BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Tauryna
Autor Wiadomość
_Jadis_ 


Barfuje od: 11.2011
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 2 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 07 Paź 2011
Posty: 870
Skąd: Zg-c / Legnica
Wysłany: 2014-01-02, 12:38   

Mam pytanie , w imieniu znajomego.
Ma psa, jeszcze szczeniak kilkumiesięczny... Wyżeł. Pies szkolony na myśliwskiego, mieszkają na wsi więc dużo ruchu codziennie... Stara sie karmic go barfem, miesa, kości, warzywa, owoce... z tym wszystkim sobe radzi... powoli tez dodaje niektore suplementy ... Ile mniej wiecej dla takiego okolo pol rocznego wyzla dawac tauryny na dzień?
_________________
Tysiące lat temu czczono koty jako bogów. One nigdy o tym nie zapomniały.
  Zaproszone osoby: 2
 
isabelle30 
Ekspert

Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 2612
Wysłany: 2014-01-02, 12:45   

1 gram. Potem w wieku dorosłym tak samo.
 
 
_Jadis_ 


Barfuje od: 11.2011
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 2 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 07 Paź 2011
Posty: 870
Skąd: Zg-c / Legnica
Wysłany: 2014-01-02, 12:49   

ok dzięki... A ktos ma przelicznik ile np tauryny mieści się w łyżeczce od herbaty.... Nie obrażając nikogo ale to facet ;D Leniwy... łątwiej mu będzie przeliczać w ten sposób niż szukać wagi jubilerskiej :mrgreen:
_________________
Tysiące lat temu czczono koty jako bogów. One nigdy o tym nie zapomniały.
  Zaproszone osoby: 2
 
isabelle30 
Ekspert

Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 2612
Wysłany: 2014-01-02, 12:50   

Czubaty stosik na trzonku od łyzeczki do herbaty będzie ok. Taki ok 0.5cm (długość podstawy stosiku)
 
 
motyleqq 


Barfuje od: 3,5 roku
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 02 Sty 2014
Posty: 425
Skąd: Łuków/Warszawa
Wysłany: 2014-01-07, 17:45   

a ile tauryny dla psa 22 i 13kg? :mrgreen: i jak to podać? rozpuścić i dodać do mięsa jakoś, czy wystarczy posypać i wymieszać z mięsem?
_________________
"ludzie, którzy patrzą na relację z psem przez pryzmat siły, i tak zobaczą tylko to, co chcą. szkolenie to nie pole bitwy. po prostu ucz swojego psa"
 
 
Freya 


Barfuje od: 09.2013
Udział BARFa: 75-90%
Dołączyła: 30 Wrz 2013
Posty: 149
Skąd: Finlandia
Wysłany: 2014-01-08, 17:14   

motyleqq, ja się na psach, niestety, nie znam, ale kotom taurynę rozpuszcza się w wodzie, bo może działać drażniąco na żołądek.
_________________
"Nawet najmniejszy kot jest arcydziełem natury" - Leonardo da Vinci
 
 
michalina36 


Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 01 Lis 2013
Posty: 296
Skąd: Bukowina
Wysłany: 2014-02-22, 16:45   

Mam taką taurynę. Jest to całkowicie czysta pozbawiona jakichkolwiek dodatków tauryna więc wydaje mi się odpowiednia. Jednak dobrze zapytać o zdanie ..

http://www.swiatodzywek.t...000-g_p_87.html
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2014-02-22, 16:51   

Znam ten produkt.
MyProtein to dobra firma.
Kupowałam również inne produkty. Gwarantowana jakość.
Godna polecenia jest równiez wit C
http://www.swiatodzywek.t...00-g_p_210.html
  Zaproszone osoby: 2
 
Sonika81 

Dołączyła: 09 Mar 2014
Posty: 1
Wysłany: 2014-03-09, 21:07   

Hejka, a co sądzicie o tej http://ekozwierzak.pl/pl/...uryna-100-g/310
Do tego mam zamiar kupić easy barf. Forum czytam od dłuższego czasu, ale nigdzie nie mogę znaleźć jaką polecacie taurynę oprócz tej dla kulturystów.
Moje koty jedzą suchą karmę oraz surowe mięso. Jak ostatnio się okazało naglę koty mają problemy z zębami. Poczytałam i dowiedziałam się, że moją winną było krojenie zbyt małych kawałków mięsa... :( A teraz wiem, że nie tylko w tym temacie popełniłam błędy. Przepraszam, że najpierw nie witam się, ale jestem w trakcie zamawiania suplementów i właśnie utknęłam na taurynie. :(
 
 
Meri 

Barfuje od: 12.08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 07 Lip 2012
Posty: 863
Skąd: Nowy Targ
Wysłany: 2014-03-09, 21:08   

Ta tauryna na pewno będzie się nadawać. ;-)
_________________
 
 
 
crazyblackcat9 


Dołączyła: 20 Kwi 2014
Posty: 8
Skąd: Londyn
Wysłany: 2014-04-25, 14:51   

hej wszystkim :) od kilku dni czytam intensywnie to forum, no i temat tauryny również u mnie jest na pierwszym miejscu.

Po kolei: w tym poście chcę poruszyć temat karmienia kota, tj. kotki, 3 lata, 4kg masy ciała. Mamy w stadzie też mixa husky, suka 3 lata, 24kg.

Chcę dorzucać im BARFa. Normalnie są na chrupach (kot TOTW, pies ACANA), ale coraz częściej dorzucam im jakieś mięcho czy flaki. wczoraj kota Cessna pożarła z radością 2 duże serca indycze, tak w ramach kolacji. uczę ją jeść łososia, bo za rybami nie przepada (od kocięcia, gdy jadła orijena, pacyfica była "feee" i kot chodził głodny, ale nie tknął :P ). mam dostęp do rybich (łososiowych) świeżych odpadów, tj. skóry z mięsem, tłuszczem, płetwami, głowy, mózgi, oczy. Psina działa na tym świetnie, futro ma jak jedwab. kota z ryb tylko maślaną na razie wcina. Czy jeśli moja mieszanka BARFowa będzie miała dużo ryb i rybich podrobów, to czy ta ilość tauryny wystarczy? Planuję też dorzucać żywe myszy (jak z zawartością tauryny w oseskach?). Całkowicie na Barfa nie przejdziemy, nie da rady. Chrupki są stałe, a my często (baardzo często!) się przeprowadzamy, zmiana wody potrafi rozrzedzić qpy, a co dopiero zmiana dostawcy surowego mięsa... :/ jednocześnie dodam, że mam wyższe wykształcenie w dziedzinie biologii, jednak BARFa się boję - że coś zapomnę, źle zrobię.

Inna kwestia - ponoć tauryny jest sporo w listownicy japońskiej, tj. japońskich wodorostach konbu. czy podawanie tych wodorostów jest dobrym pomysłem? czytałam tu sporo o mączce z alg, jednak problem mnie nurtujący nie został rozwiązany - oba ogony kochają nori (takie do sushi), czy to jest dobry dla nich suplement?

z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam ^^
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4838
Wysłany: 2014-05-22, 11:50   

O listownicy nic nie wiem, natomiast w kwestii alg - nie chodzi w nich o taurynę lecz o jod i to jego zawartością powinnaś się kierować.

Dając kotu BARFa tylko jako część diety także powinnaś zadbać by był on prawidłowo zbilansowany (czyli dodawać do niego taurynę; same ryby nie wystarczą, a oseski mysie mają miej substancji odzywczych niż myszy dorosłe, w naturze koty nie jedzą samych osesków, a także nie tylko myszy).

Karmy komercyjne, którymi karmisz i tak zawierają zbyt mało tauryny, więc już samo to powinno skłonić Cię do jej suplementowania. Dlaczego zwyczajnie nie zastosujesz tauryny w proszku, tylko próbujesz znaleźć alternatywę? (której tak naprawde nie ma, o ile kot nie karmi się sam polując)
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
Sihaya 
Ekspert


Barfuje od: 08/2008
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1721
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-05-23, 17:21   

To z listownicy japońskiej produkuje się na masową skalę glutaminian sodu. Wątpię, żeby w tej aldze można było znaleźć taurynę - to jest przecież aminokwas pochodzenia zwierzęcego. A poza tym od czasu wybuchu w Fukushimie alg japońskich nie warto kupować.
 
 
michalina36 


Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 01 Lis 2013
Posty: 296
Skąd: Bukowina
Wysłany: 2014-06-25, 21:14   

isabelle30 napisał/a:
Czubaty stosik na trzonku od łyzeczki do herbaty będzie ok. Taki ok 0.5cm (długość podstawy stosiku)

isabelle30,
Co to stosik na na trzonku łyżeczki . Ja nie bardzo wiem jak go uzyskać na tej łyżeczce. Jest jakiś inny sposób określenie ilości tauryna dla psa . Chodzi o 18 kg psa. :kwiatek:
 
 
garadiela 

Barfuje od: niedawna
Udział BARFa: 50-75%
Dołączyła: 09 Sie 2012
Posty: 230
Skąd: czestochowa
Wysłany: 2014-06-25, 21:59   

Czy to jest mozliwe bo kot wyczul w miesie tauryne?Domieszalam do puszki-kicia obwachala i odeszla od miski :-| Raczej zadko jej sie to zdarza ze omija posilek...
Zastanawiam sie na ile tauryna moze zmienic smak? I czy w ogole moze? :roll:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne