BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Ori- border collie z dysplazją i alergią
Autor Wiadomość
Aniek 


Barfuje od: 01.03.2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 06 Sty 2013
Posty: 416
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-09-01, 12:58   

NSO wklej kompletne wyniki jak już je dostaniesz.
 
 
Verano
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-01, 13:54   

Ja chyba jakaś głupia jestem, bo nie rozumiem czemu pies ma dostawać ekstra zastrzyk z czegoś co już ma w nadmiarze :confused: No chyba, że te karmy są bez tej witaminy i zastrzyki są po to żeby dostał konkretną dawkę i ani miligrama więcej...
 
 
NSO 


Barfuje od: 24.01.2014
Dołączyła: 28 Sty 2014
Posty: 606
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-09-01, 14:48   

Verano ja tez do konca tego nie rozumiem.
Powiedziano mi ze jest nadmiar B12, ale przy idiopatycznym zapaleniu jelit wlasnie podaje sie ta witamine raz w miesiacu w zastrzykach. I ze nadmiar mogl wyniknac z tego ze dostal dzien wczesniej (bo rzeczywiscie dostal) konska dawke.

Ja jeszcze i tak musze sie fizycznie udac do tej kliniki na owy zastrzyk i chce pogadac o zywieniu.

Bo ja planowalam od pazdziernika barf wprowadzic na minimum 2 miesiace a ona mi mowi ze bron boze surowe i gotowane mieso. Juz nawet ulozylam sobie jadlospis: zwacze plus dziczyzna, nic co sie urodzilo w zagrodzie u czlowieka i bylo przez niego karmione (no oprocz zwaczy bo nie pozyskam raczej zoladkow dzikich przezowaczy).
Wyczytalam tez ze pozywienie dla alergikow musi byc niskobialkowe. Moze o to jej chodzilo, zeby podawac jednak sucha karme?
 
 
89ola 

Barfuje od: 05.02.2013
Wiek: 35
Dołączyła: 10 Lut 2013
Posty: 192
Skąd: Gorzów Wlkp
Wysłany: 2014-09-01, 15:08   

ja bym zapytała tego konkretnego weta co myśli o karmieniu barfem w ogóle. bo jeżeli jest przeciwny karmieniu barfem nawet zdrowego psa to przy chorym nie ma sensu zaczynać tematu. co innego jak wet jest za barfem ale nie poleca w tym konkretnym przypadku-wtedy może warto z nim przedyskutować wszelkie za i przeciw.

a jak już wybierać pomiędzy hillsem a royalem to ja osobiście wybrała bym tą pierwszą karmę. choćby z faktu że rzadziej czyta się o problemach ze strony układu pokarmowego po niej.
 
 
NSO 


Barfuje od: 24.01.2014
Dołączyła: 28 Sty 2014
Posty: 606
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-09-01, 15:33   

Ja nie wybieram pomiedzy tymi karmami, bo moj Ori dostaje w tej chwili Brit Care z dziczyzna i ziemniakami. Tam sa tylko 3 skladniki: dziczyzna, ziemniaki i tluszcz z kurczaka (plus suplementy). Juz kiedys stosowalam ta karme i pies na nia dobrze reagowal, jednak potem zmienilam bo Ori robil nawet 6 razy dziennie kupe na tej karmie (pomimo ze dobbrze uformowama i dobrze wygladajaca). Teraz do tej karmy wrocilam i jest duza poprawa, w porownaniu z tym co bylo na Purizonie, ale niestety kupy sa czeste. Dzis pies byl 2 razy na spacerze i juz zrobil 4 kupy...
 
 
Retriver 


Barfuje od: 01.07.2014
Udział BARFa: 50-75%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 12 Lip 2014
Posty: 708
Skąd: lubelszczyzna
Wysłany: 2014-09-01, 18:50   

http://www.vetforum.pl/viewtopic.php?t=999

NSO, nie tylko Ty borykasz się z takimi problemami, poczytaj.

Zgadzam się z Verano, nadmiar Vit B12 a podanie podskórne, dlaczego :niewiem:

[ Dodano: 2014-09-01, 18:53 ]
Przez jego jelita karma dosłownie przelatuje, wkrótce mogą wystapic niedobory, kosmki jelitowe nie ulegają regeneracji :-(
_________________
Retriver
 
 
immortal 

Dołączyła: 04 Kwi 2013
Posty: 453
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-09-01, 19:25   

wet jest śmieszny stawiając diagnozę IBD na podstawie badania krwi

dorobiłabym (jeśli nie miał): testy na alergię pokarmową z krwi, USG, badanie kału w kierunku pasożytów - najlepiej w labie felix (kał można wysłać kurierem)

a kosmki jelitowe regenerują się jak najbardziej. oczywiście nie z dnia na dzień

[ Dodano: 2014-09-01, 19:28 ]
NSO napisał/a:

Diagnoza: idiopatyczne zapalenie jelit.
[...]
Raz w miesiacu zastrzyk z witamina B12 u weta.
Karma RC Gastro Intestinal lub Hill's I/D (zakaz podawania miesa gotowanego i surowego).


wet geniusz haha. tragedia!
 
 
Retriver 


Barfuje od: 01.07.2014
Udział BARFa: 50-75%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 12 Lip 2014
Posty: 708
Skąd: lubelszczyzna
Wysłany: 2014-09-01, 19:39   

immortal, jesteś pewna z tymi kosmkami i regeneracją, mi vet nakładł pod sufit o kosmkach i ich uśmierceniu. :-(
_________________
Retriver
 
 
Verano
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-01, 20:27   

Jak się czyta takie historie to normalnie włosy :hair: dęba stają. Tak się zaczynam zastanawiać ile jest tych rodzajów karmy RC? Petrunia ma na dupce takie 2 kręciołki z sierści (to się chyba "młynek" nazywa) i one się układają w prawo, jak myślicie która karma RC sprawi, że się będą kręcić w lewo? Bo nie wątpię, że już taką wymyślili :twisted:

NSO, naprawdę trzymam kciuki za Oriego. Mam nadzieję, że na złość wetowi okaże się, że wcale nie ma IBD, ani żadnych innych "literek"!
Mała uwaga co do dziczyzny. To jest mięso "wysokobiałkowe" i chude lub baaardzo chude. Zwłaszcza sarnina. Dzika nie biorę pod uwagę, mimo że dużo tłustszy, ale Aujszky nie śpi :evil: i ja osobiście wolę nie ryzykować i jakby miała już podać to jedynie gotowane (tak, tak możecie mnie ukrzyżować :-P ). Zresztą psy zazwyczaj nie biorą surowej dziczyny - chyba czują, że z nią może być coś "nie teges". Jeżeli zdecydujesz się na dziczyznę, to zdecydowanie dodawałabym jakiś tłuszczyk, albo tłustsze mięso np. łatę wołową albo baraninę. Ori jest psem aktywnym/bardzo aktywnym więc dla niego ten tłuszczyk jest bardzo ważny.
 
 
NSO 


Barfuje od: 24.01.2014
Dołączyła: 28 Sty 2014
Posty: 606
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-09-02, 14:26   

No wlasnie ja myslalam strikte o dziku, bo jeleniny i sarniny Ori za bardzo nie lubi. Moze rzeczywiscie za chude. Dzika juz jadl i smakowalo...

Czekam caly czas na te cholerne wyniki az dojda na maila.. eh juz tydzien mija odkad zostaly zrobione i nadal ich nie dostalam :-/

Immortal, a teraz jak sie Oriemu zdecydowanie poprawilo, to myslisz ze jest sens robienia dalej badan?
Szczerze mowiac zastanawia mnie czy najbardziej nie zawinila wczesniejsza karma. Po odstawieniu jej dolegliwosci ustaly jak za dotknieciem rozdzki. Fakt, zbieglo sie to z podaniem lekow, ale czy to tylko ich zasluga?
Po zmianie karmy z Purizon na Brit Care kupy nagle sa wzorcowe... wydaje mi sie ze pies nie trawil w Purizonie tej calejdziwnej zieleniny ktora tam wystepuje (groszki, ciecierzyce, buraki, jablka..), a w Bricie ktorego podaje jest tylko ziemniak.
 
 
immortal 

Dołączyła: 04 Kwi 2013
Posty: 453
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-09-02, 15:15   

Ori chyba często ma problemy żołądkowo-jelitowe, ja mimo wszystko zrobiłabym przynajmniej badanie kału w kierunku robaków i pierwotniaków, one dają objawy zwykle okresowo.
 
 
NSO 


Barfuje od: 24.01.2014
Dołączyła: 28 Sty 2014
Posty: 606
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-09-03, 14:47   

Przyszly mi na maila wyniki Oriego ale nie dosc ze wszystko po angielsku, to jeszcze same medyczne skroty ktorych kompletnie nie rozumiem :hair:

Nie wiem co dalej :-(

Planuje z Orim tygodniowy wyjazd do znajomych w gory i oprocz suchej karmy chcialabym zabrac mu puszki.
Niestety w Zooplusie nie ma juz od dluzszego czasu Nature Diet na ktore Ori dosc dobrze reagowal...
W zwiazku z tym w moich mozliwosciach finansowych miesci sie jeszcze Granata Pet. Myslalam o smaku Bawol plus dzik, to sa raczej miesa ktore nie beda uczulac go... pytanie po co oni tam dorzucaja jakichs dziwnych skladnikow typu zurawina i inne zieleniny... przepraszam, siedze na telefonie w pracy i ciezko mi sie wkleja linki, czy moglibyscie looknac na Zooplusa na te puszki i sie wypowiedziec na temat skladu? Czy takiemu wrazliwcowi nie zaszkodza? To ma byc tylko na jeden tydzien, nie na stale, ale mimo wszystko nie moge sie zdecydowac, przeszkadzaja mi w skladzie te pestki granatu i zurawina, nie wiem czy pies bedzie to trawil. A moze mial ktos ta firme i poleca?
 
 
Aniek 


Barfuje od: 01.03.2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 06 Sty 2013
Posty: 416
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-09-03, 15:09   

Jak będziesz mogła to wklej skan wyników.

Nie bardzo wiem po co chcesz eksperymentować z puszkami. Dopiero Ci się chłopak uspokoił na suchym, a Ty chcesz wprowadzić puszkę, w dodatku jakąś nową. Zostań przy tym bricie i nie kombinuj. Tym bardziej na wyjeździe.
 
 
NSO 


Barfuje od: 24.01.2014
Dołączyła: 28 Sty 2014
Posty: 606
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-09-03, 16:10   

Bo on dostaje zawsze rano gotowane mieso a wieczorem suche. Nie zabiore mu na wyjazd gotowanego miesa bo tam nie ma lodowki ,dlatego musze mu zakupic jakies puszki :-(

Postaram sie wrzucic to wszystko jak bede przy kompie, moze komus z was uda sie odczytac te hieroglify.
 
 
Verano
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-03, 16:43   

NSO, ja bym wzięła na Twoim miejscu tylko chrupki. Jeżeli je dobrze toleruje to nic mu się nie stanie jak przez tydzień nie będzie dostawał gotowanego na rano. A jak mu dasz nową nieprzetestowaną wcześniej puszkę w dodatku w nowym otoczeniu to prawdopodobieństwo, że będziesz miała problem gwałtownie wzrasta. Skoro nie będzie tam lodówki to i pewnie do kliniki weterynaryjnej będzie daleko. Zastanów się czy warto psa narażać na rewolucje w obcym miejscu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne