BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
BARF dla początkujących - pytania, problemy
Autor Wiadomość
Aniek 


Barfuje od: 01.03.2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 06 Sty 2013
Posty: 416
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-08-28, 12:48   

Michalina, a co mu podajesz w takiej zmielonej papce?
 
 
bodzio 

Barfuje od: 02-2012
Udział BARFa: 90-100%
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 83
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-08-28, 13:49   

Trzeba zacząć od przeglądu jego pożywienia i eliminować po kolei to co może powodować takie objawy.
 
 
Michalina 

Wiek: 33
Dołączyła: 02 Sie 2014
Posty: 17
Wysłany: 2014-08-28, 17:47   

Dostaje różne rodzaje mięs - kurczak, wołowina, wieprzowina, serca kurczęce, żołądki kurczęce + tzw. skrawki poprodukcyjne, gdzie są różne ścięgna, chrząstki, skórki i inne "świństwa", których ludzie raczej nie jedzą ale na barfa z ok. 4 kg mięsa jest ich tylko ok. 0,5 kg. Do tego suplementy wg kalkulatora. Do każdej porcji jedzenia dostaje też ugotowane warzywa z gotowego suszu albo świeże, ugotowane przeze mnie i uprzednio przetarte. Zastanawiam się teraz nad tymi skrawkami, ale był okres kiedy dostawał je regularnie do jedzenia, tylko w formie gotowanej... Do tego dostaje nieduże ilości białego sera. Leczymy go od dłuższego czasu, bo gdzieś jest krwawienie, na pewno lekkie z żołądka, ale mocniejsze najprawdopodobniej w dwunastnicy (niestety w żołądku taki stan zapalny, że nie udało się przejść dalej endoskopem). Odkąd jest na lekach i barfie wyniki mu się poprawiają, samopoczucie też jest lepsze. Myślę, że problem leży gdzieś w diecie, bo leki jakie dostaje to ranigast, omeprazol, wit. C, cyclonamine, venter - generalnie leki uszczelniające naczynia, zmniejszające ilość wydzielanych kwasów żołądkowych, a venter "oklejający" jelita, ma zapobiegać podrażnieniom.
 
 
Verano
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-28, 19:20   

Sporo tych warzyw... a jakie to są konkretnie?
 
 
Aniek 


Barfuje od: 01.03.2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 06 Sty 2013
Posty: 416
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-08-28, 20:35   

Michalina, czy ja dobrze rozumiem, że pies dostaje to wszystko pomieszanie razem? Mięso z warzywami, suplementy i nabiałem? :-o nie mieszamy w jednym posiłku mięsa i warzyw, inaczej się trawią, trzymaj się ok 2h odstępu między jednym a drugim. To samo z nabiałem, wywal go w ogóle, nie jest psu do niczego potrzebny, a jeśli bardzo lubi, to w ramach słodyczy mozesz czasem coś dać, ale bez mieszania z innym posiłkiem. Powinno pomóc na te wzdecia ;-)
 
 
Michalina 

Wiek: 33
Dołączyła: 02 Sie 2014
Posty: 17
Wysłany: 2014-08-28, 20:50   

Aniek napisał/a:
Michalina, czy ja dobrze rozumiem, że pies dostaje to wszystko pomieszanie razem? Mięso z warzywami, suplementy i nabiałem? :-o

Mięso mielę i dodaję suplementy na całą mieszankę przygotowaną i zamrożoną na kilka dni. Warzyw osobno nie ruszy, więc jestem zmuszona dawać mu je z mięsem. Nabiał dostaje jako osobny posiłek.

Warzywa jeśli gotuję mu sama to burak, pietruszka, marchewka, czasem seler, a gotowa mieszanka ma jeszcze jakieś inne warzywa, brokuły itd.
 
 
Aniek 


Barfuje od: 01.03.2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 06 Sty 2013
Posty: 416
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-08-28, 20:53   

Probowalas do warzyw dodawać jakiś tłuszcz?

Brokuły mogą działać wzdymajaco.
 
 
Michalina 

Wiek: 33
Dołączyła: 02 Sie 2014
Posty: 17
Wysłany: 2014-08-28, 21:03   

Aniek napisał/a:
Probowalas do warzyw dodawać jakiś tłuszcz?

Brokuły mogą działać wzdymajaco.

Nie próbowałam, nie mam za bardzo doświadczenia póki co, ale mogę spróbować. Jaki polecasz? Może po prostu nie powinien ich dostawać co posiłek tylko ewentualnie raz na dzień czy raz na parę dni? Bo na pewno nie chciałabym ich całkiem wyeliminować gdyby nie chciał jeść samych warzyw.
 
 
Aniek 


Barfuje od: 01.03.2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 06 Sty 2013
Posty: 416
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-08-28, 21:29   

Codziennie na pewno nie musisz, co 3-4 dni spokojnie. ja daję średnio raz na tydzień i też jest git :-)
Daję na ogół z olejem z łososia, jak mam to tłuszcz gęsi, jest rewelacyjny :-) może być każdy inny zwierzęcy, psu lepiej wejdzie plus wit rozpuszczalne w tłuszczach stają się lepiej dostępne.
 
 
Michalina 

Wiek: 33
Dołączyła: 02 Sie 2014
Posty: 17
Wysłany: 2014-08-28, 21:35   

Aniek napisał/a:
Codziennie na pewno nie musisz, co 3-4 dni spokojnie. ja daję średnio raz na tydzień i też jest git :-)
Daję na ogół z olejem z łososia, jak mam to tłuszcz gęsi, jest rewelacyjny :-) może być każdy inny zwierzęcy, psu lepiej wejdzie plus wit rozpuszczalne w tłuszczach stają się lepiej dostępne.

Dziękuję za radę :) spróbuję i sprawdzę czy będzie chciał jdos same, jak nie, to najwyżej będzie rzadziej dostawał. W białym serku przemycamy mu tabletki, bo je ich sporo, a próbujemy podawać mu "drogą pokojową". Większość leków niestety dostaje w pasztecie, bo inaczej nie sposób przemycać ok. 20 tabletek dziennie :/ To też nie jest ani pożywne ani wartościowe, no ale innej metody nie ma :(
 
 
Ineta 

Dołączyła: 28 Sie 2014
Posty: 12
Wysłany: 2014-08-29, 12:18   

Barfujemy od wczoraj . Wieczorny posiłek i dzisiaj poranny to były żwacze. Czy naprawdę powinnam podawać przez tydzień TYLKO żwacze? Suki dobrze jak na razie zareagowały na zmianę, zastanawiam się czy nie wystarczy np. 2-3 podawania dni żwaczy (muszę wietrzyć pomieszczenie po posiłku psów, nie wiem czy tylko mi tak to śmierdzi? może jestem przewrażliwiona :-> ) Może wprowadzić 3 dnia mięsny posiłek i potem te żwacze co kilka dni dawać? I jakie mięcho wprowadzić jako pierwsze? W zamrażarce czekają :wołowina (zmieliłam takie skrawki wołowe, bez kości) , jest gulaszowe z indyka, szyje z indyka. I kilka gotowych mieszanek z Aspolu (ale to z kośćmi więc myślę że nie na sam początek). Co łatwiej strawne na początek? Lepiej przez kilka dni jeden rodzaj mięsa czy od razu mieszać?
 
 
psy-i-koty 

Wiek: 50
Dołączyła: 11 Lut 2014
Posty: 809
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2014-08-29, 12:39   

ja bym tak zrobiła, dała mięso bez kości i podrobów już teraz. Indora najlepiej wg mnie
 
 
NSO 


Barfuje od: 24.01.2014
Dołączyła: 28 Sty 2014
Posty: 606
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-08-29, 13:16   

To ze pies przez jeden dzien dobrze zareagowal to nie znaczy ze po nastepnej dobie sie cos nie zwali, zwlaszcza ze posilki w jelitach dlugo siedza i czasem to co podamy w poniedzialek rano to wychodzi we wtorek wieczorem.
Nie rob bledu wielu poczatkujacych osob, ze chca jak najszybciej dawac zwykle mieso i pozegnac sie z zwaczami, bo to sie czesto msci, a po 2-3 dniach bez problemow pies nagle dostaje biegunke.
Ja na twoim miejscu dawalabym minimum 3 dni zwacze, a po 3 dniach dala porcje dzienna 60% zwaczy i 40% nowego miesa. Tak karmila znowu ze 2 dni i patrzyla czy sie nic nie dzieje. Jesli nie, to to dawka wiecej miesa i mniej zwaczy. Podroby najwczesniej po tygodniu podawania surowego.
 
 
Lena06 


Barfuje od: 28.07.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Lip 2014
Posty: 1292
Wysłany: 2014-08-29, 13:44   

Ja w ogóle nie podawałam na początku żwaczy. Po doradzeniu przez barfnych forumowiczów zaczęłam od wołowiny, ale podawałam ją przez prawie dwa tygodnie i tylko ją. Później zaczęłam mieszać wołowinę z innymi mięsami, następnie wprowadziłam mięsne kości, a na końcu podroby. Obyło się bez rewolucji i obecnie pies je wszystko, co mu dam. Myślę, że taki sposób też można polecić.


Ale! Jak już zaczęłaś od żwaczy i chciałabyś przejść na mięso, a wolisz być ostrożna to myślę, że sposób podany przez NSO będzie idealny :)
 
 
ciocia_mlotek 
Ekspert


Barfuje od: 25.07.12
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 4452
Skąd: góry Szkocji
Wysłany: 2014-08-29, 14:19   

Michalina, uprość psu jedzenie i rób mu raczej jadłospis niz mieszanki. W ten sposób łatwiej będziesz sie mogła zorientować co może powodować gazy. Na dobry początek wywaliłabym zupełnie nabiał i warzywa. Warzywa psu nie są wcale potrzebne a mogą (choć nie muszą) być powodem tych wzdęć. Powodem może być tez właśnie to, że pies je "potrawy" (czyli pomieszane) a nie posiłki
_________________
Taz i Cu sith na surowo
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne