BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
BARF dla początkujących - pytania, problemy
Autor Wiadomość
miska11 


Barfuje od: 15.01.2014
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 30 Sty 2014
Posty: 51
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 2014-04-30, 10:16   

Na większości wsi, a już na pewno w tych w Polsce zachodniej, jest o niebo trudniej o urozmaicone mięso niż w miastach. Nie mam pojęcia dlaczego ludziom "z miasta" wydaje się, że polska wieś to sielankowy obrazek z eko gospodarstwem hodującym zwierzęta w roli głównej. Tak nie jest. Hodowle i rzeźnie to dzisiaj przemysł. Zabunkrowane fabryki, do których osoba postronna nie ma wejścia. Rzadko można pójść do sąsiada i poprosić o mięso. No naprawdę, skąd w ludziach te stereotypy dotyczące wsi... Z lektur szkolnych? ;-) Nawet jeżeli ubojnia jest pod miastem, to cała produkcja jedzie do miasta. Wiejskie sklepy są w większości znacznie gorzej zaopatrzone, bo przeważnie ludzie są nieco ubożsi.

Całe życie mieszkałam w wielkim mieście i nie miałam kłopotu z dostępem do świeżych wiejskich produktów. Bo wieś wyprzedaje się w mieście. Od 5 lat mieszkam na wsi i kicha. Muszę do miasta na rynek jeździć żeby coś sensownego kupić.
 
 
Snedronningen 
Ekspert

Barfuje od: 06/2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Cze 2013
Posty: 2811
Wysłany: 2014-04-30, 10:46   

miska11, mieszkam na wsi. Po mięsko chodzę na wieś. Mogę liczyć na kurczaka wiejskiego, kaczkę, gęś a do tego jaja. Całkiem niedaleko jest ferma kóz, więc i tam mogę coś sobie załatwić. Niedaleko mnie są masarnie, w których mogę dla siebie pozałatwiać pewne fajne rzeczy tanio dostać.
To nie jest tak, że na wsi nie ma i się nie dostanie. W naszym wiejskim sklepie jest tylko kura rosołowa i wieprzowina, czyli standardowy standard. Nie wiem, może ja mam zwyczajnie szczęście albo ludzie tak ogromną sympatię odczuwają do mojego psa, że wiele chcą dla niego załatwić. Zatem nie z lektur szkolnych a z doświadczenia osobistego. Ale ja mieszkam na wiejskiej wsi, więc może to jest różnica.
 
 
 
Ines 
BARFny Hodowca
Ekspert


Barfuje od: 12.12.13r
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Sty 2013
Posty: 2660
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-04-30, 10:56   

Bo co innego to jest to, co można na wsi dostać w sklepie (bo tu to poza wieprzem i kurą raczej niczego się nie dostane), a co innego, jak się popyta, podrąży, poprosi. W sklepie nawet w mieście jaj kaczych nie uraczę. A okazuje się, że na wsi wiele osób je po prostu wyrzuca, bo są uważane za niesmaczne! I tym sposobem mam często jaja kacze za friko, bo są przez gospodarzy uważane za taki odpad, że nawet grosza za jajo nie wezmą.
_________________
Instrukcja obsługi Kalkulatora
  Zaproszone osoby: 187
 
Snedronningen 
Ekspert

Barfuje od: 06/2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Cze 2013
Posty: 2811
Wysłany: 2014-05-13, 11:27   

O zmianach w wyglądzie dyskutujemy sobie tu: http://www.barfnyswiat.or...p?p=67982#67982
 
 
 
minimal 

Dołączył: 26 Maj 2014
Posty: 1
Wysłany: 2014-05-26, 15:02   

Witam :-) ,

Na wstępie z góry przepraszam ale nie mogłem nigdzie znaleźć odpowiedzi na swoje pytanie więc pozwoliłem sobie zadać je tutaj. Być może gdzieś to jest ale nie przebiłem się jeszcze przez wszystkie posty ;-)
Moje pytanie odnosi się do fragmentu tekstu zamieszczonego tutaj .

"Przy BARFowaniu psów musimy pamiętać, że podstawą nie jest zbilansowana karma w każdym codziennym posiłku, lecz przez określony czas, np. tydzień czy 10 dni, tak jak to jest w naturze. Czyli całkiem inaczej niż przy BARFie dla kotów ;-) Tutaj najważniejsza jest mięsna różnorodność. :food:

Podawanie psu różnego rodzaju mięsa, ma na celu dostarczenie 8 podstawowych aminokwasów w krótkim czasie, natomiast 20 razem w jakimś czasie. Nie musi to być od razu. Mięso dzieli się na grupy, właśnie w zależności od zawartości aminokwasów. Aby pies jadł zdrowo powinien dostać raz w tygodniu mięso z każdej grupy, czyli raz wołowinę, raz kurczaka, raz indyka, baraninę, koninę, rybę itd. Surowa wołowina, kurczak, indyk, ryba morska, struś, konina, baranina to wspaniale naturalne białka, a wiec aminokwasy Prawdziwy BARF wyklucza wieprzowinę, bo fakt ze w niektórych krajach nie jest ona badana na wirusy, które są śmiertelne dla psa.. "

Z czego wynika konieczność tej różnorodności?
Czy to chodzi o aminogram? I czy mógłbym tu prosić o jakiś odnośnik?
I rozumiem, że informacje o wieprzowinie nie są już prawdziwe?
Z góry dzięki i pozdrawiam,
 
 
pawkosmosu 

Dołączył: 15 Sty 2014
Posty: 33
Skąd: UK, Grays
Wysłany: 2014-05-27, 22:26   

chciałem aby ktoś zerknął. Szykuje się do kupienia suplementów i chciałbym kupić wszystkie potrzebnie aby nie dokupywać. Dla przypomnienia barfujemy już chyba z jakieś 3 miesiące. Wszystko idzie jak po sznurku. Znajomi którzy przychodzą do nas nie mogą się nadziwić jaką pies ma błyszczącą i miłą w dotyku sierść. My chyba się już do tego przyzwyczailiśmy. Faktem jest, że znajomi też są w posiadaniu stafika i jak go głaszczemy mamy wrażenie jak by jego sierść była zmechacona czy coś w tym stylu, zaraz po głaszczeniu myjemy ręce bo "śmierdzą psem", ale nie o tym chciałem. Do rzeczy.

Z tego co wyczytałem potrzebuję kupić

-olej z łososia najlepiej w ciemnym opakowaniu/butelce
-krew suszona
-algi
-tauryna
-witaminę C
-drożdże browarnicze
i cos jeszcze??
 
 
filka 


Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 31 Mar 2014
Posty: 144
Wysłany: 2014-05-28, 08:45   

Olej lniany ja jeszcze dodaję. Ma dobry wpływ na sierść - u mojej długowłosej widać różnicę.
 
 
 
Sihaya 
Ekspert


Barfuje od: 08/2008
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1721
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-05-28, 08:56   

filko, nie dajemy oleju lnianego ani psom, ani kotom, ani fretkom. Drapieżnik nie ma enzymów wyspecjalizowanych do metabolizowania olejów roślinnych i nie jest w stanie go przyswajać. Szkodzisz swojemu psu w ten sposób.
 
 
filka 


Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 31 Mar 2014
Posty: 144
Wysłany: 2014-05-28, 09:13   

To dlaczego jest w kalkulatorze?
 
 
 
Sihaya 
Ekspert


Barfuje od: 08/2008
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1721
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-05-28, 09:15   

Też się zastanawiam dlaczego.
 
 
filka 


Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 31 Mar 2014
Posty: 144
Wysłany: 2014-05-28, 09:21   

Olej jest suplementem wit. E
W takim razie czym dosuplementować wit. E?
 
 
 
Sihaya 
Ekspert


Barfuje od: 08/2008
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1721
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-05-28, 09:26   

Witamina E występuje też w surowych tłuszczach zwierzęcych (głównie tłuszcz podskórny), tranie, oleju z łososia, podrobach. W aptekach jest dostępny suplement Tokovit zawierający nat. wit. E.
 
 
filka 


Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 31 Mar 2014
Posty: 144
Wysłany: 2014-05-28, 09:35   

Olej z łososia jest wyrzucony z tabeli bilansu do zakładki jadłospis to jak się go powinno traktować? Dawać ile się chce?
 
 
 
Sihaya 
Ekspert


Barfuje od: 08/2008
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1721
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-05-28, 09:41   

Olej z łososia trudno jest przedawkować. Wg mnie spokojnie możesz dawać psu średniej wielkości łyżkę stołową dziennie.
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3009
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-05-28, 09:55   

Tak jak napisała Sihaya kup Tokovit E - my go stosujemy do mieszanek dla kotów.
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne