BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Naturalne odrobaczanie
Autor Wiadomość
Sihaya 
Ekspert


Barfuje od: 08/2008
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1721
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-01-05, 12:53   

Dziewczyny, zanim zrobicie sobie krzywdę radzę poczytać o rakotwórczości ziemi okrzemkowej. Szczególnie niebezpieczne są jej pyły. Przez kilka lat zajmowałam się handlem tym surowcem i miałam nawet kiedyś pomysł aby taką grubą ziemię okrzemkową wsypywać do kociej kuwety, bo surowiec wyglądał przyzwoicie i miałam do niego dostęp w cenie godziwej. Po przeanalizowaniu różnych badań i przeczytaniu informacji znalezionych w sieci, a także raportów GIS i CIOP wybiłam sobie ten pomysł z głowy skutecznie. Nie chcę sugerować i wklejać tutaj żadnych linków z internetu dotyczących niebezpieczeństwa stosowania ziemi okrzemkowej. Liczę na to, że każda z Was zada sobie odrobinę trudu i sama pogrzebie w sieci.
 
 
Aniek 


Barfuje od: 01.03.2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 06 Sty 2013
Posty: 416
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-01-05, 16:03   

Z tego co wyczytałam prawdopodobne działanie rakotwórcze dotyczy tylko pyłu. W dodatku ziemi pochodzącej ze złóż słonowodnych, która ma dużą zawartość krzemionki krystalicznej - niebezpiecznej dla zdrowia. Ziemia jakości spożywczej pochodzi ze złóż słodkowodnych i zawiera krzemionkę amorficzną - nieszkodliwą.

Sihaya, jeśli masz coś na temat toksyczności ziemi okrzemkowej jakości spożywczej ze źródeł słodkowodnych to załącz proszę linki. Tylko chodzi mi o spożycie, dopaszczne :) Nikt z nas pyłu wdychał nie będzie przy mieszaniu ziemi z wodą.
 
 
isabelle30 
Ekspert

Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 2612
Wysłany: 2014-01-05, 16:09   

Ja też takie sobie przemyślenia zrobiłam... pył wdychany będzie zawsze rakotwórczy, każdy. Będzie opylał układ oddechowy i oblepiał śluzówki drażniąc je. Zawsze się to skończy w ten czy inny sposób nowotworotwórczo.
My mamy zamiar dawać dopaszcznie... i nie będą to ilości powodujące wzbijanie mas pyłu w otoczeniu.
 
 
Kazia 
BARFny Hodowca

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 796
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-01-05, 19:06   

No to trzeba będzie pamiętać o tym podczas użycia...czyli sypania do jedzenia, czy do szklanki z wodą.
Coś mi sie obiło o oczy, że tego wdychać nie wolno, za bardzo nie zwrócilam uwagi ale na pewno o tym czytałam, tylko nie pamietam gdzie.
No i osoba która to będzie rozsypywala dla nas, będzie musiala bardzo uważać. A może oni już popaczkowane nam sprzedadzą? w ofercie maja w wiaderkach po 1 kg.
 
 
zenia 
BARFny Hodowca


Udział BARFa: 25-50%
Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 1134
Wysłany: 2014-01-06, 08:43   

po to sa sluzowki by walczyć z wdychanymi pyłami
ale czy kazdy taki paproch zaraz musi byc rakotwórczy??
szybciej bym pomyslała o pylicy?
 
 
Kazia 
BARFny Hodowca

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 796
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-01-06, 10:43   

Azbest też jest rakotwórczy, a przecież nie dostaje się raka od razu po przejściu koło azbestowych plyt. Trzeba dluższej ekspozycji. To samo z pylicą.
Dobrze, że ten problem został podkreślony, bo trzeba będzie o tym pamiętać i uważać przy używaniu, ale nie sądzę, żeby to bylo jakieś realne zagrożenie.
 
 
isabelle30 
Ekspert

Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 2612
Wysłany: 2014-01-06, 12:21   

zeniu - pylica prowadzi w prostej drodze do nowotworów. Wystarczy długotrwałe drażnienie danego miejsca i długotrwały stan zapalny...
Nie wydaje mi się abyśmy przy takim używaniu były narazone na cokolwiek...
 
 
Sihaya 
Ekspert


Barfuje od: 08/2008
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1721
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-01-06, 12:21   

Aniek napisał/a:
Sihaya, jeśli masz coś na temat toksyczności ziemi okrzemkowej jakości spożywczej ze źródeł słodkowodnych to załącz proszę linki

W CIOP, GIS i u samego producenta dowiedzieć się można więcej na temat bezpieczeństwa stosowania doustnego oraz zagrożeń spowodowanych wdychaniem pyłu. Chyba, że informacje na stronie sprzedawcy przyjmujesz za dobrą monetę.
Procent zachorowalności na pylicę (w wyniku wdychania substancji pylących) nie jest równoważny poziomowi zachorowań na nowotwory układu oddechowego i innych narządów.
A czy to w ogóle naturalne, że ludzie wcinają ziemię okrzemkową?
Znasz numery CAS i WE tej substancji?
 
 
Aniek 


Barfuje od: 01.03.2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 06 Sty 2013
Posty: 416
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-01-06, 12:37   

Moje informacje nie pochodzą wyłącznie ze strony producenta, ale oba numery, o które pytasz są na niej podane.

Co do pytania o naturalność przyjmowania ziemi, sprawa względna. Moim zdaniem już dawno odeszliśmy od naturalnego trybu życia, chociażby mieszkając w ogromnych skupiskach otoczeni smogiem. W naturze nie przyjmowalibyśmy też czystej (nienaturalnej) vit-c czy l-karnityny, tylko uzupełniali w pożywieniu. Ja nikogo do niczego nie namawiam, we wszystkim umiar to podstawa.
 
 
Annazoo 


Barfuje od: 14.04.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 2 razy
Wiek: 64
Dołączyła: 09 Kwi 2012
Posty: 211
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-01-06, 12:45   

Tak się zastanawiam - dla człowieka chyba nigdy, na żadnym etapie ewolucji, nie było naturalne jedzenie ziemi.

A co z kotami? Czy rakotwórczość także ich dotyczy?
  Zaproszone osoby: 2
 
Aniek 


Barfuje od: 01.03.2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 06 Sty 2013
Posty: 416
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-01-06, 12:47   

Annazoo z tego co czytam np. glinka (z odpowiednich złóż) stosowana była od wieków.
 
 
Annazoo 


Barfuje od: 14.04.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 2 razy
Wiek: 64
Dołączyła: 09 Kwi 2012
Posty: 211
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-01-06, 13:06   

No właśnie, tez pomyślałam o glince, choć osobiście nie słyszałam, by człowiek dawniej ją spożywał.

W tym momencie najważniejsze dla mnie jest czy rakotwórczość ziemi okrzemkowej (krzemu) nie wpłynie na zdrowie naszych kotów, bo kupuję z myślą o nich.
Teoretycznie każdy żywy (wyższy) organizm powinien reagować na negatywny czynnik podobnie. Zatem jak to jest?

Muszę odrobaczyć moje koty, tabletki są szkodliwe, to co w końcu zostaje?
  Zaproszone osoby: 2
 
Sihaya 
Ekspert


Barfuje od: 08/2008
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1721
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-01-06, 17:07   

Według mnie wystarczająco silnie będzie działać glina lecznicza. Faktycznie jest stosowana od wieków, sam Hipokrates pijał wodę z jej dodatkiem, pijali ją także rycerze dla wzmocnienia i oczyszczenia... w samej Biblii znaleźć można szereg wzmianek, że ludzkość ją używała.
Annazoo napisał/a:
A co z kotami? Czy rakotwórczość także ich dotyczy?

Obawiam się, że nie ma odpowiednich badań w przypadku kotów. Ale znajoma moja, która stosowała kiedyś krzemionkę dla swoich koni, po kilku latach straciła dwie piękne klacze - obie miały raka jedna płuc, druga żołądka z przerzutami.

Aniek napisał/a:
W naturze nie przyjmowalibyśmy też czystej (nienaturalnej) vit-c czy l-karnityny, tylko uzupełniali w pożywieniu.

Pewnie, że nie przyjmowalibyśmy, ale też nie bylibyśmy w stanie dostarczyć sobie potrzebnych ilości tylko i wyłącznie z naturalnego pożywienia bo ile kg np. jabłek czy kapusty musiałby zjeść średniowieczny chłop aby w pełni pokryć swoje zapotrzebowanie na wit. C? (pytanie retoryczne)
 
 
Aniek 


Barfuje od: 01.03.2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 06 Sty 2013
Posty: 416
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-01-06, 17:24   

Moja znajoma straciła 3 psy w ciągu 6 lat, każdego z powodu raka, każdego każdy dostawał algi jako suple. Moja ciotka, żarliwa wyznawczyni glinki zielonej zmarła 2 lata temu na raka płuc. Czy to znaczy że jedno, albo drugie jest rakotwórcze? Nie. Szukam cały czas i nie znalazłam niczego na temat szkodliwości takiej ziemi przy spożyciu.
 
 
Kazia 
BARFny Hodowca

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 796
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-01-08, 18:58   

Ona ma być szkodliwa jak się ją wdycha w postaci pyłu...nie jedzona na mokro przecież.
W postaci pyłu to dla mnie jest zrozumiałe, skoro okrzemki ścierają skórę robakom, to tym bardziej, wdychane na sucho do płuc, będą ścierały/drażniły wszystkie śluzówki i ścianki pęcherzyków płucnych po drodze.
Trzeba będzie nie majtać tym, tylko delikatnie nabierać i od razu do wody czy do jedzenia sypać...i sprawa załatwiona.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne