BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przypadek pana Toby'ego
Autor Wiadomość
ePiotr 

Barfuje od: 05.03.14
Udział BARFa: 90-100%
Dołączył: 10 Lut 2014
Posty: 197
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2014-06-16, 19:52   

NSO napisał/a:
Mysle ze ludzie nie znaja odpowiedzi na twoje pytanie, dlatego nie odpowiadaja :P
tak właśnie pomyślałem :mrgreen: nasuwaj mi sie też inne wnioski :lol: ale te zachowam dla siebie
 
 
Aniek 


Barfuje od: 01.03.2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 06 Sty 2013
Posty: 416
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-06-17, 13:15   

Serio Piotr? Postawa roszczeniowa i złośliwości u osoby, która szuka wiedzy. Gratuluję i życzę powodzenia.
 
 
Snedronningen 
Ekspert

Barfuje od: 06/2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Cze 2013
Posty: 2811
Wysłany: 2014-06-17, 13:33   

ePiotr, proponowane było Ci abyś wykonał psu konkretne badania. Czy byłeś z psem aby je wykonać?
 
 
 
ePiotr 

Barfuje od: 05.03.14
Udział BARFa: 90-100%
Dołączył: 10 Lut 2014
Posty: 197
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2014-06-17, 13:38   

Aniek szybko wyciągasz wnioski.Mam tylko nadzieje ze czytałas wszystkie moje ostatnie wypowiedzi .Jesli nie to moze sprobuj i wtedy zapraszam do dyskusji jesli bedziesz miaal ochote i raczej w innym miejscu.

[ Dodano: 2014-06-17, 13:55 ]
Snedronningen ale jakie badania ? Tu czytalem cala liste badan ktorych wymag moj pies.Jako że minely 3 iesiace na barfie zrobilem mu badania z krwi podstawowe, sa wzorcowe.Skonczyly sie biegunki pod cisnieniem. Wszystko jest ok oprocz trawienia kosci i miękkiej kupy od czasu do czasu (nie biegunka). Powod wlasnie sprawdzam .Nie bede o tym narazie pisac bo wydaje sie absurdalny. Co do kości.Przed wczoraj Tobi dostal w polwie dnia zeberko baranie( mial sie nim tylko bawic ale je zżarł) wieczorem podroby i 4 skrzydelka z kurczaka. Na nastepny dzien w kupie byl 3cm kawalek kosci z zeberka jedna kostka ze skrzydelek i kilka odlamkow.Moze tak ma byc?Moze ja panikuje?
 
 
isabelle30 
Ekspert

Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 2612
Wysłany: 2014-06-17, 14:02   

ePiotr:
1. Czy wykonałes badania parazytologiczne w kierunku włosogłówki, lamblii oraz kokcydiozy?
2. czy zastosowałeś na okres przynajmniej 3 miesięcy restrykcyjną diete eliminacyjną?

W odpowiedzi podaj tak/nie
 
 
ePiotr 

Barfuje od: 05.03.14
Udział BARFa: 90-100%
Dołączył: 10 Lut 2014
Posty: 197
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2014-06-17, 14:22   

Prosze mi podac chociaz jeden powod dla ktorego miałbym robic specjalistyczne badania?
3 miesięcy restrykcyjna dieta? przeciez ten pies ma w sumie dopiero 8 miesiecy! na barifie jest 3!.Moze zanim zacząlem zadawac pytania tutaj powinienm sprecyzowac moje oczekiwania.To chyba jest forum tematyczne(barf) nie weterynaryjne.Trudno zreszta oczekiwac leczenia na odleglosc.Od stawiania diagnozy i przepisywania badan mam weterynarza.Zadajac pytania tutaj oczekwalem pratycznych rad od osob ktore maja juz doswiadczenie w barfowaniu, jak uniknac bledow, jak postepowac zeby nie zrobic psiakowi krzywdy i zeby nie biegac za kazdym razem do weterynarza.

Isabell30 pisalas mi tez kiedys cos o tarczycy te badnia tez mam zrobic??
 
 
isabelle30 
Ekspert

Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 2612
Wysłany: 2014-06-17, 14:26   

ePiotr - zadajesz pytania po co?
Próbujemy Ci pomóc... coś Ci doradzic. Objawy przerózne Twojego psa i dziwne przypadki nie biorą się znikad. Zdrowy pies tak nie ma. A skoro Twój pies tak ma to znaczy, że zdrowy nie jest.
Dlatego właśnie masz robic badania aby znaleźć przyczyne dziwnych przypadłości. Bez tego sie nie da... nie bardzo rozumiem czemu sie tak bronisz przed ta diagnostyka? To nie są badania inwazyjne - albo z próbki krwi albo z kału.
Wszystko wskazuje że pies ma problemy z alergią. Dlatego własnie potrzebujecie restrykcyjnej diety eliminacyjnej która jest chyba najprostsza na świecie do wykonania własnie przy Barfie.
Poczytaj o psie Immortal - zobaczysz do czego potrafi doprowadzic alergia pokarmowa - być może nawet część tego rozpoznasz jako znajome?
 
 
ePiotr 

Barfuje od: 05.03.14
Udział BARFa: 90-100%
Dołączył: 10 Lut 2014
Posty: 197
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2014-06-17, 14:42   

isabele30 doceniam chec pomocy i Twoja wiedze.Sa jednak chwile w ktorych nie moge sie oprzec wrazeniu ze tutaj probuje sie wmowic chorobe Tobiemu.Wiem ze z jego trawieniem kosci cos nie jest tak ale czy pomoga mu badania na pasozyty?Nic nie jest tak oczywiste.Byl moment o ile pamietasz kiedy Tobi mial notorycznie biegunki i wymioty.Rozne teorie czytalem na ten temat.Okazalo sie ze piesek rozsmakowal sie w splesnialej trawie.Odkad bardzo pilnujemy zeby nie jadl tej trawy wszystko jest ok.I znowu ,co do alergii, byc moze jest alergikiem ,w koncu pewnie to sprawdze ale w tej chwili nie ma zadnych obajwow alergicznych. Nie drapie sie nie smierdzi przybiera na wadze nie ma wysypki,wiec jaka alergia?Przepraszam, ze mimo mojej niewielkiej wiedzy nie potarfie bezkrytycznie korzystac z rad.
 
 
Snedronningen 
Ekspert

Barfuje od: 06/2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Cze 2013
Posty: 2811
Wysłany: 2014-06-17, 14:57   

ePiotr napisał/a:
Byl moment o ile pamietasz kiedy Tobi mial notorycznie biegunki i wymioty.Rozne teorie czytalem na ten temat.Okazalo sie ze piesek rozsmakowal sie w splesnialej trawie.
Zadałam wtedy pytanie czy zjadanie śmieci zostało wyeliminowane. Powiedziałeś, że tak i na podstawie tej informacji ludzie zaczęli zastanawiać się nad innym powodem wymiotów i biegunek.
 
 
 
immortal 

Dołączyła: 04 Kwi 2013
Posty: 453
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-06-17, 15:01   

ePiotr napisał/a:
Nie drapie sie nie smierdzi przybiera na wadze nie ma wysypki,wiec jaka alergia?Przepraszam, ze mimo mojej niewielkiej wiedzy nie potarfie bezkrytycznie korzystac z rad.

U mojego psa jedynym objawem alergii były problemy żołądkowo-jelitowe. Nie trawił kości, miał biegunkę itp. Skóra, sierść były w w stanie zupełnie normalnym.
 
 
isabelle30 
Ekspert

Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 2612
Wysłany: 2014-06-17, 15:04   

ePiotr napisał/a:
isabele30 doceniam chec pomocy i Twoja wiedze.Sa jednak chwile w ktorych nie moge sie oprzec wrazeniu ze tutaj probuje sie wmowic chorobe Tobiemu.Wiem ze z jego trawieniem kosci cos nie jest tak ale czy pomoga mu badania na pasozyty?Nic nie jest tak oczywiste.Byl moment o ile pamietasz kiedy Tobi mial notorycznie biegunki i wymioty.Rozne teorie czytalem na ten temat.Okazalo sie ze piesek rozsmakowal sie w splesnialej trawie.Odkad bardzo pilnujemy zeby nie jadl tej trawy wszystko jest ok.I znowu ,co do alergii, byc moze jest alergikiem ,w koncu pewnie to sprawdze ale w tej chwili nie ma zadnych obajwow alergicznych. Nie drapie sie nie smierdzi przybiera na wadze nie ma wysypki,wiec jaka alergia?Przepraszam, ze mimo mojej niewielkiej wiedzy nie potarfie bezkrytycznie korzystac z rad.


ale nie trawi...
a to wskazuje na uposledzenie pracy układu pokarmowego które może byc spowodowane:
1. pasożytami
2. alergią

Za pasozytami niestety przemawia fakt zjadania splesniałej trawy... zjadanie owej mogło także przyczynic sie do trwałych uszkodzeń jelita toksynami grzybiczymi i bakteryjnymi wydzielanymi przez mikroorganizmy zyjace w splesniałej trawie.
Ale dopóki nie wykonasz badań - możemy tylko gdybac. Byc może zalecone badania wcale nie dadzą żadnej odpowiedzi na pytanie - gdzie tkwi problem. I byc może trzeba bedzie szukac długo i wytrwale kolejne miesiące...
A ty poddajesz sie juz dziś.
 
 
filka 


Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 31 Mar 2014
Posty: 144
Wysłany: 2014-06-17, 15:11   

ePiotr, myślę, że nikt nie wmawia Twojemu Tobiemu choroby. Badania SĄ PODSTAWĄ (dla weta też powinny) do eliminacji czy podejrzewania różnych chorób a już na pasożyty to tym bardziej.
Pasożyty między innymi mogą doprowadzić do mechanicznego zatykania i niedrożności jelit i przez to do upośledzenia ich pracy i funkcji wchłaniania pokarmu. Ja tu widziałabym ogromne podejrzenie robali - nietrawienie kości to może być problem w pracy jelit.
 
 
 
isabelle30 
Ekspert

Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 2612
Wysłany: 2014-06-17, 15:14   

robale to to raczej nie są... (robaki obłe oraz płaskie). Jeżeli juz - to moga byc pasożyty bardzo drobniutkie - nawet jednokomórkowce.
Problemy wskazują na zniszczone i uposledzone komórki okładzinowe żoładka + enterocyty...
 
 
filka 


Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 31 Mar 2014
Posty: 144
Wysłany: 2014-06-17, 15:17   

isabelle30, miałam na myśli pasożyty - ja robalami nazywam wszystko co może być wewnątrz psa :-D
Zwykłe badanie kału wystarczy?
 
 
 
isabelle30 
Ekspert

Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 2612
Wysłany: 2014-06-17, 15:23   

no niestety... nie w przypadku kazdego pasożyta. W przypadku lamblii badanie z kału jest mało wiarygodne i w sumie zawsze jest negatywne - nawet jak pies od środka jest już wyżarty
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne