BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Problemy z kupami u psów
Autor Wiadomość
Aniek 


Barfuje od: 01.03.2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 06 Sty 2013
Posty: 416
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-04-03, 09:43   

No więc Pani Wet, bo zbadaniu "znaleziska" stwierdziła, że to "jakieś ciało obce zmienione w wyniku dłuższego zalegania w żołądku/jelitach" hehe 8-) No nie wiem, w każdym bądź razie powiedziała, że na 100% to nie robal, ale potwierdziła, ze wygląda dziwnie...taka byłą rozmowa :)

Psisko więcej niczego takiego nie wydaliło, zachowuje się normalnie, zupełnie nie jak stworzenie, które ileś czasu nosiło w sobie obcego 8-)
 
 
Terhie 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2011
Posty: 402
Wysłany: 2013-04-03, 10:06   

Ufff...

(Chociaż Ripley też jakiś czas zupełnie normalnie się zachowywała... ;-) ).
 
 
Aniek 


Barfuje od: 01.03.2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 06 Sty 2013
Posty: 416
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-04-03, 10:08   

Terhie napisał/a:
Ufff...

(Chociaż Ripley też jakiś czas zupełnie normalnie się zachowywała... ;-) ).


Będę drania obserwować, jeśli się tylko przyczaił to tylko kwestia czasu jak mu się noga powinie i wszystko wyjdzie na jaw 8-)
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2013-04-03, 11:34   

Ripley.... dobre :-) :mrgreen:
 
 
motyleqq 


Barfuje od: 3,5 roku
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 02 Sty 2014
Posty: 425
Skąd: Łuków/Warszawa
Wysłany: 2014-08-12, 16:37   

jedna z moich tymczasek od czerwca ma biegunkę... szukaliśmy przyczyn bezskutecznie. wykonaliśmy badanie kału, które wykazało, że wszystko normalnie trawi. wykazało też obecność robaków, ale nie pamiętam w tej chwili jakich. została dwukrotnie odrobaczona potrójną dawką... i nadal to samo. rzadka kupa, prawie woda, z krwią. początkowo z zachowania psa nie było nic widać. teraz zachowuje się spokojniej, czasem tylko się bawi, a ma pół roku.
pies trafił do nas wychudzony, sierść w stanie tragicznym, brzuch napuchnięty od robali. nie jest obecnie u mnie, tylko w innym DT, który niestety daje sobie wciskać RC Gastro. trochę na początku pomagało, ale teraz nawet "cudowna" karma nie maskuje objawów.
pies doszedł do siebie, ma ładną sierść, rośnie, ale nie tyje.

co mamy zbadać? w jakim kierunku iść? ma apetyt(bardzo, bardzo duży, typowy dla zagłodzonego psa), pije normalnie.
_________________
"ludzie, którzy patrzą na relację z psem przez pryzmat siły, i tak zobaczą tylko to, co chcą. szkolenie to nie pole bitwy. po prostu ucz swojego psa"
 
 
bodzio 

Barfuje od: 02-2012
Udział BARFa: 90-100%
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 83
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-08-13, 13:40   

Postawiłbym na robale, byc może te odrobaczania nie przyniosły pozytywnego skutku i coś tam jeszcze siedzi. Dobrze byłoby jeszcze raz sprawdzić te dziwne kupy i po podaniu tabletek sprawdzic czy coś tam wychodzi. Nastepna rzeczą, którą zrobiłbym to zmiana karmy, w takich sytuacjach często pomaga jedzenie gotowane a najlepiej to przejść na surowiznę.
 
 
motyleqq 


Barfuje od: 3,5 roku
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 02 Sty 2014
Posty: 425
Skąd: Łuków/Warszawa
Wysłany: 2014-08-13, 15:48   

po podaniu tabletek nic z psa nie wychodziło, ale to nie znaczy, że nic w kupie nie było, bo często gołym okiem nie widać. ona była odrobaczana cztery razy w ciągu ostatnich 3-4 miesięcy...
sunia była na gotowanym jedzeniu i było to samo. dostawała też jakieś enzymy. nic nie przynosi rezultatu.

niestety nie jestem w stanie wymusić na tymczasowych opiekunach karmienia barfem.

edit:
psia kupa została zbadana ponownie. i znalazły się w niej lamblie :-? uwierzycie, że to trzeci rodzaj pasożyta u tego psa? strasznie mi jej szkoda i mam nadzieję, że na tym koniec...
_________________
"ludzie, którzy patrzą na relację z psem przez pryzmat siły, i tak zobaczą tylko to, co chcą. szkolenie to nie pole bitwy. po prostu ucz swojego psa"
 
 
bodzio 

Barfuje od: 02-2012
Udział BARFa: 90-100%
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 83
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-08-14, 07:27   

motyleqq napisał/a:
mam nadzieję, że na tym koniec..
też jestem za....
 
 
kreomolinka 


Barfuje od: 10.2013
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 12 Paź 2013
Posty: 197
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-10-23, 13:28   

Kazia napisał/a:
Rozgrzebałaś?

Miłość do zwierząt nie zna granic ;P
_________________
Pozdrawiam,
Dorota
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne