BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Tatuaże
Autor Wiadomość
gerda 


Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1576
Skąd: podlaskie
Wysłany: 2014-07-06, 20:57   

Kolczyk w nosie zwisa jak gil... i tak byki czepiają... :confused:
 
 
Komanka 


Barfuje od: 03.11.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 03 Sie 2012
Posty: 663
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-07-06, 21:12   

Sne, ja nie napisałam, że oceniam ludzi przez ich ozdoby/tatuaże/kolczyki itp. Napisałam, że ten sposób zdobienia (tunele w uszach) budzi we mnie odrazę. Fizyczną odrazę do nieodwracalnego (czasowo lub trwale) zniekształcania ciała. To różnica, przyznasz :-D
 
 
Snedronningen 
Ekspert

Barfuje od: 06/2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Cze 2013
Posty: 2811
Wysłany: 2014-07-06, 21:14   

Komanka, dlatego napisałam, że niekoniecznie w Twoim wypadku.
We mnie odrazę budzą inne rzeczy.
 
 
 
Bianka 4 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 12/2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1067
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-07-06, 21:19   

Ja też nie oceniam ludzi, którzy mają tatuaże lub kolczyki w różnych miejscach... jest mi nawet czasami przykro, bo to są często fajni ludzie a ja ich bliżej nie poznam bo nie mogę się przemóc...
_________________
Mieszkałem z kilkoma mistrzami Zen. Wszyscy byli kotami - Eckhart Tolle
 
 
 
Snedronningen 
Ekspert

Barfuje od: 06/2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Cze 2013
Posty: 2811
Wysłany: 2014-07-06, 22:45   

Bianka 4, teraz piszę zupełnie serio. Nie myślałaś czasem o tym aby to skonsultować z jakimś specjalistą? Jeżeli jest to aż takie obrzydzenie to może ktoś potrafił by Ci pomóc sobie z tym poradzić. Tak, jak na przykład osobom, które brzydzą się pająków.
 
 
 
Bianka 4 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 12/2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1067
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-07-06, 23:28   

Pająków też się brzydzę :mrgreen:
Nie wydaje mi się, żebym musiała to konsultować... dlaczego ja mam sobie poradzić, że ktoś sobie robi tatuaż i siebie oszpeca?
_________________
Mieszkałem z kilkoma mistrzami Zen. Wszyscy byli kotami - Eckhart Tolle
 
 
 
Dieselka 


Barfuje od: maj 2011
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 39
Dołączyła: 29 Gru 2012
Posty: 1350
Skąd: prawie Wrocław
Wysłany: 2014-07-07, 00:23   

sama pisałaś, że to tobie jest przykro że takich ludzi nie poznasz przez swoje uprzedzenia :)
_________________
Paulinka i Dieselek
 
 
Gunnila 

Barfuje od: 02.06.2014
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 20 Maj 2014
Posty: 151
Skąd: Mielec
Wysłany: 2014-07-07, 00:36   

Bianka 4 napisał/a:
Ja też nie oceniam ludzi, którzy mają tatuaże lub kolczyki w różnych miejscach... jest mi nawet czasami przykro, bo to są często fajni ludzie a ja ich bliżej nie poznam bo nie mogę się przemóc...


Bianka 4 napisał/a:
dlaczego ja mam sobie poradzić, że ktoś sobie robi tatuaż i siebie oszpeca?


Twój drugi komentarz pokazuje, że jednak oceniasz, i to na tyle negatywnie, że zmienia to twoje podejście to tych osób. A Snedronningen zauważa, że - jak sama stwierdzasz - pozbawia cię to czegoś w życiu. Twoja postawa nie jest normalna, uznała byś taką postawę za OK w stosunku do osoby niepełnosprawnej/w ciąży/chorej?

Jeżeli ktoś robi sobie tatuaż/piercing/niecodzienną fryzurę/charakterystyczny ubiór to zapewne jest przyzwyczajony do "gapienia się" czy różnych komentarzy, ale nie odnoszą się one do odbiorcy, tylko właśnie komentującego. Koleżance, która położy w salonie jaskrawozielony dywan, różową tapetę w sielankowe scenki i kupi firanki w łabędzie tez powiesz, że już nie będziecie się przyjaźnić? Bo jej gust i twój się różnią?

Ja sama tatuaży nie mam i mieć nie będę, większość tatuaży które zdarzyło mi się widzieć nie podoba mi się. Mam dwa kolczyki w uszach, i patrząc na niektóre osoby zastanawiam się tylko, czy przy czynnościach toaletowych nie boją się o uszkodzenia. Nie podobają mi się też okropne blizny u chłopaka, który dwa lata temu przeleciał przez drzwi razem z szybą. Czy z tego powodu zmieniła mu się osobowość? Stał się innym człowiekiem, gorszym? Pewnie, że wolę, kiedy ma bluzę z rękawami ale interesuje mnie człowiek w środku.
 
 
zenia 
BARFny Hodowca


Udział BARFa: 25-50%
Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 1134
Wysłany: 2014-07-07, 07:58   

Snedronningen napisał/a:
Bianka 4, teraz piszę zupełnie serio. Nie myślałaś czasem o tym aby to skonsultować z jakimś specjalistą? Jeżeli jest to aż takie obrzydzenie to może ktoś potrafił by Ci pomóc sobie z tym poradzić. Tak, jak na przykład osobom, które brzydzą się pająków.



a dlaczego mam sie konsultować z lekarzem od głowy bo brzydza mnie obcisłe krocza w opiętych leginsach :mrgreen:
i wylewający sie tłuszcz znad gumki owych
może to te osoby powinny sie skonsultowac z kimś zeby nie zaburzac estetyki
nie jest az tak do końca,ze jest demokracja ;-)

żarty żartami
ale niektóre rzeczy na niektorych działają tak,i nie ma co tu tłumaczyć
jak mnie brzydza kolczyki w pępku,to reakcja organizmu,skojarzenia i kropka
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-07-07, 08:41   

rozciągnięte ucho to pikuś :twisted:
ciekawe czy niedługo nie zobaczymy kogoś z zatyczką w nozdrzu (Kobiety z plemienia Apatani, mieszkającego w dolinie Ziro, w stanie Arunachal Pradesh, w północno-wschodnich Indiach, wtykają sobie w nozdrza ogromne (do 5 cm średnicy) kamienne zatyczki.
http://zagadkowe-zjawiska...ulturowych.html

albo glinanym krążkiem w ustach (jakie noszą kobiety Mursi)
http://bez-granic.pl/2011...nianego-krazka/
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
Nina_Brzeg 


Barfuje od: 10.2013r
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 33
Dołączyła: 26 Wrz 2013
Posty: 862
Skąd: Brzeg
Wysłany: 2014-07-07, 08:50   

Tufitka, tunele w nosach już sobie ludzie robią ;-) Ostatnio pierwszy raz widziałam to na żywo. Wygląda jak wygląda, widocznie właścicielowi się podoba. Ja się tylko zastanawiam nad praktycznymi aspektami - musi być cholernie niewygodne. A przy katarze :lol: Miałam ochotę o to kolesia zapytać, ale pewnie uznałby to za atak (dzięki cudownej życzliwości ludzi na tym świecie).

Ja jestem nietolerancyjna wyłącznie w kwestii cudzej nietolerancji czy krzywdzeniu słabszych. Reszta może mi się nie podobać, może 'gwałcić moje poczucie estetyki' (jak mega grube kobiety w leginsach wrzynających się w krocze i krótkich bluzkach do tego ;-) ) i wiele innych. Ale jest mi obojętne dopóki człowiek jest ok.
_________________
Ze mną Brzeskie Koty Mięsożerne: Mefisto, Mia, Manga, Bambo, Nyks, Hades i Gizmo. [*] Maura [*][*Mocca[*]
Tymczaski: Krówka, Odra i Bruno.
Fundacja Brzeskie Koty
 
 
Snedronningen 
Ekspert

Barfuje od: 06/2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Cze 2013
Posty: 2811
Wysłany: 2014-07-07, 09:49   

zenia, Bianka napisała, co potem wypunktowała Gunnila, że jej samej czasem jest przykro z powodu swoich uprzedzeń, bo nie pozna kogoś fajnego, tylko dlatego, że coś ją odstrasza od tej osoby. Skoro nie widzi problemu, że ją to odstrasza od tych osób, to nie do końca rozumiem po co pisze, że jest jej z tego powodu przykro.
Ja nie mam problemu aby zapoznać się z osobą w wadze 80+ ubraną w ciuchy w rozmiarze S. To, że działa nie najlepiej na moje poczucie estetyki to nie oznacza, że będę od danej osoby stronić. Gdybym miała, ale mi to nie przeszkadzało, to bym olała. Ale jeżeli chociaż raz stwierdziłabym, że z powodu takiego podejścia mogę stracić cokolwiek ( w tym przypadku poznanie naprawdę fajnej osoby) to bym coś z moim własnym podejściem zrobiła, bo skoro coś mi doskwiera/dokucza to staram się to zmieniać. Stąd był właśnie mój post skierowany do Bianki.
Ja powiem szczerze, że mnie nie interesuje jaki jest odbiór mojego wyglądu w otoczeniu. Mało tego, jeżeli ktoś ma do mnie uprzedzenia z powodu "okolczykowania" to nawet się cieszę, że mnie nie pozna.

Nina_Brzeg, nie koniecznie uznał by to za atak. Z taką formą ciekawości spotykam się dosyć często i wszystko zależy od tonu pytania. Jeżeli nie jest on oskarżycielski to odpowiadam:
Nie wiem jak inni robią jak mają katar, ja natomiast zatykam wtedy dziurki od nosa od dołu a nie za nozdrza. Mam nadzieję, że zaspokoiłam Twą ciekawość w temacie kataru. :mrgreen:
 
 
 
Dieselka 


Barfuje od: maj 2011
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 39
Dołączyła: 29 Gru 2012
Posty: 1350
Skąd: prawie Wrocław
Wysłany: 2014-07-07, 09:55   

Snedronningen napisał/a:
Mało tego, jeżeli ktoś ma do mnie uprzedzenia z powodu "okolczykowania" to nawet się cieszę, że mnie nie pozna.


AMEN! :)
_________________
Paulinka i Dieselek
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-07-07, 10:44   

Mnie różne ozdoby w ciele nie przeszkadzają - jak ktoś czuje taką potrzebę zrobienia tatuażu (sama się nad takowym kiedyś zastanawiałam - ale zrezygnowałam), wbicia kolczyków w różne części ciała (siostra mojego TŻ ma kolczyk w brodzie - jak jej to nie przeszkadza, mnie też nie :mrgreen: ) i oznakowania swojego ciała w inny sposób - niech robi. Niektóre tatuaże są ładne i przyjemnie jest na nie popatrzeć. Jeśli ktoś nie będzie chciał mnie namawiać na ozdabianie ciała w podobny sposób - nie mam nic przeciwko temu, żeby sam się ozdabiał. Jeśli coś mi się nie spodoba (bo np. psuje moją estetykę) to delikatnie odwrócę wzrok, bez grymasów na twarzy, żeby nie urazić osoby z tą ozdobą na ciele.
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
Ines 
BARFny Hodowca
Ekspert


Barfuje od: 12.12.13r
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Sty 2013
Posty: 2660
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-07-07, 11:24   

Ja bym tam chyba nigdy z czystym sumieniem nie mogła zrezygnować ze znajomości z kimś ze względu na jego wygląd, a to z tego prostego względu, że sama miss świata nie jestem i zdaję sobie z tego sprawę, że pewne aspekty mojego wyglądu mogą razić czyjeś poczucie estetyki i nie chciałabym, żeby te osoby oceniły mnie przez pryzmat mojego wyglądu.
_________________
Instrukcja obsługi Kalkulatora
  Zaproszone osoby: 187
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne