BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
BARF dla początkujących - pytania, problemy
Autor Wiadomość
Anitanet 

Barfuje od: 20.09.2013
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 47
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 453
Skąd: Świdnik
Wysłany: 2016-10-08, 18:07   

Palina22, co wet na to?
My się długo borykaliśmy z uczuleniem, też tak przez tydzień to, przez tydzień tamto, trwało to i nie przyniosło żadnych rezultatów aż w końcu wet zrobił testy i okazało się, że to nie alergia pokarmowa. Także polecam te testy. Wiadomo co jest. Nie męczysz się Ty, nie męczy się pies.
Co do Aspolu też mam takie sobie zdanie. Raz było ok i nawet zachwalałam tu na forum a innym razem pies miał rozwolnienie.
Ja się nie znam, nie jestem weterynarzem ale wygląda mi to na jakiś problem nie związany z barfem, skoro przez wiele miesięcy było ok. Chyba trzeba psa przebadać. Usg może, krew. A może po prostu te testy alergiczne.
 
 
palina22 

Dołączyła: 11 Cze 2016
Posty: 10
Wysłany: 2016-10-08, 20:31   

Według weta po indyku nic mu nie powinno być. U tego co byłam dzisiaj stwierdził żeby przerzucić go na suchą karmę. Wydaje mi się ze może coś nie tak jest z mięsem z Aspolu? tak na chłopski rozum wiem jak wygląda kacze mięso a w mrożące przypominało raczej kurczaka było białe.
Ogólnie nasz wet nie ma nic przeciwko diecie barf.
Co to alergii to doszliśmy do tego ze najmniej go uczula drób a indyk w ogóle od miesiąca nie podawałam psu już leków. Są mięsa które wywołują świąt ale w minimalnym stopniu i przy podawaniu leków on znika a są mięsa które działają bardzo alergicznie i podawanie leków poprawa jest tylko w 50 %.
Spróbowała bym podania mu mięsa z innego źródła ale poję się ze znowu będzie się męczył :-(
 
 
Anitanet 

Barfuje od: 20.09.2013
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 47
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 453
Skąd: Świdnik
Wysłany: 2016-10-09, 14:01   

Ja nie daję już od dawna mięsa z Aspolu. Kupuję w sklepach i na allegro. Wiem jedno, za nic bym swojego psa nie przestawiła na karmę. Moim zdaniem jak psa boli brzuch to trzeba zrobić badania. Może ma jakieś robale a może jakiś organ nie domaga. Niekoniecznie to musi być akurat alergia.
Ale już się nie mądrzę:) W końcu się nie znam:)
Jak będziesz chciała napisz na priv, dam Ci linki do mięsa, które kupuję już od dawna, więc z czystym sumieniem mogę polecić.
 
 
praxx 


Barfuje od: 08 2016
Udział BARFa: 90-100%
Dołączył: 16 Wrz 2016
Posty: 7
Skąd: OP
Wysłany: 2016-10-09, 19:04   

palina22 napisał/a:
Psa karmię jednym mięsem przez około tydzień żeby sprawdzić czy jest na nie uczulony (AZS)

ale azs to raczej wziewna lub kontaktowa reakcja, a nie pokarmowa, tak przynajmniej podają mądre źródła...

Anitanet napisał/a:
Jak będziesz chciała napisz na priv, dam Ci linki do mięsa, które kupuję już od dawna, więc z czystym sumieniem mogę polecić.


to i ja poproszę... :tup-tup:
_________________
boso, ale w ostrogach...
 
 
ismena 

Dołączyła: 08 Wrz 2016
Posty: 74
Wysłany: 2016-10-10, 08:37   

Witam, jestem tu nowa, mam szczere chęci i zamiary, ale:
- czy pokarm (mięso, warzywa) są gotowane?
- czy uzupełnia się to np z ryżem czy inną kaszą? (głupie pytania ale odpowiedź też muszę znać)
- w jaki sposób radzicie sobie z przygotowaniem(przechowywaniem) porcji?

Odnośnie 3 pytania-mam trzy psy, labrador, malamut i 8kg kundelka. załóżmy że dziennie wszystkie powinny zjeść ok.1,2 kg (intuicyjnie, nie liczyłam) i teraz najważniejsze pytanie-na ile dni przygotować mieszankę i jak przechować? Pojemność zamrażalnika lodówki domowej jest ograniczona, a znowu co 3-4 dni porcjować, mielić itd to nie sposób.

Od czego zacząć?
 
 
doradora 

Barfuje od: 09.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 09 Cze 2014
Posty: 1593
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2016-10-10, 09:42   

cześć ismena, ja odpowiem na szybko, zanim jakiś psiarz wyjaśni konkretniej :)
ismena napisał/a:
- czy pokarm (mięso, warzywa) są gotowane?

mięso jest surowe, niektórzy podają warzywa, te są gotowane
ismena napisał/a:
- czy uzupełnia się to np z ryżem czy inną kaszą? (głupie pytania ale odpowiedź też muszę znać)

absolutnie żadnych zbóż! niektórzy podają warzywa (jw)
ismena napisał/a:
- w jaki sposób radzicie sobie z przygotowaniem(przechowywaniem) porcji?

mrozimy mięso
ismena napisał/a:
dziennie wszystkie powinny zjeść ok.1,2 kg (intuicyjnie, nie liczyłam) i teraz najważniejsze pytanie-na ile dni przygotować mieszankę i jak przechować?

z tego co mi się wydaje psy jedzą ok 3% masy ciała? (niech mnie ktoś poprawi) nie wiem ile mięsa dziennie będzie Ci schodziło, ale ja niedawno kupiłam zamrażarkę specjalnie na barfa...
 
 
traganek 


Barfuje od: 12.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2015
Posty: 365
Wysłany: 2016-10-11, 00:12   

doradora napisał/a:

z tego co mi się wydaje psy jedzą ok 3% masy ciała? (niech mnie ktoś poprawi) nie wiem ile mięsa dziennie będzie Ci schodziło, ale ja niedawno kupiłam zamrażarkę specjalnie na barfa...

To zależy od aktywności psa .
Można podawać 3% ale jak pies zaczyna nabierać boczków warto zmniejszyć np. do 2,5%.
Moim leniom daje 2% czasami 2,5%. Jak widzę, że nabierają boczków zmniejszam z 2,5 % do 2%.

ismena napisał/a:

- w jaki sposób radzicie sobie z przygotowaniem(przechowywaniem) porcji?
Od czego zacząć?

Jeśli zamierzasz przygotowywać gotowe mieszanki (mielenie mięsa itp) to warto zaopatrzyć się w maszynke elektryczną. Niedawno takie coś sobie kupiłam, bo uszkodziłam łokieć podczas ręcznego mielenia. http://www.barfnyswiat.or...der=asc&start=0
- ale chyba nie wszyscy mielą mięso -poprawcie mnie jeśli się mylę.
- do odmierzania suplementów warto kupić wagę jubilerską (http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=1443)
- warto poczytać o suplementach w BARF: http://www.barfnyswiat.org/viewforum.php?f=13
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4838
Wysłany: 2016-10-11, 12:32   

traganek napisał/a:
- ale chyba nie wszyscy mielą mięso -poprawcie mnie jeśli się mylę

Mięsa nie trzeba mielić, a już na pewno nie całości. Lepiej jest jeśli pies je większość, albo wszystko, w dużych kawałkach i gryzie. Główne uzasadnienie dla mielenia mięsa (części): można w nim wówczas rozmieszać suplementy i tak podane są zwykle lepiej akceptowalne przez zwierzęta.
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
Anitanet 

Barfuje od: 20.09.2013
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 47
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 453
Skąd: Świdnik
Wysłany: 2016-10-11, 13:26   

Traganek, a po co mielić mięso? Przecież dla psa to radocha sobie poszarpać :) Zresztą te nasze futrzaki i tak są jak wieczne szczeniaki (mój ma największy problem z tym, którą kanapę aktualnie wybrać:)), więc wyręczanie ich w gryzieniu to chyba lekka przesada? :)
 
 
traganek 


Barfuje od: 12.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2015
Posty: 365
Wysłany: 2016-10-11, 19:05   

Anitanet, Powodów mielenia mięsa zamiast podawania do poszarpania mam kilka.
- mała lodówka, mała zamrażarka, chory pies, któremu trzeba suple zmieszać a mi łatwiej jest to zrobić do zmielonej mieszanki (jak wspominała Dagnes).
Dodatkowo podać w różnej postaci leki oraz jego osłabienie. On nawet jabłka nie gryzie jak kiedyś. Chcialałym mu dać udko z kurczaka ale zamęczyłabym go tym.

Oraz drugi pies, który udko zje ale z resztą ciała ma problem :) Noo, może żołądki jeszcze go nie straszą :) Nerki musiałam mu na drobno pokroić. :lol:
 
 
Anitanet 

Barfuje od: 20.09.2013
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 47
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 453
Skąd: Świdnik
Wysłany: 2016-10-11, 19:49   

Traganek, racja, nie wzięłam pod uwagę, że mam psa w wielką paszczęką:) Ale jak się zestarzeje to może i ja będę mielić... kto wie...
 
 
Snedronningen 
Ekspert

Barfuje od: 06/2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Cze 2013
Posty: 2811
Wysłany: 2016-10-11, 19:57   

Anitanet, powodów mielenia mięsa jest wiele, nawet dla tych psów z wielką paszczęką i nie wszystkie one mają podłoże zdrowotne psa.
Weźmy też pod uwagę ludzi, którzy psy karmią. Jeżeli ktoś ma zbyt wielkiego stracha (część z nas już się przyzwyczaiła, że nasze psy zjadają całą porcję nie gryząc jej w ogóle, bo przecież po co skoro da się połknąć), że coś się psu stanie to lepszym rozwiązaniem jest żeby żarł mielone niż żeby wrócił na susz.
Powodów mielenia mięsa dla psa może być mnóstwo. Lepiej jak pies se sam dziamga, ale czasami po prostu nie może.
 
 
 
ismena 

Dołączyła: 08 Wrz 2016
Posty: 74
Wysłany: 2016-10-12, 20:32   

no dobrze- kupiłam dwie szyje indycze, dwa skrzydła, 1,3 kg ser wieprzowych , 6 szt nerek wieprzowych i ....... mąż mnie wyśmiał :) powiedział że długo na tym zwierzaki nie pociągną i ciekawe kiedy mi przejdzie ;)
Póki co dałam (żeby zobaczyć jak sobie radzą) moim piesom dzisiaj po pół skrzydła indyczego żeby zobaczyć jak "gryzą" - chrzęściło aż miło :)

nie mam pojęcia co mam z tym zrobić :(

suplementy już mi przyszły, przynajmniej tak myślę że to wszystkie, aaaaaaaa :banghead:

:banghead: :banghead: co dalej??? pewnie muszę sobie rozpisać ile czego potrzeba na tydzień (bo przecież nie na dzień??) i co? na porcje tzn trochę mięsa, podrobów itd. i zamrozić? a np. olej (tran) psiuknąć na mięso? jak bardzo precyzyjne musi być dawkowanie suplementów?

o matko! nie dam rady
 
 
traganek 


Barfuje od: 12.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2015
Posty: 365
Wysłany: 2016-10-13, 00:52   

ismena napisał/a:
no dobrze- kupiłam dwie szyje indycze, dwa skrzydła, 1,3 kg ser wieprzowych , 6 szt nerek wieprzowych i ....... mąż mnie wyśmiał :) powiedział że długo na tym zwierzaki nie pociągną i ciekawe kiedy mi przejdzie ;)

Też to miałam w domu. A teraz edukuje starsze Panie u weta jak karmić psa. wrr. No i mówi w liczbie mnogiej: mielimy mięso, podajemy suplementy. Przy czym jego jedyne zajęcie to przywiezienie mięsa :))
A wracając do tematu. Jeśli boisz się czy "nie przedobrzysz" a jeszcze go nie masz to polecam kalkulator psi.
Więcej na ten temat jak go zdobyć jest tutaj. http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=829
 
 
Anitanet 

Barfuje od: 20.09.2013
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 47
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 453
Skąd: Świdnik
Wysłany: 2016-10-13, 01:38   

ismena napisał/a:
aaaaaaaa


Dasz radę :) Rozumiem Cię doskonale, też miałam niezły zamęt jak zaczynałam ale barf nie jest trudny. Trzeba tylko wczytać się w forum, złapać podstawy i zanim się obejrzysz będziesz liczyć w myślach ile czego dać a czego nie dawać :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne