BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
BARFne i nieBARFne plotki psich opiekunów
Autor Wiadomość
mamcia jamniora 

Barfuje od: 2014
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 02 Gru 2015
Posty: 37
Skąd: warszawa
Wysłany: 2016-02-12, 00:13   

ja nie robie mieszanek. jak kupuje krolika, to go dziabie na porcje 100 g i 50 g. rano je 100, wieczorem 50. i mam w woreczkach kazdy typ miesa osobno. potem dokladam suplementy. zero roboty. wazne,zeby pomrozic kawalki na 1 porcje .
 
 
prymek 

Dołączył: 08 Lut 2015
Posty: 154
Wysłany: 2016-02-12, 01:01   

scarletmara napisał/a:
prymek przeginasz :evil: dyskusja z Tobą zaczyna przypominać walkę z forumowym trollem :-( wyciągasz jakieś części czyichś wypowiedzi z kontekstu, przeinaczasz i "bawisz" się słowną żonglerką żeby nie wiedzieć co po co i komu udowodnić. Zapytam jeszcze raz wprost i odpowiedz wprost (mam nadzieje szczerze) czy ten sklep internetowy, który tak z lubością linkowałeś w poprzedniej dyskusji należy do ciebie albo kogoś z twoich znajomych, że z takim samozaparciem usiłujesz wszystkich przekonać, żeby przestali kupować markowe produkty a zamiast nich kupowali coś innego gdzieś indziej ?


hahaha
ale tam z tego co wiem zaraz beda wlasnie te markowe produkty , na ktore tu wiekszosc wylewa ochy i echy - bo np. jakies badania na jeden produkt dostali (na kazda partie do butelki dostajecie?), ja natomiast szukam alternatywy bo wiem czym takie rozreklamowane z wybujalymi cenami nie adekwatnymi do innych na rynku smierdza i chetnie tam czy gdzie indziej kupuje wlasnie te inne, a nie to co masa idaca za ... no wlasnie czasem za tym a czasem za czyms innym :)

a linkujac bardziej ciekawila mnie Wasza reakcja na dosc oryginalna w porownaniu do zalewu wszedzie tego samego - oferte sklepu online - pewnie nie wszytsko maja trafione, ale uwazam ze lipiej tak i to Klient ostatecznie to zweryfikuje - niz isc na latwizne i wstawic pol asorymentu np. Lundera i patrzec w to jak w obrazek (nie wspomne na jakich marzach to funkcjonuje w sklepach) - no ale nawijka i otoczka w tym pomaga

p.s. sledzisz mnie :) bo zaczynam sie czuc osaczany przez Cb i niektore kolezanki :(
 
 
prymek 

Dołączył: 08 Lut 2015
Posty: 154
Wysłany: 2016-02-12, 01:08   

mamcia jamniora napisał/a:


mylisz sie. teraz jest drozej... i to duzo. mieso dla ludzi kosztuje wiecej niz mieszanki mielone dla psow. ale jakosc jest bez porownania. nie jest taniej. nie robia tego ze skapstwa. pies powinien jesc cala ofiare. latwiej jest barfa zlozyc ,jak masz pol tuszki. latwiej barfa jest prowadzic. ale drozej, niestety. tyle ze jest satysfakcja,jak pies sie zajada mieskiem.


skapstwo a oszczednosc to dwie rozne rzeczy :
- pierwszej nie skomentuje a druga raczej jest zaleta ludzi inteligentnych i oszczednosc przkladajacych na inne dobra, jak chociazby na wiecej dobr dla tych dla ktorych zaoszczedzili :)
ale zamotalem :)

co do miesa dla ludzi to skomentowalem czytane tu moze z rok temu posty typu :
- kto gdzie kupil co z gazetki i w jakim markecie i ile razy dziennie biega w tym celu po roznych marketach i stoiskach miesnych - wrecz jak jakas paranoja - no ale moze to jakies hobby - jak nie szkodlwie to czemu nie :)

a czy zdrowsze? hmmm - tu bym polemizowal - drobiu z miesnego wiekszosc psow nawet nie chce tknac - zreszta to ma dlugo i ladnie wygladac, a ze my poddajemy obrobce termicznej wiec moze byc tez czyms szprycowane zapewne
 
 
gerda 


Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1576
Skąd: podlaskie
Wysłany: 2016-03-12, 19:59   

Nie wiem gdzie mogę o to zapytać - czym najlepiej (najłatwiej) wyczesywać długowłosego (i gęstowłosego,) psa ? Mam kupiony grzebień obrotowy, ale mały - bo to miał być mały piesek :confused: ale urósł niespodziewanie na surowym mięsku....
 
 
gerda 


Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1576
Skąd: podlaskie
Wysłany: 2016-03-20, 23:32   

Nikt nie ma kudłatego psa ? :nudy: Furminator jest do sierści długości 5cm - a mój ma dłuższą :evil: Może obejdzie się bez czesania ? :-D
 
 
Lena06 


Barfuje od: 28.07.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Lip 2014
Posty: 1292
Wysłany: 2016-03-20, 23:36   

Nie no, jest zaznaczone, że dla psów o długości włosa od 5 cm. Czyli 5 i więcej :-P
http://www.zooplus.pl/sho..._psa/furminator
 
 
gerda 


Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1576
Skąd: podlaskie
Wysłany: 2016-03-20, 23:45   

Oceny ten furminator ma dobre, ale kosztuje drogo :-( może ktoś tutaj potwierdzi, że warto wydać taką kasę ? Może jest coś tańszego, a też się dobrze sprawdza ? :kwiatek:
 
 
Lena06 


Barfuje od: 28.07.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Lip 2014
Posty: 1292
Wysłany: 2016-03-20, 23:52   

Ach, myślałam że chodzi Ci właśnie o ten konkretny furminator.
Wiem, drogie to cholerstwo, ale wydanej na niego kasy wyjątkowo nie żałuję.
 
 
doradora 

Barfuje od: 09.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 09 Cze 2014
Posty: 1593
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2016-03-21, 08:42   

chyba bym się nie zdecydowała na szczotkę za ponad stówę, nawet dla siebie...
 
 
Snedronningen 
Ekspert

Barfuje od: 06/2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Cze 2013
Posty: 2811
Wysłany: 2016-03-21, 10:32   

doradora, Jakby Ci się pies zaczął drapać jak szalony wydrapując tym samym rany na ciele to byś się zdecydowała.
 
 
 
Lena06 


Barfuje od: 28.07.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Lip 2014
Posty: 1292
Wysłany: 2016-03-21, 11:17   

Furminator kupowałam w ciemno, nie miałam okazji go testować wcześniej, więc wiadomo, ból przy wydawaniu takiej kasy był( za mój dla psa krótkowłosego rozmiar M płaciłam 115zł). Ale fakt jest taki, że jak pies mi się sypnie na wiosnę (właśnie zaczął właściwie) to wiem, że jak poświęcę teraz ten tydzień 20 min każdego dnia na czesanie furminatorem(a nawet co 2 dni) to za tydzień będę mogła ciągnąć za kudły i nie wyjdzie ani włosek. Przy innych szczotkach i grzebieniach tak kolorowo nie było. Dodatkowo ten sam furminator wykorzystuję na kocie, a i świetne sprawdza się przy czyszczeniu z kudłów dywanów i tapicerek :mrgreen:
 
 
gerda 


Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1576
Skąd: podlaskie
Wysłany: 2016-03-21, 19:29   

Bardzo dziękuję za odpowiedzi :kwiatek: Trochę lżej będzie mi wydać kasę (w przyszłym miesiącu :-/ ), bo myślę, że muszę kupić rozmiar L :evil: Mam furminator dla długowłosego kota - sprawdza się dobrze (od czasu do czasu się na to porywam :twisted: ), ale psa nie próbowałam nim czesać.
 
 
Milva 


Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 10 Lut 2016
Posty: 28
Skąd: Gołąb/Puławy
Wysłany: 2016-03-23, 14:31   

Ja także posiadam furminator i mogę szczerze polecić.
Trzeba się tylko dobrze rozejrzeć przed zakupem żeby nie przepłacić, ja za furminator do krótkiej sierści M zapłaciłam 73 zł.
 
 
Lena06 


Barfuje od: 28.07.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Lip 2014
Posty: 1292
Wysłany: 2016-03-23, 17:12   

wow, to ja się słabo rozglądałam :mrgreen: :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne