BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Problemy kuwetowe kotów
Autor Wiadomość
vivienne 

Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 28 Lut 2012
Posty: 82
Skąd: Wodzisław Śl.
Wysłany: 2014-04-24, 17:33   

I co tam u Was? Trzymam kciuki dzielnie, więc mam nadzieję, że sytuacja się poprawiła... Co weterynarz powiedział na te gruczoły? Rzeczywiście były zapchane?
 
 
sliver_87 

Barfuje od: XI.2010
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 395
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2014-04-24, 20:34   

Nie, po opróżnieniu gruczołów przez Felcię na mnie, kafle i podłogę w łazience nic w nich nie zostało. czyściutkie :)
długo rozmawiałysmy z wetką zastanawiając się co i jak.
jednak zdecydowałam się na behawiorystę, jestem umówiona na 6 maja. wczesniej ni e dam rady. ale dziś odmiana - przyszłam do domu i otworzyłam kotom kuwete na balkonie ( to jest zamykany plastikowy pojemnik, zamykany na wypadek np deszczu, zeby zwir nie zamókł), chwile mnie tam nie było a za chwile widze kupa. zaczęłam sprawdzac kotom dupki, zeby wyczaic, który to - i wysżło na to, że Felci, bo miała "świeżo" ubrudzone i śmierdzące futerko wokół pupki.
nie chce sie za głośno cieszyc, ale taki fakt dziś był.
jednak czekam na panią behawiorystkę. zobaczymy co ona powie nam, by ulepszyc relacje między kotami wzajemnie jak i nami i kotami jak i by dom był bardziej przyjazny dla nich :)
_________________
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2014-04-25, 19:27   

Ja też tak mam :mrgreen: przy sześciu kotach tak sprawdzam czyj urobek w kuwecie, jak nie dopilnuje, który tam był :twisted:
 
 
sliver_87 

Barfuje od: XI.2010
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 395
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2014-05-03, 13:47   

Do tej pory Feliity kupę zostawiała przy kuwecie. A dziś przyszła na poduszkę, która lezy między słupkami drapaka na ziemi, zaczęła w niej "kopać" tak jak w żwirku, po zym przygotowała pozę do kupy i kupę zrobiła :(:(:( Jednak zastanowiło mnie to, że kupa była zwarta, ale jednak taka "śliska" i "mokra" a jak obejrzałam tyłeczek Felci to taka sama jakby brązowa woda wyszła. chcę jej dać białej glinki trochę profilaktycznie., bo ta maź mnie jednak tez zmartwiła troszke..
już czekam na wtorek jak na zbawienie wprost. oby ta Pani potrafiła nam pomóc bo dół gigant mnie ogrania...

[ Dodano: 2014-05-05, 19:19 ]
dostała Felcia glinke wczoraj i w sobote, i dzis kupa lepsza, sucha bez glutów żadnych. ale jednak na podłodze a nie w kuwecie :(

[ Dodano: 2014-05-06, 20:04 ]
była Pani behawiorystka, dużo informacji przekazała, choć wielu miałam świadomość. nie będę pisać o szczegółach narazie. dajemy sobie 2-3 tygodnie.
_________________
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2014-05-06, 21:31   

sliver_87 :kwiatek:
Może napisz info dla potomnych, u wielu z nas koty mają prędzej czy później problemy kuwetowe. Może wiedząc co je powoduje bedzie je latwiej wyeliminować. Napisz taką informację i opisz postępy w pracy z kicią. Ona jest taka słodka i kochana, ta siostrzyczka mojej Fairy :love: :mrgreen: Dużo miziaków dla koteczków :kwiatek:
 
 
sliver_87 

Barfuje od: XI.2010
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 395
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2014-05-07, 20:27   

Shana, jak już wprowadzę, coś się zacznie dziać to to skomentuję ;) nie chce wywoływać wilka z lasu póki co. i wolę dmuchać na zimne :) może to zabobony, ale... :)
_________________
 
 
doma1036 

Udział BARFa: do 25%
Dołączyła: 15 Paź 2013
Posty: 38
Wysłany: 2014-05-19, 19:53   Kot sika na dywan

Moja kotka sikała na dywan,kuwete zawsze ma czystą,od zimy dywanu nie było,problem z sikaniem zniknął,dziś przyniosłam wyprany dywan,kotka obwąchała go i leży na nim cały czas,boję się że znów zacznie sikać,są jakieś preparaty które by skutecznie odstraszały kota?
 
 
sliver_87 

Barfuje od: XI.2010
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 395
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2014-05-19, 20:13   

są do kupienia odstraszacze w sprayu, ale czy ja wiem, czy to ja zniechęci?
może coś w tym dywanie jej nie odpowiadało? jego zapach?

znam przypadek, że kotka sikała na jedno miejsce na kanapie. po dochodzeniu okazało się, że kładł się tam maż koleżanki nieraz na drzemkę. i ona w to miejsce sikała. przestał tam drzemać problem zniknął :)
_________________
 
 
doma1036 

Udział BARFa: do 25%
Dołączyła: 15 Paź 2013
Posty: 38
Wysłany: 2014-05-19, 20:17   

Sikała wzdłuż dywanu,ona jest cały czas w jednym pokoju ze mną,nikogo więcej nie ma.
 
 
Bianka 4 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 12/2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1068
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-05-19, 21:12   

Te odstraszacze w sprayu działają na zasadzie, że kota odstraszają przed wejściem na spryskaną powierzchnię więc nie wiem czy to dobry pomysł w przypadku kiedy kot ma do dyspozycji tylko jedno pomieszczenie...
_________________
Mieszkałem z kilkoma mistrzami Zen. Wszyscy byli kotami - Eckhart Tolle
 
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2014-05-19, 21:38   

doma1036, w tym watku równiez piszemy o preparatach
Czym usunąć woń i ślady moczu?
  Zaproszone osoby: 2
 
sliver_87 

Barfuje od: XI.2010
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 395
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2014-05-25, 14:20   

minęło prawie trzy tpygodnie.
koty maja dostawione obok kuwet żwirkowych, kuwety puste bez przykrycia, takie najzwyklejsze. buty zostawiamy na zewnątrz, koty miały włączony Feliway (teraz wyłączylimy bo jest gorąco i mieszkanie wietrzone wiec mijałoby sie to z celem i uciekło za okno), kota zakłaczona była, dostawała colon c, nasdal dostaje razem z probiotykiem w celu "rozmiekczenia" kału, żeby nie była ta kupka taka twarda i zbita bardzo, co mogło wywoływac dyskomfort, zabawy 4 razy dziennie, dostaje też Zylkene- http://www.sklep.petsmile...ow-i-kotow.html , by się uspokoiła i wyciszyła troszkę.
Było tak, już w następny dzień po dostawieniu pustych kuwet kupa była w tej kuwecie. kolejna także. aż któregoś dnia Xelmo spał w tej pustej kuwecie (!! tak dla niego to kolejny kooszyczek do spania:/) Felicity chciała się załatwić, ale on tam był, uciekła i kupa na panelach w pokoju. i od tego czasu dalej kupki sa na panelach.
czekam cierpliwie jeszcze. może coś się jeszcze zmieni. będę pisała do Pani behawiorystki, co dalej.
ale przyznać muszę, że załamana jestem kompletnie i mi by się chyba Zylkene dla ludzi przydało ;):)
jestem bliska rezygnacji z wyjazdu wakacyjnego, bo przecież Felicity nie zostawie tak, a kogoś z obowiązkiem sprzątania kup z mieszkania :(

uważam jednak, że wszystkie te zmiany pozytywnie wpłynęły na koty i ich relacjie w gruncie rzeczy, zabawy także.
tylko główny problem nie rozwiązany, tak się cieszyłam, że do tych pustych kuwet spowrotem się załatwiała :(
wczoraj jak znów kupę znalazłam na podłodze to po prostu zaniosłam ją do tej pustej kuwety, potem przyniosłam tam Felcię, żeby powąchała, że to jej kupa i może być w tej kuwecie. nie wiem czy to majkikolwiek sens, ale jakoś tak instynktownie zrobiłam. kupy sa teraz tak co 3 dni gdzieś, wiec czekam na kolejną gdzie zrobi...
_________________
 
 
doma1036 

Udział BARFa: do 25%
Dołączyła: 15 Paź 2013
Posty: 38
Wysłany: 2014-06-05, 15:10   

Było ok z dywanem przez 2 tygodnie? Dziś podnoszę dywan a tu kałuże....nie mam cierpliwości :evil:
 
 
Komanka 


Barfuje od: 03.11.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 03 Sie 2012
Posty: 663
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-06-05, 15:21   

Doma1036, a czy dywan jest długowłosy, tzw. shaggy? Pytam, bo u nas taki dywan zachęcał do sikania, chyba przez skojarzenie ze źdźbłami traw... Jest dywan z krótkim włosiem, nie ma sikania.
 
 
doma1036 

Udział BARFa: do 25%
Dołączyła: 15 Paź 2013
Posty: 38
Wysłany: 2014-06-05, 15:24   

Tak,to właśnie taki dywan.Przez jakiś czas był normalny nie było problemu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne