BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Popierdółki o wszystkim i o niczym
Autor Wiadomość
ciocia_mlotek 
Ekspert


Barfuje od: 25.07.12
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 4452
Skąd: góry Szkocji
Wysłany: 2014-08-03, 14:14   

POsłuchajcie. Naprawdę fajne i wcale bardzo się nie różni od tego co serwują nam w tle twórcy filmów SF
http://www.thedailyepic.c...its-terrifying/
_________________
Taz i Cu sith na surowo
 
 
AniaR 


Barfuje od: 2005
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 447
Skąd: z daleka
Wysłany: 2014-08-03, 15:47   

Jeszcze zeby zrozumiec co dokladnie ten kosmos do nas mowi.
Ciekawe dlaczego w tytule jest "terrifying"? Mnie sie podoba i dziala uspokajajaco jak slucham. Ale moze ja nienormalna?

[ Dodano: 2014-08-03, 09:00 ]
Jeszcze spytam: czy w Polsce pisze sie o zagrozeniu wirusem eboli?
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2014-08-03, 16:17   

Niewiele sie pisze, Rocznica Powstania 70-ta przykryła wszystko inne.
O zagrożeniu wiedzą już strażnicy celni i pracownicy lotnisk.
W Polsce panuje przekonanie, że Afryka jest tak daleko i Ebola nie dotyczy naszego Kraju.
  Zaproszone osoby: 2
 
ciocia_mlotek 
Ekspert


Barfuje od: 25.07.12
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 4452
Skąd: góry Szkocji
Wysłany: 2014-08-03, 16:43   

Ja niecałe pól roku temu czytałąm (po raz kolejny) książkę Prestona o wirusach Ebola i Marburg. Taka dokumentalna ale pisana jak fabularna
Ludzi e powinni takie rzeczy czytać to by widzieli co sie dzieje.
Przecież Marburg swoją nazwę zawdzięcza miastu, w którym wywołał epidemię. U naszych zachodnich sąsiadów. Pracownicy laboratorium zarażali się od małp
W USA też była epidemia. Eboli - w bardzo bliskiej odległości od Waszyngtonu. Był to wirus, który przy identyfikacji dawał wynik Ebola Zair (czyli ten najbardziej śmiertelny szczep). Epidemia była też wśród małp (z Filipin, nie z Afryki). Jakimś dziwnym sposobem ludzie nie chorowali. Kilku pracowników zostało przebadanych i mieli wynik pozytywny, ale nie chorowali. NAtomiast małpy padały jak muchy. Okazało się, że to zupełnie nowy szczep Eboli, zupełnie nieszkodliwy dla człowieka. Na razie. Dali mu nazwę Reston (od miejscowości). Ale tu widać jak łatwo go przeoczyć i przenieść, oraz to, że on mutuje i przyzwyczaja się do nowych gatunków-nosicieli (oryginalnie to bodajże nietoperze z jednej z afrykańskich jaskiń).
ten z Reston jak dla mnie jest dużym zagrożeniem bo nie daje u ludzi objawów. Stalismy się nosicielem. To jak tykająca bomba zegarowa. Tylko czekać aż zmutuje i wytworzy formę zjadliwą dla człowieka albo np dla jakiegoś gatunku zwierząt gospodarskich
_________________
Taz i Cu sith na surowo
 
 
AniaR 


Barfuje od: 2005
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 447
Skąd: z daleka
Wysłany: 2014-08-03, 16:46   

Sandra napisał/a:
W Polsce panuje przekonanie, że Afryka jest tak daleko i Ebola nie dotyczy naszego Kraju.
Od Stanow Afryka jest dalej, a zagrozenie jest jak najbardziej realne. Duzo w tym polityki, jak zawsze ze sprawami dotyczacymi zdrowia. :hair:
 
 
NSO 


Barfuje od: 24.01.2014
Dołączyła: 28 Sty 2014
Posty: 606
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-08-03, 20:22   

Sorry, nie wiedziałam gdzie to wrzucić... Co o tym myślicie?

http://youtu.be/h_AH8JvkdWY

(dość drastyczne, więc co wrażliwszych przestrzegam)
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2014-08-03, 20:55   

Równie dobrze można sobie zahodować kilka królików, świnkę albo kurki i też im zapewnić bezstresowe warunki życia.
Poza tym jakoś nie wyobrażam sobie, żeby ukatrupić któregoś z moich kotów i go zjeść :shock: Nie wspomnę, że w przypadku Skippiego, mając na uwadze koszty zakupu i leczenia, byłaby to potrawa niewspółmiernie droga do jej wartości kulinarnej :twisted: Niech więc lepiej sobie beztrosko żyje... :-P
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
AniaR 


Barfuje od: 2005
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 447
Skąd: z daleka
Wysłany: 2014-08-03, 21:19   

Ostatnio czytalam, ze w Wietnamie I chinach jest szal na jedzenie kotow. Kotow wychodzacych to tam nie ma. O niewychodzacych w artykule nie pisala. Natomiast bylo o kucharzu, ktory trzymal koty jako "pety" do momentu az dorosna, potem przeznaczal je do garnka, a sobie bral nowego. Ja wiem, ze w niektorych krajach sa rozne zwyczaje ale to juz zwyrodnienie. :evil:
 
 
NSO 


Barfuje od: 24.01.2014
Dołączyła: 28 Sty 2014
Posty: 606
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-08-03, 22:24   

W tym filmie chyba nie chodzilo o to zeby zjesc swoje zwierze kiedy ma sie ochote na obiad, ale zeby je zjesc kiedy
juz i tak ono konczy swoje zycie choroba, wypadkiem czy staroscia, bo w koncu po co byloby takie dbanie o niego, tylko po to zeby kilka miesiecy pozniej zabic dla posilku?
Wiem ze to jest troche absurdalne ale zaciekawilo mnie co myslicie. Ja bym na pewno nie miala oporow zjesc psininy czy kociny, ale nie jestem pewna czy to byloby nie do przelkniecia kiedy wiem kim bylo to zwierze za zycia.

Zastanawia mnie jeszcze jaki jest cel calej tej akcji?
Czy jak ktos nie chce byc wege a nie chce wspierac tez przemyslu miesnego to ma wybrac ten sposob? :-o
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2014-08-03, 22:33   

AniaR napisał/a:
Ostatnio czytalam, ze w Wietnamie I chinach jest szal na jedzenie kotow. Kotow wychodzacych to tam nie ma.

Dwadzieścia parę temu jak byłam na studiach i mieszkałam na osiedlu, gdzie był akademik dla obcokrajowców, którzy przyjeżdżali do Polski i przez rok najpierw uczyli się polskiego, to na osiedlu kota uświadczyć nie można było (a naookoło były prywatne domki i ogródki działkowe więc nie wierzę, że kotów nie było). Natomiast jak mówili Arabowie, którzy tam mieszkali, to często widzieli jak Chińczycy i Wietnamczycy koty w kuchni przyrządzali :evil:
A że wtedy były jeszcze kartki na mięso to takie mięcho było jak znalazł, dodatkowy przydział z łapanki :evil:
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
AniaR 


Barfuje od: 2005
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 447
Skąd: z daleka
Wysłany: 2014-08-03, 23:20   

NSO napisał/a:
Czy jak ktos nie chce byc wege a nie chce wspierac tez przemyslu miesnego to ma wybrac ten sposob? :-o
Ja kota czy psa nie moglabym zjesc, nawet nie mowiac o swoim. Dla mnie to jak ludzie, czlonkowie rodziny. Krolik, swinia I takie tam inne, ktorych w domu nie hodowalam to i owszem.
Patrzac z innej strony to rozwiazaloby sprawe schronisk - nie byly by potrzebne. Ale jakos tak wszystko burzy sie we mnie jak pomysle, ze moglabym kota czy psa jesc. Nie. A przemyslu miesnego mozna nie wspierac w inny sposob: kupowac mieso z innych zrodel. Co tez robie. Zdrowiej i pozyteczniej.
 
 
ciocia_mlotek 
Ekspert


Barfuje od: 25.07.12
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 4452
Skąd: góry Szkocji
Wysłany: 2014-08-03, 23:29   

Ale w tym filmie nie o to chodziło. Ten film miał być szokujacy. Miał pokazać okrucieństwo premysłu mięsnego i porównać domowego pupila do zwierząt rzeźnych - że przecież nie chcielibysmy aby ten nasz piesek był potraktowany w taki sam sposób
Ale wg mnie słaby jest bardzo. Te "powody" i ich wytłumaczenie. no nie trzyma się dla mnie kupy. Nie wiem jak to konkretnie określić, ale do mnie nie przemawia zupełnie swoją merytoryką (mimo, że rozumiem przesłanie)
_________________
Taz i Cu sith na surowo
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3009
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-08-04, 12:40   

AniaR napisał/a:
Jeszcze spytam: czy w Polsce pisze sie o zagrożeniu wirusem eboli?

Sandra napisał/a:
W Polsce panuje przekonanie, że Afryka jest tak daleko i Ebola nie dotyczy naszego Kraju.

trochę mówili, pokazywali (chyba w Teleexpresie) , że do USA ściągnęli z Afryki zakażonego lekarza a kilka dni później ściągali pielęgniarkę. Afryka wcale tak daleko od nas nie jest (widać mnie na gegrze dobrze nauczyli bo pamiętam gdzie co jest na świecie :mrgreen: ). Mam nadzieję (ale źle nie życzę :twisted: ), że jakby miał ktoś przywlec to świństwo (nieuleczalne jak na razie) do Polski, to żeby nie doleciał do celu. To chyba równie groźne, jak nie groźniejsze od ptasiej grypy.
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
Witalis 


Udział BARFa: 75-90%
Wiek: 40
Dołączyła: 14 Kwi 2013
Posty: 123
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-08-04, 13:57   

ciocia_mlotek napisał/a:
Ja niecałe pól roku temu czytałąm (po raz kolejny) książkę Prestona o wirusach Ebola i Marburg. Taka dokumentalna ale pisana jak fabularna
Ludzi e powinni takie rzeczy czytać to by widzieli co sie dzieje.


a jaka to książka? bo widzę, że sporo ma on o takiej tematyce.

Tufitka jest to znacznie groźniejsze od ptasiej grypy- śmiertelność na poziomie 60-90%, brak lekarstwa
 
 
ciocia_mlotek 
Ekspert


Barfuje od: 25.07.12
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 4452
Skąd: góry Szkocji
Wysłany: 2014-08-04, 14:18   

"Strefa skażenia"

Te wirusy są bardzo groźne. Niektóre udowodniono, że są w stanie przenosić sie między osobnikami droga powietrzną - niepotrzebny bliski kontakt. Z tego co wiem zaobserwowano póki co tylkona małpach, ale zawsze. Wyobraźcie sobie teraz, że taki przenoszący się powietrzem wkracza z jakimś, nieświadomym jeszcze człowiekiem, do samolotu.
To sie wszystko wydaje odległe bardzo ale epidemia na skalę światową jest absolutnie możliwa
_________________
Taz i Cu sith na surowo
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne