BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
BARF w chorobach nerek
Autor Wiadomość
IzabelaW 


Barfuje od: IX.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 15 Mar 2015
Posty: 996
Skąd: Lublin
Wysłany: 2016-07-15, 07:13   

Tylko należałoby się wczytać, co ta wit.B complex zawiera, czyli które B (bo np. nie wszystkie complex mają wit. B6 lub B12) i w jakiej postaci. Bo nie wszystkie są przez organzm przyswajalne, niektóre (jak np. kwas foliowy) mogą być wręcz szkodliwe. Trzeba szukać takiego suplementu, który będzie miał witaminy naturalne lub tożsame z naturalnymi (czyli będą w takiej postaci, jaka aspotykana jest w naturze)
Co do karsivanu się nie wypowiem, bo nie mam z nim doświadczenia a włąściwie mam bardzo niewielkie - jedna moja szczura dostawała przez krótki czas ten lek, ale nie dosyć że nie przynióśł żadnej poprawy, to jeszcze byl dla niej paskudny w smaku i nie sposób go było w czymkolwiek przemycić.
 
 
traganek 


Barfuje od: 12.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2015
Posty: 365
Wysłany: 2016-07-15, 14:00   

Znalazłam na vitacost Vit B6 pod postacią Pyridoxal 5-Phosphate bez dodatków . Jest w przystępnej cenie:
http://www.vitacost.com/f...ate-60-capsules

Niestey minus jest taki że to sklep w usa.
Miesiąc temu uparłam się, że znajdę w Polsce coś podobnego bez dodatków ale z mizernym skutkiem.:(
 
 
IzabelaW 


Barfuje od: IX.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 15 Mar 2015
Posty: 996
Skąd: Lublin
Wysłany: 2016-07-16, 07:57   

A nie lepiej byłoby zastosować drożdże? Fakt, że mają białko i fosfor ale ilości drożdży, jakie stosujemy w mieszance nie są wielkie, więc nie wpływa to jakoś strasznie znacząco na ogólną ilość białka i fosforu
 
 
anna_g 

Barfuje od: 11/2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 27 Maj 2016
Posty: 49
Wysłany: 2016-07-16, 10:43   

traganek My dziś mieliśmy punkcję pęcherza.
Wykonywała ją Dr Majewska ze SpecVet. Pani Doktor jest co prawda konsultantem do spr. stomatologii i chirurgi szczękowo-twarzowej, ale nie było dziś niestety żadnego dostępnego nefrologa.
Trochę się denerwowałam, ale pomyślałam, że akurat w tej klinice robią pewnie takich badań sporo. Pani Doktor okazała się super :-) Pobranie trwało może 3 minuty od wejścia do gabinetu z usg do wyjścia. Pies lekko się tylko poruszył podczas wbijania igły, mam wrażenie, że zabolało go to minimalne bardziej niż pobieranie krwi.
Nie było absolutnie potrzeby sedacji :-)

Pani Doktor też przy okazji porządnie psa przejrzała :-D

Z tego co dowiedziałam się od Pani Doktor, ph moczu pobieranego metodą "domową" może nie być rzeczywistym Ph moczu (być może stąd u Twojego Dyzia odczyn obojętny - chociaż ten odczyn obojętny potwierdzałyby kryształy w moczu Dyzia - im bardziej odczyn obojętny, a następnie zasadowy - tym więcej się ich może wytrącać). Pani Doktor powiedziała, że ilośc białka i kreatyniny może być również przekłamana w badaniu moczu "łapanego" do kubeczka.

Myślę więc, że warto wybrać się na punkcję pęcherza z psem przynajmniej raz do roku (lub w miarę potrzeby) - gdyż z tej próbki można też oczywiście zrobić ogólne badanie moczu. Ja nawet nie próbowałam z Uromedium bo mój pieseł ma zapalenie napletka, więc taki posiew nie miałby najmniejszego sensu.
Na badanie najlepiej wybrać się z samego rana kiedy mocz jest najgęstszy. My byliśmy umówieni na 9, czyli zaraz po otwarciu lecznicy.
To tyle :-)
Może się komuś te informacje przydadzą :-)
 
 
IzabelaW 


Barfuje od: IX.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 15 Mar 2015
Posty: 996
Skąd: Lublin
Wysłany: 2016-07-16, 18:18   

Czy o tym ph, białku i kreatyninie pani doktor tłumaczyła, dlaczego tak jest? Dziwne to, bo ludzie pobierają mocz do badania metodą domową i nikt im mówi, że raz na jakiś czas powinni poddać się cystocentezie
 
 
anna_g 

Barfuje od: 11/2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 27 Maj 2016
Posty: 49
Wysłany: 2016-07-16, 21:51   

IzabelaW Nie, nie mówiła, a ja się nie dopytałam :-(

Ale we wtorek zawiozłam do innej lecznicy mocz łapany do pojemniczka i Pan Doktor też powiedział, że od razu zmierzy sobie na wszelki wypadek Ph paskiem przed wysłaniem moczu do laboratorium bo później Ph może być już przekłamane.

Moja przyjaciółka lekarka (ludzka ;-) ) powiedziała mi, że takie badanie w ogóle nie jest zbyt miarodajne, gdyż mocz zbyt długo stoi i podróżuje, a co za tym idzie chociażby np. wytrąca się osad.
 
 
IzabelaW 


Barfuje od: IX.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 15 Mar 2015
Posty: 996
Skąd: Lublin
Wysłany: 2016-07-16, 23:30   

No tak, tylko takie przekłamanie jest możliwe z powodu zbyt długiego przechowywania czy transportu moczu, a nie metody jego pobrania. Bo równie dobrze może to dotyczyć moczu pobranego przez nakłucie, jeśli będzie on przechowywany zbyt długo lub w złych warunkach.
 
 
anna_g 

Barfuje od: 11/2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 27 Maj 2016
Posty: 49
Wysłany: 2016-07-17, 13:09   

IzabelaW Na logikę masz rację :-D u mojego pieseła różniła się ilość białka oraz kreatyniny w moczu pobranym przez punkcję w stosunku do moczu złapanego do kubeczka. Ale też różnica pomiędzy jednym badaniem a drugim była 4 dni. Ph było takie same. Oczywiście flora bakteryjna była obfita w moczu łapanym do kubka, a mierna z punkcji (ale to było do przewidzenia ;-) ) .

Trzeba by było pobrać mocz na 2 sposoby w tym samym czasie i poddać go badaniu w tym samym czasie i takich samych warunkach, żeby stwierdzić czy rzeczywiście wyniki się różnią.

Na posiew jeszcze czekam (wyniki są w przeciągu 3-4 dni)
 
 
traganek 


Barfuje od: 12.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2015
Posty: 365
Wysłany: 2016-07-17, 13:41   

Trzymam kciuki żeby wszystko było oki.

I dzieki dziewczyny za dociekliwość.

ps drożdze wpisałam do kolejnej mieszanki.
_________________
Dokąd idą psy, gdy odchodzą?
No bo jeśli nie idą do nieba,
to mnie tam także iść nie potrzeba.
 
 
anna_g 

Barfuje od: 11/2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 27 Maj 2016
Posty: 49
Wysłany: 2016-07-18, 15:04   

traganek Jeszcze słowo a propos naszej rozmowy o zastępowaniu mięsa tłuszczem. Świetnie się sprawdza w tej roli smalec z gęsi. Ja kupuję go w internecie w sklepie Ecosfera24, ale podobno można tez dostać np. w supermarkecie Leclerc.

Oczywiście sama tego nie wymyśliłam, tylko "ściągnęłam" od innych barferów ;-)
 
 
psy-i-koty 

Wiek: 50
Dołączyła: 11 Lut 2014
Posty: 809
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2016-07-20, 22:54   

Nie wiem gdzie napisać ten post. Prósze o jakąś rade bo mam ochotę się rozpłakać. Suka w niedziele bardzo sobie lizala okolice sromu. Popatrzylam, zobaczyłam, że czerwone ma. Lizala dalej i zsikala się pod siebie na wersalke. Super. Zaraz w poniedziałek wet, badanie moczu i fizykalne. W moczu nie nie wyszło. Pies w super formie. Dostalismy chusteczki odkazajace do przecierania raz dziennie. Wszystko super, pies siła normalnie na spacerach cały czas, żadnych niepokojących zachowań. I teraz wieczorem znowu to samo. Leży na wersalki, liże się i znowu siku pod siebie. :cry: co ja mam zrobić? Na co ja badać? Jestem załamana. Leczę ja juz miesiąc na trzustkę, a teraz jeszcze to.
 
 
anna_g 

Barfuje od: 11/2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 27 Maj 2016
Posty: 49
Wysłany: 2016-07-21, 23:21   

psy-i-koty A robiłaś posiew czy tylko ogólne badanie moczu?
 
 
traganek 


Barfuje od: 12.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2015
Posty: 365
Wysłany: 2016-07-22, 00:05   

albo wymaz z pochwy warto zrobić. A co to za chusteczki?
_________________
Dokąd idą psy, gdy odchodzą?
No bo jeśli nie idą do nieba,
to mnie tam także iść nie potrzeba.
 
 
psy-i-koty 

Wiek: 50
Dołączyła: 11 Lut 2014
Posty: 809
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2016-07-22, 09:00   

Jakieś odkazajace. Wczoraj wieczorem znowu, tym razem troszkę siczku na kołdrę. Nawet juz bez lizania praktycznie. Idziemy zaraz do weta. Mocz tylko ogólne badanie. Ja nie rozumiem tego. Dlaczego tyoko wieczorem? W nocy czy w ciągu dnia nic, wszystko w super normie. A spędzam z nią 24 h na dobe praktycznie.
 
 
anna_g 

Barfuje od: 11/2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 27 Maj 2016
Posty: 49
Wysłany: 2016-07-22, 13:56   

Koniecznie zróbcie mocz na posiew żeby wykluczyć zakażenie bakteryjne.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne