BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
BARF w chorobach serca
Autor Wiadomość
madlenaq 

Dołączyła: 30 Sie 2023
Posty: 4
Wysłany: 2023-09-14, 18:03   

Hej
Mam kicie sercowo-nerkowa po nieudane narkozie. Kicia ma z 15 lat i wazny 2.5kg. Ogolnie czuje sie dobrze. Na razie parametry nerkowe skacza - raz rosnie mocznik, a spada kreatynina. A ostatnio wzrosla kreatynina, a spadl mocznik.

Kicia ma tez powiekszona jame lewego przedsionka. Tydzien temu na echo serca nie miala kontrastu echogenicznego w jamie, w poniedzialek juz miala, a wczoraj znowu nie miala.

Chcialabym ja wspomoc rowniez suplementami. Dostaje tauryne.
Z lekow 3 razy dziennie vetmedin, raz dziennie semintre i raz dziennie mini dawke up card. Na nerki dostaje jeszcze probiotyk flora balance, porus one i nefroloxan.
Moge jej podac jakis dobry koenzym Q10? Zeby wspomoc serduszko?
Myslalam o czyms takim https://www.naturawit.pl/...0-kapsulek.html
 
 
Pieszczoch 

Barfuje od: Od teraz
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 22 Gru 2016
Posty: 646
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2023-09-15, 08:51   

Ja bym go mojemu kotu nie dała ze względu na te dodatki;chleb świętojański,wosk pszczeli.

Serduszko kotki możesz jeszcze min.wzmocnić owocem głogu,zwiększyć ilość kwasów omega 3,
wit.e z selenem itd...
 
 
madlenaq 

Dołączyła: 30 Sie 2023
Posty: 4
Wysłany: 2023-09-15, 13:33   

Pieszczoch napisał/a:
Ja bym go mojemu kotu nie dała ze względu na te dodatki;chleb świętojański,wosk pszczeli.

Serduszko kotki możesz jeszcze min.wzmocnić owocem głogu,zwiększyć ilość kwasów omega 3,
wit.e z selenem itd...


ok dzieki za info. Przepatrzyłam składy roznych koenzymów q10 i w wielu sa różne dodatki :(
tej wit e i selenu ile podac dla 2.5 kg kotka?

a taki preparat byłby ok? https://zooart.com.pl/product-pol-8051-VETFOOD-Cardioforce-30kaps.html?utm_source=360ecom&utm_campaign=retargeting&utm_medium=display
 
 
Pieszczoch 

Barfuje od: Od teraz
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 22 Gru 2016
Posty: 646
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2023-09-15, 16:08   

Byłby całkiem w porządku gdyby nie sterynian magnezu-ale pomijając już ten,,dodatek''to ja
bym akurat go dała swojemu kotu.

Jeszcze jedno-w przypadku twojej kotki może warto rozważyć podawanie ubiguinolu,działa wielokrotnie silniej niż q10.
Suplementacja nim jest o wiele korzystniejsza zwłaszcza u zwierząt chorych i starszych.
Ubiguinol-to produkt już,,gotowy''i wykazuje wiele silniejsze działanie niż q10(7-8 krotnie).
 
 
madlenaq 

Dołączyła: 30 Sie 2023
Posty: 4
Wysłany: 2023-09-24, 14:22   

Pieszczoch napisał/a:
Byłby całkiem w porządku gdyby nie sterynian magnezu-ale pomijając już ten,,dodatek''to ja
bym akurat go dała swojemu kotu.

Jeszcze jedno-w przypadku twojej kotki może warto rozważyć podawanie ubiguinolu,działa wielokrotnie silniej niż q10.
Suplementacja nim jest o wiele korzystniejsza zwłaszcza u zwierząt chorych i starszych.
Ubiguinol-to produkt już,,gotowy''i wykazuje wiele silniejsze działanie niż q10(7-8 krotnie).



Czytalam o tym ale nie wiem, z której firmy wybrac. Możesz mi cos dobrego polecic? Kici po lekach vetmedin zmniejszyla sie jama lewego serduszka. Kardio powiedziała, ze teraz jest super ale pojawilo sie trochę płynu w opłucnej. Podali upcard, wiec pewnie teraz pogorsza sie jej nerki. Jutro bede robila kicie nowe badania z jonogramem.
 
 
Pieszczoch 

Barfuje od: Od teraz
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 22 Gru 2016
Posty: 646
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2023-09-24, 17:51   

Tak,up card wpływa negatywnie na nerki.
Pewnie,że mogę polecić ci coś dobrego!

ps.odbierz pw.
 
 
madlenaq 

Dołączyła: 30 Sie 2023
Posty: 4
Wysłany: 2023-09-24, 20:35   

Pieszczoch napisał/a:
Tak,up card wpływa negatywnie na nerki.
Pewnie,że mogę polecić ci coś dobrego!

ps.odbierz pw.


Wczesniej kardio rozwalila jej nerki podając libeo. Ja nieswiadoma podawalam jej to dziadostwo. A kardio na wizycie kontrolnej wmawiala mi, ze kot ma fip. Zrobilam badania krwi, a tam kreatynina 3.8, mocznik 117.

Teraz dostaje malutka dawke upcard zalecana przez inna kardio, bo pojawilo sie trochę plynu w oplucnej. Serce juz jest spoko ale boje sie o te nerki. Ostatnio kreatynine miala 2.7 najbliżej udalo nam sie ja zbic do 2.4 Podobno upcard jest znacznie łagodniejszy niz libeo i nie wyplukuje tak potasu ale widze,ze kici nie służy i mógł jej obnizyc potas, bo kici momentami opada glowa. Kici zmieniaja sie wyniki co wizyte (ostatnio do kardio chodzilismy co 3 dni)

Dziekuje za priv ♥️
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne