BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Choroba kota Dieselki - problemy jelitowe i nie tylko
Autor Wiadomość
Kazia 
BARFny Hodowca

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 796
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-05-29, 07:57   

Jak się Mała czuje ?
 
 
Dieselka 


Barfuje od: maj 2011
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 39
Dołączyła: 29 Gru 2012
Posty: 1350
Skąd: prawie Wrocław
Wysłany: 2013-05-29, 09:57   

Małe bez zmian.
Śpi, płacze, połyka coś i siedzi pod kołderką.

Ale jak się ją wyszarpie z wyrka to normalnie sika, kupe robi, coś tam stara się jeść (ale gardziołko boli), sama wskakuje na łóżko czy ociera sie o psa.

tzn tak: stan się nie pogarsza, jest też zdecydowanie lepiej niż w weekend ale od tamtej pory bez zmian.
_________________
Paulinka i Dieselek
 
 
Kazia 
BARFny Hodowca

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 796
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-05-29, 16:40   

A co z tymi mętnymi oczkami?
 
 
Dieselka 


Barfuje od: maj 2011
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 39
Dołączyła: 29 Gru 2012
Posty: 1350
Skąd: prawie Wrocław
Wysłany: 2013-05-29, 22:32   

no oczka ciągle bez zmian.
Mi sie wydaje że one dopiero, jak całość kota sie wyleczy to się "odmętnią"

Za to Małe powitało mnie dzisiaj w progu i zażądało jedzenia

Rano zjadła łososia - takiego fajnego - z Alaski :) ale ważniejsze jest to że zjadła cały spory kawałek - ze skórą :)

A teraz wpitoliła całe serduszko z indyka.

a zaraz zaczynamy walkę z antybiotykiem - wszystko jej mogę wcisnąć w paszcze, ale tabletka jest wybitnie niesmaczna. Więc walczy jak mały tygrys.

a jutro z samego rana idę na szkolenie z robienia zastrzyków domięśniowych i zaczynamy cykloferon
_________________
Paulinka i Dieselek
 
 
Sihaya 
Ekspert


Barfuje od: 08/2008
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1721
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-05-29, 23:00   

Właśnie...iniekcje powinny być domięśniowe, ja się pomyliłam. Wysłałam Ci ulotkę cykloferonu na maila.
Cieszę się, że kocica ma się trochę lepiej. Ja nie zwlekałabym ani dnia dłużej z podaniem tego leku. Przesłałam Ci film instruktażowy, w którym jest dokładnie pokazane jak robić zastrzyki i.m. To naprawdę bardzo proste. Trzymam kciuki :kciuk:
 
 
Dieselka 


Barfuje od: maj 2011
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 39
Dołączyła: 29 Gru 2012
Posty: 1350
Skąd: prawie Wrocław
Wysłany: 2013-05-29, 23:49   

filmik jest zarąbisty.
A te strzykawki to mistrzostwo świata!

Ale ja i tak nie odważę się sama tego podać na pierwszy raz. Jutro z Małym jedziemy z rana na naukę do weta. Jednak niech ten pierwszy będzie pod czyimś nadzorem.

a swoją drogą.... możliwe żeby antybiotyk w tabletkach działał lepiej niż w zastrzyku?
Jeżeli nie, to Małe niesamowicie stresuje się tym wetem. Bo po każdej wizycie jest ok 24h pogorszenia. I to takiego znacznego. Teraz już drugi dzień jest antybiotyk dopyszcznie w domu i normalnie widać jak lekarstwa działają!
_________________
Paulinka i Dieselek
 
 
Sihaya 
Ekspert


Barfuje od: 08/2008
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1721
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-05-30, 00:29   

Dieselka napisał/a:
możliwe żeby antybiotyk w tabletkach działał lepiej niż w zastrzyku?


Raczej mało prawdopodobne, a podajecie dalej enrofloksacynę? jak długo już? To głęboko penetrujący antybiotyk, jego wchłanianie doustne raczej jest słabsze niż w przypadku iniekcji.

Kazia pisała o tej azytromycynie (Sumamed) - ona szybko i skutecznie radzi sobie z infekcjami bakteryjnymi wikłającymi kociego wirusa herpes. Zastanowiłabym się nad zmianą antybiotyku wspólnie z weterynarzem, jeśli nie widać spektakularnej poprawy w samopoczuciu po kilku dniach podawania enrofloksacyny.

Co do oczu, ich zmętnienie może się utrzymywać bardzo długo po przebytej infekcji a nawet pozostać na zawsze. Fatalnie, że kotka nie dostaje żadnych kropli ocznych.
 
 
Dieselka 


Barfuje od: maj 2011
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 39
Dołączyła: 29 Gru 2012
Posty: 1350
Skąd: prawie Wrocław
Wysłany: 2013-05-30, 08:07   

pytałam o zmianę antybiotyku weta. On nie jest tym faktem zachwycony i uważa że to nie jest dobry pomysł.
_________________
Paulinka i Dieselek
 
 
Kazia 
BARFny Hodowca

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 796
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-05-30, 09:39   

Ja bym jednak nalegała na zmianę antybiotyku.
Po pierwsze, ona go dostaje już chyba ponad tydziń ? po takim czasie powinna już być porządna poprawa, a nie bardzo jest.
Ale po drugie i ważniejsze, chinolony (enrofloksacyna) mogą powodować uszkodzenie oczu u kota, aż do ślepoty.
Czytalam artykuł, chyba w Magazynie Weterynaryjnym ? albo Przeglądzie? postaram sie go znaleźć.
Tu jest wspomniane
http://biowet.pl/produkt,enflocyna-inj,8
"Zastosowanie u kotów enrofloksacyny w dawkach przekraczających 5 mg/kg m.c. może być przyczyną zaburzeń widzenia, dengeneracji siatkówki i ślepoty."
Ale w tym artykule bylo, że już dawka 5 mg może to spowodować
To z miau, ale to też cytat z czegoś
"Istnieją także doniesienia literaturowe o wystąpieniu retinopatii u kotów po podaniu enrofloksacyny. Szkodliwy wpływ leku na siatkówkę oka obserwowany był zarówno po podaniu doustnym jak i pozajelitowym. Najczęściej obserwowanymi efektami ubocznymi były mydriaza oraz ślepota o ostrym przebiegu. Obserwowano rozsiane zmiany degeneracyjne siatkówki oraz upośledzenie unaczynienia w obrębie siatkówki. Zdolność widzenia powróciła jedynie u niektórych kotów. W badaniu histopatologicznym ujawniono degenerację siatkówki zewnętrznej, z rozsianą utratą zewnętrznych warstw fotoreceptorów i hipertrofią oraz proliferacją pigmentu nabłonka siatkówki."
http://opium.urpl.gov.pl/...xabactin_15.pdf
Ostatnio zmieniony przez Kazia 2013-05-30, 09:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Dieselka 


Barfuje od: maj 2011
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 39
Dołączyła: 29 Gru 2012
Posty: 1350
Skąd: prawie Wrocław
Wysłany: 2013-05-30, 09:46   

miałam zaprzeczyć ale fakt- leczona antybiotykiem jest od zeszłego piątku.

a dzisiaj zaś, znowu jeść nie chce ;/

Jeszcze na spokojnie - osobiście pogadam o tym antybiotyku z wetem. Bo wczoraj to tylko przez kom było. Nie mogłam pojechać bo miałam durne szkolenie. A do pracy muszę czasem chodzić - i tak już nabrałam w cholere wolnego. A w sklepie powitała mnie wiadomość "brak środków na koncie". W życiu nie spodziewałam się że mnie ten kot tak wykończy ;/
_________________
Paulinka i Dieselek
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2013-05-30, 09:56   

Niestety koszty leczenia zwierzaków są u nas strasznie wysokie :-/
Co ciekawe - bardziej opłaca mi się pojechać do Warszawy i porobić kotom badania, niż robić je na miejscu.
Przykładowo:
- jonogram (rozszerzony) + żelazo - u mnie 105 zł. + dodatkowo 20 zł. sobie życzy wet za pobranie krwi - w Warszawie całość (dokładnie nie pamiętam) 35 albo 45 zł.
- rentgen cyfrowy (bez opisu) - u mnie 2 zdjęcia 50 - 60 zł, w Warszawie 4 zdjęcia ok. 35 zł.
Bez komentarza :evil:
U mnie wyprowadzenie Skippiego z tymi problemami oddechowymi na prostą pochłonie majątek :cry:
Ale czego się nie robi dla ukochanego kota... :love:
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
Dieselka 


Barfuje od: maj 2011
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 39
Dołączyła: 29 Gru 2012
Posty: 1350
Skąd: prawie Wrocław
Wysłany: 2013-05-30, 10:16   

wiesz... ja tak mam z rehabilitacją Diesla
Warszawa 25-30zł
Wrocław 100zł

ja mam zasadę nie patrzenia na stan konta w takich sytuacjach. tylko kartę podaję tu i tam. Dlatego kompletnie opadła mi kopara, jak usłyszałam że mam czyste konto. To nie był mój miesiąc oszczędności bo nie spodziewałam się takich wydatków. A Małemu już pękła dziewiąta setka od początku leczenia.

A jesteśmy ciągle w czarnej d*** ;/
_________________
Paulinka i Dieselek
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2013-05-30, 10:39   

No ja też nie patrzę, dopóki karty nie trzeba spłacić :->
U Skippiego dotychczasowe badania, konsultacje + orientacyjne koszty kolejnej narkozy, rinoskopii, histopatologii i operacji plastycznej plus dojazdy do Wa-wy to min. 3 000 PLN :evil:
Nie wiem czy mozna kota ubezpieczyć - coś chyba Zenia pisała w tym temacie, że ofert takowych praktycznie na rynku nie ma - w zeszłym roku była oferta PZU refundująca zwroty kosztów leczenia do 2 tys. zł. tylko oni mieli tyle obostrzeń w warunkach ubezpieczenia, że nie wiem czy by zwrócili Skippiemu - u niego problemy oddechowe związane są z tym, że jest kotem brachycefalicznym :cry:
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
Ostatnio zmieniony przez Skipper 2013-05-30, 10:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Dieselka 


Barfuje od: maj 2011
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 39
Dołączyła: 29 Gru 2012
Posty: 1350
Skąd: prawie Wrocław
Wysłany: 2013-05-30, 10:44   

dobra, zabiłeś mnie

ale to przecież małe grzdyle są. Jak można tyle wydawać na 2.8kg ciałka?! ja rozumiem ten ogrom, który mnie Diesel kosztował. Ale to były poważne, ortopedyczne operacje na dużym psie. A takie chuchro małe, zakichane?

Ludzie są jednak pogięci :roll:

jeszcze 1.5h i jadę na szkolenie z zastrzykowania. Już w panikę wpadam - ja bym na medycynie była, gdybym była w stanie robić takie rzeczy :(
_________________
Paulinka i Dieselek
Ostatnio zmieniony przez Dieselka 2013-05-30, 10:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Dieselka 


Barfuje od: maj 2011
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 39
Dołączyła: 29 Gru 2012
Posty: 1350
Skąd: prawie Wrocław
Wysłany: 2013-05-30, 10:48   

wiem że u psów jest coś takiego ale pokrywa tylko zachorowania nagłe.

Tzn nie możesz sobie zwierzaka zdiagnozować i zaplanować operacji. Musi być to pomoc udzielona natychmiast.
_________________
Paulinka i Dieselek
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne