BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Koty nie chcą jeść
Autor Wiadomość
aksamitka 

Dołączyła: 22 Maj 2017
Posty: 81
Wysłany: 2017-12-25, 07:19   

Dosmaczanie działa dzień max 2 😞
 
 
Basiek 

Barfuje od: 2014
Udział BARFa: 50-75%
Pomogła: 4 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 14 Cze 2016
Posty: 421
Skąd: Konin
Wysłany: 2017-12-25, 21:41   

Aksamitka, rozumiem Cię doskonale, mój Julian niestety też grymasi. Ja przysmakami dosmaczam prawie cały czas. :-( Tylko zmieniam smaki i przysmaki. Raz tuńczyk, innym razem kurczak, albo wołowina czy kaczka. Thrive też ma naturalne przysmaki, jest jeszcze biała ryba. Może gdy będziesz zmieniać smaki, przyniesie to jakiś efekt? Podam Ci jeszcze radę mojej wetki : rano podajesz jedzenie, czekasz pół godziny, zabierasz miskę. Potem wieczorem podajesz miskę (z jedzonkiem oczywiście) i znowu czekasz i dajesz jej szansę aby zjadła od pół do godziny i zabierasz miskę ( przepraszam, nie pamiętam czy masz kociątko czy dorosłe kocie, jeśli to jest maluda to oczywiście częściej jej podawaj miskę z jedzonkiem. :->
 
 
..Asia.. 


Dołączyła: 17 Paź 2016
Posty: 322
Wysłany: 2017-12-29, 09:42   

A ja miałam fajnego kota, bo nie wiedział co to chrupki, co to karma z puszki, co to sosiki...do czasu. :twisted:

Karmię bezdomniaczki karmą z puszki i mój kot zabija się o tą karmę z puszki. Początkowo wychodziłam na dwór i tam porcjowałam i przygotowywałam, potem lał deszcz i wiatr - więc w domu w wiatrołapie nakładałam porcję. Ale koteł cwany i zawsze wiedział, że "żarcie było"
Więc dostał do wylizania łyżkę po nakładaniu karmy...raz, drugi, trzeci
No i popsułam kota :evil:
Obecnie 4x dziennie toczę walki aby zjadł mojego barfa. Karmie z ręki, posypuję suszona rybą, nawet tymi wstrętnymi sosikami z Rossmanna - działa na chwile, generalnie pół porcji zjada w męczarniach.
Ale głodny jest skubaniec, bo kradnie jedzenie ze stołu, buszuje w kuchni.

Ostatnia deska ratunku - kupiłam karmę w puszcze - Terra Faelis, bo uznałam, że to najlepsze puszki. Obecnie dodaje pół na pół - pół barfa, pół puszki i wcina tak jak nigdy dotąd.

Zastanawiam sie czy kiedykolwiek wrócę do pełnego barfa :-?

Pytanie :?:
Czy i jak zmieni się kupa kota po takim jedzeniu? Bo na barfie, to bezzapachowe kupki są, zwarte itp. Obecnie koteł załatwia się raz na 3-4 dni, a po takich przetworzonych puszkach Terra Faelis to może być codziennie, nie wiem, bardziej luźne, mocno śmierdzące....

Doradźcie, bo nigdy kot nie jadl nic oprócz barfa i panikuję....
 
 
Anilina 

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 24 razy
Dołączyła: 20 Lip 2017
Posty: 995
Wysłany: 2017-12-29, 12:04   

..Asia..,
co do Terra Fealis, nie jestem przekonana, że to najlepszy wybór. Karma okrutnie się skiepściła, o czym pisała tu: http://www.barfnyswiat.or...ghlight=#106570 Margot.

Mam doświadczenie z Terrą spore, bo sama od niej zaczęłam zmianę diety moich kotów. Chrupkożercy po przejściu na nią nie mieli żadnych rewelacji żołądkowych, ale muszę podkreślić, że do zapaszków w kuwecie to ja byłam po prostu przyzwyczajona ;) Oczywiście qpal codziennie był.
Natomiast w przypadku malucha, który trafił do mnie jesienią i którego zaczęłam właśnie Terrą karmić (została mi z czasów puszkowych dorosłych kotów), wystąpiły delikatne biegunki i smrodki, które szybko zniknęły, gdy przerzuciłam go na BARF. Na wyprawkę do nowego domu zamówiłam maluchowi MAC's i przygotowałam kilka słoiczków BARFa, by dać nowej opiekunce czas na oswojenie się z tematem. Nie miałam żadnych sygnałów, by źle się działo.

Próbowałaś kiedyś na swoim kocie gotowanego "pseudoBARFa"? Jakiś tydzień temu przygotowałam taki dla mojej kotki, której wyniki trzustkowe były przekroczone, i okazało się, że to jest "super żarcie". Mam nadzieję, że bez marudzenia wróci na surowiznę gdy już zagrożenie minie. Może to alternatywa warta rozważenia? Zupełnie inaczej pachnie taka mieszanka, a jednak masz większą kontrolę nad jej zawartością niż w przypadku puszki.
 
 
..Asia.. 


Dołączyła: 17 Paź 2016
Posty: 322
Wysłany: 2017-12-29, 12:15   

Anilina, załamałas mnie :(

Wybierałam karmę na podstawie tego wątku http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=168, może trzeba by było tam zrobic jakąś adnotację to postu Margot, bo ja cały czas sie opierałam na tym wykazie. Gotowa byłam wydac fortunę na tą (jednak najdroższą) karmę.

Czyli którą karmę wybrać :?:

Wiadomo, że to będzie dosmaczanie BARFa, a nie podstawowe jedzenie, ale jednak wolałabym aby mój kot jadł możliwie najzdrowiej jak sie da.
 
 
doradora 

Barfuje od: 09.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 09 Cze 2014
Posty: 1593
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2018-01-01, 18:59   

..Asia.., kupa na mokrym jest straszna! Śmierdzi okropnie. Po 2 tygodniach wszyscy z ulgą wracamy na barfa, koty też.
 
 
gpolomska 
Admin techniczny

Barfuje od: gpolomska
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 07 Sty 2013
Posty: 1740
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2018-01-02, 13:44   

..Asia.. napisał/a:
może trzeba by było tam zrobic jakąś adnotację to postu Margot

Zrobiłam ją - niestety dopiero 30.12.2017
 
 
Krowka 


Barfuje od: 28.12.217
Udział BARFa: 75-90%
Wiek: 31
Dołączyła: 11 Gru 2017
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-01-24, 09:16   strajk hemoglobiny

Witajcie,
Przepraszam, jeśli temat się powtarza, próbowałam znaleźć coś odnośnie niezjadliwości hemoglobiny ale nic z tego nie wyszło.
Od niedawna wprowadziłam kotce Barf. Pierwszym podejściem był gotowy przepis z Easy Barfem i wołowiną. Raj na ziemi, micha wylizana do czysta po dokładce, Miko pochłonęła 2x tyle mieszanki ile wyliczał kalkulator (jeszcze jest kociakiem więc nie ograniczałam).
Nie ma problemu z rybami czy różnorodnym mięsem, choć wołowinę lubi najbardziej. Wczoraj zrobiłam kolejną mieszankę bazując na gotowym przepisie (kurczak, indyk, krewetki), z tym, że zamiast Fortain dałam Hemoglobinę wieprzową Pokusa i przeliczyłam wszystko w kalkulatorze żeby inne parametry się zgadzały.Wszystko było dobrze, do momentu dodania hemoglobiny. Okazuje się całkowicie niezjadliwa. Po wypłukaniu mięsa i dodaniu wszystkiego poza hemoglobiną - okazuje się być względnie zjadliwe.
Co robić? Przetrzymać ją? Czy któryś z innych suplementów żelaza nie jest aż tak intensywny w zapachu? Mój portfel płacze na widok focha na tak bogatą mieszankę...
_________________
"Człowiek skazany jest na to, by być wolnym. Skazany, nie stworzył bowiem samego siebie, a mimo wszystko jest wolny. Kiedy już raz rzucony zostanie w świat, jest odpowiedzialny za wszystko, co robi."
J.P. Sartre
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2018-01-24, 15:49   

Krowka :kwiatek:
Jest taka zasada na Forum, że wszystkie "nowe" dla kota suplementy wprowadzany od niewielkich ilości zaczynając. :mrgreen: Koty przyzwyczajają się do znanych im i lubianych smaków i właśnie tak mogą reagować na zmianę, że nie chcą jeść.
Jak możesz zrób jeszcze jedna mieszankę na kilka dni i daj malutko hemoglobiny, a tą mieszankę co masz potrzymaj w lodówce tydzień dłużej. Jak się przemrozi i "przegryzie" będzie zjadliwa. :twisted:
 
 
Krowka 


Barfuje od: 28.12.217
Udział BARFa: 75-90%
Wiek: 31
Dołączyła: 11 Gru 2017
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-01-25, 14:01   

shana55 dziękuję! :kwiatek:
Musiałam się do tego nie dokopać, albo nie zwrócić należytej uwagi. :oops: Nic jej nie będzie jeśli żelazo będzie w tak mikroskopijnych ilościach? Chciałam jak najszybciej przejść na naturalne suplementy bo w Easy Barfie wiecznie mam za dużo wit. D. :-/
Czy ewentualne dawanie nowej mieszanki ze zmniejszoną ilością hemoglobiny zda egzamin przy naprzemiennym podawaniu tej jej "ulubionej" z wołowiną?
_________________
"Człowiek skazany jest na to, by być wolnym. Skazany, nie stworzył bowiem samego siebie, a mimo wszystko jest wolny. Kiedy już raz rzucony zostanie w świat, jest odpowiedzialny za wszystko, co robi."
J.P. Sartre
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2018-01-25, 17:03   

Krowka :kwiatek:
Musisz spróbować :mrgreen: nikt Ci nie powie jak zareaguje Twój kot na nowinki.
Ale działaj koty czasem robia nam niespodzianki i to co było niejadalne, nagle jest najsmaczniejsze i na odwrót. Na kilka dni zmniejszenie ilości suplementów w mieszance nie da żadnych złych skutków ubocznych. :kciuk:
 
 
Arora 

Barfuje od: 24.03.2016
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 22 Lut 2016
Posty: 419
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-02-20, 20:02   

i u mnie po prawie 2 latach czystego i bezproblemowego barfowania mamy strajk :cry: Od kiedy przeszliśmy ca 100% barf nigdy nie mieliśmy problemu z jedzeniem, wręcz przeciwnie miałam wrażenie, ze moje kociaki są ciągle głodne - jedzenie z miseczek znikało w błyskawicznym tempie. Aż do teraz... a zaczęło się od tego, że jakieś 2 miesiące temu kupiłam gęsie podroby. Skakałam z radości,że udało mi się kupić coś innego i że będzie super mieszanka. Jak zawsze wszystko dałam do spróbowania Lisie, która wciągnęła wszystko z apetytem. Mieszanka na cały miesiąc dla dwóch kotów zrobiona i niestety niejadalna!! Jak to? nawet Lisa wybrzydza? Przecież ona uwielbia surowe mięso!! jadła, ale musiałam ją karmić z ręki. Mona nie chciała w ogóle jeść. zeby nie zmarnować takiej ilości mieszanki zaczęłam im dosmaczać różnymi saszetkami i jakie było moje zdziwienie, kiedy okazało się, ze moje koty jedzą węchem - jak czuły zapach świeżej otwieranej saszetki (pachnie tak, ze sama miałam na nią ochotę), to rzucały sie na miskę i o dziwo zjadały całą mieszankę, a saszetka zostawała!! Moje mądre koty zostawiały to badziewie w miseczce, ale bez tego nie chciały jeść. Tak przemęczyłyśmy się przez cały miesiąc, mieszanka z gęsią została zjedzona, nowa zrobiona i niejadalna!!! Masakra!! Lisę dalej muszę karmić, a Mona je co drugą porcję (z 5 posiłków zjada 2 lub 3). Zepsułam koty :cry: :cry: . Tęsknię za czasem, kiedy wylizywały miseczki do czysta i mam nadzieję, że znowu wszystko wróci do normy. Przecież teraz już mają mieszankę, którą uwielbiały, ale która nie pachnie tak jak saszetki, niestety...Chyba zrobiłam błąd dosmaczając im saszetkami, sama już nie wiem...
 
 
KaiKai 

Barfuje od: 2015
Udział BARFa: 50-75%
Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 20 Kwi 2015
Posty: 330
Skąd: Stegna
Wysłany: 2018-02-25, 17:02   

U mnie też już jest problem ze zjadliwością barfa...tak na zasadzie zjadłybyśmy ale się jeszcze zastanowimy, trochę liżniemy co najwyżej żebyś za nami z tą miską nie biegał :-)
Młoda kotka to już przesadzała zjadała 80-90 gram barfa - tak się zdarzało.

Na początku dosmaczałem puszkami ,saszetkami tymi lepszymi. Potem musiałem to mrozić bo 200 gram "dosmaczacza" nie zużyję przez 2 dni. Dosmaczanie rozumie jako podanie do barfa malutkiej ilości ( 5% max) czegoś innego a nie mieszanie pół na pół barfa z puszką.

Kupiłem takie coś w zooplusie , saszetkę jedną dla 4 kotów używam już 4 dzień i tyle jeszcze zostało w strzykawce to co na zdjęciu.
Zawartość saszetki dla wygody przełożyłem do strzykawki.
Dosłownie wystarczy dać kropelkę na barfa i leciutko rozmazać po powierzchni..i jest zjadane od razu. Nie mieszam w misce tego.


Koty widząc strzykawkę same biegną do barfa. Tylko kropelka,no może dwie jak w misce dużo.
Dzisiaj wziąłem strzykawkę i tylko dziobnąłem nią barfa w misce , bez wstrzykiwania tego, i zjadł od razu.
 
 
Saga 

Barfuje od: 07.2016
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 02 Sie 2016
Posty: 1489
Wysłany: 2018-02-25, 17:23   

A po co Ty ten sosik do strzykawki przekładasz? One są wygodne w dozowaniu, też je czasem stosuję do dosmaczenia. Wyciska się na barfa ociupinkę żeby tylko zapach zmienić i resztę do lodówki na następny raz :-) . Są jeszcze w Rossmannie podobne i równie smaczne.
 
 
KaiKai 

Barfuje od: 2015
Udział BARFa: 50-75%
Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 20 Kwi 2015
Posty: 330
Skąd: Stegna
Wysłany: 2018-02-25, 17:33   

Dla wygody użytkowania i precyzji odmierzania, saszetka prędzej czy póżniej będzie ubabrana i nie muszę jej zamykać :-)
Oczywiście przekładam całą saszetkę. Akurat wejdzie do zdjęciowej strzykawki.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne