BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Qpa na BARFie
Autor Wiadomość
Ines 
BARFny Hodowca
Ekspert


Barfuje od: 12.12.13r
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Sty 2013
Posty: 2660
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-07-21, 18:41   

Żartowałam przecież :mrgreen: ale może jest tak jak mówi Margot - sierść zmienia kolor idąc przez układ pokarmowy. A może zdobędziesz się na rozgrzebanie kupki i może lepszą fotkę i łatwiej będzie coś powiedzieć.
_________________
Instrukcja obsługi Kalkulatora
  Zaproszone osoby: 187
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2014-07-21, 18:53   

Co do rozgrzebywania kupki to nie wiem...
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
Ines 
BARFny Hodowca
Ekspert


Barfuje od: 12.12.13r
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Sty 2013
Posty: 2660
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-07-21, 18:55   

E tam. Pierwszy raz jest ciężki. Potem jest już z górki :mrgreen:
_________________
Instrukcja obsługi Kalkulatora
  Zaproszone osoby: 187
 
saphirith1987 


Barfuje od: lipiec 2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Wiek: 37
Dołączyła: 28 Lut 2014
Posty: 462
Skąd: Włocławek
Wysłany: 2014-08-08, 12:32   

Mam pytanko, czy ktoś się spotkał z taką sytuacją, że kotu gdy je BARFa się kupy do futra pod ogonem przyklejają? U mnie to notoryczne :-( Tak się wplątują, że trzeba kota uprać, inaczej nie da rady. Nie są jakieś rzadkie czy coś, raczej normalne, zwarte, co najwyżej takie jakby "śliskie" z wierzchu no i oczywiście mniejsze niż na gotowych karmach, wypróżnia się tak mniej więcej co 1.5 - 2 dni. Skróciliśmy trochę kici futerko w tym miejscu, ale i to nie pomogło, chyba trzeba by ją zupełnie ogolić, ale to i tak tylko usuwanie objawów, a nie przyczyny problemu, bo chyba to nie jest przecież normalne? Bardzo też pilnuję aby jej to futro rozczesywać, choć łatwe to nie jest, bo broni dostępu do tyłka jak największego skarbu... Robię mieszanki bez balastu, bo wydaje mi się, że kicia go nie potrzebuje, przez jakiś czas do śniadania dodawałam pół łyżeczki Colonu C, nie zauważyłam jakieś specjalnej różnicy. Nie ma z tego co widzę problemów z wypróżnianiem, troszkę dłużej jej schodzi niż przed BARFem, ale nie miauczy ani nie musi ponawiać prób.
Nie ukrywam, że konieczność prania kota (i podłogi w łazience, bo jak nie przydybię od razu przy wychodzeniu z kuwety, to oczywiście saneczkuje...) po każdym albo prawie każdym załatwieniu się dość mocno mnie i kicię do BARFa zniechęca... nie wiem nawet czy nie z tego powodu kicia zaczęła strajkować i nie chcieć jeść mieszanek - choć nie wiem, czy kot jest w stanie skojarzyć te dwa fakty...
Pomocy :-(

[ Dodano: 2014-08-08, 13:35 ]
Przez "pranie" oczywiście rozumiem wstawienie kota do wanny z nalaną na jakieś 1cm wysokości letnią wodą i manipulowanie przy futrze zmoczonym w tejże wodzie ręczniczkiem... żeby ktoś nie pomyślał, że do pralki wsadzam czy co ;-)
_________________
Młody 28.05.2014 (kocur brytyjski), Shira 10.10.2013-18.10.2023 (kotka MCO) [*] ;-(((
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2014-08-08, 13:42   

Zwróć uwagę czy kicia przy tej czynności unosi się odpowiednio wysoko na tylnych nogach i czy nie siada od razu aby sobie wytrzeć pupkę.
Taka jest pozycja do qpki.
http://images61.fotosik.p...44b99e1fgen.jpg
.... i jak widzisz futro jest kosmate i długie.
Może raz lub dwa miał coś doczepione, ale to na wsi gdzie załatwia sie do ziemi wymieszanej z korą sosnową
A taka do siku.
http://images64.fotosik.p...87e12c09gen.jpg
Może kicia stosuje odwrotnie te pozycje.. :-> to żart.
  Zaproszone osoby: 2
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2014-08-08, 20:47   

saphirith1987 napisał/a:
Mam pytanko, czy ktoś się spotkał z taką sytuacją, że kotu gdy je BARFa się kupy do futra pod ogonem przyklejają? U mnie to notoryczne :-( Tak się wplątują, że trzeba kota uprać, inaczej nie da rady. Nie są jakieś rzadkie czy coś, raczej normalne, zwarte, co najwyżej takie jakby "śliskie" z wierzchu

Hahaha, u mnie to samo jest z Tośkiem, wczoraj o 6-ej rano zaliczył prysznic bo praktycznie cała kupa była przyklejona :twisted: Skippiemu i Rico takie rzeczy się nie zdarzają, a jedzą dokładnie to samo.
Oglądając tośkowy zadek wydaje mi się, że on ma za dużo futra pod ogonem i jest ono bardzo gęste. Rico jest kudłaty, ale u niego te kłaki pod ogonem są znacznie rzadsze i nie ma ich aż tyle.
Ja nie mam wanny i Tośka myję pod prysznicem - przyduszam lekko do brodzika żeby gościa unieruchomić (wtedy zazwyczaj lekko dupkę podnosi) i po prostu leję pod pompon wodę z prysznica pod niewielkim ciśnieniem. Inaczej tyłka niestety nie umyję, ta kupa jest tak wplątana i przyklejona do futra (pomimo tego, że twarda), że coś okropnego :evil:
U niego coś takiego zdarza się średnio 3-4 razy w miesiącu, a kupę robi prawie codziennie.
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
kreomolinka 


Barfuje od: 10.2013
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 12 Paź 2013
Posty: 197
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-08-08, 21:55   

Skipper, a malt pasta? Codziennie po łyżece. Dobrze robi na trawienie i tym samym na kupkę żeby łatwiej wychodziła. Albo trochę więcej psylium do jedzonka, psylium dużo wody chłonie i kupki są bardziej mokre i miękkie.

Śliskość kiedyś zauważyłam jak zamiast psylium czasem siemie lniane dawałam kotu.

U mnie wszelkie przyklejanie zniknęło jak zaczęłam co wieczór trochę tej pasty mu dawać.
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2014-08-08, 22:46   

Kremolinka, tośkowa kupa jest wzorcowa :mrgreen: w kuwecie załatwia się ekspresowo, tylko taka błyszcząca i lekko klejąca z wierzchu co w połączeniu z jego futrem daje niestety czasami zabójcze efekty. Colon C mają na stałe w mieszankach.
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
michalina36 


Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 01 Lis 2013
Posty: 296
Skąd: Bukowina
Wysłany: 2014-08-08, 22:53   

Skipper, Ile Colon C daje sie do mieszanki?
 
 
saphirith1987 


Barfuje od: lipiec 2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Wiek: 37
Dołączyła: 28 Lut 2014
Posty: 462
Skąd: Włocławek
Wysłany: 2014-08-08, 22:56   

Sandra, dziękuję za odpowiedź - tak się składa, że jakoś od zawsze dość bacznie obserwuję co i jak kicia w kuwecie robi, więc z całą pewnością - porównując z Twoimi przykładami - mogę stwierdzić, że pozycje przyjmowała i przyjmuje poprawne, nie siada też w kuwecie, raczej po załatwieniu sprawy obwąchuje miejsce, gdzie powinien być efekt jej starań, ze zdziwieniem stwierdza, że nie ma i wychodzi z kuwety, po czym już na zewnątrz orientuje się, że coś chyba jest nie tak i zaczyna tyłkiem trzeć o podłogę. Tak teraz mi przyszło do głowy, że może źle zrobiliśmy, skracając jej futerko - jak ma krótkie, to one tak sterczą napuszone na wszystkie strony w formie takiego jakby baranka (mimo codziennego czesania). Może jakby miała dłuższe, ale dokładniej czesane, to by one tak opadały i nie stwarzały pola do zaplątania. Dziwne tylko, że problem ten w ogóle nie występuje na gotowych karmach, ale może to dlatego, że urobek jest większy i cięższy, przez co bardziej zdeterminowany aby ulec sile grawitacji...

Skipper no właśnie, moja kicia też ma bardzo gęste futro w tym miejscu... Być może w tym leży przyczyna problemu. Ech że też mi się zachciało MCO ;-)

kreomolinka psylium właśnie dawałam przez jakiś czas i nie było żadnej różnicy. Wszelkie pasty dla kotów z tego co na tym forum czytałam zbyt zdrowe nie są, szczególnie stosowane codziennie, i powinny być traktowane raczej jako ostateczność.
_________________
Młody 28.05.2014 (kocur brytyjski), Shira 10.10.2013-18.10.2023 (kotka MCO) [*] ;-(((
 
 
michalina36 


Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 01 Lis 2013
Posty: 296
Skąd: Bukowina
Wysłany: 2014-08-08, 23:01   

saphirith1987, Sa jeszcze warzywa, trawa i zioła. Sama muszę zacząć coś dodawać bo kupy są bardzo suche i twarde. To chyba zatwardzenia są??
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2014-08-08, 23:04   

michalina36 napisał/a:
Skipper, Ile Colon C daje sie do mieszanki?

Ja daję 1 łyżeczkę do herbaty na 300-400 g mięsa :kwiatek: koty nie mają żadnych problemów z wypróżnianiem (no oprócz klejących się czasami do futra kup Tośkowych).

saphirith1987, może faktycznie problem leży w gestym futrze, bo kupy Skippiego i Rico są zawsze oblepione dość mocno żwirkiem (używam Benka) więc też są chyba raczej klejące na wierzchu :roll:
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
michalina36 


Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 01 Lis 2013
Posty: 296
Skąd: Bukowina
Wysłany: 2014-08-08, 23:08   

Skipper, dziękuje, nie wiem od czego lepiej zacząć czy od Colonu czy dodać papke z warzyw na zatwardzenia
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2014-08-08, 23:12   

Nie wiem, bo moje praktycznie od zawsze Colon C jedzą, tylko nie dawaj buraków gotowanych, u mnie w zeszłym roku dostały niezłego zatwardzenia po 2-tygodniowym zażywaniu próbnych mieszanek BARF z buraczkami :twisted:
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
michalina36 


Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 01 Lis 2013
Posty: 296
Skąd: Bukowina
Wysłany: 2014-08-08, 23:16   

Skipper, :kwiatek: nie buraki tylko surowe kiedyś tam jadły. Od dawna warzyw nie dawałam bo nie lubią, ale trzeba coś domieszać do samego mięsa bo stałe zatwardzenia to niedobry objaw.
Moje koty lubią sałatę zieloną.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne