BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Dyskusje o gotowych karmach dla psów
Autor Wiadomość
Verano
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-03, 23:01   

Ciekawe czemu dla człowieków takich chrupków nie wymyślą :evil:
 
 
Retriver 


Barfuje od: 01.07.2014
Udział BARFa: 50-75%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 12 Lip 2014
Posty: 708
Skąd: lubelszczyzna
Wysłany: 2014-09-04, 07:36   

Verano, wymyślili, tylko "smakowite jedzenie ma inny kształt" począwszy od jogurcików dla najmłodszych w opakowaniu monte mieści się dużo łyżeczek cukru, chińskie zupki, wszelkie zupy w proszku i glutaminian sodu wszechobecny, nie wiem czy w tym przypadku RC nie jest właściwszym jedzeniem niż nasze ludzkie. ;-)
_________________
Retriver
 
 
Verano
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-04, 07:56   

Zgadza się, ale mi chodziło o to że na razie producent zupek chińskich nie wmawia, że zaradzą na "miejski stres" :lol: Chociaż może lepiej nie podpowiadać? Bo zalecą wpatrywanie się w fale makaronu w ramach terapii :lol: Ja doskonale wiem co to znaczy śmieciowe żarcie. Przez 10 lat pracy w korporacji "żywiłam się" pizzą, zupkami chińskimi i kurczakami z KFC :roll: Zawsze jedzone w pośpiechu, bardzo często w środku nocy. No bo przecież projekt ważniejszy. A teraz walczę ze skutkami... :evil:
 
 
Retriver 


Barfuje od: 01.07.2014
Udział BARFa: 50-75%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 12 Lip 2014
Posty: 708
Skąd: lubelszczyzna
Wysłany: 2014-09-04, 08:21   

To tylko kwestia czasu, pamiętasz hasło - Cukier krzepi ;-)
Już teraz matki swoim pociechom do szkoły zamiast owocu pakują drożdżówkę, problem zaczyna się od małego, potem ciężko poprowadzić młodego człowieka zdrowym trybem życia,
Zgadzam się z Tobą brak czasu jest w wielu przypadkach powoduje odżywianie się śmieciówkami.
_________________
Retriver
 
 
doradora 

Barfuje od: 09.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 09 Cze 2014
Posty: 1593
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2014-09-04, 08:24   

Na "problemy cywilizacyjne" u ludziów, to suplementy diety są modniejsze niż jedzenie :)
Na wszystko są tabletki, na odwodnienie, nawodnienie, zakwaszenie, oczyszczenie, co kto chce.
 
 
Retriver 


Barfuje od: 01.07.2014
Udział BARFa: 50-75%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 12 Lip 2014
Posty: 708
Skąd: lubelszczyzna
Wysłany: 2014-09-04, 08:41   

Mam pytanie, być może okaże się drażniące, trudno piszę. W dziale kocim dyskusja o gotowych karmach dla kotów rozwija się ładnie istnieje akceptacja karmienia suchym dobrej jakości są porady analizowanie składów, natomiast w psim dziale umiera to po kilku postach i mało co wynika z odpowiedzi.
W tej chwili karmię surowym co będzie za rok czy pół roku tego nie wiem, można się pochorować, wyjechać i ktoś inny może przejąć czasową opiekę nad psem i wolałabym wcześniej mieć rozeznanie w karmach dobrej jakości i zaakceptowanej przez innych. W moim przypadku tylko ja się zajmuję zakupami mięsa dla psa jego,, układaniem jadłospisu, suplementacją. Wolałabym mieć wcześniej rozeznanie niż potem ma ktoś kupić byle co i wrzucić do miski. Domownicy jednocześnie stwierdzili, ze w razie czego, że w karmieniu surowym mięsem nie będą brać udziału. :-(
_________________
Retriver
 
 
Aniek 


Barfuje od: 01.03.2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 06 Sty 2013
Posty: 416
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-09-04, 09:52   

Retriver, wrzucaj karmy, będziemy analizować :-)
 
 
Retriver 


Barfuje od: 01.07.2014
Udział BARFa: 50-75%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 12 Lip 2014
Posty: 708
Skąd: lubelszczyzna
Wysłany: 2014-09-04, 10:01   

Aniek. na gotowce czekam mój pies przed barfem był na Purinie pro plan, RC Mobiliti - wskazanie lekarza po operacji dysplazcji, Eukanubie Adult Large i TOTW z bizonem i oprócz TOTW nie ma co analizować teraz wiem :oops: . Tylko po RC nie miał biegunek, reszta szkoda pisać. Na szczęście pies ma 14 miesięcy i nadrobi ewentualne błędy żywieniowe.
Może ktoś z dobrych ludzi podpowie, Aniek zaczynaj proponuj, podpowiadaj :kwiatek:
_________________
Retriver
 
 
89ola 

Barfuje od: 05.02.2013
Wiek: 35
Dołączyła: 10 Lut 2013
Posty: 192
Skąd: Gorzów Wlkp
Wysłany: 2014-09-04, 19:22   

przeważnie jest tak ze jak kocia karma jest ok to wersja psia też daje radę. tak jak np totw czy orijen lub applaws. ja szukając suchej karmy dla psów przeglądałam głównie koci dział.
 
 
Retriver 


Barfuje od: 01.07.2014
Udział BARFa: 50-75%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 12 Lip 2014
Posty: 708
Skąd: lubelszczyzna
Wysłany: 2014-09-04, 19:24   

Dobra podpowiedź, na kocim analiza aż się grzeje od przetwarzania danych. :kwiatek:
_________________
Retriver
 
 
Aniek 


Barfuje od: 01.03.2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 06 Sty 2013
Posty: 416
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-09-05, 12:48   Enova Grain Free

To słuchajcie, ja wrzucę na początek Enovę Grain Free http://www.e-karma.pl/pro...mple-20-kg.html

Tu akurat w dużej "breeders bag", ale pewnie jest i w mniejszych.

Skład: suszone mięso z kurczaka (min. 23,3%), świeże mięso z kurczaka (min. 20%), mączka ziemniaczana, suszony zielony groszek, tłuszcz z kurczaka, suszona pulpa buraczana, siemię lniane, suszone jaja, hydrolizat białkowy, suszone drożdże, olej rybny, suszona marchew, suszony przecier pomidorowy, suszone wodorosty, chlorek sodu, glukozamina, chondroityna.

Z całego składu najbardziej nie pasuje mi zielony groszek, nie wiadomo ile go jest, ale na pierwszym miejscu jest z mięso z kurczaka, potem mączka ziemniaczana, więc jest szansa, że nie jest go strasznie dużo.

Co myślicie?
 
 
NSO 


Barfuje od: 24.01.2014
Dołączyła: 28 Sty 2014
Posty: 606
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-09-05, 13:32   

Ja tak samo uwazam ze groszek jest najgorszy, wg mnie dodawanie straczkow do karmy jest chyba gorsze niz dodawanie zboza....

Nie podoba mi sie ze nie ma procentowego skladu produktow niemiesnych. Podoba mi sie ze uzyto w karmie miesa, a nie maczki i ze jest ono dwoma pierwszymi miejscami w skladzie. Jest tez tylko jedno zrodlo miesa (kurczak) co dla wielu psow bedzie zaleta. No i nie ma zboza, to jest ok, ale jest groszek i to nie jest ok.
Jeszcze by sie przydala analiza :-)

Co do TOTW ja nie lubie tej firmy, sklad jest moze i nie najgorszy, ale pomieszane skladniki rowno, niejeden pies bedzie mial po tym rewolucje.
 
 
Retriver 


Barfuje od: 01.07.2014
Udział BARFa: 50-75%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 12 Lip 2014
Posty: 708
Skąd: lubelszczyzna
Wysłany: 2014-09-05, 14:22   

Aniek, mi w karmie przeszkadza wpis zawiera chondroityne i glukozaminę, gdzie dokładnie jest ilośc wymienionego dodatku, czy to nie kolejny chwyt marketingowy, źródłem chondro w przypadku tej karmy jest samo mięso z kurczaka a tego na opakowaniu nie umieścił już nikt. Podoba mi się skład pod względem ubogości nie namieszane zbytnio brak % wyliczenia jest na minus. Jako karma eliminacyjna praktycznie się nadaje.
_________________
Retriver
 
 
Aniek 


Barfuje od: 01.03.2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 06 Sty 2013
Posty: 416
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-09-05, 14:50   

Od kiedy chondroityna występuje w mięsie? :shock:

Nie zgodzę się z tezą, że lepsze są zboża niż strączki, mimo, że idealnie by było gdyby ich nie było oczywiście :) Tym bardziej, że tu są dopiero na czwartym miejscu w składzie.

Nie zgodzę się też, że karma "praktycznie się nie nadaje jako karma eliminacyjna". Skład jest stosunkowo ubogi i jest tylko jedno źródło białka zwierzęcego.

Do składu każdej karmy można się przyczepić, nawet do ZiwiPeak: A dlaczego nie jest napisane procentowo ile mięsa i poszczególnych podrobów? http://sklep.modernpet.pl...016590070.html:

SKŁAD:
(zawartość mięsa min. 85%): jagnięcina - mięso, jagnięcina - wątroba, jagnięcina - płuca, jagnięcina- żołądki, jagnięcina-serca i nerki, nowozelandzkie małże zielone (min. 3%), lecytyna, inulina (cykoria), suszone wodorosty, pietruszka, witaminy, minerały. Naturalnie konserwowane mieszaniną tokoferoli.



Chodzi o to, żeby przyczepić się jak najmniej :faja:
 
 
NSO 


Barfuje od: 24.01.2014
Dołączyła: 28 Sty 2014
Posty: 606
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-09-05, 15:06   

Rownie dobrze na czwartym miejscu w skladzie moglaby byc kukurydza albo owies ;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne