BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Kerabol
Autor Wiadomość
Aisha 


Barfuje od: 01-2011
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 184
Skąd: Belgia
Wysłany: 2011-10-09, 13:14   

To jeszcze jedno pytanko :oops: Lepszy bedzie ten dla koni , czy ten dla psow i kotow? Nie brac pod uwage pieniedzy. Ten dla koni ma tez mangaan w skladzie ,jak sie nie myle.
 
 
Sihaya 
Ekspert


Barfuje od: 08/2008
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1721
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-10-09, 16:15   

Aisho, ja stosowałam ten dla koni u swoich kotów z dobrym rezultatem. Zasadniczo nie powinno się stosować suplementów przeznaczonych dla koni u innych gatunków zwierząt.
Czasem skład wydaje się być okay, ale należy pamiętać o tym, że producent ma prawo do nie podawania wszystkich składników zawartych w preparacie. Dodatki witaminowe dla koni mogą zawierać różne zioła, ekstrakty ziołowe i inne substancje smakowe, które mają czynić preparat bardziej atrakcyjnym smakowo dla konia, a które mogą być wysoce toksyczne dla kota. W przypadku tego akurat preparatu do którego link podałam mam absolutną pewność, że kotom nie zaszkodzi o ile producent w ostatnim czasie nie zmienił składu.
 
 
maix 
Ekspert


Barfuje od: 10/2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 16 Wrz 2011
Posty: 299
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-10-09, 20:58   

Aisho czy twoje koty mają problemy z futrem? jeżeli tak i bardzo ci zależy na tym kocim kerabolu to coś się wymyśli ;-) ale jeżeli nic się złego z sierścią nie dziele, to po prostu się nie przejmuj. Przy okazji wizyty u weterynarza zapytaj, czy ma coś na ładną sierść, ale zanim kupisz niech ci pokaże skład. I ma to być dla kotów :-)
Muszę powiedzieć, że moje koty jednego dnia zajadały się mieszanką z kerabolem, innego miały focha i ją zakopywały...
_________________
Człowiek z nowymi pomysłami jest wariatem, dopóki nie odniesie sukcesu. (Mark Twain)
 
 
Aisha 


Barfuje od: 01-2011
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 184
Skąd: Belgia
Wysłany: 2011-10-09, 23:43   

OK, wszystko rozumiem :-D Postanowilam ze kupie ten dla kotow, bede pewna ze nic nie przedobrze :-D Narazie ( odpukac w nie malowane) nie mam problemow u kotow z sierscia, ale dlugi czas niedoboru cynku mnie martwie :-? Jestem z tych bardziej panikujacych!
 
 
Aisha 


Barfuje od: 01-2011
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 184
Skąd: Belgia
Wysłany: 2011-10-11, 14:47   

Nie moge nigdzie dostac tego produktu :-( W kazdym sklepie internetowym gdzie mozna kupic kerabol , pytalam sie czy wysylaja do Belgi i nie dostaje od nikogo odpowiedzi :-(
 
 
maix 
Ekspert


Barfuje od: 10/2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 16 Wrz 2011
Posty: 299
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-10-11, 17:34   

Aisho zapytaj o tego typu produkt u swojego weterynarza. Tylko nie szukaj kerabolu, lecz czegoś z cynkiem i biotyną. Na pewno coś dostaniesz w rozsądnej cenie
_________________
Człowiek z nowymi pomysłami jest wariatem, dopóki nie odniesie sukcesu. (Mark Twain)
 
 
Aisha 


Barfuje od: 01-2011
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 184
Skąd: Belgia
Wysłany: 2011-10-11, 18:02   

Pytalam sie tutaj , sa tylko ze w skladzie sa jeszcze wit. A , E , a ja tego nie szukam.
 
 
scarletmara 


Barfuje od: 01.11.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 06 Lis 2012
Posty: 1419
Skąd: LUBLIN
Wysłany: 2016-04-23, 12:40   

Sihaya napisał/a:
Z suplementów dostępnych na rynku warto wybierać cynk chelatowany na glicynie, chelaty cynku ma aminokwasach sojowych nie są praktycznie w ogóle przyswajane przez koty. Inne formy cynku (tlenki, glukoniany) przyswajane są trudniej.
ktos wie czy u ludzi jest tak samo? Nie wiem jaki cynk wybrać do suplementacji dla siebie. Zastanawiam się w sumie nad tymi dwoma:
SWANSON - GLUKONIAN CYNKU
OLIMP Chela Cynk
który lepszy? A może jeszcze jakiś inny polecacie dla ludzi ?
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4837
Wysłany: 2016-05-10, 21:36   

Moim zdaniem nie ma wielkiego znaczenia skąd pochodzą aminokwasy użyte do produkcji chelatu, gdyż każdy poszczególny aminokwas jest zawsze identyczny, bez względu na to, w skład jakiego białka wchodzi.

Ja natomiast nie jestem w ogóle zwolenniczką zażywania jakichkolwiek chelatów i zdecydowanie preferujęzwiązki organiczne minerałów (chyba że w wyjątkowych sytuacjach, o których wspominałam w wątku o suplementacji magnezu). Pisałam kiedyś już dość obszernie na temat tego, jak wchłaniają się chelaty i dlaczego ich "nie lubię" w tym poście (mniej więcej w jego środku, dotyczyło to diglicynianu magnezu):
http://www.barfnyswiat.or...p?p=90562#90562
oraz krótko w tym poście (w drugim akapicie):
http://www.barfnyswiat.or...p=100812#100812

Dlatego lepiej jest wg. mnie stosować np. glukonian cynku albo inny związek organiczny.
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
..Asia.. 


Dołączyła: 17 Paź 2016
Posty: 322
Wysłany: 2018-06-12, 13:06   

Chciałabym kupic glukonian cynku - np. Swanson'a.
Czy mogę to dodać do mieszanki i zamrozić?

czasami widzę, ze w preparatach piszą "jony cynku", np Zincas (31 mg Zinci hydroaspartas (cynku wodoroasparaginianu dwuwodnego), co odpowiada 5,5 mg jonów cynku.)
W takim Swansonie nic na ten temat nie ma, nie wiem jak to dodać do kalka, jako jony, czy jako cynk (mg) Cynk (z Glukonianu Cynku) - 30 mg
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne