BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zeszliśmy na psy - Dziennik Gazeta Prawna 17-18.01.2014
Autor Wiadomość
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-01-17, 11:34   Zeszliśmy na psy - Dziennik Gazeta Prawna 17-18.01.2014

Do poczytania artykuł.

Str. A9 cytat:
" O ile marketingowe sztuczki dotyczące gadżetów wciąż w Polsce raczkują - z powodu niskiej zamożności społeczeństwa - o tyle w kwestiach żywieniowych przyjmujemy reklamowe przekazy bezrefleksyjnie. - Dajemy się nabierać na marketingowe chwyty, np. karmy przeznaczone dla poszczególnych ras. Inna karma dla yorka, a inna dla pinczera nie ma większego sensu, bo zapotrzebowanie żywieniowe psów jest proste i podobne dla większości ras. Inaczej jest w przypadku karm dietetycznych czy dla poszczególnych faz rozwoju - wtedy warto w taki produkt zainwestować. Ale należy pamiętać, że wyżywienie psa średniej wielkości powinno kosztować ok 150 do 200 zł miesięcznie - mówi Jacek Bany, lekarz weterynarii z Legionowa. Dodaje, że gotowe pożywienie dla psów to zło konieczne, bo to rozwiązanie wygodniejsze i bezpieczniejsze niż samodzielne przygotowywanie posiłków dla pupila. - Odpowiednie zestawienie produktów, by dostarczyć wymagane dawki poszczególnych składników, zwłaszcza dla szczeniaków ras dużych, szybko rosnących jest zadaniem trudnym. Tym bardziej, że żywność dostępna w sklepach dla ludzi jest niskiej jakości i tak naprawdę często nie wiemy co kupujemy. A standardy produkcji karm zwierzęcych uznanych marek są na poziomie światowym - zastrzega Bany"
:hair:
Aż się prosi napisać odpowiedź do gazety
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
Ostatnio zmieniony przez dagnes 2014-09-02, 16:12, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Snedronningen 
Ekspert

Barfuje od: 06/2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Cze 2013
Posty: 2811
Wysłany: 2014-01-17, 11:48   

Tufitka napisał/a:
pamiętać, że wyżywienie psa średniej wielkości powinno kosztować ok 150 do 200 zł miesięcznie - mówi Jacek Bany
kurczaki, to ja zdecydowanie za mało na żarcie wydaje, bo w tych cenach mieszczę się przy małym olbrzymie (45kg) :shock:
O reszcie nei wspominam, bo to śmiech na sali.
 
 
 
ciocia_mlotek 
Ekspert


Barfuje od: 25.07.12
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 4452
Skąd: góry Szkocji
Wysłany: 2014-01-17, 11:54   

Mój pies chyba nalezy do tych "śreniej wielkości" i ja na niego wydaję nie więcej jak ok 50zł :lol:
Z resztą co to jest za kryterium? To może ja nakupuję czekoladek za 200zł i tym psa będę karmić? No przeciez wydałam 200zł na żywienie psa - tyle powinnam :lol: :lol:
_________________
Taz i Cu sith na surowo
 
 
Sabulina 
BARFny Hodowca

Barfuje od: 2011
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Wrz 2013
Posty: 57
Wysłany: 2014-01-17, 12:31   Re: Zeszliśmy na psy - Dziennik Gazeta Prawna 17-18.01.2014

No tak, znowu mi się ciśnienie podniosło, a ludzisko to przeczytają o znowu im tłumaczyć, że to nie tak itp.....
Producenci tych suchych karm trafili w dziesiątkę, kiedy wymyślili, że najlepszym kanałem dystrybucji sa dla nich weterynarze....
Ostatnio zmieniony przez Sandra 2014-01-17, 12:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Komanka 


Barfuje od: 03.11.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 03 Sie 2012
Posty: 663
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-01-17, 12:41   

Cytat:
Tym bardziej, że żywność dostępna w sklepach dla ludzi jest niskiej jakości i tak naprawdę często nie wiemy co kupujemy. A standardy produkcji karm zwierzęcych uznanych marek są na poziomie światowym - zastrzega Bany"


Aż sobie współczuję, że nie jestem psem w takim razie, skoro nam - ludziom - się wciska w sklepach byle co, ale zwierzakom jedzenie w koncernach to hoho!, najlepsza jakość, wysoka półka. Z najwyższej grzędy te pióra! :shock:
Co za stek bzdur!
 
 
Sojuz 
Ekspert


Barfuje od: 09.2012
Pomógł: 10 razy
Wiek: 30
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1433
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-01-17, 12:51   

Dlatego nie czytam gazet, nie oglądam TV ("wiadomości"), ale wybiórczo i z dystansem przeglądam treści w Internecie. To jedyne źródło informacji (prawdziwych czy nie), którym nie można sterować (na razie :roll: ).
_________________
Naturalne stało się sztuczne, a prawdę uznano za kłamstwo.
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2014-01-17, 13:29   

Od czasu do czasu alternatywne media jak TV, gazety oglądam/przeglądam aby mieć obraz jak daleko włodarze tychże, posunęli się na drodze fałszowania rzeczywistości.

Interesuje mnie to zagadnienie z punktu widzenia socjologicznego i aby mieć materiał poznawczy sięgam do tych źródeł.
Doskonałym obrazem na zjawisko zniewolenia umysłu, oraz na to w jakim stopniu ta infekcja ogarnia społeczeństwo jest odbicie w tzw. oglądalności poszczególnych programów. Nie wymienię ich nazw, bo natychmiast zostanę posadzona o stronniczość polityczna, której nie mam.
Ale za to mam coś co nazywam stronniczość intelektualna :-P
Nie ma wytłumaczenia tego zjawiska w necie, bo to moje...
Mam patent :->
Gdybym miała porównywać, to bliżej byłoby do określenia "emigracja wewnętrzna".
Ale to też ot. Przepraszam.
Tak mnie poniosło przy okazji tego art. jakże płaskiego i cienkiego.
Autor widocznie sądzi, że bez finezji prostacko i bez ceregieli podane łykniemy wszystko.
  Zaproszone osoby: 2
 
Snedronningen 
Ekspert

Barfuje od: 06/2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Cze 2013
Posty: 2811
Wysłany: 2014-01-17, 13:34   

Ale po RC pojechał. I pewnie o to w tym artykule chodziło. Nie o podanie prawdy ale o zakamuflowaną krytykę karm Royal Canin.
 
 
 
Zofijówka 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 19 Kwi 2012
Posty: 542
Skąd: warszawa
Wysłany: 2014-01-17, 16:32   

Trochę autor sam sobie zaprzecza, ale miło przeczytać, że karma to zło konieczne :mrgreen:
_________________
teriery irlandzkie - hodowla Zofijówka http://www.zofijowka.cba.pl
Hand Made'owe saszetki na smakołyki http://www.facebook.com/pages/KLIK-Smakołyk/330114460426507?sk=photos_albums
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-01-17, 17:17   

Tak naprawdę to nie wiadomo czym karmić - wg krótkiego, przeze mnie przytoczonego w pierwszym poście fragmentu - czy samemu przygotowywać (ale to trudne, choć dla kotów trudniejsze) czy kupować, ale to zło.

Albo nie mieć psa - wtedy dylemat nie istnieje albo nauczyć psa polować, niech sam sobie radzi w tej miejskiej dżungli :twisted:
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
isabelle30 
Ekspert

Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 2612
Wysłany: 2014-01-17, 17:33   

Biedni ci ludzie, oj biedni... z jednej strony mają prane mózgi przez reklamodawców wszystkiego co naj, z drugiej strony piorą im mózgi weci, a potem spotykają nas i bach... mózg ląduje w bielince aby poprawić porzednie prania :mrgreen:

Ale czasem udaję się małymi kroczkami osiągac sukcesy...
Dziś sobie z naszą panią wet dyskutowałyśmy nieco na temat wyników Brutusa. Pozwolę sobie zacytowac jedno zdanie w jej emaila, które napawa mnie osobistą dumą:
"Cieszę się , że tak wielu Barfistów przyjeżdża do mnie i łamie wszystkie stereotypy , na temat żywienia i zdrowia."

Jest jeszcze bardzo dużo do zrobienia ale... kropla drąży skałę, dziewczynki i chłopaki!
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-01-17, 17:43   

isabelle30 napisał/a:
"Cieszę się , że tak wielu Barfistów przyjeżdża do mnie i łamie wszystkie stereotypy , na temat żywienia i zdrowia."
chciałbym, aby i moi weci tak mówili -ileż roboty przed nami - heh :faja:
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4837
Wysłany: 2014-01-17, 17:57   

Wstawiłam ten arcik do pierwszego posta, można poczytać.
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne