BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Dyskusje o gotowych karmach dla psów
Autor Wiadomość
garadiela 

Barfuje od: niedawna
Udział BARFa: 50-75%
Dołączyła: 09 Sie 2012
Posty: 230
Skąd: czestochowa
Wysłany: 2014-09-05, 15:09   

Lukullus Lukullus Wołowina charolaise i pstrąg
Skład:
sproszkowana wołowina (28 %), ryż pełnoziarnisty, sproszkowany pstrąg (6 %), tłoczony na zimno olej rzepakowy, algi morskie, lucerna, buraki, kiełki ryżu, zioła, gruszki, jabłka, masa żółtkowa, kminek, olej lniany, chleb świętojański, tlenek glinu, ziemia okrzemkowa, yucca schidigera, borówki, elementy śladowe, witaminy

Dodatki:
witamina A (10.200 j.m./kg), witamina D3 (1.020 j.m./kg), witamina E (205 mg/kg), witamina B1 (3,5 mg/kg), witamina C (143 mg/kg), witamina B2 (7,4 mg/kg), witamina B6 (4,4 mcg/kg), witamina B12 (44 mcg/kg), biotyna (225 mcg/kg), kwas foliowy (0,37 mg/kg), niacyna(24 mg/kg), kwas pantotenowy (9 mg/kg), chlorek choliny (1.540 mg/kg)

Elementy śladowe:
cynk jako tlenek cynku (70 mg/kg); żelazo jako siarczan żelaza (II), monohydrat (220 mg/kg); mangan jako siarczan manganu(II), monohydrat (52 mg); miedź jako tlenek miedzi (II) (11 mg/kg)

I wersja kurczakowa
Skład:
sproszkowane mięso kurczaka (26 %), ryż pełnoziarnisty, sproszkowany łosoś (6 %), ziemniaki, tłoczony na zimno olej rzepakowy, algi morskie, lucerna, kiełki ryżu, buraki, zioła, gruszki, jabłka, masa żółtkowa, kminek, olej lniany, chleb świętojański, tlenek glinu, ziemia okrzemkowa, yucca schidigera, borówki, elementy śladowe, witaminy

Dodatki:
witamina A (11.800 j.m./kg), witamina D3 (1.180 j.m./kg), witamina E (230 mg/kg), witamina B1 (4,4 mg/kg), witamina C (175 mg/kg), witamina B2 (8,6 mg/kg), witamina B6 (5,2 mcg/kg), witamina B12 (53 mcg/kg), biotyna (255 mcg/kg), kwas foliowy (0,44 mg/kg), niacyna (27 mg/kg), kwas pantotenowy (9,8 mg/kg), chlorek choliny (1.560 mg/kg)

Elementy śladowe:
cynk jako tlenek cynku(75 mg/kg); żelazo jako siarczan żelaza (II), monohydrat (245 mg/kg); mangan jako siarczan manganu (II), monohydrat (59 mg); miedź jako tlenek miedzi(II) (14 mg/kg)
 
 
Aniek 


Barfuje od: 01.03.2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 06 Sty 2013
Posty: 416
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-09-05, 15:21   

NSO napisał/a:
Rownie dobrze na czwartym miejscu w skladzie moglaby byc kukurydza albo owies ;-)


No właśnie nie. Strączki są wyszczególnione jako warzywa, które można podawać (po obróbce) np tu: http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=334 Zbóż nie podajemy bezwzględnie.


W Lukullusie nie podoba mi się olej rzepakowy i lniany, ryż na wysokiej drugiej pozycji. Kminek może działać drażniąco na układ pokarmowy.
 
 
NSO 


Barfuje od: 24.01.2014
Dołączyła: 28 Sty 2014
Posty: 606
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-09-05, 15:25   

A mimo to moj pies duzo lepiej reaguje na karme z owsem, niz na Purizona ze straczkami od ktorego tak sie pochorowal.
Ja do Lukullusa mam to samo zastrzezenie co Aniek, plus nie podoba mi sie ze jest tam tyle zieleniny wszelakiej.
 
 
Aniek 


Barfuje od: 01.03.2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 06 Sty 2013
Posty: 416
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-09-05, 15:31   

NSO, nie mówimy o Twoim psie, nie mówimy o żadnym konkretnym psie. Analizujemy na zimno skład podanych karm.
 
 
garadiela 

Barfuje od: niedawna
Udział BARFa: 50-75%
Dołączyła: 09 Sie 2012
Posty: 230
Skąd: czestochowa
Wysłany: 2014-09-05, 15:38   

Lukullusa nie podawalam ale sklad nie jest najgorszy jak za 160 zl za 15 kg karmy...
Znajome zachwalaja bardzo.Tylko ze...ksztalt karmy jest dosc dziwny,nie kazdy pies bedzie chcial to zjesc.
http://szwajcary.com/obrazky/768_1297191231.jpg
 
 
NSO 


Barfuje od: 24.01.2014
Dołączyła: 28 Sty 2014
Posty: 606
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-09-05, 15:44   

Aniek, ale to ze jedna osoba ktora uklada platne jadlospisy dla psow napisala ze pies moze jesc brokuly czy fasole, jeszcze nie oznacza ze tak jest naprawde ;-)
Jednemu psu bardziej zaszkodzi groszek niz platki owsiane (np mojemu) a innemu na odwrot, lepiej strawi straczki niz zboze... i jest toniezalezne od poboznych zyczen osob ktore zakladaja ze cos jest tylko czarne albo tylko biale.
 
 
Aniek 


Barfuje od: 01.03.2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 06 Sty 2013
Posty: 416
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-09-05, 16:12   

NSO, może się nie zrozumiałyśmy...analizujemy karmy pod kontem najlepszego drugiego rozwiązania po BARFie, gdyby z jakiegoś powodu trzeba było go zaprzestać. Nie bierzemy pod uwagę konkretnych psów, bo ten ma uczulenie na owies, a ten pierdzi po fasoli. Zastanawiamy się ogólnie nad składem jak najlepszym z punktu widzenia osób, które mają wiedzę na temat BARF i zgadzają się z tą wiedzą. Biorąc pod uwagę tę wiedzę, nie tylko "osby która układa jadłospisy" strączkowe są lepsze z tego powodu, że chociażby nie zawierają glutenu.

To czy ten konkretny pies lepiej strawi owies, czy strączki jest poza analizą.

@garadiela rzeczywiście śmieszny kształt :)
 
 
Retriver 


Barfuje od: 01.07.2014
Udział BARFa: 50-75%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 12 Lip 2014
Posty: 708
Skąd: lubelszczyzna
Wysłany: 2014-09-05, 18:24   

podrzucam karmę:
http://www.zwierzakowo.pl...luxe-recipe.298

Pronature Adult All Breeds Deluxe Recipe

Wspaniała hipoalergiczna karma dla każdego dorosłego pieska z dodatkiem mięsa kurczaka.

Wspaniała karma dla dorosłych piesków bez dodatku alergizujących zbóż. Źródłem białka w karmie jest najwyższej jakości kanadyjskie mięso z kurczaka. Drożdże oraz cykoria są najzdrowszym źródłem naturalnych probiotyków pozwalających utrzymać prawidłową florę bakteryjną w przewodzie pokarmowym i tym samym zapewnić jak najlepsze przyswajanie wszystkich składników oraz zapobiegają problemom trawiennym. Składniki jakości HUMAN GRADE- czyli tej samej jakości co w produktach spożywczych dla ludzi. Tylko naturalne konserwanty w postaci mieszanki tokoferoli (witamin z gr. E). Glukozamina i Chondroityna - główne substancje mające wpływ na prawidłowy rozwój i stan stawów zwierzęcia. Zawarta lecytyna jest niezbędna do funkcjonowania układu nerwowego zwierząt, stanowi bardzo ważny element składowy mózgu i tkanki nerwowej - chroni osłonkę mielinową, stanowi barierę ochronną ścian żołądka. Kiełki lucerny chronią przed nowotworami oraz chorobami serca. są źródłem cennych witamin (B, C, D, E, K, PP, oraz U) i soli mineralnych (potas, żelazo, wapń i fosfor). Wapń i fosfor odpowiadają za zdrowie kości i zębów. Żurawina dzięki swojemu moczopędnemu działaniu w doskonały sposób oczyszcza przewód moczowy oraz nerki psa. Rozmaryn wspomaga działanie żurawiny i podobnie jak ona działa oczyszczająco i antyseptycznie na nerki psa, optymalny poziom pierwiastków i minerałów w karmie zapobiega tworzeniu się kamieni nerkowych. Kwasy Omega-3 i Omega-6 zapewniają zdrową skórę oraz piękną, zdrową sierść. Tymianek posiada naturalne działanie bakteriobójcze oraz ma niezwykle korzystny wpływ na procesy trawienne w doskonały sposób zapobiegając wszelkim problemom żołądkowym. Yucca Shidigera- dodatek tej pustynnej rośliny pozwala zredukować przykry zapach odchodów poprzez zmniejszenie wydzielania amoniaku. Suszone Pomidory - Pomidory są bogate w witaminę C i karotenoidy. Zawierają także witaminy z grupy B oraz witaminę K, sód, wapń, potas, żelazo i miedź. Zmniejszają ryzyko zachorowania na raka trzustki. Wspomagają również serce ( magnez ).
Suszony Szpinak – Dzięki zawartości Beta Karotenu, Witaminy C oraz Luteiny posiada właściwości antynowotworowe oraz antymiażdżycowe. Suszone Jabłka - Źródło witamin A, B, E i Beta Karotenu. Wpływają korzystnie na serce, obniżają poziom cholesterolu i ciśnienie tętnicze krwi, stabilizują poziom cukru oraz zawierają substancje hamujące rozwój nowotworów u zwierząt. Suszona Marchew – Zawiera duże ilości witamin i mikroelementów oraz Beta Karoten, działa antybakteryjnie oraz antywirusowo. Poprawia wzrok, chroni organizm przed szkodliwym działaniem wolnych rodników.
Skład

Mączka z mięsa kurczaka (30%), ryż, kasza jęczmienna perłowa, kasza owsiana, tłuszcz z kurczaka naturalnie konserwowany wit.E, suszona pulpa buraczana, węglan wapnia, fosforan jednosodowy, hydrolizat wątroby kurczaka, całe nasiona lnu, lecytyna, kultura drożdży, suszone kiełki lucerny, suszone pomidory, sól, siarczan glukozaminy wyciąg z rośliny Yucca schidigera, siarczan chondroityny, suszone żurawiny, suszony rozmaryn, suszony tymianek,
suszone jabłko, suszony szpinak, suszona marchew.
Analiza składu

Białko min. 25%, tłuszcz min. 15%, wilgotność max. 12%, włókno max. 3%, popiół max. 9%, wapń min. 1.2%, fosfor min. 1%.

Aniek, chodziło mi wcześniej o gluko w mięsie nie o chondro, niepotrzebnie biorę to jako określenie wspólne przez pryzmat preparatów chondro protetycznych, karmę zaakceptowałam jako nadającą się do diety eliminacyjnej, błąd w odczycie.

W Pronature nie podobają mi się kasze, zepsuli nimi nawet niezły skład.
_________________
Retriver
 
 
psy-i-koty 

Wiek: 50
Dołączyła: 11 Lut 2014
Posty: 809
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2014-09-05, 18:40   

a takie coś http://www.koebers.pl/karma-02.html?

takie cudo znalazłam... trochę dziwny skład wg mnie http://for-friends.pl/p/11-normalna-aktywnosc-1kg
 
 
Snedronningen 
Ekspert

Barfuje od: 06/2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Cze 2013
Posty: 2811
Wysłany: 2014-09-05, 18:43   

NSO napisał/a:
odoba mi sie ze uzyto w karmie miesa, a nie maczki i ze jest ono dwoma pierwszymi miejscami w skladzie.
drugie mięso jest mięsem świeżym, prawdopodobnie ważonym przed obróbką, co powoduje, ze po obróbce może ono spać na trzecie albo i na czwarte miejsce.

Swoją drogą przydałaby się analiza składu z worka karmy a nie z netu, bo czasem się te składy od siebie różnią. Producent na worku musi trzymać się reguł opisywania, natomiast dystrybutor oraz sklep mogą sobie wpisać co im się podoba i nie poniosą za to odpowiedzialności.
 
 
 
Retriver 


Barfuje od: 01.07.2014
Udział BARFa: 50-75%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 12 Lip 2014
Posty: 708
Skąd: lubelszczyzna
Wysłany: 2014-09-05, 18:58   

psy-i-koty, I karma Kober's, 50% mięso wołowe ale mięsień na dalszej pozycji pierwsze to żwacze i głowy, czyli maska wołowa, gdyby na pierwszej pozycji był mięsień, dla mnie dobra karma. Mimo wszystko karma bez bzdetnych dodatków warta wypróbowania.

I karma for-friends, skład dobry kurczak i łosoś dwa mięsa, dodatki minimalne, oprócz tej dużej ilości grochu, za dużo 38,3% żółty groch nie do zaakceptowania w takim procencie.
_________________
Retriver
 
 
psy-i-koty 

Wiek: 50
Dołączyła: 11 Lut 2014
Posty: 809
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2014-09-05, 19:02   

no właśnie ten groch mnie zaskoczył. po licho w karmie dla psów żółty groch. Kobbers ma fajny skład, ja wiem, że wołowina tam to nie mięsne mięso, ale mimo wszystko nie jest źle.

[ Dodano: 2014-09-05, 19:06 ]
moje to jadły, 50 procent mięsa w suchej masie, http://zdrowypiesek.pl/ka...gi-morskie.html

i to też jadły, tu jest co prawda procentowo świeże mięso, ale bez innego mięsa niż jagnię http://zdrowypiesek.pl/ka...lej-lniany.html

[ Dodano: 2014-09-05, 19:16 ]
to też jadły http://ekozwierzak.pl/pl/...sitive-2410/110 skład w miarę

to chciałam kupić, ale nie zdążyłam bo znienacka zaczęliśmy BARFować 8-)
http://ekozwierzak.pl/pl/...ecina-i-ryz/151

prosty skład na kurczaku http://ekozwierzak.pl/pl/...ety-Kurczak/128

to też mieliśmy http://ekozwierzak.pl/pl/...i-ziemniaki/142

[ Dodano: 2014-09-05, 19:17 ]
krótki skład na kaczce http://ekozwierzak.pl/pl/...sow-Farrado/441

a to czasami chciałam kupić, ale zawsze rezygnowałam, wydawało mi się, że za mało ryby http://ekozwierzak.pl/pl/...nest-Salmon/355
 
 
Retriver 


Barfuje od: 01.07.2014
Udział BARFa: 50-75%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 12 Lip 2014
Posty: 708
Skąd: lubelszczyzna
Wysłany: 2014-09-05, 19:30   

psy-i-koty, Twoje psy mają szczęście dobrze jadły kiedyś a teraz jeszcze lepiej :kwiatek:
jedynie uwaga co do karm, praktycznie we wszystkich ryż zastąpiony jest ziemniakami, słonecznikiem bulwiastym, nie wiem dlaczego ryż zszedł na tak daleki tor, według mnie jest to jeden z bezpieczniejszych wypełniaczy.
_________________
Retriver
 
 
psy-i-koty 

Wiek: 50
Dołączyła: 11 Lut 2014
Posty: 809
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2014-09-05, 19:42   

ja nie piszę żeby się chwalić :-P 8-) podałam karmy, które wg mnie są znośne. Kiedyś myślałam, że są super, teraz wiem, że w porównaniu do mięsa były kiepskie.
Myślę, że te ziemniaki i inne to dlatego żeby móc napisać "bezzbożowa". Taki chłyt marketingowy :mrgreen: żeby ludzie myśleli, że bez zboża to samo mięso.
Swoją drogą, to wszystkie te karmo moje psy dobrze tolerowały. jedyny raz Grubemu zaszkodziła Acana Light, leczyliśmy potem jelita chyba z miesiąc.
 
 
diyala 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 4 lat
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 11 Lip 2012
Posty: 189
Wysłany: 2014-09-05, 22:34   

garadiela napisał/a:
Lukullusa nie podawalam ale sklad nie jest najgorszy jak za 160 zl za 15 kg karmy...
Znajome zachwalaja bardzo.Tylko ze...ksztalt karmy jest dosc dziwny,nie kazdy pies bedzie chcial to zjesc.
http://szwajcary.com/obrazky/768_1297191231.jpg

Ja dorzucam od dłuższego czasu swoim psom do barfa karmę typu Lukullus (konkretnie to Black Angus i Lupo Natural) i niezmiennie jestem bardziej niż zadowolona z tego typu karm tj. tych na zimno tłoczonych, także do karm produkowanych tradycyjnie metodą ekstruzji już nie wrócę. Odnośnie tych węgli (czyli zbóż) na 2 czy 3 miejscu na liście składników: to nie jest wysoko przetworzona (najczęściej preżelowana nawet w 180 stopniach) skrobia, która powoduje poposiłkowy skok poziomu glukozy we krwi. Te karmy robi się w temp poniżej 50stopni - w takiej temperaturze nie da się przetworzyć zbóż i zawartej w nich skrobi żeby była dobrze przyswajalna przez drapieżniki (mówiąc po ludzku: pies to wydali drugim końcem). Ja po żadnej z karm tego typu nie zaobserwowałam u swoich psów spadku wydolności czy sił przy długo trwającym wysiłku (a po karmach tradycyjnie ekstrudowanych zawierającym zbyt wysoki % węglowodanów owszem).
Głowy sobie nie dam obciąć, że będzie super jak pies będzie karmiony tylko tym, ale u mnie jako pewien zmienny % diety te karmy sprawdzają się super, śmiem twierdzić że dużo lepiej niż TOTW, Acana, Purizon itp.
_________________
"Polacy kupują dokładnie takie psy, na jakie zasługują. Po co psuć nawyki?"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne