BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
BARFna przygoda Mańka i Koko
Autor Wiadomość
Retriver 


Barfuje od: 01.07.2014
Udział BARFa: 50-75%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 12 Lip 2014
Posty: 708
Skąd: lubelszczyzna
Wysłany: 2014-09-06, 22:08   

Nie to nie ma sensu wracac do gotowanego jak im nie służyło, chyba musisz pójśc z chłopakami do veta a szczególnie z mankiem taki smród z pyska to może byc objaw refluksu u psa, nie cofa mu się pokarm przypadkiem czy pluję ślina jak pobiega lub się nachyla po jedzeniu. Mańkowi podaj coś osłonowego na żołądek przez tydzień może byc omeprazol lub ranigast. Pogadaj z zaprzyjaźnionym vetem, to zawsze oni mieli takie perypetie z trawieniem, dawno ich odrobaczałaś może chłopaki się zarobaczyły.

[ Dodano: 2014-09-06, 22:08 ]
Nie mogą tak chudnąc to nie dobrze
_________________
Retriver
 
 
Paula8chain 


Barfuje od: 03.05.2014
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 14 Kwi 2014
Posty: 48
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2014-09-06, 22:43   

Ja bym spróbowała podać karmę typy sensitive i dopiero jak się brzuszek uspokoi powrót do barfa ale naprawdę stopniowo, z jednym rodzajem mięsa... Piszę z własnego doświadczenia, co pomogło u mnie i nie znaczy to, że w tym przypadku też pomoże. Warto spróbować. Nasi weci załamywali ręce i twierdzili że nie pomoże nam nic innego jak Royal Canin Gastro do końca życia kota :shock:
 
 
aga 


Barfuje od: 05.08.2014
Wiek: 28
Dołączyła: 05 Sie 2014
Posty: 119
Skąd: katowice
Wysłany: 2014-09-07, 09:53   

Ale na barfie nic sie z brzuchem.nie dzieje , na gotowanym byl nieprzyjemny zapach z pyska u pudla Manka często byly bole brzucha , na barfie to wszystko ustało tylko ze one juz nie chcą go jesc teraz całkowicie ,, wczesniej zjadały wołowe dosyć chetn jak na. Nich a teraz nawet wołowego nie chca

[ Dodano: 2014-09-08, 10:49 ]
Brak pomysłów, chyba zdecyduje sie na powrót do suchej karmy. Zrezygnuje tylko z gotowanego jedzenia bo przy nim Maniek miał problemy z brzuchem i obu śmierdziało z pyszczka tak kwasno :( myślę ze wrócę do Black Angusa suchej i czytałam gdzieś dobre opinie o mokrej karmie Rocco , psy z wrażliwymi zoladkami dobrze na nią reagują, chyba tak trzeba bedzie zrobić , bo jak wczesniej wspomniał ktoś , nie ma sensu im dawać na sile jak ewidentnie nie chcą/nie smakuje/nie odpowaida im ten Barf. Szkoda..na pewno mój kolejny pies bedzie miał podejście do Barfa , czy udane to sie zobaczy ale to jeszcze daleka przyszłość :roll:
_________________
aga
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2014-09-08, 10:55   

aga napisał/a:
bo jak wczesniej wspomniał ktoś , nie ma sensu im dawać na sile jak ewidentnie nie chcą/nie smakuje/nie odpowaida im ten Barf

Ten ktos byl jeden, a BARF to cala ideeologia, a nie tylko karmienie miesem.
Zawsze powtarzam...zwierze do sklepu nie pojdzie :-(
To od wlasciciela zalezy co bedzie jadl jego zwierz :twisted:
  Zaproszone osoby: 2
 
aga 


Barfuje od: 05.08.2014
Wiek: 28
Dołączyła: 05 Sie 2014
Posty: 119
Skąd: katowice
Wysłany: 2014-09-08, 11:05   

Gdyby ode mnie zależało to jadłyby barfa ale nie moge dawać im mięsa do misek i udawać ze znika, kupować kolejne i wyrzucać kasę bo nie wyglądają przy tym na szczęśliwe :D
_________________
aga
 
 
Retriver 


Barfuje od: 01.07.2014
Udział BARFa: 50-75%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 12 Lip 2014
Posty: 708
Skąd: lubelszczyzna
Wysłany: 2014-09-08, 11:10   

Aga, szkoda ale to Ty widzisz psy i to co się z nimi dzieje, może innym razem się uda, jak u nich dziś kupa i co nie jedli śniadania :?:
_________________
Retriver
 
 
aga 


Barfuje od: 05.08.2014
Wiek: 28
Dołączyła: 05 Sie 2014
Posty: 119
Skąd: katowice
Wysłany: 2014-09-08, 11:19   

Dzisiaj jeszcze nic nie chciały zjeść :( zanim przyjdzie sucha karma to beda musiały jeszcze pare dni sie przemeczyc na surowiznie bo zapasy mam , nie powiem :D no, a po mokra karmę podjade u siebie do sklepu ( mam blisko super zaopatrzony sklep zoologiczny) i wezme na spróbowanie jakas mokra , zapytam o to Rocco ale tam wybór puszek jest na prawdę świetny (nie ma pedigree itd :D) wiec moze mi tam Pani doradzi coś lepszego jeszcze. Ta mokra karma wychodzi jakos po przeliczeniu 7zl na kg wiec coś tak samo jak Barf , plus sucha jeszcze -70 jakos , no to pewnie znow poplyne w koszty ale przynajmniej bede spokojnie spać ze psy zjadły tak jak miały :roll:
_________________
aga
 
 
Retriver 


Barfuje od: 01.07.2014
Udział BARFa: 50-75%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 12 Lip 2014
Posty: 708
Skąd: lubelszczyzna
Wysłany: 2014-09-08, 11:26   

Tylko ciekawe jak będą szły na suchej i mokrej oby dobrze, Aga daj znać ja Ci się sytuacja rozwinie, mi osobiście szkoda zwierzaków jak kiepsko jedzą jak ich bolą brzuszki i maja biegunki, zaraz bidaki smutniejsze, najedzony pies i zdrowy to szczęśliwy pies. Mieszanka czysta zrobiona dla psów z mięsa przeznaczonego dla ludzi to normalnie będzie do zużycia do kotletów po przemieleniu czy sporządzania pasztetu, pierogów z mięsem i kapustą. spokojnie da się wykorzystać na kościach zupę upitrasisz, strat nie będzie, inaczej z mięsem z typowym dla psów, to już tylko dla psów znajomych albo bezdomniakom do schronu. :-)
_________________
Retriver
 
 
aga 


Barfuje od: 05.08.2014
Wiek: 28
Dołączyła: 05 Sie 2014
Posty: 119
Skąd: katowice
Wysłany: 2014-09-08, 11:42   

No to akurat jest mięso z primexu dla psa wiec chyba nie chciałabym go znaleźć w pierożku :D ale kto wie, idą ciężkie czasy, III wojna swiatowa , moze się przydać hahahhaa black Angusa tolerowaly super , mokre kiedyś jadły trochę i nie pamiętam zeby coś bylo nie tak wiec licze ze się uda. Szkoda tylko ze tego black Angusa nie można dostać w sklepie tylko musze zamawiać i czeeekaaaac
_________________
aga
 
 
Verano
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-08, 16:49   

aga napisał/a:
No to akurat jest mięso z primexu dla psa wiec chyba nie chciałabym go znaleźć w pierożku :D

No nie wiem czy to nie byłoby lepsze niż to "mięso" co normalnie dają do sklepowych pierogów...
A ja myślę, że Twoje psiaki to niezłe gagatki i wcale się nie zdziwię, jak one przez te parę dni pokochają surowiznę i zostaniesz z suchym w worku :lol:
 
 
aga 


Barfuje od: 05.08.2014
Wiek: 28
Dołączyła: 05 Sie 2014
Posty: 119
Skąd: katowice
Wysłany: 2014-09-08, 22:31   

Aleee chwila bo coś nie ogarniam , ze po tym jak dostana suche to zatesknia za surowym , o to chodziło ? :mrgreen:
_________________
aga
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne