BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Glinka i jej cudowna moc
Autor Wiadomość
Maryna 

Barfuje od: maj 2012
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 47
Dołączyła: 19 Kwi 2012
Posty: 62
Skąd: Białystok
Wysłany: 2013-12-10, 14:16   

Bardzo przydatne przepisy na maseczki :kwiatek: a informacja o leczniczych właściwościach na kaca bezcenna! :mrgreen: :lol:
 
 
Annazoo 


Barfuje od: 14.04.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 2 razy
Wiek: 64
Dołączyła: 09 Kwi 2012
Posty: 211
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-12-10, 15:41   

Sandra napisał/a:

Zastosowanie wewnętrzne

Stosowanie glinki jest zdecydowanie rekomendowane przy wszelkich schorzeniach.
(...)
W trakcie wewnętrznego stosowania glinki nie należy stosować innych leków, a także iniekcji. Nie ma żadnego sensu stosować glinkę w celu pozbycia się toksyn, jednocześnie wprowadzając do swojego organizmu nowe trucizny lekowe!
(...)
Glinka jako absorbent jest 12 razy silniejsza niż węgiel aktywowany.

Czy oznacza to, że jeśli zażywam leki endokrynologiczne (muszę stale) to nie mogę skorzystać z dobrodziejstw glinki, bo ona zdezaktywuje ten lek? I podobnie z lekami kardiologicznymi i neurologicznymi?
:-(
  Zaproszone osoby: 2
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2013-12-10, 22:10   

Annazoo, niestety nie umiem rozwiać Twoich wątpliwości :-(
Mam podobna sytuacje, bo na stałe zażywam leki mocno toksyczne....
  Zaproszone osoby: 2
 
Annazoo 


Barfuje od: 14.04.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 2 razy
Wiek: 64
Dołączyła: 09 Kwi 2012
Posty: 211
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-12-11, 09:15   

Przede wszystkim chodzi mi o to, że skoro glinka jest tak silnym absorbentem, to może nie dopuścić do zadziałania innych leków, które muszę brać.
Np węgiel przez 3 doby absorbuje wszystkie inne leki, dlatego nie poleca się go już przy zatruciach pokarmowych, bo w cięższych przypadkach nie daje się już zastosować silniejszych medykamentów.

Może ktoś obeznany wypowie się - czy faktycznie zażywanie glinki stanowi ryzyko dla przyjmujących stałe leki?
  Zaproszone osoby: 2
 
karakalek 


Udział BARFa: 90-100%
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Mar 2012
Posty: 159
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-12-13, 09:47   

Annozoo, Sandro, może zadam głupie pytanie, czy konsultowałyście z lekarzami prowadzącymi możliwość równoczesnego przyjmowania leków i glinki? Szczerze mówiąc, to nie wiem czy ktoś prócz nich jest wstanie odpowiedzieć na pytanie czy równocześnie ze stałymi lekami można stosować glinkę. Chyba, że już pytałyście i lekarze nie znali odpowiedzi…
Pomyślałem, że być może jakimś kompromisem pomiędzy przyjmowanymi lekami, bezpieczeństwem, poprawą stanu zdrowia a detoksykacją organizmu będzie zastosowanie octu jabłkowego. Poniżej linki do garści informacji na jego temat.
http://rozanski.li/?p=1297
http://www.lepszezdrowie.info/ocet.htm
_________________
Kto mnie kocha, kocha mojego kota
 
 
Annazoo 


Barfuje od: 14.04.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 2 razy
Wiek: 64
Dołączyła: 09 Kwi 2012
Posty: 211
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-12-13, 13:42   

Nie, straciłam zaufanie do lekarzy...

W życiu spotkałam takich, co mylą anginę i anginę pectoris, Kalium i Calcium, pytają szeptem na korytarzu innego lekarza czy można szczepić równocześnie dwiema szczepionkami...

Pewnie są dobrzy lekarze... w swojej specjalności... ale nie spotkałam takiego, który miałby widzenie holistyczne i życiową mądrość... Może po prostu pecha do lekarzy mam?
Jednak dwóch członków rodziny pracuje w służbie zdrowia i widzieli więcej niż ja, to mnie upewnia, że raczej marne szanse...
  Zaproszone osoby: 2
 
karakalek 


Udział BARFa: 90-100%
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Mar 2012
Posty: 159
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-12-13, 22:00   

Lekarza posiłkującego się metodą holistyczną też nie spotkałem, ale miałem szczęście poznać dwóch lekarzy pediatrów, onkologa oraz kardiologa, którzy prócz tego, że byli wybitnymi specjalistami w swoich dziedzinach (niestety jeden z nich nie żyje) potrafili popatrzeć na pacjenta nie tylko jak na kolejny przypadek medyczny, ale tak bardziej całościowo biorąc pod uwagę również psychikę. Kardiolog sprawdza się świetnie, jako lekarz rodzinny i jako ten od trudnych przypadków. Znam go od czasów dzieciństwa i mogę śmiało powiedzieć, że pomimo upływu parudziesięciu lat nie popadł w rutynę. Praca dla tego człowieka pozostaje nadal pasją. Dzieciaki wręcz uwielbiały tych lekarzy.
_________________
Kto mnie kocha, kocha mojego kota
 
 
sliver_87 

Barfuje od: XI.2010
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 395
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2013-12-31, 13:03   

chce zamówić sobie taką glinkę ze sklepu, na stronie podanej przez
Sihaye, znalazłam taką glinkę: czy ona będzie odpowiednia?

http://www.naturalne-piek...t&Itemid=100015
_________________
 
 
Sihaya 
Ekspert


Barfuje od: 08/2008
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1721
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-12-31, 17:35   

Jest przyzwoitej jakości, możesz zaryzykować.
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2014-01-15, 11:53   

Maseczka z glinki i cebuli;
Ten zabieg nie należy do najprzyjemniejszych, ale efekty są świetne a czego się nie robi dla urody! Są tu tylko naturalne składniki!
Utrzyj cebulę, dodaj łyżkę białej glinki i łyżeczkę miodu, wymieszaj. Maskę nakłada się na 20 minut, omijając okolice oczu. Na oczy najlepiej nałożyć płatki kosmetyczne (np. nasączone rumiankiem), aby zapobiec łzawieniu. Ja zakładam małe okularki, takie jak do solarium.
Nie jest to maska dla osób z cerą naczynkową, ponieważ cebule są różne najlepiej zrobić próbę na małym fragmencie skóry.
http://nice.by/321-lukovaya-maska.html
  Zaproszone osoby: 2
 
isabelle30 
Ekspert

Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 2612
Wysłany: 2014-01-30, 21:28   

Glinka dzi przeszła test bojowy.
Otóż z rana Brutus zaczął wymiotować żółcią... dość często i mocno. Apetyt spadł do zera. Śniadanie pozostało nie ruszone.
Rozrobiłam łyżkę z wodą, nabrałam do strzykawki i chlup do pychola. Wymioty ustały, apetyt wrócił po ok 40 minutach i śniadanie znikło. Teraz jestem ciekawa kupola... bo od rana nie było.
 
 
czesia 
BARFny Hodowca

Udział BARFa: 25-50%
Dołączyła: 05 Gru 2012
Posty: 40
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2014-01-31, 00:04   

Iza napisz czy był i jaki wyszedł?
 
 
isabelle30 
Ekspert

Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 2612
Wysłany: 2014-01-31, 00:06   

Kupal wieczorny był. Całkiem normalny, sliczniutki jak zawsze
 
 
Ines 
BARFny Hodowca
Ekspert


Barfuje od: 12.12.13r
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Sty 2013
Posty: 2660
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-04-26, 15:56   

Czy orientujecie się gdzie można kupić stacjonarnie glinkę? W aptekach, sklepach z naturalnymi kosmetykami może by była? Ktoś coś wie? :kwiatek:

Moje kociaste luźniejszą kupę miały może dwa razy w życiu... ale tak sobie czytam i czytam i uznałam, że w sumie na wszelki wypadek warto mieć.
_________________
Instrukcja obsługi Kalkulatora
  Zaproszone osoby: 187
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2014-04-26, 18:22   

Awaryjnie polecam Smectę to Diosmektyt (smektyn dioktanościenny) inaczej naturalny glinokrzemian, dostępny bez recepty.
Jest plus dodatkowy.
Gdy przewód pokarmowy choruje to ważne jest aby nie wprowadzać żadnych zanieczyszczeń niewiadomego źródła, a Smecta to zapewnia.

Doskonale zastąpi na czas jakiś glinkę białą (kaolin), która swoje dobroczynne właściwości zawdzięcza także dzięki zawartości krzemianu glinu, który ściąga i zabliźnia.
Oczywiście, zawartość dużej ilości mikroelementów takich jak krzem, wapń, magnez, żelazo, potas oraz sód i sole mineralne również ma wpływ na jej cudowne właściwości odżywiająco-regenerujące.
  Zaproszone osoby: 2
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne