFinefood Purrrr, Gussto, Liebesgut, MAC's Sensitive. Żadnej suchej, żadnych zbóż. Do mokrej dolewaj wody.
 
 
patriszia 

Dołączyła: 22 Wrz 2017
Posty: 2
Wysłany: 2017-09-25, 15:24   

Witam, w związku z tym, że od 9 miesięcy jestem szczęśliwą właścicielką kota rasy Maine Coon (4 lata), poszukuje dla niej odpowiedniej diety. A że jeszcze nie czuje się na siłach aby myśleć o BARF poszukuję suchej i mokrej karmy, którą mogę podawać mojej kotce, tak aby nie wyrządzić jej organizmowi szkody. Ostatnio byłam na targach zoologicznych i zostałam obdarowana próbką suchej karmy z firmy Empire. Wiem, że są tutaj specjaliści. Może ktoś z was wypowiedziałby się co sądzi o tej karmie - Kici bardzo smakuje i zastanawiam się nad kupnem karmy. Poniżej wklejam info ze strony producenta.

EMPIRE HAIRBALL CONTROL DIET

ZAWARTOŚĆ/SKŁAD: zawartość składników mięsnych – 80% z czego: świeże składniki mięsne 62,5% (świeża wołowina i wątróbka wołowa 100%) suszone składniki mięsne 37,5% (w tym suszona wołowina 43,3%, suszony kurczak 43,3%, suszona wątróbka 13,3%), ziemniaki, zielony groszek , tłuszcz drobiowy, pulpa buraczana, naturalne włókno, jaja kurze, siemię lniane, drożdże browarniane, inaktywowane drożdże Saccharomyces Cerevisiae, tłoczony na zimno olej z łososia norweskiego, kompleks ziół (liście pokrzywy, mniszek lekarski, kwiaty rumianku, liście melisy, kwiaty lipy drobnolistnej), jabłka, substancje mineralne, algi morskie Schyzochitrium Lamacinum, korzeń cykorii, Yucca Shidigera.

SKŁADNIKI ANALITYCZNE: Białko surowe (31%), oleje i tłuszcze surowe (19%), włókno surowe (4,1%), popiół surowy (6,8%), wapń (1,1%), fosfor (0,8%), sód (0,4%).

DODATKI ŻYWIENIOWE NA 1 KG: pierwiastki śladowe: żelazo 145 mg (w postaci uwodnionego chelatu aminokwasowego żelaza), miedź 17,5 mg (w postaci uwodnionego chelatu aminokwasowego miedzi), mangan 39 mg (w postaci uwodnionego chelatu aminokwasowego manganu), cynk 130 mg (w postaci uwodnionego chelatu aminokwasowego cynku), selen 0,35 mg (selen organiczny wytwarzany przez szczep Saccharomyces cerevisiae CNCM I-3060), jod 2,6 mg (jod w postaci bezwodnego jodanu wapnia), witaminy, pro-witaminy i chemicznie dobrze zdefiniowane substancje o podobnym działaniu: witamina A (20800 j.m.), witamina D3 1250 j.m., witamina E (RRR-alfa-tokoferol) 260 mg, witamina B1 13,5 mg, witamina B2 26 mg, witamina B6 14,5 mg, witamina B12 100 µg, witamina C (220 mg), niacynamid (118 mg), pantotenian wapnia (42 mg), kwas foliowy (4,5 mg), biotyna (1,1 mg), chlorek choliny (2 060 mg), tauryna (1320 mg); dodatki sensoryczne: wyciąg z rozmarynu (100 mg); aminokwasy: DL-metionina (4 995 mg); naturalne przeciwutleniacze i konserwanty.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne