BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zmiany organizacyjne na Forum
Autor Wiadomość
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4837
Wysłany: 2014-09-04, 15:21   

Kaziu, Kulinaria są podforum w Hyde Parku.
(no wiesz, na tym forum rządzą zwierzaki, my tylko tu gościnnie jesteśmy ;-) ).

A na forum hodowlanym z kolei będą rządzić hodowcy - tematy będą takie, na jakie pozwolicie 8-) .
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
situnia 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 18.10.2013
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 14 Paź 2013
Posty: 813
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-09-04, 16:57   

Ale fajnie :kciuk: :kciuk: :kciuk:
_________________

To jak traktujesz koty decyduje o twoim miejscu w niebie. - Robert A. Heinlein
 
 
zenia 
BARFny Hodowca


Udział BARFa: 25-50%
Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 1134
Wysłany: 2014-09-07, 15:27   

ja widze dwunogów kulinaria

fajnie :-)
 
 
Snedronningen 
Ekspert

Barfuje od: 06/2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Cze 2013
Posty: 2811
Wysłany: 2017-01-16, 07:48   

Od wczoraj nie pełnię już funkcji moderatora forum.
Powodem tej decyzji było moje życie osobiste. Jak część z Was wie, moja prywatna suka ma drobne problemy natury psychicznej. Z uwagi na wchodzenie w wiek starczy cześć jej problemów narasta a nowe przychodzą. Wymaga to ode mnie poświęcania jej coraz więcej czasu i uwagi.
 
 
 
Chasing The Sun 

Barfuje od: IV.2015
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 19 Mar 2018
Posty: 150
Skąd: Rainbow
Wysłany: 2018-04-14, 22:00   

Czy możemy prosić o kilka słów wyjaśnienia a propos zmiany "Moderatorów" w "Ekspertów"? Jaki był zamysł? Czy ich rola zmieniła się w jakiś istotny sposób? Czy moderatorzy nie będą już obecni na forum?
_________________
Lokah Samastah Sukhino Bhavantu
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4837
Wysłany: 2018-04-14, 22:53   

Oczywiście info dla forumowiczów było przewidziane i akurat w trakcie "produkcji", a zmiany są nieco inne i głębsze niż zamiana Moderatorów na Ekspertów.

W celu uporządkowania sytuacji związanej z funkcjami na forum, dzisiaj nastąpiły zmiany organizacyjne. Są one podyktowane przede wszystkim potrzebą likwidacji fikcyjnych pozycji oraz niepisanych reguł.
Ze względu na pewne historyczne zaszłości, związane z procesem tworzenia tego forum, funkcja Moderatora była tutaj dość nietypowo określana i postrzegana. Powstał w związku z tym problem strukturgalny, który potęgował się z czasem, polegający na nadaniu Moderatorom niepisanych, lecz powszechnie uznawanych funkcji "merytorycznych mentorów forum", zamiast, tak jak to jest normalnie przyjęte na forach, określeniu ich roli jako wyłącznie i czysto technicznej. Moderator powinien być osobą, która dba o porządek na forum, wykonuje techniczną moderację wątków i postów, może upominać forumowiczów i na tym jego rola, związana z funkcją, powinna się kończyć.
Aby przywrócić porządek i jasność reguł, tymczasowo została zlikwidowana ranga Moderatora na forum (do czasu ewentualnego wyłonienia osoby/osób zajmujących się tylko techniczną moderacją). Rzeczywistą funkcję moderatora globalnego pełnię ja, natomiast wszelkie uprawnienia do technicznej pomocy forumowiczom oraz technicznej modyfikacji forum pod każdym względem ma Admin techniczny, ktorym jest gpolomska i dajart.

Ranga Eksperta została powołana dzisiaj do życia nie w zamian rangi Moderatora lecz dodatkowo i niezależnie od ewentualnych przyszłych nadań tej funkcji. Ma ona na celu usankcjonowanie faktycznie pełnionych ról na forum przez forumowiczów, nie tylko tych wywodzących się z grona dotychczasowych Moderatorów. Zasady dotyczące rangi Eksperta są następujące:
- ranga nadawana jest półautomatycznie (po napisaniu 2.000 postów na forum oraz weryfikacji przez Administratora, czy są wśród nich posty o charakterze merytorycznym, mające na celu pomoc zwierzętom innych forumowiczów; dotychczasowi Moderatorzy, którzy pełnili rolę merytorycznych filarów forum otrzymują rangę automatycznie)
- ranga jest "dożywotnia" (bez możliwości jej odebrania i bez jakiegokolwiek wpływu czynników pozamerytorycznych na jej przyznanie)
- brak jakichkolwiek przywilejów na forum dla Ekspertów (jest to to wyłącznie ranga honorowa, mająca podkreślić poziom wiedzy forumowicza)
- brak jakichkolwiek obowiązków na forum dla Ekspertów.

Jednocześnie zostaje zlikwidowana ranga Przyjaciela Forum, która nie spełniała żadnej faktycznej funkcji, a była przewidziana w zasadzie dla byłych Moderatorów.

Mam nadzieję, że dzisiejsze zmiany pomogą wszystkim Użytkownikom Forum i ułatwią poruszanie się w forumowym świecie.
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2018-04-27, 16:18   zamknięcie konta

Od około dwóch tygodni czekam na jakąkolwiek decyzję lub odpowiedz Dagnes.
Nestety brak jednego i drugiego....
Dagnes rzecze...czasu deficyt :)
U mnie też go nie ma w nadmiarze...
A to tylko taki drobiazg, bo prośba dotyczyła zdjęcie ze mnie tytułu EKSPERTA w kolorze niebieskim.
Regulamin dopuszcza i przewiduje sytuację gdy user nie wyraża zgody na zmiany dotyczące jego profilu.
Jeśli względy techniczne nie pozwalają na wykonanie ruchu wstecznego, to proszę o ZAMKNIĘCIE KONTA.
Czy ktoś to może zrobić ....?
  Zaproszone osoby: 2
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2018-04-27, 18:13   

Isabelle30 z kolei pyta, dlaczego jest ekspertem na forum, jeżeli ma zabanowane konto i nie ma nawet jak się wypowiedzieć w tej kwestii... :kwiatek: (piszę to na jej prośbę)
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4837
Wysłany: 2018-04-28, 10:59   

Sandro, dzień po otrzymaniu od ciebie pw, 17 kwietnia, dostałaś ode mnie wiadomość z prośbą o cierpliwość. Odpowiedź otrzymasz, tak jak ci napisałam. Publiczne poganianie mnie nie zmieni sytuacji.

Odnośnie isabelle30, to jej konto nie jest całkowicie zablokowane i nic się tu nie zmieniło od czasu ostatnich ustaleń jakie zostały z nią poczynione. W razie pytań dotyczących profilu na forum, może wykorzystać drogę, której dotąd używała, lub skontaktować się ze mną bezpośrednio poprzez publicznie znany e-mail (forum@barfnyswiat.org) albo formularz kontaktowy na pasku zadań pod logo forum (klik), dostępny także dla osób niezalogowanych :-) .

Natomiast odpowiedź na pytanie dlaczego ktoś ma rangę Eksperta i niebieski nick znajduje się w moim poprzednim poście tego wątku, z 14 kwietnia :kwiatek: .

Kolor nicka nie jest ujęty w Regulaminie, jest natomiast integralną częścią szaty graficznej forum, nie ingerując w dane zawarte w profilu użytkownika, które podaje i modyfikuje wyłącznie sam użytkownik.
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
doradora 

Barfuje od: 09.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 09 Cze 2014
Posty: 1593
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2018-05-15, 11:32   

matko, to za niecałe 450 postów też zostanę uszczęśliwiona niebieskim kolorem?
chyba muszę zacząć oszczędzać literki :shock:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne