BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Żywienie zwierząt a nietolerancja u człowieka
Autor Wiadomość
Kazia 
BARFny Hodowca

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 796
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-09-12, 17:06   Żywienie zwierząt a nietolerancja u człowieka

Takie pytanko....bo wiadomo, że zwierzęta żyjące, karmione, ekologicznie, mają mięso wartościowe.
Ale załóżmy, że mam nietolerancję na kukurydzę, czy mięso krowy karmionej kukurydzą też mi będzie szkodziło, tak jak kukurydza którą zjem?
Kukurydza tu jest hasłem wywoławczym, ogólnie, jeśli szkodzi mi to co je krowa, to mięso tej krowy też mi szkodzi ?
 
 
Gunnila 

Barfuje od: 02.06.2014
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 20 Maj 2014
Posty: 151
Skąd: Mielec
Wysłany: 2014-09-12, 17:53   

Nie.
Mięso krowy może ci szkodzić z zupełnie innego powodu, ale nie zawiera ono białek kukurydzy ani innych specyficznych dla danego gatunku substancji.

Inna sprawa to cała chemia która jest pakowana w uprawę ( nie tylko kukurydzy) i jest przechowywana w komórkach i przekazywana krowie, a dalej mięsożercy - to owszem, może szkodzić, ale w taki sam sposób w marchewce, kukurydzy i trawie na łące.
 
 
doradora 

Barfuje od: 09.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 09 Cze 2014
Posty: 1593
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2014-09-13, 09:38   

Ta przykładowa kukurydza to może być dodatkowo GMO więc jej wpływ na nasze zdrowie jest jeszcze niedostatecznie zbadany.
 
 
AniaR 


Barfuje od: 2005
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 447
Skąd: z daleka
Wysłany: 2014-09-14, 15:54   

Jest jeszcze inny aspect tej sprawy. Kukurydza, nawet nie GMO, ekologiczna, nie jest naturalnym pozywieniem krow. Krowa jest przystosowana ewolucyjnie do przezuwania i jedzenia trawy (a wlasciwie to bakterii zalegajacych zoladek i jedzaych te trawe). Jesli krowy karmione sa kukurydza - choruja. Zeby nie chorowaly i jakos przezyly do uboju do paszy zwierzat musza byc dodawae antybiotyki.
 
 
Lena06 


Barfuje od: 28.07.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Lip 2014
Posty: 1292
Wysłany: 2014-09-14, 16:09   

AniaR, ciekawe to, co piszesz. Moja babcia ma krowę, jedną - na mleko. Krowa ma ponad 10 lat i z tego co wiem, prócz trawy karmiona jest również sieczką z kukurydzy z dodatkiem ospy. I nie słyszałam żeby kiedykolwiek chorowała...

P.S. Wiem, że temat zupełnie inny. Taka mnie tylko refleksja naszła... ;D
 
 
Gunnila 

Barfuje od: 02.06.2014
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 20 Maj 2014
Posty: 151
Skąd: Mielec
Wysłany: 2014-09-14, 22:46   

Po pierwsze, sieczka z kukurydzy to nie ziarno, tylko posiekane liście i łodygi, inaczej słoma kukurydziana. Jest to znacznie bardziej zbliżone do oryginalnego krowiego menu niż zmutowane ziarno zawierające multum skrobi.

Zresztą (Naiwna) w Europie chyba jeszcze nie wszystkie pszenice i kukurydze są genomodyfikowane? :-?
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4838
Wysłany: 2015-11-26, 16:19   

Kazia napisał/a:
jeśli szkodzi mi to co je krowa, to mięso tej krowy też mi szkodzi ?

Gunnila napisał/a:
Nie.

Mięso krowy może ci szkodzić z zupełnie innego powodu, ale nie zawiera ono białek kukurydzy ani innych specyficznych dla danego gatunku substancji.

Moim zdaniem nie można tak jednoznacznie temu zaprzeczyć. Obce gatunkowo białka dostają się jednak do krwiobiegu przez nieszczelne jelita, powodując alergie, choroby autoimmunologiczne i odkładając się niekiedy w różnych miejscach organizmu. Tak dzieje się u ludzi i u zwierząt, a skoro krowa karmiona jest kukurydzą zamiast trawy, to jak najbardziej może mieć uszkodzone, nieszczelne jelita.

Sporo na ten temat zostało już napisane w tym wątku:
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=4398

Sądzę, że jest możliwe pojawienie się objawów alergii na substancje zawarte w pożywieniu tej "dyżurnej" krowy jeśli samemu ma się nieszczelne jelita i alergię na te substancje, bo mogą znajdować się w zjadanym mięsie i krwi.
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne