BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
BARF w chorobach serca
Autor Wiadomość
aleksandrachm 


Dołączyła: 07 Kwi 2013
Posty: 167
Skąd: Dublin
Wysłany: 2013-05-16, 19:22   

Margot zrozumialam, dziekuje bardzo. :kwiatek:

U mnie zaczyna sie robic klopotliwie, jedna zjada wszystko jak leci, jeden woli duze kawalki a jeden musi miec drobno....

ale musze cos takiego jak Ty zrobic przynajmniej dla jednego....
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2013-05-16, 23:00   

Ja natomiast miele na drobnych oczkach tłuste kawałki mięsa, podroby i wszystkie tłuścinki czy skrzydełka z kostką i skórą, jak trzeba to nawet dwa razy i też mi wychodzi taka zupa krem :-D i do tego dodaję suplementy i wodę, a na końcu przemielam na duuużych oczkach chudsze mięso i mieszam wszystko razem i wygląda to tak jak zupa z pływającymi większymi ale nie za dużymi kawałkami mięsa. Moje koty też jedzą różnie, czasem wolą mniejsze kąski a czasem większe. A jest ich pięć sztuk, więc wybranie odpowiedniej wielkości kawałków to tez problem :-D
 
 
aleksandrachm 


Dołączyła: 07 Kwi 2013
Posty: 167
Skąd: Dublin
Wysłany: 2013-05-18, 10:37   

dzien dobry

Dziewczyny
moglabym prosic o male wyjasnienie teoretyczne?

Odtworzylam przepis ktory mi opracowalyscie w kalkulatorze i mam takie techniczne pytania:

- kalkulator podawal ze oleju z dorsza powinno byc 0.1g, w przepisie jest 0.3 i tak zwiekszylam recznie zeby zobaczyc potem calosc identyczna do calego przepisu

- proporcje w mieszance wyszly 53% bialko, 29% tluszcze, 72% woda, 3.1% weglowodany (Monika wyszlo warzywek 43g)

- stosunek wapn:fosfor mam 1.15 i niby wyglada ze idealny

- stosunek potas:sod mam 2.18 i jest na czerwono


Czy to tak ma byc? W przypadku Skutera jaki ma byc stosunek potas:sod? czytalam tyle teorii o robieniu barfa i jest wspomniane ze na to trzeba patrzec, jest przedzial 1.2-1.8 w kalku a u mnie wyszlo 2.18. Czy jak liczylyscie pierwszy raz tez Wam tak wyszlo? Czy to dobrze?

Jakby ktos mogl mnie oswiecic bede wdzieczna.
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2013-05-18, 11:55   

aleksandrachm :kwiatek:
Chodzi Ci o ten przepis??

300,0 g - Jagnięcina gulasz
200,0 g - Królik domowy chude mięso
200,0 g - Owca serce
300,0 g - Kurczak udo bez kości ze skórą
1,5 szt - Żółtko jajka
32 g - Wątroba kurczaka
0,3 g - Tran z wątroby dorsza
1,6 g - Mączka z alg morskich
2,0 g - Drożdże piwne
11,9 g - Krew wołowa suszona (w proszku)
1,1 tab - Tokovit E 100 (kapsułka)
0,5g - Olej z łososia SALMOPET
5,8 g - Mączka ze skorupek Lilly's Bar
1,5 g - Sól himalajska
3 g - Tauryna
300,0 g - Woda
Poczytaj proszę jeszcze raz cały Twój wątek :-)
Stosunek potas-sód wyjaśniała Ci Margot na stronie nr.2, a sprawę z fosforem omawialiśmy przy przeliczaniu żółtek. :-)
Warzyw w kalku nie doliczaj, bo przekłamują ilość procentową białka. Ilość białka wylicza sie z pozycji suma dzieląc ją przez wagę kota i ilość dni na które jest mieszanka i wyjdzie faktyczna ilość białka na kg.m.c.kota/na dzień i to jest istotne. W omawianym przepisie jest 4,9g/kg/m/c/kota/na dzień. Tak też można przeliczyć każdy składnik. A co do fosforu to lepiej jak będzie tylko jedno żółtko, fosforu będzie wtedy jeszcze mniej :-)
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2013-05-18, 19:38   

aleksandrachm napisał/a:
a ludziom bezkotnym wydaje sie ze koty sa proste w obsludze, ze sa poprostu zlosliwe.....


Ano :mrgreen: Zdaniem "bezkotnych" kot zje wszystko, a najlepiej ziemniaki z osypką i mleko na popitkę :hair:
Ja posiadając dwa koty (pierwszy jest u mnie 9 miesięcy, drugi pół roku) bardziej przywiązuję wagę do tego, żeby kotom wyliczyć ile czego mają zjeść niż dla siebie :roll: Czyli kotki wcinają pierś z kaczki, a pańcia pozostałe ochłapy do krokietów daje :twisted:
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
aleksandrachm 


Dołączyła: 07 Kwi 2013
Posty: 167
Skąd: Dublin
Wysłany: 2013-05-18, 19:42   

Shana przepraszam :kwiatek: , doczytalam.

Teraz siedze i probuje cos wymyslic z kurczakiem, vetka dzisiaj zasugerowala aby dawac Skuterowi mieszanke tylko kurczak plus suple. Przez 2 dni i potem wrocic do normalnej mieszanki.

Skuter wymiotowal w czwartek wieczorem, 20 min po posilku, w piatek jadl o 7 rano i zwymiotowal o 13, w obu przypadkach zwymiotowal cale jedzenie, kompletnie nie przetworzone. O ile w czwartek chcial cos do jedzenia po tym jak zwymiotowal to w piatek nie, jednak wieczorem zjadl choc bez entuzjazmu, wszystko zostalo w brzuszku.

Dzisiaj rano siedzial i gapil sie w talerz, jak wzielam talerz do reki to przyszedl do mnie i jadl mi z reki. To akurat nie jego styl. U niego to znak ze cos nie gra.

POjechalismy do veciarni, byla akurat vetka ktora rzadko widzimy, chciala wiedziec dokladnie czym karmimy Skutera i o dziwo byla pod wrazeniem, bardzo pozytywnym, zarowno skladnikow jak i tego ze nam sie chce robic (czytaj mi ;-) ) Ocenila wysoko ogolna kondycje Skutera i orzekla ze to zdecydowanie zasluga diety. Z tym ze cos tam Skuterowi zalega i zasugerowala aby do poniedzialku karmic tylko kurczakiem.

Serce Skutera bije mocno, pluca czyste, mial podwyzszona temperature ale raczej to nie ma zwiazku z choroba, dostal cos na obnizenie temparatury oraz antybiotyk o krotkim dzialaniu (24-36 godzin)

Po wizycie u veta najpierw pojechalam po mieso a jak wrocilam dalam kotom jesc, male porcje i Skuter zjadl ze smakiem wylizujac talerzyk. Dalam ta mieszanke i w sumie to nie wiem czy jest potrzeba robic samego kurczaka (ale mieso mam jakby co).

Zrobilam przepis ale wyszla bzdura, jod bardzo przekroczony, wit z grupy B za malo.

Rozpisalam sie. No nic, wracam jak to sie mowi do deski kreslarskiej.
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-05-18, 19:45   

koty to bardzo wrażliwe istotki :-P im nie można czegokolwiek podać :twisted:
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
aleksandrachm 


Dołączyła: 07 Kwi 2013
Posty: 167
Skąd: Dublin
Wysłany: 2013-05-18, 20:38   

Czy moge cos takiego dac Skuterowi?

(mieszanka na 3 dni)

Waga Ilość miarek
430.0g Kurczak udo bez kości ze skórą
0.5 szt Zoltko jajka
12.0 g Wątroba kurczaka
1.1 g Tran z wątroby dorsza Lilly's Bar
0.6 g Mączka z alg morskich Lilly's Bar
0.8 g Drożdże piwne
5.5 g Fortain
0.5 tab Tokovit E 100 (kapsułka)
0.1 g Olej z łososia SALMOPET
2.3 g Mączka ze skorupek Lilly's Bar
0.3 g Sól himalajska
1.0 g Tauryna
128.0 g Woda
17.0 g Warzywa



Wapn:fosfor 1.07
Sod: potas 2.12 (na czerwno)

bialko 4.8g/kg m/c

Jod wyszedl nisko...

Jesli chodzi o odmierzanie tych malenkich ilosci nie ma problemu, zakupilam wage jubilerska w Lilly's Bar ;-)
 
 
Margot 
Ekspert

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 01 Paź 2011
Posty: 1532
Wysłany: 2013-05-18, 21:03   

Olu, generalnie przepis jest OK. Nie rozumiem tylko dlaczego dajesz tak malutko oleju z łososia. Skuter waży 6kg, więc spokojnie możesz mu policzyć po 1,5ml oleju z łososia/dzień, czyli dać do mieszanki 4,5 ml. Olej z łososia dobrze robi na serducho.
Na Twoim miejscu dałabym tez ciut więcej tauryny, tj. co najmniej 1,5gr. (chyba, że stosujesz dodatkowo jakieś inne suplementy z tauryną).
 
 
aleksandrachm 


Dołączyła: 07 Kwi 2013
Posty: 167
Skąd: Dublin
Wysłany: 2013-05-18, 21:38   

Margot :kwiatek:

nie wiem ile oleju jest dobrze dlatego jestem wybitnie ostrozna ;-)

tak, stosuje suplement z tauryna dodatkowo do sniadanka

no to zabieram sie za krecenie kurczaka
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2013-05-18, 21:54   

Nie ma sprawy aleksandrachm :kwiatek:
Forum jest po to, żeby pytać :-D i należy to robić, jak się ma jakiekolwiek wątpliwości :-)
lepiej 5 razy przeczytać to samo dla upewnienia się, niż potem mieć wyrzuty, że się czegoś nie doczytało. Wszyscy jesteśmy tylko ludźmi :mrgreen:
 
 
aleksandrachm 


Dołączyła: 07 Kwi 2013
Posty: 167
Skąd: Dublin
Wysłany: 2013-05-19, 01:24   

Wlasnie skonczylam robienie 2 mieszanek, wszystko podzielone i schowane, zostalo zmywanie, nie chce mi sie ale choc czesci do maszynki musze umyc....

Testy zrobione, Rusia i Skuter jedza obie, Cyc nie chcial zadnej, za to samo miesko ktore maz wygrzebal z maszynki jak najbardziej. Czekam kiedy forumowa krew do mnie doleci bo jak widac Cyc jednak fortaina nie trawi.

Skuterek czuje sie lepiej, wymiotow juz nie ma, apetyt wrocil.
 
 
aleksandrachm 


Dołączyła: 07 Kwi 2013
Posty: 167
Skąd: Dublin
Wysłany: 2013-05-25, 14:24   

Dzien dobry

Update w sprawie Skuterka :-)

Bylismy dzisiaj na kontroli serduszka, pluca czyste, serce bije mocno i rowno, cisnienie krwi idealne. Nasz vet jest naprawde zadowolony i pochwalil mnie dzisiaj za caloksztalt tego co robie bo widac ze Skuterowi to sluzy.

Jako ze to on zajmowal sie Skuterem jak choroba sie ujawnila to ma porownanie i powiedzial ze wrecz jest zaskoczony bo po tym co widzial gdy Skuter byl w szpitalu to nie wierzyl ze Skuter przezyje, co oczywiscie mi wtedy powiedzial zeby mnie w razie czego przygotowac. (Skutek byl taki ze ryczalam w pracy nonstop)

Ocenil kondycje Skutera tak wysoko ze zmniejszamy dawke furosemidu z polowki 2 razy dziennie do cwiartki dwa razy dziennie.

Ale nie wzielam calej zaslugi dla siebie, powiedzialam ze Wy pomoglyscie mi opracowac mieszanke dla Skutera :kwiatek: :kiss:

Nastepna kontrole mamy w sierpniu.
 
 
gerda 


Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1576
Skąd: podlaskie
Wysłany: 2013-05-25, 20:07   

Tak przyjemnie czytać dobre wieści :-D
 
 
aleksandrachm 


Dołączyła: 07 Kwi 2013
Posty: 167
Skąd: Dublin
Wysłany: 2013-05-25, 20:25   

Gerda a jak przyjemnie jest pisac takie rzeczy :lol:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne