BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zwisająca skóra (fałd brzuszny) u kotów
Autor Wiadomość
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4837
Wysłany: 2015-04-01, 08:03   

Lena06 napisał/a:
Jakoś nigdy nie przypuszczałabym, że dzięki temu workowi kot miałby szybciej ganiać. Na czym miałby wtedy polegać ten myk?

Pozwala to kotu bardziej się rozciągać w biegu (mocniej wychylać tylne łapy w tył i jednocześnie przednie w przód), co umożliwia robienie większych skoków poziomych.

Lena06 napisał/a:
Pędem do nas leciał, a ten nieszczęsny worek unosił się mu z jednej strony na drugą. Wyglądał przekomicznie. Pech chciał, że z naprzeciwka szła pewna pani z wnuczką prawdopodobnie i mówi do niej: Patrz Amelko, jakie kicia ma cycuchy duże. Pewnie kociaczki odchowuje

Oczywiście taki mocno dyndający worek skórny to już nie całkiem dobrze. Po prostu skóra w tym obszarze ma tendencje do rozrostu i rozciągania się gdy kot nieco utyje (tam też gromadzi się tłuszcz), a po schudnięciu nie wraca już do poprzedniego stanu i fałdka brzuszna zaczyna sobie dyndać ;-) . U kotów, które posiadają genetycznie uwarunkowany fałd brzuszny ale nigdy nie były ani odrobinę zbyt "puszyste", jest on widoczny ale nie sprawia wrażenia "dyndającego krowiego wymienia" ;-) .
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
azar 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 20.09.2013r
Udział BARFa: 50-75%
Wiek: 68
Dołączyła: 26 Paź 2013
Posty: 108
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2015-04-01, 08:31   

Mój Parysek, brytyjczyk, ma falbanę od urodzenia. Troszkę się rozrosła, bo kotek nie jest smukły. Je ilości zgodne z zasadami, ruchu nie ma wiele, no i wygląda na dość okrągłego. Natomiast , mimo fałda, jest niebywale zwinnym kotem. Skacze z lekkością , pięknie uwija się w pogoni za laserkiem, jest szybciutki.
Moja koteczka, też brytyjka , Tola ma fałd ale o wiele mniejszy, nie można jej zarzucić, że jest zbyt gruba. I Tola jest kulfon i klocek.
Swego czasu martwił mnie fałd Paryska, bo staram się dbać o figurę i formę kotków. W związku z tym oglądałam zdjęcia znanych kotów brytyjskich, takich z różnymi tytułami i zasługami. No i stwierdziłam, że niektóre fałd prawie ciągną po ziemi, natomiast nikt nie kwestionuje ich urody i nie zarzuca nadmiernej tuszy.
Pozostaje kwestia zdrowia. I tu myślę, że jeśli kotu nic nie dolega, wyniki ma w normie, to może można nad tym fałdem przejść do porządku dziennego.
_________________
Anita
 
 
 
kreomolinka 


Barfuje od: 10.2013
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 12 Paź 2013
Posty: 197
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-04-01, 20:31   

dagnes napisał/a:
"dyndającego krowiego wymienia" ;-) .

Tak, dokładnie tak to wygląda u mojego jak biega. Trochę mu się a jesieni przytyło i tak już zostało. Liczyłam po cichu że się "wsyśnie" :/
Koto-plastyka-liposukcja-brzucha ciekawe czy ktoś już na to wpadł ;p
_________________
Pozdrawiam,
Dorota
 
 
Lena06 


Barfuje od: 28.07.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Lip 2014
Posty: 1292
Wysłany: 2015-04-01, 20:49   

haha, mojemu wtedy też by się taka liposukcja przydała :mrgreen: Muszę kiedyś wstawić zdjęcia, ocenicie przy okazji przy na oko otyły, z nadwagą, czy ok :-P
Kurcze, ale jak dotykam go po tej fałdzie to nie czuję tam tłuszczu jako takiego. Czyli zdecydowanie pozostałość po kilogramach. Człowiekowi obwiśnie to czemu nie kotu... :roll:
 
 
HoWaKo 


Barfuje od: 01.2015
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 07 Lut 2015
Posty: 267
Skąd: Zamość
Wysłany: 2015-04-01, 22:23   

kreomolinka, ponoć już takie operacje dla zwierząt są w ofercie za oceanem :roll:

Mój kitko ma fałdziocha jak ta lala i będziemy z tym dumnie żyć dalej, a niech się złośliwcy (są tacy) śmieją, na pohybel :faja:
_________________
BARFny tercet egzotyczny: Honor-Wandysław-Kokoska :mrgreen:
 
 
 
saphirith1987 


Barfuje od: lipiec 2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Wiek: 37
Dołączyła: 28 Lut 2014
Posty: 462
Skąd: Włocławek
Wysłany: 2015-04-02, 08:10   

Moje oba futra mają takie fałdki i czasem jak biegają to rozwijają taką prędkość, że prawie fruwają, może to dzięki nim właśnie :-P (jak już im się uda złapać przyczepność na panelach, co z reguły chwilę trwa i przekomicznie wygląda)
_________________
Młody 28.05.2014 (kocur brytyjski), Shira 10.10.2013-18.10.2023 (kotka MCO) [*] ;-(((
 
 
scarletmara 


Barfuje od: 01.11.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 06 Lis 2012
Posty: 1419
Skąd: LUBLIN
Wysłany: 2015-04-02, 14:58   

Moja Wiki to w biegu wygląda jak ta latająca wiewiórka :mrgreen: w sumie ten fałd to trochę podobny do tej błonki pod pachami wiewióry :lol:
 
 
kreomolinka 


Barfuje od: 10.2013
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 12 Paź 2013
Posty: 197
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-04-02, 18:52   

hahahaha :D fałdzie nasz kochany ;p
_________________
Pozdrawiam,
Dorota
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne