BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Forum - uwagi, propozycje zmian i ulepszeń
Autor Wiadomość
scarletmara 


Barfuje od: 01.11.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 06 Lis 2012
Posty: 1419
Skąd: LUBLIN
Wysłany: 2014-08-02, 09:17   

Tak mi jeszcze jeden pomysł wpadł do głowy. Tylko nie do końca wiem jak go w praktyce zastosować. Ludzie często skarżą się, że wątki są zbyt długie i ciężko przebrnąć prze te kilkanaście czy kilkadziesiąt stron żeby wyłuskać kwintesencję. Przydałyby się, więc jakieś streszczenia części merytorycznej w długich wątkach tylko nie wiem jak dokładnie miałoby to wyglądać :-? Takie luźne myśli tylko mam na razie żeby ustalić limit np. każde 10stron=streszczenie, kto miałby je robić ? Najlepiej chyba autor wątku , najlepiej w formie dodatkowego wpisu pod tymi 10 stronami wyróżnionego ustalonym kolorem np. zielonym, coś w tym stylu. Sensowne, wykonalne, jak myślicie ?
 
 
Ines 
BARFny Hodowca
Ekspert


Barfuje od: 12.12.13r
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Sty 2013
Posty: 2660
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-08-02, 09:38   

A może lepiej w pierwszym wpisie w danym wątku? W sumie to jest fajny pomysł, ja 10 idę na prawie miesięczny urlop więc mogłabym nawet taki spis treści dla niektórych wątków na próbę zrobić jeśli reszta się zgadza, że to dobry pomysł.
_________________
Instrukcja obsługi Kalkulatora
  Zaproszone osoby: 187
 
scarletmara 


Barfuje od: 01.11.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 06 Lis 2012
Posty: 1419
Skąd: LUBLIN
Wysłany: 2014-08-02, 10:01   

Pewnie ze byłoby lepiej ale wtedy tylko moderatorzy by mogli to robić a tak będzie mógł każdy komu się zechce :-) Nie chciałabym moim "super" pomysłem dokładać tylko pracy moderatorom. No i jakby było w pierwszym wpisie to w wątkach takich na 20 czy 30 stron streszczenie pewnie by objęło pierwszych kilkanaście a potem już nikt by nie pamiętał na którym poście podsumowanie się kończyło.

A czekaj ja teraz doczytałam dokładnie. Ty miałaś na myśli spis treści :) mi chodziło o streszczenie ale w sumie Twój pomysł jest chyba lepszy bo mniej pracochłonny. I rzeczywiscie wtedy dobrze by było w pierwszym poście go umieszczać. To by mogło wyglądać jakoś tak:
SPIS TREŚCI TEGO WĄTKU:
str.1-5
jak zbadać coś tam
dawkowanie czegoś tam
co podawać w przypadku problemów z...

str.6-10
...
...
...

:-D
 
 
ciocia_mlotek 
Ekspert


Barfuje od: 25.07.12
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 4452
Skąd: góry Szkocji
Wysłany: 2014-08-02, 10:56   

To nie jest głupi pomysł i jeśli użytkownicy są chętni pomóc to super. Nic też raczej nie stoi na przeszkodzie aby to umieszczać w pierwszym poście bez dramatycznego dokładania pracy modom.
Przecież można tekst wysłać w PW do moda odpowiedzialnego za dział i ten mod może to wrzucić w pierwszy post :mrgreen:
Ja jestem za.
_________________
Taz i Cu sith na surowo
 
 
scarletmara 


Barfuje od: 01.11.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 06 Lis 2012
Posty: 1419
Skąd: LUBLIN
Wysłany: 2014-08-02, 13:17   

No to apel do wszystkich żeby w miarę możliwości sporządzali takie spisy treści jak akurat mają jakiś dłuższy temacik na świeżo przeczytany od A do Z albo jak maja ochotę z dobrego serca przez któryś przebrnąć dla dobra ogółu :-D
A ja mogę ufundować drobne nagrody za opracowanie 3 najdłuższych wątków na forum takie jak w konkursie na BARFera miesiąca :-P
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4838
Wysłany: 2014-08-02, 21:47   

Jeśli ktokolwiek będzie miał chęć i czas by sporządzić coś na kształt spisu treści danego wątku, to bardzo proszę o przesłanie go do Moderatora działu lub do mnie. Postaramy się wówczas tak zorganizować ten wątek by pierwszy post był postem informacyjnym.

Kazia napisał/a:
A może można by w przeglądarce ustawić domyślnie szukanie postów z daną frazą, a nie tematów?

Już ustawione. Teraz domyślnie zaznaczone jest pokazywanie wyników szukania jako posty.

Ines napisał/a:
Brak jest tak zwanych moderatorów globalnych

Snedronningen napisał/a:
Na forum nie ma co prawda modów globalnych ale są Dagnes i Sandra, które działają jako takowi i to do nich należy się zwracać, jeżeli nie ma w danej chwili moda, który zajmuje się działem.

Aby było przejrzyściej oraz bez wątpliwości, kto jaką rolę pełni na Forum, mamy teraz Moderatora Globalnego, którym jest Sandra. Ta ranga znacznie lepiej oddaje faktyczny zakres czynności wykonywanych przez Sandrę. Rangę Junior Admina otrzymała natomiast gpolomska, która pomaga mi przy administrowaniu Forum.

Oprócz Moderatorów (zielonych), z których każdy ma pod swoją opieką kilka działów, mamy zatem na Forum takie osoby funkcyjne:
- Moderator Globalny (Sandra) - moderacja wszystkich działów na Forum
- Junior Administrator i Moderator (gpolomska) - moderacja działów będących pod jej opieką oraz określone funkcje administracyjne
- Ekspert techniczny i Moderator (Sojuz) - moderacja działów będących pod jego opieką oraz szeroko pojęta pomoc techniczno-informatyczna dla Użytkowników oraz Administratorów
- Administrator techniczny (dajart) - wyłącznie obsługa informatyczna Forum
- Administrator (dagnes) - administracja i moderacja całości Forum.

Dla ułatwienia rozeznania się w tym, kto jest kim na Forum i za co odpowiada, od dzisiaj w lewym dolnym rogu strony głównej znajduje się aktywny link "Osoby odpowiedzialne za Forum". Po kliknięciu w niego otworzy się tabelka ze wszystkimi osobami funkcyjnymi wraz z przydzielonymi im do opieki działami (widoczna tylko dla zalogowanych).

Hekate811 napisał/a:
Koniczynka wykasowała przykłady i napisała że jak znajdzie coś bardziej odpowiedniego to wstawi, ale potem jest dyskusja wokół tego przykładu którego już nie ma. Wg mnie przykłady powinny zostać, a pod spodem adnotacja że nie są to przykłady idealne.

Przykłady przepisów dla psów są już z powrotem na swoim miejscu.

scarletmara napisał/a:
można by utworzyć wątek dla takich jak ja gdzie wolno by było napisać:
"dziewczyny pomóżcie mi znaleźć gdzie Sihaya pisała jak dawkować glinkę przy problemach żołądkowych kotom bo ja nie mogę tego znaleźć" - wtedy ktoś kto ma czas i ochotę pomóc zbłąkanej owieczce to pomoże i obędzie się bez zbędnego zniecierpliwienia i złości oraz bez zaśmiecania forum nowymi wątkami bo nawet jak ktoś niezorientowany założy nowy wątek z tego typu pytaniem to moderator może go przenieść do wątku, w którym takie pytania nikogo nie będą drażnić.

Założony:
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=4451
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4838
Wysłany: 2014-08-03, 13:04   

W ramach porządków scaliłam dwa wątki w tym dziale dotyczące krytycznych uwag i propozycji zmian na Forum. Były w zasadzie o tym samym i niepotrzebnie się dublowały. Tytuł jest z wątku wcześniejszego.

Od wczoraj rejestracja na Forum wymaga zaakceptowania naszego Regulaminu. Pojawia się on jako pierwszy krok rejestracji. Z pewnością zapobiegnie to niedomówieniom wynikającym z braku znajomości reguł panujących na Forum oraz ułatwi nowym Użytkownikom korzystanie z portalu.

Tak wygląda teraz pierwszy krok rejestracji na BARFnym Świecie:
http://www.barfnyswiat.or...p?mode=register
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
Ines 
BARFny Hodowca
Ekspert


Barfuje od: 12.12.13r
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Sty 2013
Posty: 2660
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-08-03, 13:10   

Świetnie, bardzo podobają mi się następujące zmiany :kciuk: cieszę się, że tak szybko udaje się nam użytkownikom dojść do konsensusu z wszystkimi przedstawicielami władzy na forum :-D
_________________
Instrukcja obsługi Kalkulatora
  Zaproszone osoby: 187
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4838
Wysłany: 2014-08-20, 22:21   

Ines napisał/a:
myślę, że jeśli dalibyśmy nowym użytkownikom na wejście narzędzie do tego, by sami znaleźli to, czego poszukują, zapytań o wałkowane niejednokrotnie na forum kwestie byłoby mniej, a zatem i bałaganu mniej.

ciocia_mlotek napisał/a:
Jedyną rzeczą jakąwidzę aby JESZCZE ułatwić sprawę to zmienić tytuł działu administracja na coś co bardzo wyraźnie bedzie wskazywało, że tu właśnie znajdują się wszelkie niebędne informacje do uzywania i nawigowania na forum

Ines napisał/a:
Dla Ciebie sprawa jest łatwa, to fajnie. Ale mówimy teraz o nowych użytkownikach, dla których sprawa nie jest łatwa - którym wciąż trzeba jakieś tematy wyszukiwać, podsuwać, bo sami nie potrafią ich znaleźć.

ciocia_mlotek napisał/a:
jest pierwszy dział, FORUM. Intuicyjnie wiem, że zazwyczaj w pierwszym dziale umieszczone są informacje typu regulamin, zasady i informacje. Tak jest i tu. Po wejściu w pierwszy dział (Administracja - podtytuł: regulamin, sprawy techniczne, organizacja Forum, propozycje zmian) widzimy regulamin i po kolei instrukcje dotyczace użytkowania forum. Między innymi wspomniany już spis treści. Czyli opis głównej strony forum - tytuły działów z krótką informacją co w nich jest, jak również linki do FAQ i instrukcji (gdyby ktoś ich nie zauważył po wejściu do działu a same tytuły działów nie były wystarczającą informacją)
Nie wydaje mi się, żeby to było dla kogoś trudne do wyszukania, naprawdę. Nadal jedyną rzeczą, którą widzę jako możliwie mylące to tytul poddziału. Może gdyby zamiast "administracja" było "pocżatki" czy "pierwsze kroki na BŚ" sprawa byłaby bardziej oczywista

Skoro nazwa działu administracyjno-technicznego ma pomóc w poruszaniu się na Forum, to nie widzę powodu by jej nie zmienić. Od teraz dział ten nosi nazwę Niezbędnik Forumowicza z dodatkowym wyjaśnieniem w podtytule: Regulamin, instrukcje obsługi, problemy techniczne, organizacja i administracja Forum. Mam nadzieję, że dzięki tej zmianie tematy w niniejszym dziale będą mocno oblegane :-D .
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
doradora 

Barfuje od: 09.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 09 Cze 2014
Posty: 1593
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2014-08-21, 10:31   

Wiecie co, nie chcę się czepiać, bo mam świadomość, że organizacja forum to nie bułka z masłem (i sama nie mam pomysłu jak problemy rozwiązać), ale kurka no nie jest to intuicyjne forum.
Właśnie szukałam spisu suplementów, żeby wiedzieć co mam kupić do mieszanki z naturalnymi suplementami.
No to co? dział "Suplementy & Co" -> pudło
No to może "Zaopatrzenie" (bo w końcu trzeba kupić) -> pudło
Hmmm... "Kalkulator dla kotów"? -> nieee
Wiem! "Przepisy"! -> nieee!
No szlag mnie zaraz trafi! przecież wiem, że taka lista suplementów gdzieś jest!!
Do głowy mi nie przyszło, że znajdę to w "Barfnym ABC"...

tak, mogłam użyć "szukaj", ale nie umiem,
"szukaj" dla mnie powinno być jak google, wpiszę cokolwiek, a google i tak wie o co mi chodziło

edit: A! w "Niezbędniku Forumowicza" też szukałam listy suplementów, bo mi się wydawało przez chwilę, że niezbędnik będzie o podstawach barfa a nie o budowie forum. ;)
Ostatnio zmieniony przez doradora 2014-08-21, 10:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-08-21, 10:32   

suple dla kotów masz tutaj http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=364

suple dla psów tutaj http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=81
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
doradora 

Barfuje od: 09.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 09 Cze 2014
Posty: 1593
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2014-08-21, 10:34   

Tufitka dziękuję :kwiatek: wreszcie sama znalazłam, ale chciałam się wyżalić, że nie umiem się odnaleźć na forum :)
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4838
Wysłany: 2014-08-21, 12:24   

doradora napisał/a:
Do głowy mi nie przyszło, że znajdę to w "Barfnym ABC"...

Zacznijmy od tego, że szukałaś spisu suplementów dla kotów. To forum dotyczy 3 gatunków zwierząt: kotów, psów i fretek, więc raczej można spodziewać się, że podstawowe informacje o konstruowaniu BARFa dla konkretnie kotów będą w dziale "BARFne ABC dla kotów". Nie ma na Forum ogólnego spisu suplementów dla każdego, bo część z nich nie pokrywa się ze sobą.

doradora napisał/a:
w "Niezbędniku Forumowicza" też szukałam listy suplementów, bo mi się wydawało przez chwilę, że niezbędnik będzie o podstawach barfa a nie o budowie forum

Wystarczyło przeczytać cały tytuł działu, by zorientować się co w nim jest, nawet bez wchodzenia do niego. Tytuł działu brzmi: "Niezbędnik Forumowicza. Regulamin, instrukcje obsługi, problemy techniczne, organizacja i administracja Forum". Moim zdaniem naprawdę trudno jest sądzić, że w tym dziale znajdą się podstawy BARFa dla kotów zamiast spraw organizacyjno-technicznych Forum.

doradora napisał/a:
tak, mogłam użyć "szukaj", ale nie umiem

Na Forum, w tym dziale, jest szczegółowa instrukcja obsługi wyszukiwarki. Ale nawet bez jej przeczytania można wyszukać tematy ze spisem suplementów, wystarczy wejść w forumową wyszukiwarkę i przeczytać dwa pierwsze zdania podpowiedzi, na samej górze, oraz zaznaczyć, że szukasz tematów.

doradora napisał/a:
"szukaj" dla mnie powinno być jak google, wpiszę cokolwiek, a google i tak wie o co mi chodziło

Forum można również przeszukiwać za pomocą google i powinno to być dla Ciebie podstawowe narzędzie, jeśli nie chcesz nauczyć się obsługiwać forumowej wyszukiwarki; poza tym z google możesz znaleźć więcej. Już było w tym temacie tłumaczone, dlaczego nie istnieje ani jedno forum, które miałoby wbudowaną wyszukiwarkę o możliwościach google.

Ja naprawdę rozumiem konstruktywną krytykę organizacji Forum i chętnie jej wysłuchuję oraz dokonuję zmian na życzenie Użytkowników, ale pretensje tylko dlatego, że osoba krytykująca woli szukać na oślep niż z wyszukiwarką są chyba lekką przesadą. Poza tym zakładając, że mam koty i chcę z nimi barfować, to dla mnie osobiście dział "BARFne ABC dla kotów" byłby najważniejszym działem na Forum, z którego tematami zapoznałabym się szczegółowo w pierwszej kolejności zanim w ogóle napisałabym cokolwiek. Pewnie nawet znałabym najważniejsze, przyklejone tematy na pamięć bo jest ich tylko kilka. Może jestem dziwna, ale ABC oznacza dla mnie "abecadło" czyli podstawy. Oczywiście z pewnością znajdzie się ktoś, kto będzie twierdził, że tytuł działu "BARFne ABC dla kotów" nie oznacza, że w środku znajduje się ABC dla kocich barferów, tylko co innego i w związku z tym na pewno dział nie może być poświęcony podstawom BARFa dla kotów. Niestety, nie widzę możliwości by wszystkim dogodzić pod tym względem, ponieważ każdy ma swoje ulubione słowa-klucze, a przy odrobinie złej woli można dodatkowo każde zdanie zrozumieć opacznie.
Przed chwilą jeszcze Użytkownicy uważali, że poprzednia nazwa działu "Administracja" wraz z podtytułem "Regulamin, sprawy techniczne, organizacja Forum, propozycje zmian" nie mówiła o tym, że w środku znajdują się ważne informacje techniczno-organizacyjne dla Forumowiczów, od których powinni zacząć korzystanie z Forum. No więc mamy teraz "Niezbędnik Forumowicza", który ma sugerować, że są tam niezbędne dla każdego Użytkownika instrukcje i regulacje, zwłaszcza że podtytuł działu brzmi "Regulamin, instrukcje obsługi, problemy techniczne, organizacja i administracja Forum". Tymczasem doradora próbuje w nim szukać suplementów dla kotów. No proszę Was, jak mamy coś poprawiać, gdy krytyka bazuje na nieczytaniu tytułów działów i niechęci do korzystania z wyszukiwarki?

doradora napisał/a:
No szlag mnie zaraz trafi! przecież wiem, że taka lista suplementów gdzieś jest!!

Jeśli nie radzisz sobie z czymś na Forum, to zawsze możesz zwrócić się o pomoc zamiast wykrzykiwać tu pretensje. Taka pomoc z pewnością zostanie Ci udzielona.
Jeśli nie wiedziałaś gdzie znajduje się szukany wątek, to mogłaś też skorzystać ze specjalnie założonego w tym celu tematu, w którym na pewno uzyskałabyś szybkie nakierowanie:
Pomóżcie znaleźć na Forum (samopomoc Użytkowników).

I nie chodzi mi teraz o to, by Użytkownicy nie sygnalizowali tu problemów, tylko o to, by wykazali odrobinę samodzielności i dobrej woli, nie wymagając od nas byśmy wszystkich prowadzili za rękę :kwiatek: . Proszę zrozumcie, że to jest forum, nie firma. Robimy, ile jesteśmy w stanie zrobić w wolnym czasie, pomagając Użytkownikom we wszystkim w czym umiemy i udostępniając forum oraz zawartą na nim wiedzę każdemu. Jednak podstawowe czynności jak czytanie i techniczna obsługa narzędzi komputerowych każdy musi wykonać sam, mając na Forum wszelkie potrzebne instrukcje.
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
doradora 

Barfuje od: 09.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 09 Cze 2014
Posty: 1593
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2014-08-21, 13:57   

No i zostałam źle zrozumiana. Zawsze twierdzę, że nie liczą się intencje, tylko skutek, więc przepraszam.
Rzeczywiście mogłam nie przeklinać, może to wywołało wrażenie mojej agresywności.
Chciałam tylko przedstawić proces myślowy blondynki, żeby pokazać jak działa nowicjusz, który już "przeczytał całe forum" ale tylko raz, więc nie spamiętał gdzie co jest.
Gdzie znajdę spis suplementów, no w suplementach.

Przyznaję, że popełniłam podstawowy błąd nie biorąc pod uwagę 3 gatunków zwierząt.
Jeszcze raz przepraszam. :kwiatek: Myślałam, że moja wypowiedź coś wniesie.
Skoro jest bezproduktywna można całość wywalić.
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4838
Wysłany: 2014-08-21, 15:15   

Nie będziemy niczego wywalać ;-) . Każda wypowiedź coś może wnieść, jak nie jednemu, to komuś innemu :-) . Rozumiem teraz, że nie chodziło Ci o wyrzucenie pretensji :kwiatek: .

Podstawowym problemem rodzącym nieporozumienia przy szukaniu informacji na Forum jest moim zdaniem właśnie to, że BARFny Świat nie dotyczy tylko jednego gatunku zwierząt. Znacznie łatwiej jest ułożyć działy tylko dla kotów albo tylko dla psów. Jak wchodzi się na forum o szczurach, to wiadomo, że każdy dział merytoryczny będzie o szczurach i nie trzeba tego wyraźnie pisać. Tutaj mamy podział na obszary dotyczące specyficznych dla jednego z trzech gatunków zagadnień barfowych (wyraźnie oddzielone z nazwami "BARFny Świat kotów", ".... psów" i ".... fretek"), natomiast tematyka wspólna, dotycząca wszystkich gatunków jest zebrana we wspólnym obszarze "BARF - żywienie w zgodzie z Naturą". Przyznaję, że nie wiem jak to inaczej/lepiej rozwiązać by każdy gatunek miał swój własny kawałek Forum, a jednocześnie by nie powielać tematów wspólnych. Myślę, że więcej zamieszania byłoby gdyby działy mięsny, suplementowy, technikalia itd. były odrębne dla kotów, psów i fretek. Bo po pewnym czasie trzeba by szukać informacji o wołowinie dla kotów także w działach psim i frecim, część informacji o nożach byłaby u fretek, a inna część u psów i tak z każdym jednym wspólnym tematem. Podobne zamieszanie byłoby moim zdaniem gdyby na Forum nie było w ogóle podziału na odrębne obszary dla każdego z trzech gatunków zwierząt. Chyba jedynym wyjściem zapobiegającym problemom byłoby utworzenie 3 osobnych for ;-) .

Mam w planie zrobić jeszcze wkrótce niewielką kosmetykę działów, by było przejrzyściej, ale nie będzie ona dotyczyła podziałów tematyki kociej, psiej i fretkowej.

Edycja: Przemianowałam jeszcze "Niezbędnik Forumowicza" na "Niezbędnik Użytkownika Forum". Podtytuł pozostał bez zmian, ale może teraz będzie bardziej podkreślony fakt, że dział nie dotyczy BARFa.
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne