BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Reakcje ludzi na BARFną dietę naszych zwierząt
Autor Wiadomość
Snedronningen 
Ekspert

Barfuje od: 06/2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Cze 2013
Posty: 2811
Wysłany: 2014-05-11, 11:50   

dagnes, moich sąsiadów już chyba nic nie zaskoczy. A poza tym cały czas piszemy o różnorodności...

Oczywiście, że nie chodziło o ludzkie mięso tylko mięso dla ludzi.
 
 
 
Iga1 


Dołączyła: 22 Sie 2013
Posty: 20
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-05-14, 22:02   

Na mnie co i raz patrzą w sklepie jak na kosmitke, a mój TŻ ma z tych wypraw po mięso niezły ubaw. Pyta często czy jedziemy do sklepu "po kocizne" (tak nazywa mięso dla kota).

Ostatnio pani pakuje mi mięsiwa, a on mnie pyta "a co na obiad będzie?" Pani na to z uśmiechem "no wołowe, indyk to może gulasz". A on na to "a nieeeee, to dla kota" brrr :oops: . Pani szybko uśmiech zszedł z twarzy.
 
 
Wariatka 

Udział BARFa: 25-50%
Wiek: 25
Dołączyła: 01 Maj 2014
Posty: 61
Wysłany: 2014-05-14, 22:56   

No ale kot jest mięsożercą, a ludzie nie potrafią tego pojąć. Myślą że kot pije mleko, albo whiskasa ma jeść. A co jedzą lwy, tygrysy, gepardy, rysie, czy chociażby koty wolnożyjące? Polują, polują na myszy, ptaki, jaszczurki, muchy (ohyda :twisted: ), a nie idą do sklepu i kupują kitekata czy karton łaciatego! Ale wtedy ktoś mówi że to są "inne koty".
_________________
Wolę zjeść na obiad ryż a kotu kupić puszkę, czy kawałek mięsa. Bo ja jestem wszystkożerna, a kot jest DRAPEŻNIKIEM, je MIĘSO. Tak jestem trochę nienormalna :)
 
 
vesela krava 
Ekspert


Barfuje od: 10/2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Gru 2011
Posty: 952
Skąd: Francja
Wysłany: 2014-05-17, 20:50   

Odkrylam fajny miesny prowadzony glownie przez Turkow, mieso tansze i na dodatek obieraja mi kosci z miesa w minute, dla mnie to ok godziny roboty mniej w domu, szczegolnie przy jagniecych nogach. Natomiast jak pan sie dowiedzial, ze to dla kotow, to spojzal na te noge jagnieca ze smutkiem i zaproponowal inny kawalek - zeberka obleczone skora, zero miesa :mrgreen: Musialam obiecac ze koty sie za mna podziela :-P
 
 
dzedlajga 


Barfuje od: 2014-03
Dołączyła: 27 Mar 2014
Posty: 38
Wysłany: 2014-07-14, 10:04   

Ostatnio byłam na wywczasach i pytałam o możliwość korzystania z zamrażarki, bo pies je surowe mięso. Pani z lekkim przerażeniem :hair: wypytywała mnie szczegółowo co to za pies. Dopiero później skojarzyłam, że ani chybi bała się, że chcę jej do ośrodka psa mordercę przywieźć. Trzeba było później zobaczyć jak się do tego "mordercy" przymilała :love:

Dokładnie tak samo zareagowała kucharka, jak się dowiedziała co trzymam w lodówce i dla kogo :hura:
 
 
Madzikowska 

Wiek: 23
Dołączyła: 06 Wrz 2014
Posty: 11
Skąd: Polska, Lublin
Wysłany: 2014-09-14, 09:47   

No ja nie mówię co <ma jeść> mój pies... Jakby się sąsiadki dowiedziały to chyba by umarły ze śmiechu... Sama nie jem mięsa ale dla psa muszę kupić... :-> Trochę mnie to obrzydza, z tego względu Aza nie jada królików (które hodujemy na ogródku, oczywiście nie na mięso). No ale cóż... wolałabym żeby powstała jakaś w miarę przystępna cenowo mieszanka, nie musiałabym się w tym paprać.... Jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma...
Pocieszeniem jednak jest to że Aza za Chiny nie zje mięsa mielonego z kością, kostki są starannie wybierane i wypluwane (co ciekawe całe kości idą pięknie), co oznacza mniej mielenia dla mnie
_________________
Azuśka-małe radioaktywne ale kochane gówienko :D
 
 
harpia 
Ekspert


Barfuje od: zawsze
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 8 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 713
Skąd: Libiąż
Wysłany: 2014-09-14, 10:14   

Oduczyłam się w jakikolwiek sposób wspominać w sklepie, po co i dla kogo kupuję mięso, niepojętym dla mnie faktem jest momentalna złość kompletnie obcych mi osób, tylko dlatego, że moje zwierzęta jedzą nie raz lepiej od nich, w końcu wydaję moje pieniądze a nie ich, mimo tego nie raz, nie dwa słyszałam odpowiednie, mściwe komentarze, że powinnam chore dzieci finansować niż karmić te "je*** koty i śmierdzące fretki" takim dobrym mięsem, w końcu tyle ludzi głoduje a ja im co najmniej na złość robię, taka ze mnie świnia, suka, ssak leśny.

Dlatego nie ma rozmów o diecie moich zwierzaków wśród obcych osób, znajomi wiedzą i rozumieją, obcy nie, raz już miałam sytuację gdy sprzedawczyni nie sprzedała mi ogona wołowego tylko dlatego, że wspomniałam dla kogo to, Pani mądra doszła do wniosku, że to marnowanie tak dobrego kawałka krowy, szkoda tego dla psa...
_________________
Jeśli nie masz po co żyć, żyj na złość innym
 
 
Snedronningen 
Ekspert

Barfuje od: 06/2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Cze 2013
Posty: 2811
Wysłany: 2014-09-14, 10:19   

harpia napisał/a:
tyle ludzi głoduje
ale Ci głodujący ludzie nie są na Twoim utrzymaniu i nie jesteś za nich odpowiedzialna. W ten sposób odpowiedziałam osobie, która zarzucała mi, że mięso dla psów kupuje a dzieci głodne chodzą. Ale to nie moje dzieci i nie ja jestem odpowiedzialna za ich wyżywienie. A jak rodzice sobie nie radzą to mogą się zgłosić do Pomocy Społecznej o opłacenie obiadów w szkole.
 
 
 
harpia 
Ekspert


Barfuje od: zawsze
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 8 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 713
Skąd: Libiąż
Wysłany: 2014-09-14, 11:09   

To nic nie daje, tacy ludzie włączają wtedy totalne uogólnienie i braterską miłość względem całego społeczeństwa, jednak na pytanie "to czemu nie pomagasz a chcesz zmusić do tego mnie" nastaje niezręczna cisza, zawsze lepiej jest wyręczać się innymi i nakazywać im to, czego samemu się w życiu nie zrobiło, ale jest się w danej chwili specjalistą patologii społecznej naszego kraju.
_________________
Jeśli nie masz po co żyć, żyj na złość innym
 
 
Snedronningen 
Ekspert

Barfuje od: 06/2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Cze 2013
Posty: 2811
Wysłany: 2014-09-14, 11:19   

harpia, ja najbardziej lubię komentarze od osób od których wyraźnie czuć papierosy, że ja kupuje dla kundli a on sam dla siebie nie ma. Sama palę więc wiem doskonale, że zamiast paczki fajek dziennie miałby na prawie kilo mięsa ale to też nie dociera.
 
 
 
harpia 
Ekspert


Barfuje od: zawsze
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 8 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 713
Skąd: Libiąż
Wysłany: 2014-09-14, 11:42   

Tja, śmierdzące papierosami, zapijaczone, ale moralnie poprawne :-?
_________________
Jeśli nie masz po co żyć, żyj na złość innym
 
 
Ines 
BARFny Hodowca
Ekspert


Barfuje od: 12.12.13r
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Sty 2013
Posty: 2660
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-09-14, 11:47   

Ja chyba mam naprawdę ogromne szczęście, bo wciąż nie zdarzyło mi się spotkać z taką reakcją, mimo że o tym czym karmię koty opowiadam zawsze i wszędzie :-)
_________________
Instrukcja obsługi Kalkulatora
  Zaproszone osoby: 187
 
purr 

Dołączyła: 31 Sty 2014
Posty: 176
Wysłany: 2014-09-15, 20:43   

Ines oni sie juz boja odezwac :mrgreen: Dawno przekroczylas prog akceptowalnej spolecznie nienormalnosci :hura:

Mnie wkurzaja teksty w stylu: moj pies/kot jald cale zycie karme Chappi czy Whiskas i zyl 10 lat.
 
 
doradora 

Barfuje od: 09.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 09 Cze 2014
Posty: 1593
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2014-09-16, 12:17   

Ja się nie tłumaczę, ostatnio kupowałam 5kg kurzych ćwiartek, to się na mnie ludzie dziwnie patrzyli, ale nikt o nic nie pytał, ja też nie mówiłam po co mi to :)
 
 
Ines 
BARFny Hodowca
Ekspert


Barfuje od: 12.12.13r
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Sty 2013
Posty: 2660
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-09-16, 13:13   

purr napisał/a:
Ines oni sie juz boja odezwac :mrgreen: Dawno przekroczylas prog akceptowalnej spolecznie nienormalnosci :hura:


Może tak być! Kto by podskoczył crazy cat lady :lol:
_________________
Instrukcja obsługi Kalkulatora
  Zaproszone osoby: 187
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne