BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: dagnes
2013-11-19, 13:38
Powitanie na Forum
Autor Wiadomość
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4837
Wysłany: 2011-09-14, 23:31   Powitanie na Forum

Użytkownik, który chce przywitać się na Forum oraz napisać kilka słów o sobie zakłada nowy temat.

Temat ten jest kontynuowany, jeśli inni Użytkownicy mają do niego pytania lub chcą skomentować to, co napisał.

Wątki nie są zamykane, w każdej chwili można wrócić do każdego z nich, jeśli ktokolwiek będzie chciał np. dopytać autora wątku o cokolwiek lub sam autor zechce uzupełnić informacje o sobie.
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2013-01-19, 14:57   

Zjawiając się na forum, większość ludzi i przedstawicieli innych ras :-> pragnie się przywitać.
Wpis nie jest koniecznością ale jest przywilejem, bo dzięki temu stajemy się częścią wcale nie małej społeczności - naszej BARFnej Rodziny.
Może wówczas jesteśmy mniej anonimowi, ale jest nam bliżej do siebie gdy tworzy się mapa naszych bliższych relacji.
Układamy się wzajemnie, a …..z każdym kolejnym przybyszem układamy się razem od nowa i od nowa.…. jak stado wilków :twisted: lub jak kto woli, barfny pulsujący organizm w wirtualnej przestrzeni.
Możemy czerpać energię z BARFnego Świata ale i my możemy go nią zasilać właśnie poprzez dzielenie się historiami i doświadczeniami ze swojego życia.

Zakładaj więc nowy temat i witaj się :kwiatek:

Dla ułatwienia podrzucę kilka informacje które można podać w pierwszym wpisie.
1. jeśli w profilu nie zostało uzupełnione pole skąd jesteśmy można tutaj o tym napisać,
2. można podać imiona swoich pupili ich wiek oraz inne ciekawostki,
3. można napisać jakie mamy zajęcie/zawód/pasje,
4. można napisać z czym przybywamy i dokąd zmierzamy,
5. można co nie co o tym jakie mamy plany,
6. można również zdradzić kto lub co nas skłonił/o do odwiedzenia BARFnego Świata,
7. można i nawet trzeba zamieścić fotki naszych pupili oczywiście jak już opanowaliśmy
sztukę wklejania zdjęć :-D (o tym jest również poradnik na forum
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=387)
8. oraz inne informacje po raz pierwszy mile widziane.

Warto się chwilkę zastanowić co będziemy w Powitalnym poście pisać. :niewiem:
Tutaj jedynie sygnalizujemy sprawy z którymi często przygonił nas smutny los, np. niedyspozycja pupila, problemy z diagnozą weterynaryjną, nietolerancje pokarmowe itp. itd. Aby dostać szybką odpowiedź opisujemy wszystko obszerniej i ze szczegółami w działach właściwych i docelowych, a wówczas z pewnością będą opracowywane w pierwszej kolejności i nie zostaną bez odpowiedzi.
Wszystkie działy uwidocznione są na stronie głównej http://www.barfnyswiat.org/index.php

Zapraszamy serdecznie :kwiatek:
Ostatnio zmieniony przez Sandra 2013-11-20, 12:09, w całości zmieniany 3 razy  
  Zaproszone osoby: 2
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4837
Wysłany: 2013-11-16, 16:00   

Jako naczelny dinozaur na Forum ;-) , wciąż dbający, wbrew internetowej fali, o czystość i kulturę języka polskiego, czemu dawałam już wyraz m.in. w wątku Język polski - mowa zapomniana, pozwolę sobie dziś poruszyć temat dotyczący powitań.

Od dawna raziły mnie na forach posty nowoprzybyłych użytkowników rozpoczynające się od słowa "witam" lub "witajcie". Gdzieś w głębi duszy czułam "zgrzyt" i nie pasowało mi to do sytuacji, mimo że prawie wszędzie w internecie, a także w e-mailach, można spotkać te właśnie słowa powitalne, używane bez względu na okoliczności.
Zdarza się, że pomimo pozornej poprawności jakiegoś słowa czy wyrażenia czuję, że coś z nim jest nie tak. Po głębszym zastanowieniu lub przewertowaniu słowników okazuje się zwykle, że dawno wyuczone normy pozostają w podświadomości i dają o sobie znać właśnie w postaci uczucia "zgrzytania" ;-) . W przypadku, o którym piszę zawsze wydawało mi się, że witanie w ten sposób zarezerwowane jest dla gospodarza.

Postanowiłam więc poszperać nieco i dowiedzieć się od autorytetów, dlaczego "witam" tak bardzo mi przeszkadzało.

http://poradnia.pwn.pl/lista.php?id=9799

prof. Małgorzata Marcjanik, Uniwersytet Warszawski napisał/a:
Zwrot do adresata w formie Witam słusznie wywołuje Pana negatywną reakcję, ponieważ wyraża wyższość nadawcy wobec odbiorcy, co nie zawsze odpowiada rzeczywistej relacji łączącej partnerów korespondencji (z moich obserwacji wynika, że częściej jej nie odpowiada, niż odpowiada). Stosownie użyta forma Witam / Witamy dotyczy tylko takich sytuacji, jak powitanie gości przez gospodarzy czy powitanie odbiorców radiowych i telewizyjnych wypowiadane przez prowadzących audycje.


Od razu mi ulżyło, gdy to przeczytałam :-D ;-) .
Zatem - nie mówimy "witam" wchodząc do czyjegoś domu, ani pisząc do kogoś e-maila. Użycie tego słowa w nieodpowiedniej sytuacji może sugerować, że jego autor chce być władcą świata (internetu) ;-) .

W związku z tym mam ogromną prośbę o nieużywanie słowa "witam" w sposób niewłaściwy.
Wiem, że niektórzy będą zmuszeni do kombinowania, jak wybrnąć z tej sytuacji ;-) . Tym lepiej dla nas wszystkich, bo posty być może staną się ciekawsze i barwniejsze :-) .
Słów "witaj" i "witajcie" nie powinni używać nie tylko założyciele wątków powitalnych, ale także ci, którzy sami niedawno zarejestrowali się na Forum lub dotąd nie wypowiadali się zbyt obszernie, a zabierają głos w cudzych wątkach w Powitalni. Jednosłowowe posty "witaj", ewentualnie z uśmieszkiem, nie są ani miłe dla założyciela wątku, bo pokzują, że ktoś napisał to jedynie pro forma, w dodatku niepoprawnie, ani niczego nie wnoszą. Często założyciele wątków w Powitalni piszą wspaniałe, długie opowieści o sobie i swoim zwierzyńcu i mogą oczekiwać, że inni choć chwilkę zastanowią się nad tym, jak skomentować ich historie. Proszę, traktujcie nowoprzybyłych z szacunkiem i jeśli nie macie im nic do powiedzenia, to powstrzymajcie się od pisania czegokolwiek. Powitania nowych Użytkowników zaczynające się od słów "witam", "witaj" i "witajcie" powinny być zarezerwowane dla gospodarzy Forum (ekipy administracyjno-moderatorskiej) oraz dla tych, którzy są już na Forum długo, czują się z nim związani emocjonalnie, bo wiele do niego wnieśli i mogą być uważani tu za "domowników".

Mam nadzieję, że nie wszyscy pomyślą po przeczytaniu tego posta, że Adminka zrzędzi, nie idąc z duchem czasów ;-) . Zależy mi na tym, by nasza Powitalnia miała równie wysoki poziom, jak cała reszta tego Forum i dlatego apeluję o pisanie także tutaj postów, których nie będziecie się wstydzić po dłuższym pobycie w BARFnym Świecie :kwiatek: .

Jeśli ktoś byłby nieco bardziej zainteresowany komunikacją językową, może sięgnąć po książkę cytowanej wyżej prof. M. Marcjanik "Grzeczność w komunikacji językowej".

I zachęcam wszystkich do pisania jak najBARFniejszych postów powitalnych :-D .

Poprawność / niepoprawność użycia omówionych tutaj słów powitalnych można oczywiście komentować w wątku Język polski - mowa zapomniana.
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne