BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Dzień dobry :)
Autor Wiadomość
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2014-08-24, 10:56   

Ach co te oczy mogą mówić ?
  Zaproszone osoby: 2
 
Verano
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-24, 11:21   

"Kiedy następna porcja? "
 
 
Retriver 


Barfuje od: 01.07.2014
Udział BARFa: 50-75%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 12 Lip 2014
Posty: 708
Skąd: lubelszczyzna
Wysłany: 2014-08-24, 13:18   

Niunia wyrosła i brzuchol znikł :-P

[ Dodano: 2014-09-02, 05:53 ]
Verano, Ty masz dobrze, pewnie masz dostęp do baraniny i to w dobrej cenie, wyjazd do rodziny i w drodze powrotnej cały bagażnik wypchany mięchem, pozazdrościc.
W lubelskim to tylko sady, zboża, ugory. :-(
_________________
Retriver
 
 
Verano
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-02, 06:41   

A coś Ty :roll: Po pierwsze rodzinka 400 km ode mnie i też zawsze kupowali. Oprócz wieprzowiny, bo świnki to miał każdy "w domu" :mrgreen: W latach 70. i 80. to był standard. A po drugie, kto teraz barany trzyma? Się nie opłaca :evil: Smak mojego dzieciństwa to jest baran taki z rożna nad ogniskiem. To była super sprawa, robiło się zrzutkę dla bacy, jechaliśmy do niego do takiego tradycyjnego szałasu i tam była "impreza". Najgorzej było doczekać się aż baranek dojdzie :roll: Wszyscy chodzili dookoła tego rożna jak wilki i co rusz się pytali czy "już?"
Inna sprawa, że moja mama to się zna na mięsie i wie u kogo kupować, etc. Chociaż też już narzeka, że dobre kupić to jest cud, bo tak jak wszędzie- same Biedronki, Lidle itp, a i tak drogo jest, bo miejscowość turystyczna. Ja zwracam na to uwagę od stosunkowo niedawna. Z mężem od kilku lat praktycznie jemy tylko dziczyznę, od czasu do czasu jakiegoś indyka albo kuraka. Teraz jest OK, bo wyprowadziliśmy się z centrum Wawy na wieś - to był warunek wzięcia do siebie psa i mamy blisko bardzo fajny mięsny więc póki co tam dokupuję dla Petry jakieś łaty, gulaszowe, etc. Ceny w sumie znośne chociaż jakby karmić tylko tym, to wyszłoby "przydrogawo" i też się będę rozglądać za alternatywą. Podstawą jest dziczyzna.
 
 
Retriver 


Barfuje od: 01.07.2014
Udział BARFa: 50-75%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 12 Lip 2014
Posty: 708
Skąd: lubelszczyzna
Wysłany: 2014-09-02, 07:14   

No to nie za różowo i u Ciebie z mięskiem, dziczyzna poza moje finanse kg takiego mięska to od 30 złotych wzwyż a jeszcze oszukują na kiełbasie już to pisałam ale powtórzę kupują mięso kozie i pchają do kiełbas z dzika takie czasy, bazuję na Makro, masarnia zaprzyjaźniona to źródło taniej wołowinki, są problemy z pozyskaniem taniego. A jak przeczytałam o góralskiej krwi to na myśl mi tylko przyszedł dostęp do świeżego baraniego a tu zmyłka.
Verano miłego polowania na mięsne okazje :kwiatek:
_________________
Retriver
 
 
Verano
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-02, 20:54   

Fotkę oglądacie na własną odpowiedzialność, jak która dostanie od tego cukrzycy to nie do mnie pretensje :twisted:


A tutaj bardziej drapieżne oblicze słodziaka


Właśnie wtedy wykombinowała, że kawał mięcha należy sobie przytrzymać łapką :hura:
 
 
psy-i-koty 

Wiek: 50
Dołączyła: 11 Lut 2014
Posty: 809
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2014-09-02, 21:20   

:love: no faktycznie, słodziutka jest jak cukiereczek :kwiatek: cudaczek przepiękny z niej
 
 
Retriver 


Barfuje od: 01.07.2014
Udział BARFa: 50-75%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 12 Lip 2014
Posty: 708
Skąd: lubelszczyzna
Wysłany: 2014-09-03, 07:57   

Verano, Petra urosła to pewne, wydoroślała, nawet spojrzenie jakieś takie mniej psotne ale to jeszcze szczenior i jaki ładniutki :love: Chciałabym mieć dwa psy nie mogę :cry:

Jaką to kosteczkę dziecina jadła, duża kość jak na takiego psiaka
_________________
Retriver
 
 
Verano
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-03, 09:43   

Wcale nie taka duża... To są 2 żeberka sarnie już na etapie mocnego obrania z mięska. Kostki zostały zjedzone i strawione koncertowo. Natomiast jak dostanie kark z 2 kręgami to kości nie je. Nie da rady. I dobrze, ale przynajmniej musi się trochę wysilić żeby mięso oderwać. Niestety mój pies plaster 180 gr z uda indyka bez kości jest w stanie połknąć na raz :shock: Muszę kombinować żeby tak nie robiła, bo jak jej trochę paszczęki podrosną to może chapnąć jakiegoś dużego gnata i będzie problem. Wczoraj nałożyłam jej siekanego mięska do konga. Oj, nie była zadowolona... Namęczyła się solidnie i pod koniec musiałam pomóc- za duży kawałek się trafił i utknął, a pies dostawał świra. Na południe mam naszykowane płuco, tym razem włożę do konga zmielone. Zobaczymy co się będzie działo.

Spojrzenie może i mniej psotne, ale czyny zdecydowanie temu przeczą :twisted: Szaleje po domu i ogrodzie jak tajfun. Okazało się też, że mój pies jednak UMIE szczekać :shock: :lol:
 
 
Retriver 


Barfuje od: 01.07.2014
Udział BARFa: 50-75%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 12 Lip 2014
Posty: 708
Skąd: lubelszczyzna
Wysłany: 2014-09-03, 11:34   

Zastanawia mnie ilość spożywanego przez jakby nie było wciąż maluszka, ile dziennie wagowo dajesz jej mięsa a ile kości, dajesz dodatkowo wapń w postaci zmielonych skorup jaj, napisz więcej o suplementacji na tym punkcie jestem szczególnie wrażliwa nawet przewrażliwiona.
Petra rozwija się inaczej niż mój piesio on był taki spokojny może to przez ból który towarzyszył mu od małego.
_________________
Retriver
 
 
Verano
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-03, 12:10   

Dostaje między 450-500 gram dziennie czyli niecałe 10% obecnej wagi. Kości są tylko w jednym posiłku dziennie, a dostaje 3 + po południu ma przekąskę jajko olejem z łososia albo warzywka też z olejem. Itp. Ja nie bilansuję dziennie, bo chyba bym oszalała. Skorupki dodawałam, ale nawet najdrobniej zmielone powodowały podrażnienie jelit. Jeżeli chodzi o podroby to w małych ilościach. Wątroba 50 gram na tydzień. Jak wklepałam po 10 dniach wszystko co podaję (a notuję sobie gramaturę) to bilans mi wyszedł w sumie całkiem dobrze oprócz jodu - zamówiłam już algi i tran z dorsza (ze wzgl. na wit. D). A jeszcze niby sól powinnam podawać albo krew suszoną, ale tu mam duże obiekcje. I to tyle. Za trzy dni znowu wklepię i sprawdzę jak to wychodzi w kalku.
 
 
Verano
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-25, 21:30   

Mam serdecznie dość tego forum :evil:
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2014-09-25, 21:38   

Czemu ?? :-(
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne