BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Naturalne odrobaczanie
Autor Wiadomość
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-08-28, 12:30   

Sihaya napisał/a:
Ja za radą zaufanego parazytologa kolekcjonuję kupy przez równe 21 dni - każdą dzienną porcję kup dokładam do słoika, który stoi sobie w zamrażarce. 22 dnia wyjmuję go i wysyłam do zakładu parazytologii. Zawartość słoika podczas transportu ulega rozmrożeniu i zaraz potem już na miejscu kupy zostają dokładnie przemieszane i poddane wstępnej obróbce - flotacji.
Czy w przypadku urobku kociego to oddać (zbierany wg ww. sposobu) bezpośrednio (nie u weta zostawiać) do labu weterynaryjnego (który lab polecacie w Wa-wie), który robi badania zwierzęcych próbek?
Czy w przypadku człowieka można zastosować podobny sposób zbiórki i oddać do "lidzkiego" labu (czy ktoś wie gdzie w Warszawie można oddać)?
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
Ewik72 

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 26 Lis 2013
Posty: 388
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-09-10, 07:12   

Polecam laboratorium Felix http://www.laboratoriumfelix.com/#
Badają próbki zarówno ludzkie jak i zwierzęce. Zalecają jednak inny sposób zbierania próbek niż ten opisany przez Sihaye.
 
 
Szary 


Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 27 Sie 2017
Posty: 47
Wysłany: 2017-09-23, 00:34   Tasiemiec dyphilidium caninum

Wrobel wlecial do mieszkania, jeden z moich kotow zdazyl go niestety upolowac, zanim zdazylam zareagowac. Polozylam martwego biedaka na balkonie, z zamiarem pozniejszego pogrzebania, a drugi kot, ktory jest w ogole strasnym niejadkiem, dobral sie do niego i pozarl.
W jakis tydzien pozniej zauwazylam w jego kale tasiemca.
Piszecie tu ogolnie, ze ziemia okrzemkowa czy ziolowy Parasic i in. sa skuteczne w walce z "robakami". Czy ktos ma doswiadczenia z tepieniem w naturalny sposob tego tasiemca? Co stosowaliscie i z jakim skutkiem?
 
 
doradora 

Barfuje od: 09.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 09 Cze 2014
Posty: 1593
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2017-10-15, 18:48   

Ines, dalej odrobaczasz towarzystwo krzemionką?
jak to teraz u Ciebie wygląda?
 
 
Ines 
BARFny Hodowca
Ekspert


Barfuje od: 12.12.13r
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Sty 2013
Posty: 2660
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-10-16, 16:19   

doradora, nic się nie zmieniło - robię kurację ziemią okrzemkową jak mam kocięta i potem badam kał, poza tym nic. W kale nigdy nic nie wyszło, ani koty nie miały nigdy żadnych objawów wskazujących na nieproszonych gości, byłabym bardzo rada, gdyby tak pozostało :-)
_________________
Instrukcja obsługi Kalkulatora
  Zaproszone osoby: 187
 
doradora 

Barfuje od: 09.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 09 Cze 2014
Posty: 1593
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2017-10-16, 18:49   

ale dodajesz krzemionkę do barfa czy jakoś inaczej ją aplikujesz? ile trwa taka kuracja?
 
 
Ines 
BARFny Hodowca
Ekspert


Barfuje od: 12.12.13r
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Sty 2013
Posty: 2660
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-10-17, 18:59   

doradora, okrzemki daję wg zaleceń producenta (perma guard), niestety teraz nie pamiętam jak to wygląda, bo ostatnio kocięta miałam rok temu ;-)
_________________
Instrukcja obsługi Kalkulatora
  Zaproszone osoby: 187
 
Kazia 
BARFny Hodowca

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 796
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-10-17, 20:24   

Ja dosypuję okrzemki do jedzonka.
Ilość 1 łyżka stołowa na 26 kg kotów (mniej więcej) Tak było kiedyś na stronie Perma Guard podane, niestety, strona się spsowała i większość informacji znikła.
Daję w cyklach , kilka tygodni podawania, kilka tygodni przerwy. Jednocześnie okrzemki piją z wodą ludzcy domownicy czyli ja i syn.
 
 
Ines 
BARFny Hodowca
Ekspert


Barfuje od: 12.12.13r
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Sty 2013
Posty: 2660
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-10-18, 08:12   

Kazia, faktycznie informacje ze strony producenta zniknęły :-/ szkoda. Poszukałam w notatkach jak to robiłam, u mnie to było 21 zaczynając od 1/4 docelowej dawki w pierwszym tygodniu i stopniowo zwiększając aż do pełnej w ostatnim tygodniu, dodawane do jedzenia.
_________________
Instrukcja obsługi Kalkulatora
  Zaproszone osoby: 187
 
doradora 

Barfuje od: 09.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 09 Cze 2014
Posty: 1593
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2017-10-18, 14:18   

zastanawiam się, czy to działa, bo zalecają nie mieszać krzemionki z jedzeniem w przypadku ludzi...
nie pozatykają się te mikropory suplementami?
 
 
Kazia 
BARFny Hodowca

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 796
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-10-18, 16:25   

Ja zaczęłam dawać okrzemki jak kotka po trzecim kolejnym odrobaczeniu chemią, kolejny raz rzygnęła glistą.
Od tamtej pory nie widzę ani glist ani żadnych oznak zarobaczenia u kotów (nie sprawdzam w żaden sposób poza obserwacją).
Ludzcy domownicy pija z wodą więc sie z niczym nie miesza...ja wychodzę z założenia, że jak mamy z kotami wspólne talerze i blaty to i życie wewnętrzne mamy wspólne :) więc i odrobaczać trzeba się tak samo jak koty.
 
 
doradora 

Barfuje od: 09.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 09 Cze 2014
Posty: 1593
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2017-10-18, 18:30   

Kazia, z tym życiem wewnętrznym pewnie masz rację, brrr
w zeszłym roku kupiłam ziemię okrzemkową, ale tak długo myślałam jak ją kotom podać, że w końcu sama zeżarłam (niby spoko, ale pod koniec kuracji, przy zwiększonej dawce już nie mogłam patrzeć na tą zawiesinę, bleh)

teraz odczuwam potrzebę odrobaczenia stada, niby po chemicznym odrobaczaniu nie było nic podejrzanego w kuwetach, ale bardzo mi się nie podobało zachowanie kotów po chemii (ospałe i jakby chore) więc więcej nie podam
 
 
apple 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 24 Lip 2013
Posty: 433
Skąd: warszawa
Wysłany: 2017-10-18, 19:05   

Wetka, ktora lubilam i cenilam (chyba jedyna do tej pory a niestety przeprowadzila sie), na moja informacje, ze odrobaczam ziemia okrzemkowa, spytala: A slyszala Pani o zapiaszczeniu przewodu pokarmowego? Pani nie slyszala, wiec nic nie odpowiedziala...

Czy ktos cos wie na ten temat?
 
 
Kazia 
BARFny Hodowca

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 796
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-10-18, 21:16   

O zapiaszczeniu?
hm...a czy wetce się nie pomyliło z pyleniem? Producent wprawdzie zapewnia, że ten Diatomit nie pyli i zagrożenia nie ma (zapewniał w każdym razie jak jeszcze te info były dostępne), ale ja na to naprawdę bardzo uważam. Tak naprawdę jak nią nie trzęsę to nie widzę żadnego pylenia...ale wszystko robię wolniutko i ostrożnie, na wszelki wypadek.
O zapiaszczeniu to sobie nie przypominam, żebym gdziekolwiek widziała, a bodajże wczoraj czy przedwczoraj przeglądałam działania niepożądane ziemi okrzemkowej, bo ktoś o nich wspomniał (jakoś też nie zauważyłam żadnych realnych zagrożeń).
Co nie znaczy, że żadnych zagrożeń ani działań niepożądanych nie ma...mogą być takie, o których na razie nikt nic nie wie a kiedyś sie ujawnią...ale to sie może stać ze wszystkim, z czym mamy do czynienia.
 
 
doradora 

Barfuje od: 09.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 09 Cze 2014
Posty: 1593
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2017-10-19, 08:22   

apple, mnie też weci potrafią zagiąć i taka jest ich metoda, żeby nie odpowiadać na tematy, w których czują się mało pewnie

niestety, taki zaatakowany z zaskoczenia klient zazwyczaj nie prosi o szczegóły, a o podstawy naukowe już nigdy
co to jest to zapiaszczenie? rozumiem, że się ta ziemia okrzemkowa gdzieś zbiera i sobie leży i co?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne