BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
BARFujące (?) Niebieskie
Autor Wiadomość
Milena_MK 

Barfuje od: 01.11.2013
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 42
Dołączyła: 06 Lis 2013
Posty: 22
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-05-25, 23:27   

Czasami może tak, a czasami można kogoś wystraszyć swoim zbyt bezpośrednim nastawieniem. Przykro mi, ale czytając wasze posty mam wrażenie, że atakujecie natję, cytując każde jej zdanie i dopisując swoje, niekiedy dość mocno ironicznie. Myślicie, że to jej pomoże? Zachęci?

Natja - ja dałam radę, Ty też dasz. Jeśli chcesz- pisz do mnie śmiało, pomogę na tyle, ile umiem. I nie będę oceniać Twoich wcześniejszych poczynań, bo mocno wierzę, że chciałaś i nadal chcesz jak najlepiej. Twoja obecność tutaj jest tego dowodem.

[ Komentarz dodany przez: Sandra: 2014-05-26, 17:18 ]
Proszę o wymianę poglądów w temacie oceny kultury wypowiedzi na PW.
Sa to osobiste odczucia
 
 
Sihaya 
Ekspert


Barfuje od: 08/2008
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1721
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-05-26, 11:23   

Milena_MK napisał/a:
Przykro mi, ale czytając wasze posty mam wrażenie, że atakujecie natję, cytując każde jej zdanie i dopisując swoje, niekiedy dość mocno ironicznie.


A mnie przykro, że Ty tak to interpretujesz, bo nikt takiego zamiaru nie miał i nie ma.
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-05-26, 15:56   

Nie atakujemy natji. Po prostu dziewczyny odnoszą się szczegółowo do wypowiedzi. Żeby sprostować, wytłumaczyć. Martwimy się o każde zwierzę, próbujemy coś doradzić na podstawie informacji, które są podawane. Próbujemy podpowiedzieć sposoby postępowania, podsuwamy rozwiązania. I trzymamy kciuki, aby szybko udało się zwierzę z tego niedobrego stanu wyciągnąć lub złagodzić objawy choroby przy pomocy diety.
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
Maciejka 

Barfuje od: 04.2012r
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 26 Kwi 2012
Posty: 301
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-05-27, 11:51   

Milena_MK napisał/a:
Czasami może tak, a czasami można kogoś wystraszyć swoim zbyt bezpośrednim nastawieniem.

Tak to odbierasz? Bo mnie by raczej zniechęcił brak pewności osoby udzielającej rady.
Oczywiście, pewność siebie nie znaczy, że ktoś ma rację, ale przynajmniej wiesz, że masz do czynienia z kimś przekonanym o swojej słuszności.
Wiele porad tu (tzn. na forum) zawartych ma albo uzasadnienie, albo odniesienie do literatury. Można spróbować na tej podstawie wyrobić sobie własne zdanie. Jak człowiek więcej wie, to się mniej boi :-) . Niekoniecznie musi się kłócić z wetem, ale będzie mógł z nim nawiązać dialog. Po prostu będzie świadomym uczestnikiem procesu leczenia.
Rozumiem, że trudno zaakceptować od razu czyjąś opinię, zwłaszcza jak się jest początkującym forumowiczem.
Ale jak się poczyta dłużej te wszystkie wątki chorobowe, to zaczyna się do części doradców nabierać zaufania.
Mileno_MK - obraźliwe PW można (a nawet trzeba) zgłaszać Moderatorom. Staramy się trzymać poziom na tym forum, ale zdarza się, że kogoś temperament poniesie.
Nie znięchęcaj sie przez to do nas wszystkich :-D
 
 
natja 


Dołączyła: 16 Maj 2014
Posty: 39
Wysłany: 2014-10-26, 19:17   

Witam po przerwie :kwiatek:
Od kilku dni po raz kolejny przestawiam moje koty na barfa i wreszcie doszłam do etapu, z którego już się nie wycofam :) Bazyl zaczął już podjadać mi z ręki kawałki surowego i nie dostaje już suchego. To dopiero 2 dni i póki co mieszam mu jeszcze z Power of Nature z puszki. Raz zje, raz nie - ale na suche nie ma już co liczyć. Kot ma zdiagnozowane IBD i wiem, że BARF to dla niego jedyna opcja. Postawiłam na początek na Felini Complete, mam nadzieje, że jutro już dojdzie i będę mogła zacząć im dodawać do mięsa. Spodziewam się grymaszenia, bo one jeszcze wciąż nie są do nowej diety przekonane, ale póki co dostają tylko pierś z indyka i golonkę, więc pewnie jest to mało wyszukane smakowo dla nich. Tosi nie mogę nawet dodać PoN dla smaku, ze względu na jej alergię. Tzn dodałam na początku i niestety alergia od razu się odezwała. Ech... proszę Was, trzymajcie za nas kciuki. Póki co sporo mięsa wyrzucam, ale ważne jest, że nie musiałam przechodzić etapu głodowania w ramach protestu. Cieszę się, że chociaż trochę dziennie jedzą.
Zaskoczyło mnie to, że Bazyl uwielbia indyka prosto ze sklepu. Potem, kiedy rozmrożę porcję, już mu nie bardzo smakuje. Czy spotkaliście się z tym, że kot nie lubi mięsa, które było mrożone?
 
 
ab. 

Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 23 Cze 2013
Posty: 73
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2014-10-28, 18:30   

Kciuki za powodzenie :kciuk:
 
 
trinity 

Barfuje od: 6.09.2014
Udział BARFa: 50-75%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 29 Lip 2014
Posty: 147
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-10-28, 23:42   

natja napisał/a:
Czy spotkaliście się z tym, że kot nie lubi mięsa, które było mrożone?


Mój Ender też preferuje świeże. Prosto ze sklepu je, aż mu się uszy trzęsą. Mrożone też, ale już nie tak samo.
Podobnie z puszkami - najlepsza świeżo otwarta. Po paru godzinach w lodówce to już nie to samo.
_________________
http://enderwkraczadogry.blog.pl/
 
 
Verano
[Usunięty]

Wysłany: 2014-10-29, 01:39   

Przepraszam, że tak wtrącam, ale może w Waszych zamrażarkach/lodówkach trzymacie lub trzymałyście coś co wydziela specyficzny zapach i dlatego koty kręcą nosem?
 
 
natja 


Dołączyła: 16 Maj 2014
Posty: 39
Wysłany: 2014-10-29, 06:02   

@Trinity - u mnie z puszkami to samo. Dużych puszek zupełnie nie opłacało mi się kupować, bo zjadana była tylko zaraz po otwarciu, reszta na zmarnowanie szła
@Verano - hmmm nie sądzę, przecież wszystko, co mrożę jest szczelnie pozamykane - zarówno kocie mięsko, jak i cała moja reszta...
No nic, śniadanko zjedzone - Bazyl zjadł 2/3 porcji, Tosia wszyściutko, ale tylko z mojej ręki. Dlaczego im czasem bardziej smakuje z ręki niż z miski? :)
 
 
natja 


Dołączyła: 16 Maj 2014
Posty: 39
Wysłany: 2014-11-06, 09:36   

Od 8 dni zero suchej karmy, samo mięsko :)
Tosia, straszna alergiczka - nie miała żadnej, ale to żadnej reakcji na dość nagłą zmianę diety, nie uczulił jej też póki co żaden z suplementów. Kupki robi piękne, zero krwi, cudowność :)
Martwi mnie Bazyl, bo niestety stał się chyba niejadkiem. Trzeba za nim biegać z miską i przy 3-4 podejściach zjada wreszcie jakieś 3/4 porcji. Nie mam pojęcia, czemu nagle apetyt zależy od miejsca, w którym siedzi i łaskawie zdecyduje się jeszcze trochę przełknąć ...
Kupiłam mu polecany tłuszczyk Grau, ale dopiero wczoraj zaczęliśmy. Po jakim czasie mogą być widoczne efekty? Baz zlizuje z łyżeczki rozpuszczony proszek, ale jak dziś rano dodałam mu 1/3 porcji do mięsa, to nic nie zjadł :-|
 
 
doradora 

Barfuje od: 09.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 09 Cze 2014
Posty: 1593
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2014-11-06, 10:43   

ja kupuję puszki po 400g i dzielę na 5 słoiczków gerberków (po 80g)
4 zamrażam a jeden jest na bieżąco dodawany do misek
tak wychodzi taniej,
 
 
natja 


Dołączyła: 16 Maj 2014
Posty: 39
Wysłany: 2014-11-07, 14:53   

doradora napisał/a:
ja kupuję puszki po 400g i dzielę na 5 słoiczków gerberków (po 80g)


puszki czego?

Bazyl jest na strajku, nie chce jeść :( jedzenie to samo, nie chcę jeszcze wprowadzać nowego mięsa. Na początku jadł o wiele ładniej niż teraz. A myślałam, że będzie tylko coraz lepiej :(
 
 
doradora 

Barfuje od: 09.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 09 Cze 2014
Posty: 1593
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2014-11-07, 19:00   

jak to czego? no karmy kociej :)

no chyba, że tutaj o czymś innym była mowa :shock:
natja napisał/a:
Dużych puszek zupełnie nie opłacało mi się kupować, bo zjadana była tylko zaraz po otwarciu, reszta na zmarnowanie szła
 
 
natja 


Dołączyła: 16 Maj 2014
Posty: 39
Wysłany: 2014-11-07, 19:17   

doradora napisał/a:
jak to czego? no karmy kociej :)

no chyba, że tutaj o czymś innym była mowa :shock:
natja napisał/a:
Dużych puszek zupełnie nie opłacało mi się kupować, bo zjadana była tylko zaraz po otwarciu, reszta na zmarnowanie szła


ach przepraszam, myślałam że odnosisz się do mojego ostatniego posta, gdzie pisałam o tłuszczyku w proszku i zastanawiałam się jak Ty to mrozisz :roll: :mrgreen:
Puszek już u nas nie ma, koty w 100% na barfie są.
Tylko Bazyl po tygodniu nagle stracił zupełnie apetyt :evil:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne