BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Diagnozy dziwne lub ich brak....
Autor Wiadomość
martufa 

Barfuje od: 27.09.13
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 29 Wrz 2013
Posty: 60
Skąd: wrocław
Wysłany: 2013-11-03, 12:53   

Hmm.. właśnie tak podchodzą do pacjenta lekarze. Straszne. Z ciążą jako remedium na wszelkie możliwe przypadłości też kilka razy się spotkałam. Co więcej przekonanie, że ciąża leczy panuje także wśród weterynarzy - ilu wetów zaleca aby kotkę przed sterylką dopuścić do kocura? Ja usłyszałam takie zalecenie od dwóch wetów (co prawda starszej daty) ale jednak lekarz to lekarz.

To o czym piszesz scarletmara, chodzi o Twoje doświadczenia z lekarzami, może faktycznie podważyć wiarę w kompetencje przedstawicieli zawodu, do których powinniśmy mieć pełne zaufanie.
Napiszę jeszcze tylko, że całkiem niedawno dowiedziałam się, że okres nie powinien boleć. WOW. Nie chciałam w to uwierzyć, bo mnie również, tak jak Tobie wszyscy wmawiali, że mam się przyzwyczaić, nauczyć się z tym żyć, albo sobie dziecko sprawić :-/ Problemy, które opisujesz są znacznie poważniejsze niż moje comiesięczne "pobolewanie" jednak myślę, że niezależnie od stopnia bólu, przyczyna jest zawsze ta sama. Znaki od organizmu że coś jest nie tak. Wiele moich problemów zdrowotnych ustąpiło dzięki stosowaniu się do zaleceń medycyny chińskiej, jakże niedocenianej przez naszych wspaniałych doktorów..
 
 
Ines 
BARFny Hodowca
Ekspert


Barfuje od: 12.12.13r
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Sty 2013
Posty: 2660
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-04-16, 13:42   

Do lekarza dostanę się dopiero jutro... może któraś z Was mnie poratuje :-( od wczoraj przeraźliwie piszczy mi w uchu. Jest to tak uciążliwe, że nie będę tego opisywać, bo nie mogę o tym myśleć. Staram się myśleć o wszystkim, tylko nie o tym, czymkolwiek się zająć. Dodatkowo jakikolwiek hałas powoduje, że ucho zaczyna mnie boleć, a od tego bólu mnie mdli. Siedzę w domu we względnej ciszy, ale nawet dziecko przejeżdżające na rowerku przez klatkę schodową albo starszy autobus przejeżdżający pod blokiem sprawiają, że odzywa się ból, a ja mam odruch wymiotny.

Czy spotkaliście się kiedyś z czymś podobnym i wiecie albo macie jakiś pomysł, jak temu jakoś doraźnie zaradzić? Ja chyba oszaleję...

Najchętniej położyłabym się spać, ale gdy tak leżę w ciszy, ten pisk jest nie do zniesienia... :-(
_________________
Instrukcja obsługi Kalkulatora
  Zaproszone osoby: 187
 
martufa 

Barfuje od: 27.09.13
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 29 Wrz 2013
Posty: 60
Skąd: wrocław
Wysłany: 2014-04-16, 13:54   

Geranium – taki kwiatek, którego liście pomagają na wszelkie bóle w uchu. Spróbuj. U mnie zawsze działa. Zwijasz po prostu listki i wkładasz do bolącego ucha. Na hałas pewnie nie pomoże ale boleć przestanie. Na pewno nie zaszkodzi.
 
 
Ines 
BARFny Hodowca
Ekspert


Barfuje od: 12.12.13r
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Sty 2013
Posty: 2660
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-04-16, 13:56   

A gdzie dostać to cudo na szybko?
_________________
Instrukcja obsługi Kalkulatora
  Zaproszone osoby: 187
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-04-16, 14:10   

Może masz zapalenie ucha?
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
martufa 

Barfuje od: 27.09.13
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 29 Wrz 2013
Posty: 60
Skąd: wrocław
Wysłany: 2014-04-16, 14:13   

W pierwszej lepszej kwiaciarni powinnaś dostać. Męża na łowy wyślij :-)
Tak na poważnie to nigdy nie kupowałam, zawsze w domu u mnie ten kwiat był - jest niezniszczalny. Współczuję, bo wiem, że ból ucha jest czymś co naprawdę utrudnia normalne funkcjonowanie..
 
 
gpolomska 
Admin techniczny

Barfuje od: gpolomska
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 07 Sty 2013
Posty: 1740
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2014-04-16, 14:32   

Mi na uszy pomaga zwykle włożenie tam liścia geranium (szczyrbok, anginka - różnie nazywają, a wygląda tak: http://perfumum.blox.pl/resource/geranium_male.jpg - za grosze można kupić np. w ogrodnictwie) - godzina i po kłopocie (a najlepiej na noc). Antybiotyki u mnie nie bardzo sobie z tym radzą (ale skutki uboczne generują wyśmienicie :evil: ). Czasami nawet samo wsadzenie zwiniętej waty na noc do przeziębionego ucha działa cuda.
 
 
Ines 
BARFny Hodowca
Ekspert


Barfuje od: 12.12.13r
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Sty 2013
Posty: 2660
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-04-16, 14:39   

Tak właśnie myślę, że to może być jakieś zapalenie ucha czy coś podobnego. Lek przeciwbólowy trochę przyćmił ból, ale piszczenie i mdłości pozostały. To piszczenie jest nawet gorsze od bólu :-( to jest tak, jakby ktoś trzymał mi usta przy uchu i krzyczał: iiiiiiiiii... Chwilami tak głośne, że tylko to słyszę, chwilami inne rzeczy to zagłuszają. Chwilami mam wrażenie, że mi się echem niesie w głowie. Ale muszę jakoś przeżyć do jutra.
_________________
Instrukcja obsługi Kalkulatora
  Zaproszone osoby: 187
 
Sui 

Wiek: 39
Dołączyła: 16 Paź 2013
Posty: 16
Skąd: Rumia/Rybnik
Wysłany: 2014-04-16, 16:11   

Ines, nie wiem czy próbowałaś ogrzewać te twoje biedne ucho?.

Na mały ból, pamiętam, że w rodzinie podgrzewaliśmy garść soli kuchennej na suchej
patelni, wysypać ta sól potem na ścierkę, zawijać w "bańkę" i przykładać do ucha - ale to było remedium na mały ból- nie wiem czy da rade z twoim problemem.
Pamiętam też, że miałam kiedyś wlewane jakieś 3 krople oleju do ucha- ale nie pamiętam jakiego, i trzeba być pewnym o braku perforacji.

A może potem świecowanie uszu :?:
 
 
Ines 
BARFny Hodowca
Ekspert


Barfuje od: 12.12.13r
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Sty 2013
Posty: 2660
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-04-16, 16:44   

Czekam na Geranium, a tymczasem może spróbuję z tą solą. Tylko jak coś przykładam do ucha, to piszczenie rozsadza mi czaszkę... :hair:

W każdym razie dziękuję za wszystkie porady :kwiatek:

Wiecie co, najbardziej w tym wszystkim dołuje mnie myśl, że coś takiego może przytrafić się zwierzakowi - chodzi mi o ten pisk w uchu. A jak zwierz miałby powiedzieć opiekunowi, że mu coś w uchu piszczy? Musiałoby się biedactwo tak męczyć, a opiekun by nawet nie podejrzewał, co może być przyczyną np problemów behawioralnych. Jakoś tak natrętnie o tym myślę - nie wiem skąd mi to przyszło do głowy, ale nie daje mi to spokoju :-(
_________________
Instrukcja obsługi Kalkulatora
  Zaproszone osoby: 187
 
Sojuz 
Ekspert


Barfuje od: 09.2012
Pomógł: 10 razy
Wiek: 30
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1432
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-04-16, 16:53   

Taki zwierzak moim zdaniem byłby poddenerwowany, bardziej agresywny lub przeciwnie - ospały, apatyczny. Czasem objawia się brak apetytu.
_________________
Naturalne stało się sztuczne, a prawdę uznano za kłamstwo.
 
 
Ines 
BARFny Hodowca
Ekspert


Barfuje od: 12.12.13r
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Sty 2013
Posty: 2660
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-04-16, 16:55   

No tak, tylko że raczej nikt by nie pomyślał, że to przez piszczenie w uchu :-(

Sui, dzięki za pomysł z termoforem z soli, boli mniej.
_________________
Instrukcja obsługi Kalkulatora
  Zaproszone osoby: 187
 
Sui 

Wiek: 39
Dołączyła: 16 Paź 2013
Posty: 16
Skąd: Rumia/Rybnik
Wysłany: 2014-04-16, 18:20   

Ines napisał/a:
Sui, dzięki za pomysł z termoforem z soli, boli mniej.


Dobrze słyszeć :kciuk: , mama pewnie cieszyłaby się, że jej metoda znów pomogła, teraz tylko poczekać na wizytę u lekarza :tuli:
 
 
Komanka 


Barfuje od: 03.11.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 03 Sie 2012
Posty: 663
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-04-16, 19:36   

Geranium podobno działa cuda, zawiera substancję a la antybiotyk i jest według znajomej najlepsza na początki anginy. Szkoda, że nie wiedziałam tego parę lat temu, gdy miałam anginę 3-4 razy w roku, z silnymi antybiotykami. :-x

Ines, zdrówka życzę! :kwiatek:
 
 
Ines 
BARFny Hodowca
Ekspert


Barfuje od: 12.12.13r
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Sty 2013
Posty: 2660
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-04-16, 19:54   

Niestety najwyraźniej bardzo trudno to dostać - mąż wraca z pustymi rękami. W kwiaciarniach dowiedział się, że to "chwast" :-( i tego w kwiaciarni nie dostanie.
_________________
Instrukcja obsługi Kalkulatora
  Zaproszone osoby: 187
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne