BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Jak urządzić dom przyjazny dla kotów
Autor Wiadomość
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2016-09-16, 18:09   

Saga, generalnie z wikliny też zawsze coś tam wystaje i koty to obgryzają i jak do tej pory (tzn. przez 4 lata) jakoś żaden się nie otruł. Natomiast jest to bardzo trwałe - jak pisałam kilka dni temu u mnie balkonie stoi non stop latem i zimą wiklinowa etażerka 3 lata już bodajże i jedyne, co jej się stało, to kolor trochę wyblakł. Dopóki stała w mieszkaniu (a stała z lat 10 + rok z kotami) to nic się z nią nie działo, więc w mieszkaniu raczej Ci nie wyblaknie.

Ja ostatnio wypatrzyłam coś takiego właśnie jako alternatywę dla tych mebelków Kitty City :mrgreen:
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
Saga 

Barfuje od: 07.2016
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 03 Sie 2016
Posty: 1489
Wysłany: 2016-09-16, 18:24   

Myślałam np. o czymś takim: http://www.zooplus.pl/sho...we/kosze/135311

Pamiętam z dzieciństwa, miałam taki fotelik wiklinowy :-) to było piekielnie wytrzymałe ;-) ale wiadomo, od tamtego czasu duuużo wody upłynęło no i sporo się zmieniło jeśli chodzi o jakość wszelkiej produkcji :-(
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2016-09-16, 19:29   

Jako koci praktyk z trzema kotami powiem uczciwie, że ja bym tego nie kupowała.
Raczej jakiś większy wiklinowy mebel :mrgreen:



Ale może wypowie się jeszcze ktoś z większą ilością kotów i ich obecnością w dłuższym okresie czasu :mrgreen:
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
Saga 

Barfuje od: 07.2016
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 03 Sie 2016
Posty: 1489
Wysłany: 2016-09-16, 19:38   

O, no właśnie też pomyślałam o takim czymś :-) . A ten domek to tak dla przykładu wrzuciłam, jak już to chyba bym wolała kupić coś takiego: http://allegro.pl/budka-z...5081260362.html albo piętrowe: http://allegro.pl/budka-z...5296325378.html nie wiem, no muszę pomyśleć. Ale ta Twoja propozycja jest super, tylko gdzie ja to postawię... :-(
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2016-09-16, 20:55   

Saga, w necie jest bardzo dużo mebelków wiklinowych, tak że zawsze można pooglądać i coś wybrać :mrgreen: Wymiary też są podane :kciuk:
Ja osobiście (tak z autopsji) jestem jednak zwolenniczką mebelków większych gabarytów.

A propos - etażerka na fotce wcale nie jest duża ;-)
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
Saga 

Barfuje od: 07.2016
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 03 Sie 2016
Posty: 1489
Wysłany: 2016-09-16, 21:15   

Ja wiem, tylko wiesz mam małe mieszkanie i dosłownie każdy centymetr jest w jakiś sposób wykorzystany. O tyle dobrze, ze wygospodarowałam dla kotów w małym pokoju ich kącik na kuwetę i bałaganienie. Ja bardzo lubię wiklinę, ale kurcze nijak mi nie pasuje gdzie postawić większy "mebel". No pomyślę jeszcze, może następny pokój przemebluję ;-)
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2016-09-16, 21:44   

Hmm, no u mnie jedna kuweta (na 3 koty :mrgreen: ) w toalecie stoi i nie wyobrażam sobie jej gdzieś indziej :hair:
Ja osobiście mam mieszkanie duże, ale generalnie w każdym jego zakątku jest coś dedykowanego dla kotów. W zeszłym roku przyjechała do mnie bratowa z wnuczką i 5-letnie dziewczę, będąc w salonie, zapytało - ciocia, a czy to jest pokój kotów ??? Szczęka mi opadła, ale w sumie trudno się dziwić pytaniu, bo wszędzie drapaki, tunele i tym podobne kocie gadżety :mrgreen:

Ale oczywiście w kwestii umeblowania sama będziesz musiała podjąć decyzję.
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
Saga 

Barfuje od: 07.2016
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 03 Sie 2016
Posty: 1489
Wysłany: 2016-09-16, 22:05   

W toalecie to w ogóle odpada, tam to naprawdę jest każdy centymetr wykorzystany :-) . To jest mała łazienka (aczkolwiek widziałam jeszcze mniejsze ;-) ) i podczas ostatniego remontu jeszcze nie miałam kotów i nawet wizji na ich posiadanie :-) . Gdybym wtedy przewidywała, że będą koty w domu to przynajmniej inaczej bym zagospodarowała miejsce pod umywalką. Swoją drogą umywalkę mam taką prostokątną z prawie płaskim dnem i Mufka uwielbia w niej spać - tak się fajnie w jeden bok wtula :-) . A łazienkę mam po prostu zabudowaną, specjalnie na wymiar robił stolarz.
Także w tej chwili muszę kupić kotom jakiś w miarę sensowny drapak i kurcze nie mam go gdzie postawić :-( . Najlepiej gdyby był prosty podsufitowy, zaczynam się zastanawiać czy nie zrobić go samodzielnie. Ten koło okna by jeszcze wszedł. Ewentualnie taka wieża (chyba u Ciebie na fotce widziałam?), bo ją można przestawiać. Ale takie coś wiklinowego też by było nie głupie bo z tego co widzę one chętnie drapią po takich dziwnych powierzchniach.
Zrobiłam im domek prosty z pudełka tekturowego, owinęłam pudełko starym swetrem i wejście mają przez otwór na głowę w swetrze ;-) w środku poduszeczka. No i łajzy kochane, że tak powiem pieszczotliwie :-D , praktycznie z niego nie korzystają. Może za duże to pudełko...
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2016-09-16, 23:15   

Saga napisał/a:
podczas ostatniego remontu jeszcze nie miałam kotów i nawet wizji na ich posiadanie :-) .

Ja też tak miałam podczas wykańczania mieszkania 4,5 roku temu... :love:

Saga napisał/a:
Także w tej chwili muszę kupić kotom jakiś w miarę sensowny drapak i kurcze nie mam go gdzie postawić :-( . Najlepiej gdyby był prosty podsufitowy, zaczynam się zastanawiać czy nie zrobić go samodzielnie.

Masz na myśli taką rurę od podłogi do sufitu ?

Saga napisał/a:
Ewentualnie taka wieża (chyba u Ciebie na fotce widziałam?), bo ją można przestawiać.

Wieżę miałam (a raczej moje koty) kiedyś z Zooplusa taką
Fajna, owszem , ale nie na dłużej niż rok czasu, bo się zaczęła rozłazić
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
Saga 

Barfuje od: 07.2016
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 03 Sie 2016
Posty: 1489
Wysłany: 2016-09-16, 23:38   

Skipper napisał/a:
Ja też tak miałam podczas wykańczania mieszkania 4,5 roku temu...

Heh, no też w tym czasie robiłam remont łazienki i kuchni :-)
Skipper napisał/a:
Masz na myśli taką rurę od podłogi do sufitu ?

Tak, taką prostą to by się zrobiło samodzielnie ale dobrze by było żeby chociaż z 2 siedziska-półki tam były a coś takiego to już nie tak prosto :-(
Skipper napisał/a:
Wieżę miałam (a raczej moje koty) kiedyś z Zooplusa taką
Fajna, owszem , ale nie na dłużej niż rok czasu, bo się zaczęła rozłazić

O masz, dobrze wiedzieć :-( no to nie ma sensu zupełnie. Co prawda ja myślałam raczej nie z zooplusa, raczej coś takiego: http://makspol.wixsite.com/drapaki/blank
No i coraz bardziej skłaniam się za czymś z wikliny jednak.
 
 
małga 


Barfuje od: 11.2014
Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 20 Lis 2014
Posty: 841
Skąd: znad morza/W-wa
Wysłany: 2016-09-17, 00:32   

koleżanka robiła, też na wymiar indywidulanie (nie wiem czy jeszcze) https://www.facebook.com/BaBell.drapaki/?fref=ts
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2016-09-17, 16:06   

Rico nauczył się już obracać w budce, czego potwierdzeniem jest poniższa fotka :mrgreen:



Skipper po obwąchaniu budki olał ją totalnie i omija szerokim łukiem :shock: :confused: :niewiem:

Zaś Tosiek aktualnie w niej drzemie :mrgreen:




Basiek napisał/a:
Ale super !!! :hura: . Ja też chcę mieć taką budkę dla moich diabelców :hura: . W niedzielę zamawiam. :mrgreen:

Basiek, mam wrażenie, że budka nie jest chyba zbyt trwała (widocznie producent doszedł do wniosku, że w sumie dla kaczek nie musi się za bardzo wysilać), bo koty bardzo skutecznie zaczęły ją demolować tj. wygryzają wszelkie wystające kawałki wikliny. Naokoło budki leży mnóstwo powygryzanych kawałków :evil:
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
Saga 

Barfuje od: 07.2016
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 03 Sie 2016
Posty: 1489
Wysłany: 2016-09-17, 16:16   

Nie wiem czy to prawda ale przeglądając różne wyroby z wikliny czytałam, że często producenci sprowadzają wiklinę z Chin i ona nie jest taka trwała jak nasza. No i jest tańsza.
 
 
Basiek 

Barfuje od: 2014
Udział BARFa: 50-75%
Pomogła: 4 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 14 Cze 2016
Posty: 421
Skąd: Konin
Wysłany: 2016-09-17, 20:53   

Skipper, mój Julek kilka razy dziennie ostrzy pazurki o pojemnik z wikliny i codziennie zbieram z podłogi drobne kawałki wikliny :-D . Ale dziur nie widzę, ostatnio nawet oglądałam z okularami na nosie. Nie wiem skąd się to bierze? :roll: Moje futerka uwielbiają tunele i ciasne domki, więc myślę, że im spodabałaby się ta budka. Dzięki za ostrzeżenie :kwiatek: . Ale chyba się skuszę, najwyższej jak się rozleci pójdzie do kominka.
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3009
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-09-20, 17:43   

BeataMach napisał/a:
Czy młody kot (5,5m-ca) juz ma troche oleju w głowie?
mój wet żartuje, że dopiero im się fałdy na mózgu tworzą :mrgreen: .
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne